hamilelikte sigara içen varmı

Ben de 4 haftalık hamileyim. Malesef 8 senedir sigara tiryakisiyim. Ama asla 1 paketi bulmadı hiç. Hamilelik düşündüğüm zaman biraz azalttım ama bırakamadım. Şimdi hamileliğimi öğrendim bir kaç gün önce.. ılk yaptığım şey aç karına içme huyumu terketmek oldu. ıkincisi ise filtre kullanmaya başlamam oldu. Üçüncü yaptığım şey ise yaklaşık 15 adet sigara sayımı 5'e indirmem oldu. Ama zorlanıyorum yalan söyleyemem.. Bir hafta içinde iyice azaltıp bırakıcam Allah'ın izniyle.. ılk bebeğimde bırakamadım belki ama asla 2 adet'i geçmedim de... Üstelik sonuna kadar içmedim hiç sigarayı. Kızım sağlıklı doğdu çok şükür ama daha 2 yaşındayken çok ağır bronşit oldu. Şimdi 3 yaşında ve son 1 yılda yediği iğne sayısını bilmiyorum.. 1 veya 2 adet içmek bile buna sebep olabiliyorsa paket paket onlarca sigara içen annelerin bebekleri kim bilir nasıl hasar görüyordur.. Şimdi hamileliğimin çok başındayım ama bir kaç gün içinde tamamen bırakıcam.. Bol bol sigaranın zararlarını okuyorum. Eşim de ben hamileyim diye canım istemesin diye azalttı sağolsun. Bu gün mesela bu saate kadar sadece bir adet içtim. Zor oluyor belki ama bu işi başarıcam.. Sağlıklı bir evladım olsun diye.. Ve buraya da yazıcam göğsümü gere gere bıraktığımı... ınşallah.... Görüşürüz arkadaşlar... Sigara bağımlısı hamiş arkadaşlarıma da kolaylıklar diliyorum. ınşallah hemencecik bırakır tertemiz bir vicdanla hamileliğimizi sürdürürüz...

Çooooooooook şükür öyle bi problemim yok ayrıca fena halde YEŞıLAYCIYIM bırakın bakim şu elinizdeki zıkkımları :dilcikar:

16 .haftamdayım bazen 15 gun ıcmıyorum ama bazen ghergun 2 tane ıcıyrm yanı tam bırakamadım oooofffffffffffffffffffffff

bende hamilelikten önce günde 1 -1.5 paket içiyordum hamileliğin 6.haftasına kadar ondan bundan 1 kere çekiyordum ama 6. hafta bulantılar nasıl başladı çok tiksindim başkası bile içse kokusundan kusuyorum dayanamıyorum

bende hamilelikten önce günde 1 -1.5 paket içiyordum hamileliğin 6.haftasına kadar ondan bundan 1 kere çekiyordum ama 6. hafta bulantılar nasıl başladı çok tiksindim başkası bile içse kokusundan kusuyorum dayanamıyorum
ne kadar sanslıymıssın

bnde günde 1 paket içiyordum senelerdir kullanıyorum hemde ama o evde testi yapıp çift çizgiyi görünce evdeki paketleri eşimin arkadaşına verdim o gün bugünde hc elime almadım bebişim tertemiz hava ile doğsun sağlıklı olsun die kıyamam ona ben biraz irade kızlar bebişleriniz için onların sağlığı için onların küçüçük bedenleri nu zehri kaldıramaz

böyle düşünenler için söylüyorum : çok üzgünüm ama sadece kendinizi kandırıyorsunuz... Hamilelikten önce bende günde 1 paket içiyordum . hamile olduğumu öğrendiğim gün bıraktım.. annelik sorumluluk ister fedakarlık ister.. sadece kendi canımdan sorumlu olduğun zamanlarda dilediğini yapabilir kendine işkence bile edebilirsin.. kime ne zaten.. ama minicik bir bedene ona zararı olduğunu bile bile eğer bişey yapıyosanız hakedip etmediğinizi birde kendiniz tartın derim ben..

merhaba arkadaşlar ,

bende hamılelikten önce çok içiyordum ne zaman hamıle olduğumu öğrendim aynı gün bıraktım:hooray:
bence herşeyi beyinde bitirmek önmli içmicem dersen içmiyorsunz emin olun!!...zemuszemus
bence içmeden önce bi kez daha düşünün..!yanımda bile içirmiyorum artık..o kadar çok tiksindim koksu midemi bulandırıyor çok fenaaa....

bende hala anneliği haketmediği düşmüyorum.yüce rabim vermiş bu canı ancak o korur.tamam yaptığım çok kötü farkındayım ve vicdan azabı çekiyorum.allah tiksinlik versin ne diyim.ama gerçektende gayret ediyorum bırakmaya.ama anneliği haketmiyorlar demek geçekten çok acımasızca.

acımasızca olan benim bunu söylemem değil senin o küçücük bedene can verecekken sigara içmen..

sigarayı bırakmak o kdr zor deil özelliklede anneyken ben bu kdr rahat konuşuyorum çnkü o kdr tiryakiyken içmeden uyuyamazdım sabah gözümü açınca içerdim aç tok hep elimdeydi günde 1-1.5 paket içerdim ama bak bi kerede bıraktım şuan aklıma bile gelmio ve iğreniyorum kokusundan bile nie biliomusun bıraktığında anlıcaksın o sigaranın nekdr saçma sağpan bi takıntı ipğrenc bişy olduğunu bebeğini düşün cnm içme bnde kendin içiçn deil bebeğin için

Allah aşkına bebek doğduğunda hiçbir sorun yokmuş gibi gozukse bile siz hamileyken sigara içtiğiniz için yıllar sonra çeşitli rahatsızlıkları çıkabilir Allah korusun ayrıca sigara içen annelerin bebekleri beyin ve zeka gelişimi açısından eksik doğuyorlarmnış diğer bebeklere göre.Çünkü sigara bebeğin gelişmesini engelliyor.Hatta kimisinin bebeğinin sigaradan karnında öldüğünü de çok duydum ben içimiyorum annem babamda kardeşlerimde hiç içmez eşimde hiç içmez ve bir eksikliğini de hissetmiyoruz.Yok arkadaşım gibi yok stresımı alıyor.Arkadaşlar yapmayın siz manevi yönünüzü doldurduğunuz zaman ve tam bir teslimiyetle teslim olduğunuz zaman size dualarınızdan ve göbüşünüzdeki melekten başka hiçbişeyin arkadaş olamayacağını stresinizi alamayacağını görüceksiniz.Lütfen yapmayın içmeyin içirtmeyin çok zararlı ve çok kötü bir alışkanlık zerre kadar faydası yok vücüdumuza.Biliyorum sizlerde çok üzülüyorsunuz içtiğiniz için ama yazık o doğmamış bebeklere , bu eziyeti yapmak bir anneye yakışmaz/yakışmamalı diye düşünüyorum.

alkisalkisalkis her ne kadar söylediklerin sigara tiryakisi anne adaylarına sert gelse de öyle güzel yazmışsın ki... çok haklısın çok hem de... hamileliğim bu gün kan testiyle netleşti. Ve ben de bıraktım gitti şu lanet sigarayı... Zaten günde 2'ye kadar indirmiştim. Tamamen bıraktım. Çok zor olur sandım ama ilk sigarasız saatler öyle rahat geçiyor ki.. İnşallah böyle olur hep. İş tamamen beyinde bitiyor... Tamamen...

:CüvCüv: Artık hamileliğimi vicdan azabı yaşamadan gönül rahatlığı ve huzuruyla geçirme lüksüne sahip olucam... :dance:hihoyyyt:teytey:

bn cnm sigara istedikçe meyve yemiştim deneyebilirsiniz kızlar içeyim die istek olmadı bnde ama bi boşluk yani açlık hissi oldu genelde midem dumanla dolu olduğu için birden sigarayı bırakınca obnde meyve yedim kilo almamak için atın paketleri çıkın gezin hayatınızı bağlamayın o zehre hem bakın bi sürü kanun çıkıyo sigara içenler nasılda dışlanmaya başladı hem sizin hem miniklerin hayatı için kızlar yerimseniben

ben hamile olduğumu öğreneli 1 hafta oldu. günde 1,5 paket sigara içerdim öğrendiğim günden beri içmiyorum. ama gelin birde bana sorun ne kadar zorlandığımı. bende ne bulantı ne tiksinme yok şu anda kendimi içmemek için ne kadar zorladığımı anlatamam sigara çok farklı birşey. hiç içmeyenler ya da hamileliğinde tiksinenler hiç o kadar sert konuşmasınlar; zayıflık, kendi çocuğunu zehirlemek tamam da anneliği hakketmediğini iddia etmek de ne oluyor? böyle bir yargılama hiç kimsenin haddi değildir. bu konuda bu kadar söz sahibi olabilecek tek kişi o bebeğin babasıdır!

oellikle sigara kullanmayayanların anlaması ımkansız 16 haftalık hamıleyım ama maalesef hala araa ıcıyrm vücan azabımı anlatamam ama yapamıyrm

kimse bu iş kolay olucak demiyor zaten.. sigaranın ne demek olduğunu bildiğimi ve daha öncede içtiğimi defalarca söylememe gerek yok herhalde. ama ben tiksindiğim için değil bebeğim için bıraktım sigarayı. ısrarla da iddiamı sürdürüyorum. Haketmiyolar işte. İradesine hakim olamayanlar küçücük bir canı zehirleyenler bunu haketmiyorlar. Bu hak hukuk meselesi de klasik sözler arkadaşlar. Yok kimsenin haddi değil yok bi tek babası söz sahibidir. Hayır efendim.. Göz göre göre gözümüzün önünde "sigarayı bırakamıyorum, yok iki tane içiyorum, yok vicdan azabı çekiyorum" palavralarını söyleyipte o kişiye anneliği yakıştırdığımı söylersem asıl ben vicdanen rahatsız olurum. Kendi hayatınızdan siz sorumlusunuz ama gelecek nesilden hepimiz sorumluyuz. Bütün çabalarımız onlara güzel bir gelecek kurmak için. Kendi bebeğim kadar onun bebeğininde sağlıklı büyümesini isterken yargılama ve ahkam kesme hakkımı kullanıyorum. Sonuna kadar da kullanacağım..

siz kendiniz söylemişsiniz ahkam kesme hakkımı kullanıyorum diye ahkam kesmek kolaydır. bende şu anda tiksinemediğim halde içmiyorum ama tiksinmeyince bunun ne kadar zor olduğunu biliyorum.. hemileyken sigara içmek DOĞRU demiyorum zaten, zayıflık iradesizlik vs. bir sürü şey söylenebilir fakat anneliği hakkedip hakketmediğine karar vermek size düşmez diyorum. haddiniz değil diyorum hala.. haddinizi aşmak ise sizin tercihinizdir..

burda bırbırını suclamak yerıne keske ıcmekten tamamen vazgecen bırı suclama degılde fıkır verse .hanı sunu deneyın ben bole yaptım falan dıe.sonucta ıcenler durumdan rahatsız olmasa buraya dahı yazmaz dıe dusunuyorum

evet başakcım aynen.ben azalttım.inşallahta bırakıcam.vicdan azabı çok çekiyorum.ama anneliğe layık değilsiniz gibi söylemler insanın canını çok yakıyor.ve gerçketen çok acımasızca.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…