Hamilelikte kaygi bozuklugu ve xanax

Merhaba hayırlı olsun sevindim adınıza. Bende son haftalardayim antidepresan kullanmadım ama arada sakinleştirici xanax kullandim son 3 haftadır kullanmiyorum. Sadece bu düşündürüyor beni bebekde bisey olurmu diye . Siz bu tarz ilaç kullandınız mı
Uyku sorunu yaşıyordum onun için atarax kullandım. Atarax a devam ederken lustral almaya başladım. Doktorum lustral ya da dideral demişti isimlerini doğru yazdım umarım. Hemen etki etmedi ilaçlar. İlk başlarda daha kötü oldum gibi hissediyordum. Sonra sonra kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Uykularım tam anlamıyla düzelmemişti. Yine uyuyamama ya da uyursam panik atakla uyanma durumlarım oluyordu. Zamanla hafifledi doğumdan sonra tamamen kayboldu. İlaç kullanmaya direndim. Ama keşke direnmeseymişim kendime bebeğe resmen eziyet ettim.

Kizlar selam, benim ilac dozlarini takip eden ama sadece bunu yapan doktorumla anksiyete atagi sonrasi konustum. Yok sudoku yok orgu yok etamin. Ulan ben o durumda olsam seni arar miyim, yuzum gozum uyusuyo hicbi seyden zevk almiyorum. Ben ilac vermiyorum prensip geregi dedi. Melisa cayi papatya cayi bilmemne dedi. Sonra ben kadimdogumcumu aradim. Doktorunuzu degistirin lutfen. Cay may da icmeyin. Bitki cayi gebelikte olmaz, uygun dozda bi ilac baslansin izdirap cekiyosunuz bosuna dedi. Gercekten izdirap cekiyorum hicbi seyden zevk almiyorum. 20. Haftamdayim. Uykularim gecem gunduzum haram. 1 hafta sonra baska bi psikyatr gorucem. Hafif bisey baslar belki.
Benim kadın dogumcumda hemen baslattı kemoterapi gören hastalarımın bebekleri gayet saglıklı dedi insan intiharı düşünüyo içinden. Bebegi cıkarsınlar diyo resmen bunlar yok çay iç yok bisey yap bu ciddi bir saglık sorunu en iyi onların bilmesi lazım halbuki kadın dogumcular daha tecrübelü bu konuda ve benim doktorum perinatoloji uzmanıydı ben 22ye kadar kendim sabrettim doktor baslattı

Hayırlı olsun bende 37 haftaya giriş yaptım 2.normal dogumum olucak. Bebek nasl ilaç kullandığın halde sıkıntı olmadı demi?
Doğum nasıl geçti bu arada
Çok teşekkür ederim Rabbim sana da kolaylık versin inşallah sağ salim kucağına alırsın kolay bir doğum olsun inşallah.
Bebek iyi çok şükür şimdilik bir sıkıntımız yok.
Doğumum çok zor geçti benim kendi sancım ve suyum olmadı. Suni sancı verdiler. İki gün çektim. Normal doğum yaptım

Saglıkla büyüsün insallah gözünüz aydın darısı bize birde 8 yıl sonra benim ikinci bebegim ama sanki hiç kızımı ben büyütmemiş gibi oldum kaygılarım bakamayacagım istemıyorum sürekli kafamda sonra kötü bisey olacak bebek dogdugunda sorun cıkacak türlü türlü şeyler düzeni temizliği cok severim giyinip gezmeyi rahatıma düşkün biriyim bütün sistemim bozulacak ile basladı sonra kat kat devam etti halbuki bebek dogunca büyütürken hersey bitmiyo sen ona o sana alısıyo kızım gibi sevemezsem ya ona benzemezse o beni üzmedi yaramazdı ama aglak bi bebek değildi asla emzirmek istemıyorum mesela ama kızımı 2 yıl emzirdim isteyerek düşünerek gec kalıyorum diye hamilr kaldım 35 yasındayım gec kalıyorum diyr basıma bunlar gelecegini asla düşünemezdim lohusalıkta sorun yasadım ilk hamileliğimde oda ilacsız vs gecmişti ama bu cok farklı bi olay hayatımda yasamadıgım bir caresizlik sürekli pişmanlık keşkeyle gecti resmen diri diri yandım sizlerde öyle tabi umarım gecer daha önümde 3 ay var hayatımdaki herşey yok olmus gibi birde kızıma yetmeye calısıyorum Rabbim yar yardımcımız olsun
Amin darısı burda bulunan herkese olsun. Şöyle söyleyim hamilelik çocuk işleri hazırım diyebileceğiniz birşey değilmiş. Yani tamam ben istiyorum bedenen ruhen hazırım desen bile Ya hamilelik esnasında ya da bebek geldikten sonra buna hazır olmadığını anlayabilirsin. Bende gezmeyi, eşimle vakit geçirip dışarı çıkmayı çok seven biriyim. 35 yaşındayım ilk bebeğim ve tüp bebek ne kadar istedim siz düşünün. o yüzden planlı da olsa bu duygular olabilir olmasa da olabilir. Benim planlıydı çok istedim. Ama çok zor zamanlar yaşadım. Hala da bebeğime alışmaya bu hayata alışmaya çalışıyorum. Yalnız değilsin yalnız değiliz bu yolda. Olumsuz düşüncelerini at. Bebeğinin uslu ve sağlıklı bir bebek olarak dünyaya getireceğini düşün. İlaçlarını da kullan. Senin sağlığın daha önemli. Emzirme ben emziremiyorum. Sütüm yüzüne fışkırırdı almadı memeyi. Ağladım günlerce sonra dedim ki kendini de bebeği de yıpratma valla o zorlama günlerim heba olmuş. Şimdi ben mutlu bebek mutlu. Her bebek anne sütü alacak diye birşey yok. Sende emzirmezsin mamayla güzelce beslersin. Mama alan bebekte güzel uyur sende keyfine bakarsın. Kendini düşün harap etme. Diğer bebeğine de her türlü yetiyorsundur. Gönlünü ferah tut. İlk anneliğim ve günler hızlı geçiyor. Yine sefasını sürersin çok genciz daha.

Çok sevindim hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün gün geçtikçe beraber hep daha iyiye gidersiniz Bebişinle inşallah 🙏🏻 antidepresanları bırakmış mıydın doğumdan önce
Amin inşallah çok teşekkür ederim, bırakmadım hiç doğum yaptığım gün bile içtim hatta

Amin inşallah çok teşekkür ederim, bırakmadım hiç doğum yaptığım gün bile içtim hatta
Bana doktor 2 hafta önceden bırakalım , doğum yapınca geri başlarsın dedi bırakmazsan bebekte kesilme sendromu olabilir dedi o kafamı karıştırıyor ben de hiç bırakmak istemiyorum. Sen lustral kaç mg kullanıyordun. Ben 100 kullanıyorum. Belki 50 ye düşerim

Amin darısı burda bulunan herkese olsun. Şöyle söyleyim hamilelik çocuk işleri hazırım diyebileceğiniz birşey değilmiş. Yani tamam ben istiyorum bedenen ruhen hazırım desen bile Ya hamilelik esnasında ya da bebek geldikten sonra buna hazır olmadığını anlayabilirsin. Bende gezmeyi, eşimle vakit geçirip dışarı çıkmayı çok seven biriyim. 35 yaşındayım ilk bebeğim ve tüp bebek ne kadar istedim siz düşünün. o yüzden planlı da olsa bu duygular olabilir olmasa da olabilir. Benim planlıydı çok istedim. Ama çok zor zamanlar yaşadım. Hala da bebeğime alışmaya bu hayata alışmaya çalışıyorum. Yalnız değilsin yalnız değiliz bu yolda. Olumsuz düşüncelerini at. Bebeğinin uslu ve sağlıklı bir bebek olarak dünyaya getireceğini düşün. İlaçlarını da kullan. Senin sağlığın daha önemli. Emzirme ben emziremiyorum. Sütüm yüzüne fışkırırdı almadı memeyi. Ağladım günlerce sonra dedim ki kendini de bebeği de yıpratma valla o zorlama günlerim heba olmuş. Şimdi ben mutlu bebek mutlu. Her bebek anne sütü alacak diye birşey yok. Sende emzirmezsin mamayla güzelce beslersin. Mama alan bebekte güzel uyur sende keyfine bakarsın. Kendini düşün harap etme. Diğer bebeğine de her türlü yetiyorsundur. Gönlünü ferah tut. İlk anneliğim ve günler hızlı geçiyor. Yine sefasını sürersin çok genciz daha.
Ne güzel yazmışsınız insallah bu duyguları yasamak istiyorum ben hep kendimi sucladım istemıyodum cünkü ama kestiripte atmadım doktor menopoza girebilirsin diyince hayırlısı dedim nasip etti allah aldırayım diye cok düşündüm yapamadım biseyler beni tuttu eşimde aldır demişti cok kötüydüm randevu dahi aldık gitmedim şimdi okadar eziyet cekiyoki ruhum bedenim keşke diyorum hep ama bu bir imtihan allay baska seylerle sınamasın insallah

Bana doktor 2 hafta önceden bırakalım , doğum yapınca geri başlarsın dedi bırakmazsan bebekte kesilme sendromu olabilir dedi o kafamı karıştırıyor ben de hiç bırakmak istemiyorum. Sen lustral kaç mg kullanıyordun. Ben 100 kullanıyorum. Belki 50 ye düşerim
Bana böyle diyen olmadı hiç. Ben 50 mg kullanıyorum

Saol cnm inşallah sana birşey soracam senin Bebek nasıl baktimi çocuk doktoru ne dedi benim oglanda hafif bir titreme var arada gecmesse gel dedi doktor acaba ilaçtan miki
Benim bebek iyi çok şükür. Doktorlar ebeler baktılar yarın da yenidoğan poliklinik doktoru bakacak inşallah. Nasıl bir titreme var ?

X