hamileyim eşim kumarda battı şuan evden dışarı attım kendimi acil yorum yapabilir misiniz

ilk teklif ettikleri anda ama çıkmazda olduğumuz çaremiz olmadığı için kabul etmek zorunda kaldık
Çareniz vardı çıkmazda değildiniz. Arabanızı hemen satıp kumar borcunuzu ödeyebilirdiniz. Bunun yerine, nolur bizim altınları alın diyen kendi öz kardeşinizin güvencesine çökülmesine göz yumdunuz. Başkasının kumar borcu için güle oynaya altınlarını veren biri olduğuna beni kimse inandıramaz. Gerekirse arabayı veririm diyorsunuz, bence gerekiyor hemen verin. Kullanacaksanız yine size verir, bebekle sağa sola gidersiniz ama yaptığınız kabul ettiğiniz şey çok çirkin.

En ufak hata demeye devam edin. Adam doğmamış çocuğun boğazına girecek lokmayı çalmış ve çalmaya devam edecek. Bebeğiniz ek gıdaya başladığı zaman pirinç unu pişirirsiniz. Onu da bulamazsanız dert etmeyin kocanız olacak yanınızda, yeter size.

ister inan ister inanma
İnanıp inanmamak değil de böyle asıp kesen, aşırı net konuşan kadınların Kocaman falsolu kocalarını burada övmeleri, analarını babalarını, onların kazançlarını kocalarına feda etmeleri beni düşündürüyor. Acıyorum. Olayın tek iyi yanı sizin güvenecek bir kocanız yön ama kocanızın her halt yemesinde arkadasını toplayacak kocaman bir eş ve eş ailesi var. Bu koca yeni bir kumar türü bile icat eder.

Çok üzgünüm ama Maddy, siz anasının ağzına baksa hiç boşamazdınız. Kumar çok daha ciddi bir sorunken bile mevzuyu çok hafife alıyorsunuz. Ama belanın geldiğini bazen çevremizdeki herkes görüyor, söylüyor da ama bizler görmezden duymazdan geliyoruz. Sizi de tanımayız etmeyiz, sadece uyarıyoruz toplu olarak.
Ben bizzat gördüğüm için diyorum, adam üç evini sattı ekmeğe muhtaç hale getirdi ailesini.
Serdar Ortaç örneği var bilinen, kendi de anlatıyor hatta. Sizce onca varlığın için tedavisi olsaydı, çıkış yolu olsaydı kullanmaz mıydı?
Ne diyeyim, buradan sonra vereceğim tek tavsiye adamın üstüne hiçbir şey bırakmayın. Çünkü götürür arabayı satar yeni bir borç için, kardeşinize mahcup olursunuz. 800 bin de az değil, ödeyemezsiniz de hemen. Bayağı kötü olur.
haklısınız ben belki hata yapıyorum belki bile bile lades ediyorum şuan ama bazı insanları cidden anlamıyorum bu kadar berbatlığımın içinde iyice beni eleştirip suçlamayı ters ters konuşmayı seçmeleri gerçekten çok garip. dediğim gibi annesinin ağzına baksa gerçekten boşardım belki inanması zordur bu sizin için ama annesinin ağzına bakması evliliğimizin başından beri süre gelen bir durum olmuş olur. ve bu çok uzun bir süre. sabrım kalmazdı büyük ihtimal çünkü başkaları için susup her şeye tamam dicek biri değilim

Çareniz vardı çıkmazda değildiniz. Arabanızı hemen satıp kumar borcunuzu ödeyebilirdiniz. Bunun yerine, nolur bizim altınları alın diyen kendi öz kardeşinizin güvencesine çökülmesine göz yumdunuz. Başkasının kumar borcu için güle oynaya altınlarını veren biri olduğuna beni kimse inandıramaz. Gerekirse arabayı veririm diyorsunuz, bence gerekiyor hemen verin. Kullanacaksanız yine size verir, bebekle sağa sola gidersiniz ama yaptığınız kabul ettiğiniz şey çok çirkin.
tamam siz battığınızda kardeşiniz yardım etmek isterse asla almayın napayım allah aşkına neye inandırayım sizi. hemen veriyorum arabayı tamamdır emredersiniz

haklısınız ben belki hata yapıyorum belki bile bile lades ediyorum şuan ama bazı insanları cidden anlamıyorum bu kadar berbatlığımın içinde iyice beni eleştirip suçlamayı ters ters konuşmayı seçmeleri gerçekten çok garip. dediğim gibi annesinin ağzına baksa gerçekten boşardım belki inanması zordur bu sizin için ama annesinin ağzına bakması evliliğimizin başından beri süre gelen bir durum olmuş olur. ve bu çok uzun bir süre. sabrım kalmazdı büyük ihtimal çünkü başkaları için susup her şeye tamam dicek biri değilim
Bence hata yapıyorsunuz.
Yukarıda da yazdım, işleri kocanız için fazla kolaylaştırıyorsunuz. Kardeşinizle kaynınız hop kurtardı bile. Ailelere yaptığı da örtülür. Sizden de bir yaptırım görmedi. Eeee ne oldu şimdi?

İnanıp inanmamak değil de böyle asıp kesen, aşırı net konuşan kadınların Kocaman falsolu kocalarını burada övmeleri, analarını babalarını, onların kazançlarını kocalarına feda etmeleri beni düşündürüyor. Acıyorum. Olayın tek iyi yanı sizin güvenecek bir kocanız yön ama kocanızın her halt yemesinde arkadasını toplayacak kocaman bir eş ve eş ailesi var. Bu koca yeni bir kumar türü bile icat eder.
yok ya ne güvenmesi güvenmiyorum tabi ki. güvendirmesi için bir şans verdim. ailemin borcunu yarın kapattırıyorum. kumar oynadığını bilmiyolar bilseler beni direkt alırlar çünkü. bu araflığım o yüzdendi belki. iyi yapıyorum demiyorum sadece tüm kontrolleri elime alıp son bir şans veriyorum.

offf bir dertleşmek istedim suçlamaktan başka hiçbir şey yapmıyosunuz gerçekten. burdaki kadınlar ne kadarda en ufak hatada tek kalemde silip gidebilen kadınlarmış valla helal olsun. kız kardeşim günlük beni aradığında ağladığımı duyduğu ve sonrasında defalarca sorduğu için öğrenmiş olamaz mı? ama doğru biz arayıp yem atmışızdır kesin. evet malesef ki kredi çektirmiş sıkıştım diye bu ay içinde ben bunların hepsini bugün öğreniyorum. ve dediğim gibi evliliğimizin başından beri kusursuz olan bir eşi belki düzelmicek belki her şeyi bok etcek belki yine oynucak belki boşanmamızı sadece erteledim şuan bilmiyorum ama tüm kontrolü elime almayı denemeden rest çekip gidemedim özür dilerim
Valla kocam beni aldattı diye gidip boşadım. Kumar oynasa da aynısını yapardım. hele çocuğumun rızkını utanmadan yiyecek. Ailemin rızkını yiyecek. Cümle aleme rezil eder boşardım. Ama sizde garip bir sakinlik var. Yani kocanız için kardeşinizi, anne babanızın emeğini harcamanızdan belli. İnsanın içini huzursuz eden bir rahatlık bu.

Bu arada ailenizden aldığı borcu da ödeyecek mi?
Benim kocam olsa, 10 sene de sürse ödettirirdim. Kocam da olsa aileme bunu yapamaz.
Yaptıklarının sonuçlarıyla yüzleşmeli.
Oh hem kumar oyna, hem ailelerden para al. Kardeşinle yenge/baldızın seni kurtarsın. Hem de kayın ailene borcunu da yok saysınlar. İyi de bir ödüllendirilmediği kalmış.
M Maddy35 iyilik değil bu, kendinize kötülük olur. En azından yaptığı şeyle yüzleşmeli.
evet ödeticem tamamını yarın. tek bir kişiye borçlu şuan kontrollerin hepsini aldım daha napabilirim burun sürttürmek için sizce cidden akıl almak için soruyorum bunu

Valla kocam beni aldattı diye gidip boşadım. Kumar oynasa da aynısını yapardım. hele çocuğumun rızkını utanmadan yiyecek. Ailemin rızkını yiyecek. Cümle aleme rezil eder boşardım. Ama sizde garip bir sakinlik var. Yani kocanız için kardeşinizi, anne babanızın emeğini harcamanızdan belli. İnsanın içini huzursuz eden bir rahatlık bu.
yahu anamın babamın hakkını yarın tamamen kapattırıyorum bi kız kardeşime borçluyuz onun içinde her şeyi ben kontrol edicem zamanında ödemesi için. arabayı da yarın ilk iş kendi üstüme alıyorum daha napmam lazım

Boşuna yoruyorsunuz kendinizi, konu sahibi asla anlamayacak. En azından hatasını anlasın, pişman olsun, sürünsün diye fırsat bile vermemişler ailecek. Böyle çevresi olan adam neden bıraksın ki kumarı? Altınlar verilmiş, krediler çekilmiş, kadın mahalledeki parka gidip hemen eve dönmüş. Sıfır stres, adama devam etsin diye tüm kolaylık sağlanmış ve hayatlarına normal bir şekilde devam ediyorlar.

Burada, aldatan döven söven kocasına laf söyletmeyen hunharca savunanı gördüm ama ilk kez kumarbaz savunuluyor. Hem de herkese çat çat cevaplar veriliyor. Annenizin babanızın kardeşinizin hakkına girmiş, paralarını yemiş yetmemiş çocuğunun rızkını da batırmış adamı savunacağım diye ne mücadele ettiniz.

Kardeş gözünü açmaya çalışıyoruz. Romantik takılamazsınız çocuk var karnınızda. Ne yiyecek neyle beslenecek, vitamini ek gıdası doktoru tedavisi... Sağlıkla doğsun da ya bir terslik olursa? Hastanede bırakıp kaçacak mısınız paramız yok diye? Ya doğumda terslik yaşanırsa acil tedavi vs gerekirse var mı köşede paranız? Kardeşiniz altın vermiş ama kredi çekmemiş, bir kredi de ona mı çektireceksiniz? Çocuğu kullanıp herkesten gizli gizli para istemeye başladığı zaman görürsünüz ilk hatayı ilk kusuru.

Bu ne koca aşkı koca sevgisi, ben pes ediyorum konudan çıkıyorum. Ne haliniz varsa görün.

evet ödeticem tamamını yarın. tek bir kişiye borçlu şuan kontrollerin hepsini aldım daha napabilirim burun sürttürmek için sizce cidden akıl almak için soruyorum bunu
Valla ne diyeyim, gözünüz açık olsun. Sıkı takip edin. En ufak bir dalgınlıkta tekrar yapabilir bence.
Çünkü bu olaydan biraz zaman geçsin, sular durulsun. Rahatlayacaktır, sizin benim gibi düşünmüyordur olayları zaten. Kendinizi bir tartın, saçma bir kazan kaybet oyununda 800 bini ortaya koyar mısınız? Heh işte eşiniz bir kere koydu. Bir daha da yapabilir. En fazla karım kızar, yine beni bir şekilde kurtarırlar diye düşünüp yine yapabilir. Belki ikinci kez affetmezsiniz ama bu bir bağımlılık gibi bir şey. Yani saçma da olsa buna tutunup yaparsa üzülürsünüz, küçücük bebeğin geleceği çok kötü etkilenir.

Bosverin yormayın çenenizi yaşayarak tecrübe edecek. Bi koca uğruna bütün aileyi feda ediyor farkında değil hala. Benimde kumarbaz içkici bir amcam var o da ne tarlalar ne paralar kaybetti kumarda Haa bu gün ha yarın birakicam diye diye zavallı babaannemi dert sahibi yaptı Hala da bırakmadı bu gün bulsun bu gün oynar Allahtan hiç evlenmedi de kimsenin başını yakmadı en azından.

Burada, aldatan döven söven kocasına laf söyletmeyen hunharca savunanı gördüm ama ilk kez kumarbaz savunuluyor. Hem de herkese çat çat cevaplar veriliyor. Annenizin babanızın kardeşinizin hakkına girmiş, paralarını yemiş yetmemiş çocuğunun rızkını da batırmış adamı savunacağım diye ne mücadele ettiniz.

Kardeş gözünü açmaya çalışıyoruz. Romantik takılamazsınız çocuk var karnınızda. Ne yiyecek neyle beslenecek, vitamini ek gıdası doktoru tedavisi... Sağlıkla doğsun da ya bir terslik olursa? Hastanede bırakıp kaçacak mısınız paramız yok diye? Ya doğumda terslik yaşanırsa acil tedavi vs gerekirse var mı köşede paranız? Kardeşiniz altın vermiş ama kredi çekmemiş, bir kredi de ona mı çektireceksiniz? Çocuğu kullanıp herkesten gizli gizli para istemeye başladığı zaman görürsünüz ilk hatayı ilk kusuru.

Bu ne koca aşkı koca sevgisi, ben pes ediyorum konudan çıkıyorum. Ne haliniz varsa görün.
Bak M Maddy35 Baf'ın yazdıkları hoşuna gitmeyecek ama maalesef kelimesi kelimesine doğru sister.
Borç için araba satıldığına göre holding sahibi, über zengin değilsiniz. Belli bir limitiniz var işte. Hele çocuk kısmı çooook önemli. Bu devirde çocuğun sağlığı mutluluğu maalesef paraya endeksleniyor bir yerde. Bunu unutma, bu çok önemli bak.
Çocuğun için bir şeyi isteyip de alamamak çok üzer insanı. Bu durumlara düşmemek için ayık ol, iyi düşün.

herkes böyle söylüyor hiç mi yok kumarı bırakabilen yoksa kuru bi umut mu benimki çekip gidememenin cesaretsizliğinden kaynaklı tutunduğum bi dal mı
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🙏Kusura bakmayın biraz açık konuşacağım ama maalesef umut etmeyin zira kumarı bırakabilen yok, hesapları artık ben yöneteceğim arabayı da üzerime alacağım demişsiniz, bir de borcunu kapatmak için dünya kadar borcun da altına girmişsiniz eşinize iyilik değil kötülük yapıyorsunuz çünkü bir kumarbaza borcunu kapatmak iyilik değil bilmeden yapılan bir kötülüktür, şu an öyle rahatladı ki, kardeşinden aldığı borcu uzatabildiği kadar uzatacak, o borcu kapatmak için de elden borç alıp yine kumar oynayacak, siz istediğiniz kadar hesapları yönetin o iş öyle olmuyor, benim akrabalarımdan biri 14 yıldır bir kumarbazla evli, 14 yıldır asla borçları bitmedi, akrabam bağırdı çağırdı kavga etti yatak ayırdı ama o arada ayrı yataklarda ne hikmetse birkaç tane de çocukları oldu, boşarım diye tehdit etti ama adam blöfünü gördü akşam ne yemek var diye pişkince sordu, 14 yıldır kumarı asla bırakmadı o borçlar da asla bitmedi, bitmeyecek de ömür boyu böyle devam edecek çünkü nasılsa karısı çalışıp kirayı faturaları ödüyor, kayınvalidesi çocukların ihtiyaçlarını karşılıyor, hep bir arkasını toparlayan var.

yahu anamın babamın hakkını yarın tamamen kapattırıyorum bi kız kardeşime borçluyuz onun içinde her şeyi ben kontrol edicem zamanında ödemesi için. arabayı da yarın ilk iş kendi üstüme alıyorum daha napmam lazım
Arabayı kendi üzerinize almayın kardeşinizin üzerine devredin aldığınız borcun karşılığı olsun, şakası yok kumarbaz uyuşturucu bağımlısı gibidir, yine kumar oynarsa ki oynayacak dünya kadar kumar borcu biriktiğinde o arabayı sattırmak için size şiddet uygular, insanlar kumar borcu için anne babasını öldürüyor eşini gözü bile görmez.

Valla ne diyeyim, gözünüz açık olsun. Sıkı takip edin. En ufak bir dalgınlıkta tekrar yapabilir bence.
Çünkü bu olaydan biraz zaman geçsin, sular durulsun. Rahatlayacaktır, sizin benim gibi düşünmüyordur olayları zaten. Kendinizi bir tartın, saçma bir kazan kaybet oyununda 800 bini ortaya koyar mısınız? Heh işte eşiniz bir kere koydu. Bir daha da yapabilir. En fazla karım kızar, yine beni bir şekilde kurtarırlar diye düşünüp yine yapabilir. Belki ikinci kez affetmezsiniz ama bu bir bağımlılık gibi bir şey. Yani saçma da olsa buna tutunup yaparsa üzülürsünüz, küçücük bebeğin geleceği çok kötü etkilenir.
işte insanlara bunu anlatamıyorum ne kendimi ne ailemi ikinci kez bu duruma sokmam. burda koca savunucu seviyorum yeaa diyip susan kadın oldum. diyorum ya umarım herkes eleştirdiği gibi hayatında ki insanları tek kalemde silip gidebilme cesaretindedir umarım

Arabayı kendi üzerinize almayın kardeşinizin üzerine devredin aldığınız borcun karşılığı olsun, şakası yok kumarbaz uyuşturucu bağımlısı gibidir, yine kumar oynarsa ki oynayacak dünya kadar kumar borcu biriktiğinde o arabayı sattırmak için size şiddet uygular, insanlar kumar borcu için anne babasını öldürüyor eşini gözü bile görmez.
mantıklı en kesin ve net garantileri bu olur haklısınız

Bak M Maddy35 Baf'ın yazdıkları hoşuna gitmeyecek ama maalesef kelimesi kelimesine doğru sister.
Borç için araba satıldığına göre holding sahibi, über zengin değilsiniz. Belli bir limitiniz var işte. Hele çocuk kısmı çooook önemli. Bu devirde çocuğun sağlığı mutluluğu maalesef paraya endeksleniyor bir yerde. Bunu unutma, bu çok önemli bak.
Çocuğun için bir şeyi isteyip de alamamak çok üzer insanı. Bu durumlara düşmemek için ayık ol, iyi düşün.
evet haklısınız sonuna kadar haklısınız ben zaten bunlar yüzünden bitik haldeyim bugün ağlamaktan gözlerim şişti boşanmakla ikinci şansı verip doğmamış çocuğuma iyilik mi kötülük mü yapıyorum bilmiyorum. iğrenç bir araftayım. tek istediğim dertleşmek akıl almak. ama öyle insanlar var ki suçlayıp yadırgamaktan başka hiçbir şey yapmayıp hala tepkilerimi yazdıklarımı eleştirmeye devam ediyolar gerçekten pes

işte insanlara bunu anlatamıyorum ne kendimi ne ailemi ikinci kez bu duruma sokmam. burda koca savunucu seviyorum yeaa diyip susan kadın oldum. diyorum ya umarım herkes eleştirdiği gibi hayatında ki insanları tek kalemde silip gidebilme cesaretindedir umarım
Maddy, bak sana ciddi söylüyorum. Bunun için boşarım ve ilk hatasında boşarım.
Bu benim cesur olmamla ilgili değil. Sadece onunla birlikte mahvolmak istemememle alakalı.
Bak hastalanır, borç altına gireriz. Bunda tamam. Tutar dolandırılır, bunda da tamam. Ya da işini kaybeder ya da iflas eder, bunda da tamam.
Ama kumar çok keyfi be sister. Oynarken beni ve bebeğimi düşünmeyen adama merhamet duyamam.

X