hamilelikte sigara içen varmı

Bu konuyu tartışanların hepsi hamile diye biliyorum. Yani yetişkin kişileriz. Bu meredin (-) lerin ne olduğunu biliyoruz. Kim okadar savaş verip, hamile kaldıktan sonra bebeğine zarar vermek isterki. Bir çözüm düşünüyorlardır herhalde. Kaldıki sigaraya yakın çok maddede tehlikeli bizler için.
Konserveler
Gofretler
Konserveler
Bazı bitki çayları
Kimyasal Kokular
Radyasyon yayan cihazlar
WS. WS.WS.
kırıcı olmayın birbirinize lütfen :enbuyukkk:

hayatta en sinir oldugum seydir hamileyken sigara icenler ...lmaz:
Ben normalde gunde 1 tane sigara icen bir iciciyim ama ne hamileligimde ne de emzirken asla icmedim ...
icen anneleri de kiniyorum ;bebeginizi dusunuyorsaniz eger icmezsiniz ...lmaz:

ablacım bunu bizde savunuyoruz ama usluba bakar mısınız kavga etmek için uğraşıyo resmen komik misiniz falan cevap versen dert vermesen dert. insanları küçümseyip yermek ramazan vakti ne güzel de bi davranış di mi.

Yapılan bir araştırmada sigara içen ve içmeyen annelerin bebeklerinin 4D ultrason görüntüleri yayınlandı.
Sigara içen annelerin bebeklerinin içmeyenlere göre daha fazla ağzına ve burnuna dokunduğu tespit edildi. Fetüsler doğum yaklaştıkça gelişime bağlı olarak yüzlerine daha az dokunuyor. Yayınlanan görüntülerde sigara içen annenin bebeğinin daha fazla yüzüne dokunduğu ve gelişmesinin engellendiğini belirtiliyor. Araştırmacılar yayınladıkları görüntülerle hamilelikte sigara içenlerin bu alışkanlıktan vazgeçeceğini umut ediyor. Aşağıdaki fotoğfafta 32 haftalık 2 bebeğin ultrason görüntüleri görülüyor.

20 haftalık hamıleyım gunde yarım paket sıgara ıcıyorum bıde bunyem zayıf 47 kıloyum ıns bebegıme bısey olmaz cok denedım ama bırakamadm

Kızlar merhaba dün öğrendim hamile olduğumu 3 haftalıkmış daha bebeğim :) ama ben sigarayı çok içiyordum birden öyle pat diye bırakamıyorumda denedim daha önce bebeğime zarar vermekte istemiyorum ama tabi azalttım hemen de ..diyorum ki sigara içmeden ve içtikten sonra yoğurt süt ayran gibi bişeyler yesem içsem sigaranın etkisini azaltırmı ki ..kafamda deli sorular...ooyyy oyyy

Bende 10 haftalik hamileyim,3-4gunde 1 paket kullanirdim hamile oldugumu ogrenmeden once sigaradan kendi kendime sogumaya basladim baya azalttim 12 senedir kullaniyorum hep birakmak istedim yeri geldi 2.3 ay biraktim ama tekrar basladim hamile oldugumu ogrendigimde ise hemen biraktim 1 bucuk aydir hic kullanmiyorum canimda cekmiyor...allaha hep dua ederdimbebegim olsunda bahanesiyle birakayım sigarayi diye.cok sukur hem kendi hem bebegimin sagligi icin artik icmiyorum.sigara direk bebege gidiyormus...insallah allah birakmaniza yardimci olur.

13 haftalık hamileyım ve 10 haftalıkken bebeğimi öğrendim o zamana kadar hep içdim simdi ise günde 1 tane anca iciyorum bi tane bile olmuyo bazen öyle korkuyorumkı bişey olucak die Rrabbim esirgesin benı korkutuyor bu aradakı kacamaklar bile

Birakamiyorum diye bişey yok. Bende günde 10 tane bazen daha fazla içiyordum. Transfer günü bıraktım(23 kasım). Hala da ağzıma sürmedim. Canım da istemiyor. Hiçbiriniz cahil insanlar değilsiniz. İlk bir hafta zor sonra aklınıza bile gelmiyor. Kendinizi kandirmayin. Doğurun sonra isterseniz yiyin ama yazık etmeyin bebeklerinize. İki üç içiyorum çok değil diye kendinizi avutmayin. Benim çok yakın tanıdığım bi akrabam da içti. Çocuk gelişmiyor. Nerdeyse 3 yaşına girecek hala konuşmuyor. Ve yürümekte zorlanıyor. Sizin 5 dk lik zevkiniz için çocuğunuza yazık etmeyin. En kısa zamanda bırakmanız dileğimle.

Bende 20 haftalık hamileyim ve günde üç dört tane sigara içiyorum çok ama çok fazla üzülüyorum bırakamadığım için her gün kendime lanet oluyorum Nasıl bir anneyim diye hamile kalmadan önce panik atak tedavisi görüyordum ve hamile kalınca yarım kaldı. Şimdi sigarayı bıraksam ataklarım ve endişelerim yüzünden aşırı stres yaşıyorum. Bırakmak istiyorum ama bu sefer de geç oldu olan olmuştur diye de düşünüyorum. Yani kızlar çok çaresizim

Bence ben içmediysem herkes içmeyebilir. 1 hafta sonra Allah izin verirse doğurucam bütün arkadaşlarım ailem herkes içiyor çok yalnız kaldım ve ben her gece ağladım canım çok istedi canım cok istiyor. Emzirmem bitsin bırakamıycam herhalde ben nasıl bir bağımlılıksa... İnsan sigara içeceği günün hayalini kurar mı ya :)

Benim kuzenim mesela hep içti emzirirkende içti çocuğun kilosu da cok iyiydi 2 sene de emdi. Allah bilir ben içsem başıma gelmeyen kalmaz :) cok ciddi bir bağımlılık içenlere kızmaya hakkımız yok ben hamile olduğumu öğrendiğim anda bıraktım 1,5 paket içiyordum 15 senedir hem de çok severek bir kere bile bırakma denemem olmamıştı... ama cokta bulantım vardı içim bisey almıyordu. Simdi rüyalarıma bile giriyor, o kadar özledim ki... arkadaşlar kimseyi eleştirmeye hakkımız yok şimdi okuyorum önceki sayfaları..

icmeyen birisi olarak ortamda bulundugumda nefesim kesiliyor ki anne karnında bebegi dusunun birde ustelik gelisiminide engellersiniz

Arkadaşlar sigara içmeyin, süt için, içilen her sigaranın bebeğin beynindeki kaç hücreyi öldürdüğünü biliyormusunuz?

Bende öğrendikten sonra bir kac tane içtim bıraktım. İki fırt çektiğim oluyor cok stresslenince. Beslenmemi cok düzenledim üstüne.

Arkadaşlar sigara içmeyin, süt için, içilen her sigaranın bebeğin beynindeki kaç hücreyi öldürdüğünü biliyormusunuz?
haklısın canım ben bugüne kadar hamile olduğumu hiç hissetmedim yani ne mide bulantısı oldu nede başka bişey o yüzden içtim şimdi yalan söyleyemem.. ama ne zaman bebeğimin hareketlerini hissetmeye başladım. vicdan azabına dayanamadım ve bıraktım.. belki geç kaldım ama yapacak bişey yok artık zararın neresinden dönersem kardır.. şuan içim çok rahat ve hiç eksiklik hissetmiyorum çok şükür. Allah affetsin beni

Hiçte geç kalmadın bence içmediğim her sigara bebişin yararına, en azından bırakmışsın ne kadar erken bırakırsan o kadar iyi.. Tebrik ederim. Hiç içmeyenler çok ağır eleştiriyor bende hamile değilken çok içen biri olarak bu zor işi başardığın için tekrar tebrik ediyorum. Sağlıkla gelsin bebiş inşallah :)

Hem "doğum yaptım , artık sigara içebilirim " diye de düşünüp sakın sigaraya tekrar başlamayın, o da tatlı ve sağlıklı sütünüzü acı yapar ve bütün vitamin değerlerini öldürür , hepinizin evlatlarnızı sağsalim kucağınıza almanız dileğiyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…