hamilelikte sigara içen varmı

öyle düsünme olmuyor diye bisey yok bak hem kendi sagligini hemde o karninda olan caresiz bebegini düsün olur ucunda ölüm yok tam tersi icince sagliksiz bir hayat ve ilerisini sen düsün icme icmeyin arkadaslar ya bebeklerimize yazik degil cok üzülüyorum inanin günah onlarin sucu yok

cnm arkadasim evet kolay ollmuyor birakmak zaten sigarada bagimlilik yapiyor ama en büyük tedavisi beyninde bitirmek bebegini düsün sigarami önemli bebeginmi yazik ya onla cok caresiz icmemeye calis bende tiryakiydim diyordum ben birakirsam herkes birakir ve insan iradesini zorlayinca oluyor buna emin ol sigara aklina geldikce biseyler ye kilo yapsin bosver kilo sigaradan iyidir:):sm_cool:

arkadaslar bende cok iciyordum ama simdi sadece yatmadan önce 1 tane icip yatiyorum hamilede degilim ama düsünüyorum oyüzden yavas yavas alistirmam lazim sadece bir tane icmek önemli degil alistirma yappiorum insallah hamile olursam hic icmicem insallah...sizlerde icmeyin unutmayinki dogacak bebeklerimizin sagligi cok önemli ilerde vicdan azabi cekmemeliyiz ve mesela bazi arkadaslar diyorki hamileydim sigara ictim cocugum saglikli belki sigara icmese dahada saglikli olcakti bence sigara icilen bir hamilelikle icilmeyen ayni olmaz kesinlikle...eminim cocuklarimizi etkiler simdi olmasa ilerleyn zamanlarda sigara zehir demek.ama umarim ALLAH SAGLIK VERIR bizlerin yüzünden cocuklarimiz sagliksiz olmazlar....tskler

çok sakıncalı sakın içmeyin.bende sigara tiryakisiyim ama hamilelik boyunca hiç içmedim,kendiliğinden tiksindim inşallah sizde tiksinirde içmezsiniz

yapmayın nolur ben yanımda içilirse bile ordan kaçıyorum yazık değil mi minik mucizelerimize.1 i de aynı 10 u da bunun.

bende önceden günde 2 tane içerdim yemeklerden sonra ama öğrendiğim gün bitti sigara benim için, bırak içmeyi içilen hiç bir ortamda durmaya vicdanım el varmiyor. Hem sigaradan bi tiksintide gelmedi üstelik bana.Alkolde alırdım arada , doktorum 1 kadeh kırmıızı şarap içilebilir bile dese ağzıma sürmedim kıyamamki ben bebeğime. Kızlar herşey beyinde bitiyo bunu unutmayın...

teyzem hamileliğinde hep sigara içti ve çocuk doğuştan astımlı doğdu. şu an oğlu 15 yaşında ama ne çekti...
ayrıca günde bilmem kaç tane sigara içebilirsin diyen dr.lara inanılmaz kızıyorum. boyle birşeyin izni mi olur.
vee tabi başka anneler içiyor birşey olmuyor veya dr.um 2 taneye izin verdi, 3 de içsem olur falan gibi düşünen annelere soylenecek soz bulamıyorum. bencillikden başka birşey değil!
ben de içiyordum, ne zaman ki hamile kalmayı düşünmeye başladım anında bıraktım. irade varsa bırakılıyor, gerisi boş muhabbet.

Arkadaşlar,

Benim yazım bazı kimselere biraz sert gelecek ama hamileliğinde sigara içenleri şimdiden ''KÖTÜ ANNE'' olarak değerlendiriyorum. Zira savunmasız ve gelişmekte olan bebeklerine bırakın korumayı bile bile zarar verebilen iyi bir anne olabilirmi?!
Bende hamile olduğumu öğrenmeden önce günde 1 paket içiyordum ancak öğrendiğim anda bıraktım, aksini nasıl düşünebilirim?! Bu iradeden çok bebeğinizin hayatınızdaki önem sıralaması ile ilgili. Zaten iyi bir anne adayıysanız beyniniz sigarayı anında reddediyor.
Günde şu kadar sigara içebilirsin diyen doktorlarıda kınayamıyorum aslında, zira karşılarındaki anne adayının kültürü ve tabiatına göre davranıyor. Benim doktorum beni uyarmaya gerek bile duymadı.

kaç senelik sigara kullanıcısıyım,sürekli bırakmak için kendimle mücadele ettikçe kazanamadım... ama hamile olduğumu öğrendikten sonra ağzıma bile almadım. ben canım dediğime nasıl zarar wereyim? bunun vebalini nasıl öderim? bırakamayan arkadaşlara da bırakmaları için çaba göstermelerini, bırakamıyorlarsa eğer doktor tedavisini öneririm. yarın çok geç olabilir sizin için...
Sağlıklı bebek istemez mi her anne adayı? gelin bırakın su sigarayı...?????

arkadaşlar sert çıkmak çözüm değil zaten söylenen herşeyin farkında anne adayı,ama ne yapsın dayanamıyor,bir sorun o anneye,hoplayıp zıplamaz,çok yormaz kendini,başı ağrıdan çatlasada ilaç içmez,yapabildiğini zaten fazlasıyla yapar ama bahsettğimiz konu bir alışkanlık hem de dünyada milyonlarca insanın terapilerle dahi bırakamadığı bir hastalık...

tabiki onayamıyorum ama sert çıkmak çözüm değil...

Ben sigarayı Allen Carr'ın "Kadınlar ıçin Sigarayı Bırakmanın En Kolay Yolu" adlı kitabını okuyarak bıraktım. DVD'si de vardı. Kitap akıl yoluyla sigarayı bıraktırıyor. Idefix'e filan bakarsanız bulabilirsiniz. Binlerce insan bu yolla bırakmış, bende hamile değilken bile işe yaradıysa biraz çaba gösterebilecek duyarlı annelerde hayli hayli işe yarar diye düşünüyorum. Genelde ülkemizde kitap okumak pek tercih edilen bir yol olmasa da ben üstüme düşen görevi yapmak istedim.

slm canım bende senin gibiydim hamileliğimin 1ayını içtim sonra büyük bi tiksinmeyle bıraktım bebişim sağolsun oda vesile oldu buna inşallah sende benim gibi tiksinirsin çok rahatım hayatıma hiç girmemiş gibi sigara vede doğumdan sonrada başlamamayı düşünüyorum zemuszemus

bende ilk 4 ay bılmeden bı paket ictim 10.haftama kadar cebellestım gunde 3 4 ama nihayet 11 hafta bıraktım umarım gec kalmamısımdır ama doktorum eger bısıy olsaydı sımdıye kadar olurdu dıo

ben 3 haftalıkken öğrendim hamile olduğumu, daha önceden günde 1 paketten fazla içiyodum. hamile olduğumu öğrenir öğrenmez bıraktım sigarayı, 6,5 aydır arada sırada aklıma geliyor ama sonra unutuyorum. bu konuda eşim de bana çok destek oldu, o da bir kızımız olacağı için bıraktı yıllardır içtiği sigarayı. bu konuda gerçekten eşlerin desteği çok önemli. inşallah bırakamayanlarda bir an evvel bırakırlar. ama şu da bir gerçek ki günde 3-4 tane içmenin bir zararı yok, zaten hamilelik sigara bırakma seansı değildir. bu tamamen kişinin kendi iradesine kalmış bi durumdur.

benimde hamile kalmadan önce bir paketi gecerdi içtigim sigara.su anda 23+3 haftalık hamileyim ama eşim sigara kullandıgı için onun sigarasından cekiyorum.kendim özellikle yakmıyorum. biliyorum bu kadarcık içmekten bişey olmaz ama yinede vicdan azabı cekiyorum.öte yandanda sigara içmekten büyük bir zevk duyuyorum.elimde degil oglum bu kadarcık keyfi annene cok görme olurmu :)))

sıgara ıcmeyı bırak yanımda bıle kımse ıcemıyor esım sayesınde...ben zaten sıgara kullanmıyordum.
inşallah sıgarayı bırakmak ısteyenler en kısa zamanda bırakır..

10 tanemi :1shok:
canım ne yapıyorsun sen lütfen kendini düşünmüyorsan bebişini düşün
cok günah yavruyaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…