hamileyim eşim kumarda battı şuan evden dışarı attım kendimi acil yorum yapabilir misiniz

kısaca özet geçicem arkadaşlar. 7 aylık hamileyim hamileliğimin 3 veya 4. ayından itibaren eşimin kumar oynadığını öğrendim. Önce 20 30 binlerdi bu borç kapattı tekrar oynadı derken 3 kez yakalamama rağmen defalarca sözler yeminler etti oynamıcağına. Şuan 7 aylık hamileyim ve bana arabayı sattım diyerek geldi bugün. Delirdim evde her şeyi yıktım döktüm. Kendi annem babamda dahil 6 kişiye kumarda oynamak için kredi çektirmiş ve bu 1 senelik aylık ödemesi 90.000tl olan bir borç. Ekstra olarak kredi harici kumar için aldığı borçlarda 120.000 tl yani kredilerle birlikte kumarda 700 800 bin para kaybetmiş. Ve bugün hiçbir şeyden haberim olmamasına karşılık arabayı sattım demesiyle öğreniyorum bunu. Delirdim ağlamaktan içim çıktı asla o arabayı satmıyosun nasıl battıysan öyle çıkıcaksın dedim ama mecburum başka yolum çarem yok diyor. 2 işe giricek 1 sene sonrasında daha güzelini alıcam diyor. Ama içinde her şeyi öldürdü ve asla inancımda güvenimde yok. Kendimi evden dışarı attım ve eve gidesim gelmiyor yerimde olsanız napardınız nolur akıl verin nolur. Bu arada araba için de kredi ödememiz var ve ben arabasız yapamam sırf araba istiyorum diye bütün altınlarımı bozdum. Şuan elimizde borç harici hiçbir şey kalmadı.
Babanın evine dön, altınlar da gitmiş geçmiş olsun. Borç ödersin sürekli ha bugün ha yarın kendini kısa kısa ömrün çürür. Yapmayacak adam doğmamış çocuğu için dururdu. Ona bile acımamış sana mı acıyacak

ne alaka ilk defa böyle bir sorun yaşıyorum kumarla alakalı hiçbir bilgim yok ve arafta kalıp son bir şans vermeyi tercih ettim ? ihanetle dayakla diğerleriyle bir tutmak sizin düşünce yapınızın saçmalığı
İnanın bi insanın bi daha aldatmama ihtimali var ama kumar oynamama ihtimali yok. Siz bilirsiniz takılın biraz daha yer en fazla

Kumar nasıl bırakılmıyor,madde değil, sigara değil alkol değil. Fiziksel birşeyi yok ama bu bağımlılık nasil bağlıyor beyni nasil kuşatıyor merak ediyorum.
Kumar vs konularında hep serdar ortaç geliyor gözüme adam teliften çalışmasa dahi kazanacağı şarkılarını kumar masasına koymuş. Yani nasil insanın aklını,fikrini ele geçiriyor cok merak ediyorum

28 yaşındayım bilmiyorum burdakilere göre genç miyim değil miyim ama eşimin haksız olduğunu benim belki bile bile lades yaptığımı hep söylüyorum sadece bu kadar net ve acımasızca üzgünken suçlanmak gerçekten sinir ediyor. maşallah herkes tek hatada silip gidiyomuş gibi konuşuyor sadece. maddi yönetimde ise evet dediğiniz gibi yapıcam başka yolu yok çünkü
Gencsiniz hem de cok genç, onunuzde uzun bir omur var kısmetse. Pişman olmaktan korkuyorsunuz, yapabılecegimi yaptım demek istiyorsunuz (eşiniz bunu sizin için yaparmıydı, hiç sanmam, buyuk tartısmalarla aranız bozulurdu ve avukattan size bir kagıt gelirdi, muhtemelen) Bu, sizin genc yıllarınızın bir kacına malolacak, ve 28 degil de 33 34 yasında belki bu seviyeye tekrar geleceksiniz (yine muhtemelen) Geride kalan hayatınızda da o güzel yıllarınıza acıyacaksınız. Tecrube edip gormek istiyorsunuz, oysa kim demişse iyi demiş "Hiç kimsenin ömrü, kendi hatalarından ders alacak kadar uzun degildir, baskalarının hatalarından ders cıkarın "

Kumar nasıl bırakılmıyor,madde değil, sigara değil alkol değil. Fiziksel birşeyi yok ama bu bağımlılık nasil bağlıyor beyni nasil kuşatıyor merak ediyorum.
Kumar vs konularında hep serdar ortaç geliyor gözüme adam teliften çalışmasa dahi kazanacağı şarkılarını kumar masasına koymuş. Yani nasil insanın aklını,fikrini ele geçiriyor cok merak ediyorum
Sanırım adrenalin bagımlılıgı oluyor bu da:/

Size herkes aynı şeyi söylüyor ama siz inatla kabul etmek istemiyorsunuz. Kardeşinizin altinlari hiç olacak. Eşinize iki işte çalışmak ağır gelecek borcu kapatmak için tekrar kumar oynayacak. Bu sefer daha büyük bir birc yapacak o arabayı hatta evi satacak. Siz satmam deseniz bile zorla elinizden almaya kalkacak. Şu an ona en büyük kötülüğü siz yapıyorsunuz.ama farkında değilsiniz. Kendi konfor alaninizdan çıkmamak için kardeisnizi yakiyorsunuz.Arabayi şimdi satın gerekirse kardesinize satın ama araba onda kalsın hastane vs iş olursa kullanmak için alırsınız. Eşiniz de çalışsın arabayı öyle alsın .

ne alaka ilk defa böyle bir sorun yaşıyorum kumarla alakalı hiçbir bilgim yok ve arafta kalıp son bir şans vermeyi tercih ettim ? ihanetle dayakla diğerleriyle bir tutmak sizin düşünce yapınızın saçmalığı
Hayır ilk kez böyle bir sorunla karşılaşmıyorsunuz

"3 kez yakalamama rağmen defalarca sözler yeminler etti oynamıcağına"

İlk olunca insan affediyor şans veriyor evet ama size defalarca yakalanmasına rağmen verilmiş sözleri var.

Kumarı uzmanlar madde bağımlılığından bile üstte tutarlar zorluk anlamında. Çünkü maddede bayılma ölme var alkolde sızma sarhoş olma var ama kumar dağ kadar paran varsa da eritiyor bayıltmıyor öldürmüyor miden bulanmıyor. Beyin hep dopamin salgılıyor kazansa da kaybetse de beyin bundan haz alıyor. Bu çok korkunç bir şey.

Kumar illetinden kurtulani ne duydum, ne de gördüm. Bir an önce yolları ayir.
Ailene krediyi nasil çektirmiş ve senden habersiz mi?

bilmiyorum inanın hiçbi şey bilmiyorum. bugün hayatımın şokunu yaşadım. hani boşuna mı umut bağlıyorum yoksa son bi şansı hakediyo mu inanın bilmiyorum. bankada dahil tüm hesaplarını elime aldım daha napabilirim bilmiyorum. tek bildiğim bu borçların 1 sene boyunca kredi vadeleri bitene kadar bizi inanılmaz yorcağı çünkü aylık 80 90 bin tl ödememiz var şuan
İlk şansı verdiniz mi gerisi hep geliyor emin olun sizi asla etkilemek istemem ama bende 3 aylık hamileyken öğrendim 10 yıldır evliyim ve çok zor günler geçirdim çocuğum hiç birşey bilmiyor ama hissediyor sanırım istemiyor babasını boşanın biz ikimiz başka bi şehirde yaşayalım diyor bu son darbesi çok ağır oldu elde avuçta kalmadı o kadar yeminler etti beynim hayır dedi ama kalbim hep başarır dedi asla başaramadı şimdi o doktor bu doktor geziyor boşanmamak için ama inanmıyorum asla başaramayacak o dava açılacak evladıma yeni hayatımız bizi bekliyor herşey ortada bakalım bu ne zaman olacak Rabbim bizimle aynı kaderi yaşayan herkesin yardımcısı olsun güç kuvvet versin hayırlı yollar nasip etsin inşallah 🙏🏻

merhaba arkadaşlar. 8 aylık evliyim ve evlendiğim ilk günden beri kaynanamın çıkardığı sorunlar yüzünden huzurum kalmadı. kendisinden artık nefret ediyorum. nasıl anlatsam kendisi aşırı cahil ve bencil biri kendi istediği olmadığı zaman yaptığı surat ve kavgalarla hem kocamın hem benim bütün huzurumuzu kaçırıyor. kocam malesef işi gereği annesi babası ile birlikte çalışıyor pastaneleri var. kaynanam haricinde kocamla kavgamız bir elin parmağını geçmemiştir. ilk evlendiğim gün altınları kız kardeşime verdim evime götürmesi için sonrasında bu bile olay oldu ben hırsız mıyım ne kadar mahcup durumda bıraktın beni diyerek bizimle kavga etti. bana düğünde taktığı bilezikleri ertesi günü geri aldı kiralamış. hiçbişey demedim umrumda değil takılarımın hepsiyle araba almayı planlıyordum zaten. eşimde 2 ay sabret kredi çekip direkt alıcam dedi. dediğinide yaptı zaten çok şükür arabamızı aldık. bana taktığı bilezikleri geri aldığı yetmezmiş gibi eşimin çektiği krediden düğün için aldığı borcu ödetti ve ödemesini tamamen eşime yıktılar. yani düğün salonundan tutun evimizin tadilatına kadar her şeyi eşim kendi başına yapmış oldu. evlendiğim ilk 3 ay pastanelerinde sabah eşime yardım etmek için gitmeye başladım ve bu süreci bana zehir etti. kendi yaptığı tüm işleri benim üstüme yıkmaya çalıştı. ben yapmak istemediğimi söyledikçe benimle kavgalar etti. hiçbir zaman lafımı esirgemedim eşimde her zaman beni savundu ama benimle ve bizimle ettiği kavgalar ister istemez evimizi de huzursuz etmeye başladı. o kadar çok olay var ki üstün körü anlatmaya çalışıyorum. kaynanamın benden istediği sabahtan akşama kadar dükkanlarında çalışmam akşam onlarla yemek yemem sonra evime gitmemdi. ben asla böyle bir insan değilim. yeni evli olduğumu evimde vakit geçirmeyi sevdiğimi kendi evimde yemek yapmak istediğimi artık eşiminde başka bir hayatının olduğunu bizi rahat bırakmasını istedikçe bir ton kavgalar yaşadık. ona hayatıma evliliğime saygı duy anlayış göster dedikçe her zaman içine etti. ve en sonunda pastaneden çıktım çalışmıcağımı artık bittiğini istemediğimi milyon defa anlattıkça sürekli ayrıldığım ve yardım etmediğim için o dükkanda eşimle kavga edip beni kötüledi. eşim hasta olduğunda bile benden habersiz kendi evine çıkarıp yatırdı ve banada bugün bende kalıyosunuz oğlum çok hasta diye emrivaki yaptı. ben de asla kalmıcağımızı söylediğimde yine benimle kavgaya tutuştu. en son eşimle birlikte o evden çıkarken benim istediğim oldu diye arkamdan kına yak diye bağırdı. benim ailem bana çok düşkün babam hala arkamdan evden gittiğim için ağlar ve bu yaşıma kadar o kadar rahat sıkmadan maddi manevi rahat büyüttüler ki şimdi eşimin ailesinden gördüğüm tavır bana çok iğrenç geliyor. 28 yaşıma kadar asla çalışmadım ve babam bir kere olsun çalış demedi cebime paramı her zaman koydu altıma araba çekti istediğim şehre istediğim yere her zaman çok rahat giden biriydim. şimdi eşimin ailesinin bana yaptıklarını anlatsam 1 dk tutmazlar beni alırlar hemen ve çokta büyük kavga çıkartırlar. ama kaynanamın kafasında ben artık aileme misafirmişim buraya onlara kök salmaya gelmişim. şu cahilliğe bakar mısınız kız olduğum için girdiği düşüncelere bakar mısınız. artık kaynanam yüzünden kavga etmek beni eşimden de soğutmaya başladı. şuan hamileyim bebek bile beni sevindirmiyo torunları olduğunda iyice beni boğcakmış iyice beni delirtcekmiş gibi geliyo. orası benim oğlumun evi istediğim gibi gelir gider yatarımlardan tutun dükkanlarında ona acıyıp yardım etmediğim için vicdansızlığıma edepsizliğime kadar hakaret etti. geçen hafta kendisinin lazer cihazı var onu almıştım dün istedi eşim üstünden bugün kullancağımı akşama götürebilceğini söyledim bugünde dışardaydım veremedim eşime ve bunun için olay çıkarmış dükkanda. ramazan boyunca dükkanı iftardan sonra kapattıkları için akşam yemeklerini orda yemem bekleniyodu ben de iftar saatleri gidiyorum fakat her hafta 2 gün kendi ailemle olduğumdan gitmediğim içinde olay çıkarmış. az önce yine eşimle bu 2 konu için tartıştık. napıcam ben nolur bi akıl verin eşimden de uzaklaşıyorum artık.
4 Nisan'da açtığınız konuda 8 aylık evli olduğunuzu yazmışsınız. Şu zamana kadar kaynana, cinsellik, kumar, insanları kandırarak para alma, kredi çektirme gibi her türlü problemi yaşamışsınız. O kadar övünce kocanızı yıllardır evlisiniz sandım. Fragman çok hoşunuza gitmiş herhalde, filmi sonuna kadar izlemeyi tercih ediyorsunuz. İyi seyirler!

kısaca özet geçicem arkadaşlar. 7 aylık hamileyim hamileliğimin 3 veya 4. ayından itibaren eşimin kumar oynadığını öğrendim. Önce 20 30 binlerdi bu borç kapattı tekrar oynadı derken 3 kez yakalamama rağmen defalarca sözler yeminler etti oynamıcağına. Şuan 7 aylık hamileyim ve bana arabayı sattım diyerek geldi bugün. Delirdim evde her şeyi yıktım döktüm. Kendi annem babamda dahil 6 kişiye kumarda oynamak için kredi çektirmiş ve bu 1 senelik aylık ödemesi 90.000tl olan bir borç. Ekstra olarak kredi harici kumar için aldığı borçlarda 120.000 tl yani kredilerle birlikte kumarda 700 800 bin para kaybetmiş. Ve bugün hiçbir şeyden haberim olmamasına karşılık arabayı sattım demesiyle öğreniyorum bunu. Delirdim ağlamaktan içim çıktı asla o arabayı satmıyosun nasıl battıysan öyle çıkıcaksın dedim ama mecburum başka yolum çarem yok diyor. 2 işe giricek 1 sene sonrasında daha güzelini alıcam diyor. Ama içinde her şeyi öldürdü ve asla inancımda güvenimde yok. Kendimi evden dışarı attım ve eve gidesim gelmiyor yerimde olsanız napardınız nolur akıl verin nolur. Bu arada araba için de kredi ödememiz var ve ben arabasız yapamam sırf araba istiyorum diye bütün altınlarımı bozdum. Şuan elimizde borç harici hiçbir şey kalmadı.
Asla arabayı satmayın..Aynı borcun fazlasını yapacak..Nasıl oderse odesın..Eger satmasına ızın verırsenız herşey daha ktu olacak..Ayrıca araba kımın uzerıne?

İlk şansı verdiniz mi gerisi hep geliyor emin olun sizi asla etkilemek istemem ama bende 3 aylık hamileyken öğrendim 10 yıldır evliyim ve çok zor günler geçirdim çocuğum hiç birşey bilmiyor ama hissediyor sanırım istemiyor babasını boşanın biz ikimiz başka bi şehirde yaşayalım diyor bu son darbesi çok ağır oldu elde avuçta kalmadı o kadar yeminler etti beynim hayır dedi ama kalbim hep başarır dedi asla başaramadı şimdi o doktor bu doktor geziyor boşanmamak için ama inanmıyorum asla başaramayacak o dava açılacak evladıma yeni hayatımız bizi bekliyor herşey ortada bakalım bu ne zaman olacak Rabbim bizimle aynı kaderi yaşayan herkesin yardımcısı olsun güç kuvvet versin hayırlı yollar nasip etsin inşallah 🙏🏻
10 yıl yazık değil mi?Bu neyin çabası idi..Adam zevki için sizden vazgeçmiş..Siz neyden vazgeçemediniz merak ettim..

X