Hamileyim :( çok zor durumdayım lütfen yardım

Evliliğinde sorun olan var ayrı evde yaşamadıkları sürece normal evlilik sürecindeki gibi olmasa da ayda yılda bir de olsa elbetteki birlikte oluyorlar galiba evli ve anne Değilsiniz....Yoksa hiçbir kadını bu kadar aciz durumda kalıp bu kadar sessiz kalamayacağını bilirdiniz

Ailem destek olsa bile inanın bilinçli bir çocukla boşanma çok zormuş bunu çok iyi biliyorum maalesef...

Bugün kendi durumun için doktora gideceğim bu konuyla ilgili detaylı bilgi aldıktan sonra size de bilgi veririm şuan ben ne desem yanlış olacak çünkü.

Ben 3 yıldır aylık iğneyle korunuyorum ve hiç bir sıkıntı yaşamadım. Günlerini atlamış ya da iğneyi geciktirmiş olabilir konu sahibi.

6 yıllık evliyim, hamile olmadığım dönemlerde (3 yıldan biraz fazla) bende aylık iğne ile korundum.
Hiç sıkıntı olmamıştı.
3. Ye hamile kalana kadar :)
Çift korunma gerekiyormuş diye düşünüyorum artık...
çok çok dusuk ihtimal olduğu kesin. Ama oluyor mu oldu..

Gerçekten çok üzüldüm is sadece doğurmakla bitmiyor hepsi çok küçük onlara bakabilecek durumun var mi gelecekleri için iyi bir hayat şartları sağlayabilecek misiniz bence bunları da düşün. Keşke daha iyi korunsaydiniz çok üzüldüm sizin adınıza fakat başına bu tür olay gelen sadece siz degilsinizdir. Ben aynı durumda olsam aldırırdim sadece duygusal değil mantık olarakta bakmak gerekiyor bu olaya

saglikli dusunmeniz adına psikolojik destek almanizi oneririrm, faydası olacaktir

Doğumda bu sorunları yaşadığınızı bilen doktorunuza gidin, muayene olun. Ben olsam yerinizde -sorunlu evlilik, ölüm kalım riski olan doğum nedeniyle- çocuğu aldırırdım. Ama tabii ben olsam öyle yapardım. Sizin şartlarınızı bilemem. Daha iyi korunmanız gerekiyor, biliyorsunuz değil mi? Tek bir yöntemle değil. İki yöntemle. Çünkü hiçbir yöntem yüzde yüz -tüp bağlatma hariç- garanti vermez.

konu sahibini suçlama faslı çok uzamış yahu, genelde korunma şeklini duyunca biter ama şimdi moda oldu, yok hapını unutmuşsundur, yok prezervatifi geç takmışsındır, iğnenin vaktini kaçırmışsındır, spiralle herkes hamile kalıyor... sanki korunurken hamile kalmak tamamen imkansız...
ha bir de en güvenlilir korunma yöntemleri bile %99 korur yani her zaman %1 risk var, e ne yapsın bu millet sevişmesin mi?

konu sahibi, size gelince, bu devirde 3 çocuğun maddi manevi sorumluluğunu almak hiç kolay değil, zaten sağlık sorunlarınız da varmış, maceraya gerek yok bence...

Benim bir kızım var. Spiralle korunuyorum. Kızım 26 aylık. Şimdi hamile kalsam aldırırım, büyük konuşmayım ama kesinlikle istemiyorum.

Sen de mutlu değilsen aldır istersen

eğer hayatınızı tehlikeye atacak bir durum olduğunu doktorunuz görürse zaten gebeliği sonlandırmanın gerektiğini söyleyecektir bu konuyu doktorunuzla konuşun lütfen. yok herşey yolunda ise psikolojik destek almanızda fayda var... 1 saniye sonrası için nefes alıp almayacağımızı bilmeden yaşıyoruz zaten bu hayatta.

İlk hamileliğinizde de aynı şeyleri mi yaşamıştınız merak ettim? Bana panik atak yaşamışsınız gibi geldi. Ben önceden anestezi doktorumu uyarmıştım bende panik atak var diye. Tamam demişti bir şey yaptı mı bilmiyorum ama çok sakindim sadece bebeğime odaklanmıştım. Epidural sezeryan oldu benim de .

Ben aylık iğnelerle korunuyordum eşimde korunuyordu uzun aralıklarla birlikte olmamıza rağmen nasıl oldu yani nasıl oldu ben bile şaşkınım ve çok üzgünüm
Üzülmeyin toplayın kendinizi. Öncelik anne sağlığıdır. Zaten psikolojiniz sağlam değil iki çocuğunuz var evliliğiniz sallantıda. Önünüze alın düşünün. 3. Bebek ruh ve beden sağlığınızı nasıl etkileyecek? Anne sağlıklıysa çocuklar da sağlıklı olur.

Ne kadar kolay aldır diyorsunuz. onun da kalbinin attığını düşünmeden, bir canı olduğunu düşünmeden. Henüz bedeni oluşmadığı için insandan sayılmıyor mu?
Mesela ben bu ‘aldır’ sözünü, ikinci çocuğuna hamileyken defalarca dövülmüş, yerlerde tekmelenmiş, gözünün korneası yırtılmış, dudağı gözü patlatılmış bir kadına söylüyorum. Peki ya siz neden böyle bir kadına ‘aldırma’ diyorsunuz???

Bir doktorla konuşun bence en doğrusunu O diyecektir. Anne hayatı riskli ise bebeğe müdahale edilebiliyor. Iki doğum yapmışsınız ve Allah kolaylık versin.
Bir şey yapmadan önce iyice düşünün.
Kürtaj sonrası bunalıma girenler de var. Ne yapacağınızı iyi bilerek pişman olmayacağımız şeyi yapın. Iki evladinizin da size ihtiyacı var. Hayırlısı olsun hakkınızda.

Ben aldırma demedim. Sadece aldır diyenlere ne kolay söylüyorsunuz dedim. Bu kadar dayak yiyen bir insan kazayla veya değil yine hamile kalabiliyorsa alan razı satan razı bize laf düşmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…