hamilelikte sigara içen varmı

pembe dusler sen kacıncı haftadasın ben 16 haftamı bıtırdımama bazen 15 gun ıcmıyorum bazen gunde 2 tane yakıyorum ıkı nefes cekıyorum .bazen gunde 15 nefes degısıyor.

burda bırbırını suclamak yerıne keske ıcmekten tamamen vazgecen bırı suclama degılde fıkır verse .hanı sunu deneyın ben bole yaptım falan dıe.sonucta ıcenler durumdan rahatsız olmasa buraya dahı yazmaz dıe dusunuyorum

katılıyorum. ben hamile olduğumu öğrendiğimden beri içmiyorum ama nasıl başarıyosun derseniz bir yöntemim yok ve çok zor dayanıyorum.. aslında ilk testimi yaptığım gün eşimi çağırdım elimdeki sigarayı gösterdim ve ''bu son sigaram galiba'' dedim. ben kendimden çok çevremdekilerin ve eşimin desteği sayesinde dayanıyorum. şöyle ki: saolsun ne büyüklerim ne de tanıdıklarım başımın etini yiyip bana sigara konusunda baskı yapmıyorlar. sadece sakince bir kere soruyor herkes ''içmiyorsun değilmi'' diye. özellikle eşim her eline sigara alıp dışarı çıktığında mızırdanıyorum, oysa kararlı ama yumuşak bi şekilde itiraz ediyor:) onun da içi gidiyor ama yine de içirtmiyo:)) benim isyanlarıma ve mızırdanmalarıma rağmen herkes çok anlayışlı eğer sürekli başımın etini yiyip beni iyice strese soksalardı dayanmak daha zor olurdu ve işin içine birde yasak ve inat psikolojisi girerdi.. :CüvCüv:

bende hamile kalmadan önce sigara içenlerdenim. ne yalan söyleyeyim. ilk günler bırakamadım. arada bir tane eşimden çalıp içtim.çaldım diyorum çünkü habersin aldım. 3-4 günde 1 tane alıyordum. o kadar canım istiyorduki. 3-4 günde 1 bile bana çokhoş geliyordu. 4 tane falan oldu sanırım. o dördüncü bana o kadar iğrenç geld ki. çok kustum. son oldu. başkada içmedim.içmeyede niyetim yok. ilk zamanlar zor ouyor ama bir süre sonra canını istemiyor. bu arada eşimde yeni bıraktı. o içmeyince hiç aklıma gelmiyor.

arkadaşlar biz size ne kadar içmeyin de desek siz gene içeceksiniz ne yazık ki...o yüzden birbirinizi kırmayın ve içen içmeye devam etsin..bırakmaya çalışanlar da biraz okusun sonuçlarını öylecek kendini motive etmeye çalışsın lütfen en azından...

pembe dusler sen kacıncı haftadasın ben 16 haftamı bıtırdımama bazen 15 gun ıcmıyorum bazen gunde 2 tane yakıyorum ıkı nefes cekıyorum .bazen gunde 15 nefes degısıyor.

canım allahınizniyle 10.haftadayım bende.günde 4 yada 5 ki 5 pek bulmuyor.ondada yarım içiyorum.iki nefes çekip atıyorum.biliyorum çok kötü.ama içiyorum diye anneliğe layık olmadığımı söyleyenleride acımasız buluyorum.allah hepimize tiksinlik versin şu sigaradan.

arkadaşlar benim doktorum der ki sigara içmemek için stres yapmak daha tehlikeli bırakamıyorsan en fazla 5 adet iç ben de sigara kullanıyordum günde 1 paket hatta ama şimdi yavaş yavaş tiksinmeye başladım komple bırakamadım tabi ama en azından azcık a.s

canım bunu bende duydum.kiminde sigara hemileyken tiksindiriyor kiminde canı daha çok çekiyor.dr daha çok strese girme diye demiştir.inşallah bırakabilirim bende.sen 5 tanemi içiyorsun günde.

benim tiryaki bi arkadasım vardı hamileyken bir türlü sigarayı bırakamadı
doktoruda ona günde 5 taneye kadar içebilirsin demiş
bende hamileyim ve içmiyorum zaten pek aramda yoktu hamile olduğumu öğrenince hiç içmedim
ve kokusundan öyle bir tiksinti geldi ki anlatamam o pis kokuyu
birde sigaranın bebeğe olumsuz etkilri diye bi görüntü izlemiştim
anne sigarayı içine çekerken ultrasonda karnındaki bebeği görüntülüyor
anne dumanı içine cektiği anda bebek zır zır titremeye baslıyodu hareketleri yavaslıyodu

Bu iş tamamen beyinde bitiyor inanın ki... Az önce bu forumda bebeğini kaybeden annelerin yazılarını okudum... Gözyaşlarına boğuldum... Eşim siteyi kapattırdı hemen.. Hamile hamile okuma böyle yazıları dedi.. Gözlerim hala kıpkırmızı... Aklıma şu geldi.. Allah korusun bebeğe bişey olsa sigaradan olmadığını nereden bilebilir insan? Bazı gereksiz yazılar da var bazı internet sitelerinde yok "10'un altına indirin" yok "en fazla 5 tane için"... Allah aşkına bir nefesi bile nelere sebep oluyor... Okuduklarım tüylerimi diken diken yapmaya yetti... ıçmiyorum kardeşim ben... Sadece bebeğim için değil. Kendim için de içmiyorum... Ben çocuklarımın çocuklarını görmek istiyorum, ben sağlıklı yaşamak istiyorum, ben sabahları kalktığımda enerji dolu olmak istiyorum, ben ya-şa-mak istiyorum sevdiklerimle beraber bir ömür... Ölümüm sigaradan olmasın istiyorum... Ben iç-mi-yo-rum artık...
Tamamen beyinle alakalı arkadaşlar... Bıçak gibi kesmeli bu sigara işini... Bir de etrafınızda muhakkak sigara tiryakisi olup da bırakanlar olmuştur.. Benim çok mesela... Düşünüyorum da onlar kadar iradem yok mu benim?

Ben bırakabildiysem herkes bırakır diyorum iddia ediyorum... "Ömür boyu esiriyim bunun sanırım" diye düşünüyorken bıçak gibi kestim attım sigara işini... BıTTı !!!

Size bir link... Ben çok etkilendim...

Sigaranın Zararları Web Sitesi - FORSNET

BU ıŞ SADECE VE SADECE BEYıN VE ıRADEYLE ıLGıLı... ıRADE...

Vicdan azabı duymadan yaşayacağım artık çok şükür... Hem bebeğim için hem kendim için...

34 yasındayım 3oglum var utanarak soyluyorum 3undede sıgara ıctım ilk ve 2inci cocugum zor bebeklık ve cocukluk gecırdıler devamlı solunum yolu sıkayetlerı vardı su andada bir kız cocugumun olmasını cok arzuluyorum ama acaip sıgara tıryakısıyım hamıle kalırsam bırakabılırmıyım dıye dusunuyorum bu arada annem hayatta sıgara kullanmadı ama bendede astım ve solunum yolu sıkayetlerım hıc gecmedı sorun genetıkmı sıgaradanmı bılmeyı bende cok ısterdım...

kızlar yapmayın içmeyin
kendinizi değil bebeğinizin sağlığını düşünün
bende sigara içiyorum günde 1 pakete yakın
ama hamile kalırsam kesinlikle bırakıcam,
bebeğinizde herahangi bişi çıkarsa o vicdan azabıyla yaşayamazsınız
bir arkadaş solunumla ilgili sorunlrdan bahsetmiş
o kadar basit olsa keske
mental reterdasyon dediğimiz zeka geriliğinin oluşmasının en büyük faktörü bu sigaradır.
şimdi bende içiyorum,bırakmak zor biliyorum
ama önemli olan beyinde bitirmek
şimdi kendimizi düşünmüyoruz
,fakat daha dünyaya gelmemiş bir canın sağlığıyla oynamak gibi bir lüksümüz yok!!!

bende 19 haftalık hamileyim gec oldu guc oldu ama bır aydır bıraktım icmiyorum ama ilk 3 ay ictim maalesef simdi ictigim sigaraları dusundukce icim yanıyo ama artık bitti.umarım cok zarar vermemısımdır canım oglıma

yine hortlamış bu topik:) daha önce de yazmıştım gebelik testim pozitif çıktığı gün bıraktığımı sigarayı. ama tiksinme de olmayınca dayanmak o kadar zor oluyor ki. daha bu sabah büroda bir paket sigara gördüm içinden bir tane yakayım dedim elime aldım geri bıraktım.. çok büyük bir çelişki valla bir tanecik içsem rahatlıcam diyorum sonra da ya bebeğim problemli doğarsa ben o tek sigaradan mı oldu diye vicdan azabından ölürüm diyip vazgeçiyorum. o yüzden kendim yaşadığım için bu zorluğu, içenlere çok üzülüyorum ama çok da acımasız eleştiremiyorum çünkü ne kadar zor olduğunu biliyorum.
ama ne yalan söyliyeyim önceden ne kadar çok sigara içtiğimi bilenlerin hiç mi içmiyorsun diye hayret dolu ve güzel tepkileri çok motive ediyor beni:)zemuszemus

:nazar:1 yıldır hamile kalınca sigarayı bırakacağım diye şartlandırmıştım kendimi. hamile kaldığımı öğrendiğim an son sigaramı içip bıraktım. kolay olmadı tabi. şimdi bile sigara deyince canım çekiyor ama katlanacağım artık. bebişim için herşeye değer. onu zehirlemeye hiç mi hiç hakkım yok.

ya kızlar ben 4 haftalıkken ogrendım ama bırakmam 2 ayımı aldı cook azalttım ama ılk 3 ay bırakamadım 1 aydır ıcmıyorum zarar vermısmıyımdır.doktorum sorun yok dio ama rahatlatıcı yorumlarınıza ıhtıyacım var

Kızlar sigaranın kanama artırıcı özelliği var biliyorsunuz. gebeliğin ilk aylarında olanlar dikkatli olsun. Kese genişlemesinden dolayı lekelenmeler ters tepebilir allah korusun. destek ilaç alıyorsanız etkisi yarıya iniyor. Daha evvel doğum kontrol ilacı kullananlar bilir.
ıçenleri anlıyorum ama bir çare bulun artık.

Arkadaşlar bunlar bana öyle tuhaf geliyor ki... Belki ömr-ü hayatımda hiç sigara içmediğimdendir, belki kokusundan dumanından hep nefret ettiğimden, içenleri bir türlü anlayamadığımdandır.. Ama hamileyken içenleri inanın HıÇ anlamıyorum. Ben kokusu kimyasalı bebeğime zarar verebilir diye tırnaklarıma oje bile sürmezken bir anne adayı nikotini zifti ve adını bilmediğim binbir türlü zararlı maddeyi nasıl içine çeker anlamıyorum. ınsan kendini düşünmeyebilir, kendine zarar verebilir, ama bunu yaparken içindeki minicik savunmasız yavrusunu da zehirlediğini bile bile içmek... Kusura bakmayın ama bunu anlayamıyorum...

Bırakanları ya da hamilelik sebebiyle ara verenleri kutluyorum, ama hamile olduğunu bile bile içmeye devam eden arkadaşlar, allah aşkına kendinize gelin yapmayın bunu bebeğinize!

• Beğen
Reactions: 9ay
Arkadaşlar bunlar bana öyle tuhaf geliyor ki... Belki ömr-ü hayatımda hiç sigara içmediğimdendir, belki kokusundan dumanından hep nefret ettiğimden, içenleri bir türlü anlayamadığımdandır.. Ama hamileyken içenleri inanın HİÇ anlamıyorum. Ben kokusu kimyasalı bebeğime zarar verebilir diye tırnaklarıma oje bile sürmezken bir anne adayı nikotini zifti ve adını bilmediğim binbir türlü zararlı maddeyi nasıl içine çeker anlamıyorum. İnsan kendini düşünmeyebilir, kendine zarar verebilir, ama bunu yaparken içindeki minicik savunmasız yavrusunu da zehirlediğini bile bile içmek... Kusura bakmayın ama bunu anlayamıyorum...

Bırakanları ya da hamilelik sebebiyle ara verenleri kutluyorum, ama hamile olduğunu bile bile içmeye devam eden arkadaşlar, allah aşkına kendinize gelin yapmayın bunu bebeğinize!

aynı şeyleri söylüyoruz ama ben biraz daha SERT çıkıyorum arkadaşlara... sevimli sevimli uyarılmak istiyolar sanırsam :)))

X