hamileyim eşim kumarda battı şuan evden dışarı attım kendimi acil yorum yapabilir misiniz

ya siz gerçekten kafayı yemişsiniz yada her şeyi mabadınızdan anlıyosunuz. ben eşimi savunmadığımı savuncak hali olmadığını her yazımda belli etmişim. zaten bitik haldeyim dertleşmek akıl vermek yerine iyice suçlayıp yadırgamaktan başka napıyosunuz da ne tepki bekliyosunuz ? açıklama yapıyorum onu bile inanmayıp eleştiren hala suçlayanlar çıkıyo gerçekten pes. diyorum ya herkes hayatında hata yapan insanları affetmeyip tek kalemde silmiş gibi konuşuyo burda ne mutlu size

aynısını bende söyledim bugün o yüzden arabayı sattırmadım sen bana acımadın bende acımam arabayı satmadan git 2. işte çalış dedim. sanırım boşanmadan önce yapabilceğim en büyük eylem bu oldu

mantıklı en kesin ve net garantileri bu olur haklısınız
Yaşınız muhtemelen genç, buradaki tecrübeli hanımların sözleri sizi kırıyor veya kızdırıyor olabilir ama inanın kumarbaz biriyle yaşam hiç de sandığınız gibi olmuyor, o yüzden madem bu evliliğe devam edeceksiniz o zaman ailenizin borcunu kapatırken arabayı da altınlarını borç aldığınız kardeşinizin üzerine yapın, kimseye borcunuz kalmasın, eşiniz devam edecek çünkü, kardeşinizin borcunu ödeyemeyecek hale gelecek zira arkada yeni kumar borçları birikiyor olacak, o zaman sizin üzerinize gelir arabayı sat diye, diretirseniz maalesef en iyi ihtimalle dayak yersiniz, ailenizden de saklıyorsunuz ama en azından tembihleyin bundan sonra kimse eşiniz için kredi çekmesin, doğruyu söylemek istemiyorsanız para yönetimi yapamıyor dersiniz, eşiniz kredi çekebiliyorsa ona da şerh koydurabiliyorsunuz galiba, bankaya bir sorup öğrenmek lazım, sizin haberiniz ve onayınız olmadan kredi de çekemesin, kimse kredi çekmez kendisi de kredi çekemezse en azından kumar oynamak için elden alacağı paraların meblağı düşük olur.

ailecek dediğin annem babam bilmiyor ki evet ben de bugün öğrenince söylememeyi tercih ettim çünkü bugünkü halimi görseler direkt boşanmam için uğraşırlardı. onların borcunu yarın kapattırıyorum. bir kız kardeşime borçlu kalıyoruz tek çarem arabayı ya kendi ya onların üstüne yapıp garanti etmek sanırım

28 yaşındayım bilmiyorum burdakilere göre genç miyim değil miyim ama eşimin haksız olduğunu benim belki bile bile lades yaptığımı hep söylüyorum sadece bu kadar net ve acımasızca üzgünken suçlanmak gerçekten sinir ediyor. maşallah herkes tek hatada silip gidiyomuş gibi konuşuyor sadece. maddi yönetimde ise evet dediğiniz gibi yapıcam başka yolu yok çünkü

Şimdi bence bırak buradaki üyeleri. Mune'nin dediklerini iyi oku ve düşün bence Maddy.
Fragman gibi yorumlar yapmış Mune abla sana.

Diğerlerine göre bilmem ama bana göre gençsiniz sizden 1 yaş büyük kızım var, sizin iyiliğinizi istiyorlar çünkü birçoğumuz yakın çevresinde veya etrafında kumar oynayan ve iflah olmayan kişiler var, siz kendinizden bebeğinizin haklarından fedakarlık yapacaksınız maalesef kıymet bilinmeyecek, şimdi anlamıyorsunuz ama bebeğinizi inşallah sağlıkla kucağınıza alın o zaman buradaki kadınların ne demek istediğini anlayacaksınız, o bebeğin boğazından geçmesi gereken rızkın 1 kuruşunu bile kumara verince yüreğinize bıçak saplanır gibi olacak, çocuğunuz eşinizden çok daha önde ve önemli olacak, o yüzden size yazan kadınlar bir saniye düşünmem boşanırım diyor zira evlat rahimdeyken çok da anlamıyorsunuz lakin doğunca onun uğruna eşinizi bile ellerinizle parçalayabilecek bir güdü gelişiyor, evladımın rızkını yiyeni babası bile olsa gözüm görmez boşarım diyecek hale geliyorsunuz, üzgünüm kendimi tekrar ediyor gibi oluyorum ama eşiniz değişmeyecek o yüzden bir yandan da kendinize bir b planı hazırlayın, eşinize de umutsuzum ama Allah hidayet verir inşallah

amin inşallah çok güzel konuştunuz belki sonuna kadar da haklısınız ve haklıda çıkıcaksınız ilerisi için ama tek umudum son olması yoksa çocuğumda babasız kalıcak ben de yaşadığım hayal kırıklığı ile tek başıma büyütmek zorunda kalıcam malesef

Benim konuda üzüldüğüm iki kişi var. Bebek ve altınları giden kardeş. O altınlar bir daha gelmez. Ödeyeni görmedim çünkü. Yazık kızın da evliliği sarsılacak. Arabayı kardeşin üzerine yapsa ne olur. Kardeş sürmedikten sonra. Bir kazaya bakar. Ben kumarbaz adama güvenip arabayı emanet etmem. Yarın o araba ile suça karışsa araba sahibinin de başı ağrır. Kardeşin yerinde olsam uykusuz gecelere hazır olurum.

M Maddy35 şimdi anlamıyor yaşayıp tecrübe edecek, keşke gerçekten umut ettiği gibi olsa, keşke eşi kumarı bıraksa ama yaptığı borca aldırdığı kredilere bakarsak yok yani bu yolun sonu yok, valla benim akrabam 14 yıldır berbat bir hayat yaşıyor daha sevgiliyken kumar oynuyormuş onun eşi, çok demişler bu adamdan sana eş olmaz diye dinlememiş evlenmiş, Maddy35’in eşi sadece netten mi oynuyor o detayı okumadım ama bizim akrabanın ki fiziki de oynuyor adam her gece kayıp, insan çocuğu ateşler içinde yanarken gel çocuk yanıyor hastaneye gitmemiz lazım dendiğinde o kumar masasından kalkmaz mı? Kalkmıyor.

Böyle bir tane de komşum vardı her gün kavga kıyamet, dünya kadar borç harç, adam uçan kuşa kumar borcu yapmış, bir çocukları vardı bir tane daha olursa düzelir demişler 2. çocuğu yaptı ama adam düzelmedi boşandılar.

Bir örnek daha vereyim bu da siteden, 15 yıl olmuştur üyelerden birinin eşi gırtlağına kadar battı tefeciye de bulaşmış sanırım sonu kötü bitti ama o detayı vermeyeceğim olan üyemize ve çocuklarına olmuştu.

Eve geri dönmek, kardeşinizin altınlarını kabul etmek savunmak oluyor. Hadi döndünüz, hamilesiniz eşyanız düzeniniz bozulsun istemediniz, o saniye evden kovacaktınız. Anne babamın kumardan haberi yok bilseler asla beni bırakmazlar yazdınız, onlardan gizlemek de savunmak. Neye para verdiklerini bilmeye hakları yok mu? Belki hemen geri isteyecekler verdikleri parayı. Anne babanızın parası kumara gitti, kardeşinizin birikimi yatırımı kumara gitti. Nasıl yüzlerine bakarım derdi yok. Aileme bunu yapan adamı affetmem kesinliği yok. Ne var, koca koca yine koca. Kadın içinde ne fırtınalar yaşamıştır ne üzülmüştür. Kardeşi yeğeni hasta olsa, hastaneye lazım olsa saniye düşünmezdi belki ama kumar borcu ödenmiş altınlarıyla. Bunda bile kendinizde hak görüyorsunuz, sizin kardeşiniz olsa kabul etmez miydiniz diyorsunuz. Etmem edemem, kapımda o borcu ödeyecek arabam varken ve sattırmazsam utançtan yerin dibine girerim ben. Sizde en ufak üzülme gam yok.

Yarın kocanız vermeselerdi diyecek. İki işte çalışacakmış, elinde büyük paralar çevirip acımadan kumara gömen adam sıkıya gelip iki işte çalışacak. Hayal aleminde yaşamaya devam.

Ailece kumar oynayan kocanızı kurtarmak için seferber olmuşsunuz. Tek yaptığınız savunmak korumaya almak. Hesapları kontrol etmek maaşı takip etmek bir sizin mi aklınıza geldi? Elden borç isteyemez değil mi? Bir arama yapsanız kaç üye bulursunuz sizin gibi düşünen deneyen. Çocuk hasta acil lazım kimseye söyleyemiyoruz eşim üzülüyor vs uçan kuşa yalan söyleyip elden borç istemeyecek değil mi? Hayat tecrübesi konuşuyor burada. Size olacakları tek tek yazıyoruz hala tutturmuşsunuz tek hata ilk hata... Hatanın en büyüğünü ve en affedilmezini yapmış, yapmaya devam edecek. Aldatmış olsa en azından maddi çöküntü yaşatmaz, ananızı babanızı kardeşinizi soymamış olurdu. İster devam eder ister ayrılırdınız, sadece siz çekerdiniz tüm aileniz değil.

Kocam kumarı bıraktı diyen bir üye konusu bulursanız bana da gösterin. Tam tersi hepsi %100 hüsran. Arabayı bırak eviniz de elden gidecek. Elinizde kurtulma şansı varken ama ilk hata ama söz verdi diye diye o şansı tepiyorsunuz. Yapacağınız tek ve en öncelikli şey boşanmak. Çocuğunuza belirsiz bir hayat yaşatmak yerine boşanıp sağlam bir hayat sunun. Ailenizin durumu iyiymiş, destek olurlar, bebek büyüyünce siz de çalışırsınız. Onurlu huzurlu bir hayat sunarsınız. Bu adam kendi sürünmez sizi süründürür.

Kuzenim de girmiş böyle kumar işlerine,bebek var diye boşanmanın ucundan döndüler.Şimdi kızcağız girmiş işe eşin kumar borcunu ödüyor.Çok zor Allah ıslah etsin eşinizi , son bir şans vereceksiniz galiba.Gözünüzü ayırmayın üzerinden, en ufak hatada affı olmayacağından emin olsun .

Düzelmez. Şu an durum ağır gelebilir belki ama boşanmalısın. Bundan ne köy olur ne kasaba. Birincisi kumarbaz, ikincisi yalancı ve üçüncüsü ne seni ne bebeğinizi seviyor. Böyle birine mi layık görüyorsun kendini?
Tedavi görse bile düzelme umudu olmayan bir illet bu kumar. Bunca şeyin üzerine bir de sen borçlu olabilirsin o da ayrı haberin olsun

Tamam Maddy anne ağzına bakan kocayı bosarsin ama kumarbaz, yalancı ve dolandırıcı kocayı boşamıyorsun. Çünkü kumarbaz olmak anneci olmaktan daha masum bişey...

Çok büyük bir hata yapıyorsunuz. yapılabilecek en büyük hata oradan buradan böyle borç toplayıp bir kumarbazın borcunu kapatmak. Yeniden oyna demekle eşdeğer bu. maalesef yapılacak tek şey tek başına bırakıp borcunun sorumluluğunu almasını sağlamaktı. Sizse kardeşinizin altınlarına çökmesine bayağı izin vermişsiniz. Annenize babanızı kardeşinizi harcadığınız adam kumarbaz, asla düzelmeyecek. Garibimin altınları da öyle arada hiç olacak. Tek hata deyip durmuşsunuz da bu tek hata değil kumar. Kumar oynayanı boşamayanın aklından zoru vardır

Son düzenleme:
Tamam Maddy anne ağzına bakan kocayı bosarsin ama kumarbaz, yalancı ve dolandırıcı kocayı boşamıyorsun. Çünkü kumarbaz olmak anneci olmaktan daha masum bişey...
Boşverin saçma sapan bir düşünce yapısı var. Bir de başladı hemen buradaki kadınlar da her hatada boşuyo demeye.
Her hata dediği şeyler : Kumar, ihanet, uyuşturucu, dayak ahjfjsksms

Boşverin saçma sapan bir düşünce yapısı var. Bir de başladı hemen buradaki kadınlar da her hatada boşuyo demeye.
Her hata dediği şeyler : Kumar, ihanet, uyuşturucu, dayak ahjfjsksms
Kadınların böyle küçük! Detaylar için boşanma huyları var maalesef...şahsen bende kınıyorum hepsini. Halbuki Maddy i dinleseler mutlu yuvalarında güllük gülistanlık yaşarlardı.

Çok geçmiş olsun ama karnınızdaki bebeğe huzurlu bir hayat vermek istiyorsanız boşanmalısınız. Bu bir bağımlılık ve sizin kocanız bundan vazgeçmeyecek. Aman bebeğim babasız büyümesin diyerek boşanmamazlık yapmayın bazı babaların yokluğu varlığından iyidir. Mahkemenin belirlediği saatlerde ya da anlaştığınız saatlerde gelir görür çocuğu, zaten iyi bir baba ise o şekilde de bağ kurar. Arkadaşım boşanırken 1 yaşında ki kızını pedagoga götürmüştü ve doktor çocuk için en iyi boşanma zamanının 0-18 ay olduğunu söylemişti. Daha babayla bağ kurmadan olan süreç yani. Bu adamın davranışları sizin ve bebeğinizin bir ömrünü etkileyecek. Madem arkanızda da duracak bir aileniz var , işiniz var. Daha ne duruyorsunuz. İleriyi düşünün ve iyi karar verin lütfen. M Maddy35

Siz bebeginizi düşünün ve sakin olun Alllah korusun ona birşey olursa en kötü şey evladına zarar gelmesine sebep olmak vicdan azabı çok büyük oluyor yaşıyorum çünkü.Allahtan o borçları bi senede kapatacak geliriniz olacak bi sene çabuk geçer Bizde yaşadık ama biz iş yuzunden battik pert olan arabanın üc sene borcunu ödedik hep makarna veya kahvaltı yarım yamalak yerdik ama geçti.O günlere geri dönmeyi çok isterdim çünkü şuan da manevî olarak çok zor durumdayım ve içimdeki bu durum ömür boyu kalıcı.Sizin borçlar bisene bilemedin hadi iki senede biter İnşaallah önemli olan eşiniz aynı hatayı bir daha yapmaması Rabb'im bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasiip etsin İnşaallah

herkes böyle söylüyor hiç mi yok kumarı bırakabilen yoksa kuru bi umut mu benimki çekip gidememenin cesaretsizliğinden kaynaklı tutunduğum bi dal mı
Birakani hic duymadim sahsen sirf size yorum yapmak icin girdim siteye bir tanidigim bu sekilde 3 ev yedi ilk evden sonra guya onunda hesaplari ailenin elindeydi etraftan borc alarak ilerledi son 3. Eve gelince artik satmayiz diyordu ailesi ama adam tefeciye borclanmis odeyemezsem vuracaklar dedi en son 3.ü evide sattilar sizde esinizin hesaplarini kontrol altina alsaniz ne olacak mahalle esnafindan borc ister akrabalarinizdan ister anne babanizi kandirmis almis ne yapacaksiniz rezil olmayi goze alip hayatinizda 200 kisiyi taniyorsaniz hepsini arayip borc vermeyin mi diyeceksiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…