hamileyim eşim kumarda battı şuan evden dışarı attım kendimi acil yorum yapabilir misiniz

Bosverin yormayın çenenizi yaşayarak tecrübe edecek. Bi koca uğruna bütün aileyi feda ediyor farkında değil hala. Benimde kumarbaz içkici bir amcam var o da ne tarlalar ne paralar kaybetti kumarda Haa bu gün ha yarın birakicam diye diye zavallı babaannemi dert sahibi yaptı Hala da bırakmadı bu gün bulsun bu gün oynar Allahtan hiç evlenmedi de kimsenin başını yakmadı en azından.
Evet iyiki evlenmemiş anneler evlendirmesinler de zaten böyle kötü alışkanlıkları olan adamları

Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🙏Kusura bakmayın biraz açık konuşacağım ama maalesef umut etmeyin zira kumarı bırakabilen yok, hesapları artık ben yöneteceğim arabayı da üzerime alacağım demişsiniz, bir de borcunu kapatmak için dünya kadar borcun da altına girmişsiniz eşinize iyilik değil kötülük yapıyorsunuz çünkü bir kumarbaza borcunu kapatmak iyilik değil bilmeden yapılan bir kötülüktür, şu an öyle rahatladı ki, kardeşinden aldığı borcu uzatabildiği kadar uzatacak, o borcu kapatmak için de elden borç alıp yine kumar oynayacak, siz istediğiniz kadar hesapları yönetin o iş öyle olmuyor, benim akrabalarımdan biri 14 yıldır bir kumarbazla evli, 14 yıldır asla borçları bitmedi, akrabam bağırdı çağırdı kavga etti yatak ayırdı ama o arada ayrı yataklarda ne hikmetse birkaç tane de çocukları oldu, boşarım diye tehdit etti ama adam blöfünü gördü akşam ne yemek var diye pişkince sordu, 14 yıldır kumarı asla bırakmadı o borçlar da asla bitmedi, bitmeyecek de ömür boyu böyle devam edecek çünkü nasılsa karısı çalışıp kirayı faturaları ödüyor, kayınvalidesi çocukların ihtiyaçlarını karşılıyor, hep bir arkasını toparlayan var.
Mune hanim o akrabaniz ilerde de cocuklarini bu batakliga cekecektir bugun hersey gozlerinde kaliyordur yarin buyuyup calisinca maaslarini kumarda yer sadece o cocuklara yazik gunah

olay mesleğim veya aile evinde kabul görmem değil ki inanın. aile evinde eskisi gibi olurum annemle babam her zaman arkamdalar mesleğime de dönerim. ama olay sevmeye devam etmek malesef bırakamamak inanmak istemek.. kimse kumarı bırakan olmadı diyor son bir şansı verdim ama sonumuz nolur hiçbir şey bilmiyorum
Simdi baktim yorumlara herkes boşanin demis. Evet bir bakıma haklılar çünkü bu durumun çekilecek bir yani kalmamis .Fakat hamilesiniz bu detay unutulmasın lütfen. Hamileyken bunları yaşamak size ve çocuğunuza ciddi zararlar verir . Tavsiyem bu konuyu bi kac ay askıya alıp çocuğunu dogurman . Bu süreçte eşinizin davranışlarını da kontrol edersiniz. Seviyorsani bosaniraaniz cok daha fazla üzülürsünüz. Hele gene cocuk varken. Bence ailenizin yanında doğuma kadar dinlenin çocuğu dogurun. Ondan sonraki süreçte düşünün lütfen.

herkes böyle söylüyor hiç mi yok kumarı bırakabilen yoksa kuru bi umut mu benimki çekip gidememenin cesaretsizliğinden kaynaklı tutunduğum bi dal mı
Ben de düzeleceğine inanmak istediğim dönemlerde burada "bırakmaz" yorumlarını okuyunca insanları acımasız bulurdum. İnsanlar sadece gerçekçiymiş meğer. Umarım sizde istisna yaşanır.

arabayı üstüme alıyorum. eve geldiğimde her şeyi hesapları parayı kontrolüme aldım ama kardeşine edindiği borcu ödemesi yine bizi mahvedicek bunuda biliyorum. he bu kadar olaya bu kadar hesap kontrollerime rağmen bu saatten sonra kumar oynar mı bilemem. umarım daha fazla yara vermeden düzelir. aylık 80 90 a yakın ödeme yapmamız lazım bundan sonra malesef
Tekrar oynayacak, düzelmeyecek. Hele tedavisiz kendi kendine nereye düzeliyor? Umut etmek istiyorsunuz anlıyorum da keşke düşündüğünüz gibi olsa.

Arabayı bir an önce üzerinize alın. Ev varsa kendi annenizin üstüne falan geçirin güveniyorsanız.

Kardeşinizi de yakmışsınız... Safi zarar bu adam.

nesine inandıramıyorum anlamadım? bazı insanların gösterdiği iyilik bu kadar anlamsız olmamalı sizin için. bebekle karda kışta arabasız kalmamı istememiş veya boşancağımı duydukları için yapmış olamazlar mı ? hani burda eşimi savuncak değilim de verilen borç için de niye sallayayım kızlar
İnanmıyor değiliz inanıyoruz. Sadece kumarbazı bilen kadınlar burada düğün takılarının kumar borcunu ödesin diye eline sayılmasını akıl dışı buluyor. Anlamamakta ısrarcısınız.

offf bir dertleşmek istedim suçlamaktan başka hiçbir şey yapmıyosunuz gerçekten. burdaki kadınlar ne kadarda en ufak hatada tek kalemde silip gidebilen kadınlarmış valla helal olsun. kız kardeşim günlük beni aradığında ağladığımı duyduğu ve sonrasında defalarca sorduğu için öğrenmiş olamaz mı? ama doğru biz arayıp yem atmışızdır kesin. evet malesef ki kredi çektirmiş sıkıştım diye bu ay içinde ben bunların hepsini bugün öğreniyorum. ve dediğim gibi evliliğimizin başından beri kusursuz olan bir eşi belki düzelmicek belki her şeyi bok etcek belki yine oynucak belki boşanmamızı sadece erteledim şuan bilmiyorum ama tüm kontrolü elime almayı denemeden rest çekip gidemedim özür dilerim
En ufak hata mı? Hamile olmanıza veriyorum bu mantıksızlığınızı. Çocuğunu düşünmeyen adam kardeşinin borcunu mu öder ya bırakın...

Anne babanız size sormadan adama niye para veriyor zaten çok saçma.

Yalnız bu konu aşırı hızlı ilerlemedi mi?

Adamın kumar oynadığını öğrendiniz, hemen ikinci işi buldu akşamına kardeşi ve kardeşiniz düğün takılarını size feda etti sonra hemen anne babanıza olan borcunuzu sabah (neyle?) ödeyeceğinizi söylüyorsunuz arabayı sattım diyen adam birden vazgeçti sizin üstünüze yapacak falan başım döndü

Son düzenleme:
Para kazanma hırsı var bazı adamlarda ve her yol mübah gibi davranıyorlar.Arkadasimin üç çocuğu var eşi de böyle borç yaptı.onlarin evi arabası gitmedi.adamin anası ev vs satti.Evlilikleri boyunca yaptı şimdi borçları ödüyorlar.Simdi de köyde bir bitki ekecekmis baktı kumardan para kazanamadi .yatırımı şimdi köye yapıyor.ama adamda hep daha fazla kazanma hırsı var.aslinda maaşı yerinde.aylik ellibin alıyor karisida öyle.Adam doyumsuz.

Para kazanma hırsı var bazı adamlarda ve her yol mübah gibi davranıyorlar.Arkadasimin üç çocuğu var eşi de böyle borç yaptı.onlarin evi arabası gitmedi.adamin anası ev vs satti.Evlilikleri boyunca yaptı şimdi borçları ödüyorlar.Simdi de köyde bir bitki ekecekmis baktı kumardan para kazanamadi .yatırımı şimdi köye yapıyor.ama adamda hep daha fazla kazanma hırsı var.aslinda maaşı yerinde.aylik ellibin alıyor karisida öyle.Adam doyumsuz.
Kesinlikle. Hırslı insandan korkarım. Hırs insanı yakıp yıkacak bi duygu. (Azimden bahsetmiyorum çalışıp azmedip iş bulan işinde bir yerlere gelenler değil demek istediğim tabii ki)
Yok ordan bilmem ne hisseye girdim yok bilmem neye kaç bin yatırdım vsvs diyenler beni çok geriyor uzak durmaya çalışıyorum. 3 günlük dünya, gerek yok

kısaca özet geçicem arkadaşlar. 7 aylık hamileyim hamileliğimin 3 veya 4. ayından itibaren eşimin kumar oynadığını öğrendim. Önce 20 30 binlerdi bu borç kapattı tekrar oynadı derken 3 kez yakalamama rağmen defalarca sözler yeminler etti oynamıcağına. Şuan 7 aylık hamileyim ve bana arabayı sattım diyerek geldi bugün. Delirdim evde her şeyi yıktım döktüm. Kendi annem babamda dahil 6 kişiye kumarda oynamak için kredi çektirmiş ve bu 1 senelik aylık ödemesi 90.000tl olan bir borç. Ekstra olarak kredi harici kumar için aldığı borçlarda 120.000 tl yani kredilerle birlikte kumarda 700 800 bin para kaybetmiş. Ve bugün hiçbir şeyden haberim olmamasına karşılık arabayı sattım demesiyle öğreniyorum bunu. Delirdim ağlamaktan içim çıktı asla o arabayı satmıyosun nasıl battıysan öyle çıkıcaksın dedim ama mecburum başka yolum çarem yok diyor. 2 işe giricek 1 sene sonrasında daha güzelini alıcam diyor. Ama içinde her şeyi öldürdü ve asla inancımda güvenimde yok. Kendimi evden dışarı attım ve eve gidesim gelmiyor yerimde olsanız napardınız nolur akıl verin nolur. Bu arada araba için de kredi ödememiz var ve ben arabasız yapamam sırf araba istiyorum diye bütün altınlarımı bozdum. Şuan elimizde borç harici hiçbir şey kalmadı.
Çok üzüldüm yeni anne oldum bende para pul önemli değil bir iş yapıp batırmış olsa arkasında dururdun ama kumar bu bazı şeylerin dönüşü yok keşke yapmasaydı seni üzmeseyfdi hamilelik doğum anne olmak öyle zor ki babalık anne kadar önemli bu kşi nasıl babalık yapacak nasıl güveneceksin bilmiyorum manevi olarak seni çok üzmüş çok yormuş maddiyata girmiyorum bile umarım Allah sana güzel yollar nasip eder

Kesinlikle. Hırslı insandan korkarım. Hırs insanı yakıp yıkacak bi duygu. (Azimden bahsetmiyorum çalışıp azmedip iş bulan işinde bir yerlere gelenler değil demek istediğim tabii ki)
Yok ordan bilmem ne hisseye girdim yok bilmem neye kaç bin yatırdım vsvs diyenler beni çok geriyor uzak durmaya çalışıyorum. 3 günlük dünya, gerek yok
Evlerine yuzbin para giriyor.
Onu güzelce harca biriktir.ne oldu yani?
Araba alırken aynı ev alırken aynı.
Hep zengin olmak hayalim diyormuş arkadasima.

Maddy araba hazır devredilecekken kardeşinin üzerine yaptır arabayı. Teminat olarak vereceğim kardeşime, içim rahat etmiyor tüm altınlarını aldık dersin. Senin üstünde olacak olması da güven vermedi bana seni zorlayabilir. Ayrıca ailene muhakkak tembihle para yönetimi bilmiyor siz yardım ettikçe de öğrenemeyecek de. Madem ayrılmayacaksın kendini koruman lazım. Eviniz varsa da hemen şerh koydur. Bunları hemen sıcağı sıcağına yaptın yaptın yapamazsan geçmiş olsun.

Bu kumar bağımlılığı nasıl oluyor ya? Gerçekten ben anlamıyorum. Kaybede kaybede aklı başına gelmiyor mu insanın? Allah yardımcın olsun konu sahibi, sana akıl veremem çünkü bilgim yok bu konuda :/
bu kumarda gercek oyun degil ki kumara yatirab paralari asil kumar kazaniyor kimse farkinda degil, kaybetmek icin biraz aleti bozuyolar 1-2 kere kazandiriyor sonra full kaybettiriyor o anki insanin iradesi kendiliginden belli oluyor iste. Onun esi kumar bagimliligi var ki birakmasi cok zor tedavi falan ise yaramiyor cocugu icin en iyisi mal mülkü serh koydurmasi lazim ardindan bosanma davasi acmasi gerek

Bu saçma yollar denemenizi hamileliğe ve safliginiza veriyorum.Net konuşayım o borçlar bitmeyecek,o adam iflah olmayacak şimdi çevrenize borçlu yakında uçan kuşa borçlu olacak.Adam rahatladı çünkü, üzerinden yük kalktı şimdi değil ama yakın zamanda önce küçük sonra büyük meblaglar ile oynamaya devam edecek size de elalemin çenesi,üstünüze binen borçlar ve sorumlu olduğunuz bir bebekle baş başa kalacaksınız......

Öncelikle Allah sağlıklı sıhhatli çocuğunuzu kucağınıza almayı nasip etsin. Şu saatten sonra ne yapabilirsiniz ki ? Kabullenmek evet maalesef çok zor olsa da kabullenmeyi tercih etmek belki de en mantıklısı. Çocuk bi doğsun bi bakalım gercekten mücadele edecek mi ? Cocugu için en azından yaptıklarını telafi etmeye çalışacaktır. Çalışmaz yine başa doner işe cocuk iki yasina girince mesleğiniz var ise çalışıp kesin bir şekilde bosanacaginizi söylemeniz lazim .
hiç bişey telafi etmeyecek kumar bi illet adamın borcuda öyle böyle değil kimsenin yuvasının bozulmasını istemem ama değişmeyecek gerçekler var siz fazla iyimsersiniz

kısaca özet geçicem arkadaşlar. 7 aylık hamileyim hamileliğimin 3 veya 4. ayından itibaren eşimin kumar oynadığını öğrendim. Önce 20 30 binlerdi bu borç kapattı tekrar oynadı derken 3 kez yakalamama rağmen defalarca sözler yeminler etti oynamıcağına. Şuan 7 aylık hamileyim ve bana arabayı sattım diyerek geldi bugün. Delirdim evde her şeyi yıktım döktüm. Kendi annem babamda dahil 6 kişiye kumarda oynamak için kredi çektirmiş ve bu 1 senelik aylık ödemesi 90.000tl olan bir borç. Ekstra olarak kredi harici kumar için aldığı borçlarda 120.000 tl yani kredilerle birlikte kumarda 700 800 bin para kaybetmiş. Ve bugün hiçbir şeyden haberim olmamasına karşılık arabayı sattım demesiyle öğreniyorum bunu. Delirdim ağlamaktan içim çıktı asla o arabayı satmıyosun nasıl battıysan öyle çıkıcaksın dedim ama mecburum başka yolum çarem yok diyor. 2 işe giricek 1 sene sonrasında daha güzelini alıcam diyor. Ama içinde her şeyi öldürdü ve asla inancımda güvenimde yok. Kendimi evden dışarı attım ve eve gidesim gelmiyor yerimde olsanız napardınız nolur akıl verin nolur. Bu arada araba için de kredi ödememiz var ve ben arabasız yapamam sırf araba istiyorum diye bütün altınlarımı bozdum. Şuan elimizde borç harici hiçbir şey kalmadı.
Çok net derhal boşanırdım.

yorumları okudum affetmişsiniz
asla üzülmedim halinize. beter olacaksınız daha da kötü olacaksınız ama bunu hak ediyorsunuz zaten şu an affetme yönünde verdiğiniz kararla
sadece o bebeğe üzülüyorum kendine ne yaparsan yap ama bir bebeği kumarbaz babanın mantıklı düşünemeyen korkak bi annenin olduğu iğrenç bi ailede büyüteceksin, çocuk büyüdüğünde beni neden dünyaya getirdiniz diye seni suçlamazsa benim de adım sino değil
bebeği tek başına büyütmemek için dönüyorsun kumarbaz ve dolandırıcı kocana. peki bu herif bebeğe babalık yapabilecek mi sanıyorsun ?
iki gün sonra buraya gelip bebeğimin rızkını kumarda yedi diye konu açmazsan ben de sino değilim bunu da buraya yazıyorum

X