hamilelikte sigara içen varmı

arkadaşlar bende 19 haftalık hamileyim ve bende bırakmayı istiyorum fakat sadece 2 ye düşürebildim. hamile kalmadan önce günde 1 pakete yakın içiyordum. benim en şanssız olduğum yer işim. iş yerinde zorla hadi yak bi tane olmaz bişey diyolar zaten zaafım var dayanamıyorum. bütün gün aynı ortamdayım öyle dışarı çıkıp hava alma gibi durumumda yok umarım o 2 sigarayıda içmem

Canım ben de inan 12-13 yıldır tiryakiydim. Ama nasıl oldu bilmiyorum belki hormonların etkisi belki içgüdüsel birşey hamile olduğumu öğrendiğimde bıraktım ve 21-22 gündür de ağzıma koymadım.
Benim bulantılarım çok oluyor, sigaradan da tiksindim kendiliğinden.
Acaba siz de hiç tiksinme olmuyor mu, ne bilim bana sigaranın kokusu bile çok fena geliyor bugünlerde.
Ama eğer tiksinmediyseniz bile bence netteki videoları araştırıp izleyin, bebişlerin içilen sigaradan nasıl etkilendiğini çokça izleyerek siz de tiksinebilirsiniz belki...

İnşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız.

Bende içiyordum ve hergun en az 2 fincan kahve ama hamile oldugumu ogrendiğimden beri ağzıma vurmuyorum asla cunku ilk bebegımı 24 haftalıkken erken dogumla kaybettim buuk yemın ettim sigara içmeyecegım diye ve içmiyorum da kahveyide ogrendiğimden beri 1 kere o da yarım fincan içtim düşük tehlikemde var Allah hepimize sağlıkla kucagımıza almayı nasip etsin bebeklerimizi.

Allen Car'ın Bayanlar için Sigarayı Bırakma Teknikleri isimli kitabını tavsiye ederim arkadaşlar. G.G'de DVD'si ile birlikte 20 TL'ya satılıyor. Netten olmasa da herhangi bir kitapçıdan temin edebilirsiniz. Hiçbirşey yapamasanız bile en azından bunu deneyin bayanlar. Etkili ve sonuç veren bir kitap.
Lütfen bebeklerinizi zehirlemeyin!!

ben gebe kalmadan önce yaklaşık 15 yıldır artısı da vardır, hem de sağlam bir sigara tiryakisiyim...ben gebe kalmadan önce bırakamadığıma pişman olurken siz her ne olursa olsun sonuçlarının ne olacağını ya da olabileceğini bile bile hala içebiliyorsunuz arkadaşlar lütfen...canım daha çok çekiyor diyenler için şoktayım...ben öğrendiğim anda hatta ihtimali olduğu anda neredeyse bırakmıştım...lütfen ama lütfen sizlerde bu konuda tüm yazıları okuyun ve durmadan okuyun belki o zaman vicdanınızın sesini dinleyebilirsiniz...lütfen bana kızmayın ama hamilelikte sigara içen arkadaşlar maalesef yaptığınız çok yanlış aslında bu zehiri baştan içmemek gerekiyor ben de bu grubun içindeyim ama bir can taşımak ve onun ilk başta bu şekilde sorumluluğunu almak zorundasınız maalesef...delikafadulden

Sigara anne adayının beslenmesini de bozar,vücuttaki C vitamini
seviyesi düşer.Sigara içen kadınların bebekleri düşük doğum
ağırlıklıdır.Bu bebeklerde gelişme geriliği de sık görülür.Gebelik
döneminde günde 10 adet sigaradan fazla içen kadınların erken doğum
yapma riski %80 artar.
Gebeliklerinde sigara içen kadınların çocuklarında okul
döneminde öğrenme güçlülüğü tespit edilmiştir.Bunun da anne karnında
bebeğin karbonmonoksit gazına maruz kalmesına ve beynine giden
oksijenin azalmasına bağlı olduğu düşünülmektedir.
Gebelik döneminde sigara bırakmayı kolaylaştıran nikotin sakız
veya bantları gibi maddeleri kullanımı önerilmez.
Gebelik ve sigaraekçok organ ve dokuda olduğu gibi,sigaranın
gebeliğe de zararları vardır.Gebelik sigarayı bırakmak için çok güzel
bir fırsattır.

Anneleri sigara
içen bebeklerde APNE(ani soluk almanın durması)olasılığı
fazladır.Sigara içmeyen annelerin bebeklerine göre ani bebek ölü
sendromu iki kat fazladır.Ayrıca genelde sigara içen annelerin
bebekleri içmeyenlerinki kadar sağlıklı değildir.
Bütün bu yan etkilere sebep olan karbonmonoksit zehirlenmesi;
annenin kanındaki yüksek oranda karbonmonoksitin plasenta yoluyla
bebeğe geçmesi ve bebeğin daha az oksijen almasıdır.Sigara içtiğimizde
bebeğiniz duman dolu bir rahmin içine hapsedilmiş olur,kalp atışlarım
hızlanır.Hepsinden kötüsü büyüyemez ve gelişemez.
Haberler hep kötü değildir.Bazı çalışmalar hamileliğin erken
döneminde sigara içmeyi bırakan kadınların (4.aydan önce)bebeğe zarar
verme riskini sigara içmeyen annelerle aynı düzeye indirdiğini
göstermektedir.Daha erken olması çok daha iyidir ama son ayda bile
sigarayı bırakmak,doğum sırasında bebeğe giden oksijen akımını
korumaya yardımcı olur.
Sigara içmek yalnız içen kişiyi değil çevresindeki herkesi
etkiler.Buna karnında gelişmekte olan bebeğiyle anne adayı da
dahildir.Bu nedenle eşiniz,evinizde yaşayanlar yada yan masada çalışan
iş arkadaşınız sigara içtiğinizde neredeyse sizin içtiğiniz kadar
etkilenecektir.Eğer eşiniz sigarayı bırakmayacağını söylüyorsa,ona
enazından evin dışında ya da sizden ve bebeğinizden uzakta içmesini
söyleyebilirsiniz.Çalışmalar,annenin yada babanın sigara içmesini
çocuklarında solunum sorunlarına ve akciğer gelişimine bozulmaya neden
olduğunu göstermiştir.

ayyy kızlar ben cok fenayım bu konuda utanıyorum kendımden..ben gunde 2 pakete yakın ıcıodum sımdı 6 haftalık hamıleyım. gıttım slim aldım ondan iciorum 3 gunde 1 paket alıyorum ama vıcdan azabını bıde bana sorun nolacakk bu halimm:1no2:

ben hamile olduğumu öğrendiğim gün sigarayı çöpe attım o günden beri hiç içmedim

5.ayıma kadar türk kahvesini çok sevmeme rağmen helede sigarayla kahve bile içmedim 6 ayımda 2 haftada bir türk kahvesi içmeye başladım.

şöyleki size bir belgesel tavsiye edeceğim.. National Georaphic'in hazırladığı "anne karnında yaşama yolculuk" isimle belgeselde alkol ve sigarayla ilgili çok güzel bir bölüm var.
Anne karnından, teninden aldığı herşeyi kanıyla bebeğe gönderiyor biliyorsunuz ama bu aktarmada arada bazı filtreleme işlemleri oluyormuş ve bebeğe yalnızca minik kapasiteli moleküller gidiyormuş yani vitaminler mineraller buraya dikkat ALKOL ve KAFEİN bu filtreden rahatlıkla geçip direkt bebeğe gidiyormuş.
Sigaranın içindeki milyonlarca zehirli madde için hiçbişey söylememe gerek yok bebeğe duman değil zehir gidiyor canlarım

Arkadaşımın annesi hamileliği boyunca sigara içmiş ve 25 yaşında kalp kapakçığında sorun çıktı bu yaşa hiç rahatsız etmemiş yada anlamamış doktorlar gebelikdeki sigaranın etkilerinin çıktığını söylediler

LÜTFEN O MİNİCİK KUZULARA ZEHİR VERMEYİN

ilk öğrendiğim günlerde bir rüya gördüm, rüyamda sigara içtiğimi, uyandığımda yaşadığım paniği anlatamam o kadar korkmuştum ki gerçek diye...çünkü benim annemde içtiğini söylüyor bana hamileyken ve ben gençliğimden beri doktor doktor geziyorum kim bilir...kötükedihüso

selam kızlar ,bu benim 2.hamileliğim ilk hamileliğimde sigaradan tiksinerek bırakmıştım,ama bunda canım nasıl çekiyor anlatamam elimde olmadan günde 3-4 tane içiyorum içmeden durabilen aktif içici arkadaşlardan tavsiyeler bekliyorum sevgiler

ben hamile olduğumu öğrendiğim anda bıraktım herhangi birşey yapmadım..mantığım aksini düşünemiyor ki zaten..

içmeyin demek bırakanlara kolay geliyor diyor iölerinden suanda içenler
kolay olmadıgını biliyoruz bende basarıp sigarayı bırakanlardanım
yavrrum yazık o masumlara kendi nefsimize sahip olamıyoruz diye zehirliyoruz yavrucakları
sigaranın uzerinde bile yazıyor sigara oldurur
ya içinizdeki masumu??????????

gunde 1 pakete yakın sigara iöen birisiydim
daha oncede sigarayı bıraktım tam on ay içmedim
bu dönemde bırakmak bikez kafanızda bitereceginiz bir olay
ama ben bol su içtim ve sakız cignedim
baska işlerle mesgul oldum yoksa eski alıskanlıklarınızla hareket ederseniz mutlaka heran sigara aklınıza gelecektir
dediğim gibi bol yuruyus bol su ve sakız bana yardımcı oldu
umarım en kısa zamanda bırakırsınız
içinizde kımıldayan dunyalar tatlısı minicik yavrunuz var.........

bende günde 1 paket içerken hamile olduğumu öğrendiğim gün bıraktım.Hakikaten aksini düşünemezdim zaten, üzgünüm ama içenleri çok kınıyorum. Anne babalık sadece dünyaya getirmek değilki ona güzel ve sağlıklı bir gelecek vermek, onu koruyup kollamak. Ama sigara içerek bırakın korumayı kendileri zarar veriyorlar, nasıl olur ya aklım almıyor benim. Ben 4 aydır sigara içilen kapalı alana girmiyorum, içeride sigara içilmeyen kuaförleri tercih ediyorum. Wireless bağlantıyı kapattık evde normal kablolu bağlantıya geçtik vs. Bu kadar önlem niye, onun iyiliği ve sağlığı için değilmi?Sanırım bu annelik içgüdüsünün şiddeti ile ilgili.

bende kan tahlilini yaptırıp pozitifi gördüğüm anda çantamdaki sigarayı attım ama şunu söylemeliyimki 2-3 hafta sinirlerim bozuk gezdim benim bu konuda eşim çok yardımcı oldu oda içmesine rağmen yanımda içmemeye ve bütün sinirime karşın sakin olmaya çalıştı ben ona borçluyum .

En önemlisi bebeklerimiz Allahım onaları bize vermişken bize verilen emanete ihanet etmeyelim lütfen zaten vücudumuzu yeterince bakmıyoruz bari o minik kalbi pıtı pıtı atan bebeklere yapmayalım bunu

şimdiden kıpırdanmalar başladı süpersiniz valla!!! en azından şöyle düşünün: sigara bırakmak için aslında ekstra bir çaba sarfetmenize gerek yo..aslında bebeklerimiz bunun için tek gerekçe olmalı ve bundan sonrası içinde sigara bırakma gibi bir zorunluluğunuz kalmayacak çünkü zaten bırakmış olacaksınız, gebeliğin üzerine bir de emzirme dönemi derken zaten o vakitten sonra içmeyiz heralde...opuyorumnanaktan
herkese tam destek benden kucak dolusu öpücüklerim bebişlerinize hiçbirşey için çok geç değildir:lepi:

zati yasaklarla beraber kaçıncı sınıf olundu bile valla bırakın...nefesim açıldı, kalp çarpıntım yok, çok rahat hareket ediyorum, yokuş çıkabiliyorum,başım,midem ağrımıyor....vs.vs.daha birçoğunu sayabilirim...param cebimde kalıyor, bebeğime bugün erkende olsa ciciler aldımyerimseniben, inanın 31 yaşındayım ama kendimi çok yaşlı hissediyordum, hele cildimdeki değişikliği bir görseniz inanamazsınız...bunlar sadece 1 ayı geçen bir sürede oldu....

ne yazıkki bende içiyorum.6 haftalık hamileyim.hamile kalmadan önce günde 1 paket içiyordum.şimdi 5-6 taneye düşürdüm.sigara içmeyi çok seviyorum.ama bebğimi daha çok tabiki.şimdi yalvarıyorum allaha tiksiniyim diye.bebğimin hiç bir suçu yok.inanın utanıyorum sigara içtiğim için.ve nasıl bırakıcam bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…