Hamilelikte kaygi bozuklugu ve xanax

Allah razı olsun rabbim dualarını kabul etsin inşallah evet haklısın için düzelmeyince hiç bişeyden tad alamıyorsun. İçindeki sıkıntı her yere senle geliyor. Ama ben o çok kötü dönemlerimde evde kaldığımda çok daha beter oluyordum. En son hastaneye yatma kararını pazar günü evde aldım. Ev beni boğuyor gibi oluyordu. Evde hep ağlamak istiyordum ama dışarda yalandan da olsa idare ediyordum. O yüzden dedim bi yerlere git diye.

Amin amin Amin ben bir daha hamilelik şu an düşünmüyorum zaman ne getirir ne götürür bilmiyorum ama bir daha hamilelik düşünürsem ve o zaman antidepresan kullanıyor olursam ilacı bırakmam. Ne yaşadığımı bir ben bir Allah bir de siz biliyorsunuz çok kötüydü gerçekten.

Merhaba ben doğum yapalı tam 2 ay olacak. Bu platformda kendime çareler aradım, dertleştim. Detaylı ultrason sonrası bebeğimde olan sıkıntıdan dolayı panik atak başladı. İleri seviyeleri ulaştı. İlaca başladım. Doğum yapana kadar zorluklarla gece uykusuzluklarıyla son sürece geldim. Hatta hiç uyku uyuyamadım aylarca. Doğum yapıp bebeğimi kabul edememekten ve lohusalıktan korktum. Doğumum mecburi sezaryen oldu. Onda da panik atak yaşarım diye düşündüm. Ama hiçbirşey yaşamadım. Bebeğimi odaklanmıştım. Çok şükür sağlıkla doğdu. O anda onu gördüm. Kontrol amaçlı yoğun bakıma aldılar. Ona yetebilme düşüncesiyle hemen ayaklandım. Hastalığımı ağrımı düşünecek durumum hiç olmadı. Hastanede 5 gün kaldım biraz zorluydu evet ama bebeğimin yanına gidebilme mutluluğu vardı. Bu süreçte ilaç almadım. Eve geçtiğimizde hafif bi stresim vardı o da bebeğe alışma yeni hayat falan düşünceleri belli süre odamda uyuyamadım yani yalnız kalmadım. Uyuyacaksam birileri yanımdayken salonda koltukta orda burda uyukladım biraz içim kararıyordu o da lohusalık dedim sonra da geçti zaten çok şükür bebeğe koşturmaktan birşey düşünemedim. Diyeceğim o ki geçiyor. Hamilelikte de ilaç kullanmaktan hiç çekinmedim. Belki stres yapsaydım. O stresle daha da tetiklenecekti. Bana destek olan bu platformda çokça kişi oldu. Gönlünüzü ferah tutun geçiyor geçecek uyuyacaksınız. Bebeğiniz sağlıkla gelecek. Merak etmeyin ilaçlar hiçbir şey yapmıyor. Bu düşünce kafanızda olsun ki bir de onun stresini yaşamayın. Kullanılması gerekiyorsa ilaç kullanın. Benim kadın doğum doktorum hemen ilaç başlayalım dedi psikiyatri doktorum kullanmazsan bebeğe daha çok stres zarar olur dedi. Öyleydi yani beterdi günlerim. Nefes alamazdım. Kalbim ağzımda uyku uyuyamadım. Birden uyanırdım. Allahım kabus gibi günlerdi. Rabbim düşmanıma yaşatmasın. Bana da bir daha göstermesin. Şifa diliyorum herkese. Geçtiğini bilin yeter. Herşey gönlünüzce olsun. Birşey sormak isteyen olursa özelden de yazabilir.
AdChoices
ADVERTISING
AdChoices
ADVERTISING​

rabbim birdaha yasatmasin o günleri

Merhaba hayırlı olsun sevindim adınıza. Bende son haftalardayim antidepresan kullanmadım ama arada sakinleştirici xanax kullandim son 3 haftadır kullanmiyorum. Sadece bu düşündürüyor beni bebekde bisey olurmu diye . Siz bu tarz ilaç kullandınız mı

Merhaba kızlar nasıl gidiyor ataklar ilaçlar ne durumda bebekleriniz
Benim doğumuma az kaldı bekliyorum gelmesini. 3 haftadır ilaç ağzıma koymadım. Farklı bir güç verdi sanki Allah. Gerek kalmıyor şuan. Herkese dua ediyorum rabbim yardımcımız olsun.

Amin cnm ben 26 haftada antidepresana başladım ilk zamanlar biraz zor geçti hemen toparlamadim ama şükür şuan gayet iyiyim doğumu bekliyorum ara ara sancılarım var burda birbirimize hep destek olduk Allah razı olsun şimdide yine dualarınızı bekliyorum

Saglıkla büyüsün insallah gözünüz aydın darısı bize birde 8 yıl sonra benim ikinci bebegim ama sanki hiç kızımı ben büyütmemiş gibi oldum kaygılarım bakamayacagım istemıyorum sürekli kafamda sonra kötü bisey olacak bebek dogdugunda sorun cıkacak türlü türlü şeyler düzeni temizliği cok severim giyinip gezmeyi rahatıma düşkün biriyim bütün sistemim bozulacak ile basladı sonra kat kat devam etti halbuki bebek dogunca büyütürken hersey bitmiyo sen ona o sana alısıyo kızım gibi sevemezsem ya ona benzemezse o beni üzmedi yaramazdı ama aglak bi bebek değildi asla emzirmek istemıyorum mesela ama kızımı 2 yıl emzirdim isteyerek düşünerek gec kalıyorum diye hamilr kaldım 35 yasındayım gec kalıyorum diyr basıma bunlar gelecegini asla düşünemezdim lohusalıkta sorun yasadım ilk hamileliğimde oda ilacsız vs gecmişti ama bu cok farklı bi olay hayatımda yasamadıgım bir caresizlik sürekli pişmanlık keşkeyle gecti resmen diri diri yandım sizlerde öyle tabi umarım gecer daha önümde 3 ay var hayatımdaki herşey yok olmus gibi birde kızıma yetmeye calısıyorum Rabbim yar yardımcımız olsun

Sıkma canını ilk zamanlar bendede çok oldu bu kaygılar hepsi hastalıktan merak etmeyin biraz ilaç fayda etsin geçer o düşünceler bende öyle sürekli kötü dusuncelere kapılıp duruyordum şimdi doğması için sabirsizlaniyorum

Kizlar selam, benim ilac dozlarini takip eden ama sadece bunu yapan doktorumla anksiyete atagi sonrasi konustum. Yok sudoku yok orgu yok etamin. Ulan ben o durumda olsam seni arar miyim, yuzum gozum uyusuyo hicbi seyden zevk almiyorum. Ben ilac vermiyorum prensip geregi dedi. Melisa cayi papatya cayi bilmemne dedi. Sonra ben kadimdogumcumu aradim. Doktorunuzu degistirin lutfen. Cay may da icmeyin. Bitki cayi gebelikte olmaz, uygun dozda bi ilac baslansin izdirap cekiyosunuz bosuna dedi. Gercekten izdirap cekiyorum hicbi seyden zevk almiyorum. 20. Haftamdayim. Uykularim gecem gunduzum haram. 1 hafta sonra baska bi psikyatr gorucem. Hafif bisey baslar belki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…