Hamilelikte kaygi bozuklugu ve xanax

Ev

Evet aynı hemen hemen xanax la . Bebekte sıkıntı olmadı demi bende kullandim ilk 12 hafta da 4 veya 5 kere yarım olarak . Şimdi 18 haftadayim içmemek için direniyorum
Bence hiç korkmayın siz çok az kullanmışsınız ben çok uzun süre kullandım birde başka ilaçlarda kullandım, bebeğim şu an sağlıklı ama uzun vadede ne olur bilemeyiz dedi doktor. Ama sizin içiniz rahat olsun bence

Bence hiç korkmayın siz çok az kullanmışsınız ben çok uzun süre kullandım birde başka ilaçlarda kullandım, bebeğim şu an sağlıklı ama uzun vadede ne olur bilemeyiz dedi doktor. Ama sizin içiniz rahat olsun bence
Çok teşekkür ederim :) izmirdemi yaşıyorsunuz soz

Bende hamileyim depresyon dayım içimde heves kalmadı çok hevesliydim önceden. Psikiyatri ilaç yazdı selectra 25 mg. iki haftadır kullanıyorum,hiç bir şey yapamıyorum halsizim miğde bulantılarım var. hamileliklerim zor geçiyor zaten ama ilk hamileliğim de depresyon olmadım. bir kızım var 4 yaşında annem bakıyor annem de kalıyoruz bebek doğunca ne yapıcam nasıl balıcam diye korkuyorum.
Bende aynı durumdayım bugün psikiyatri doktoruma gittim misol 50 mg verdi ama içip icmemekte kararsimizm oğlum var benimde 6 yaşında istersen konuşabiliriz biraz

Bende aynı durumdayım bugün psikiyatri doktoruma gittim misol 50 mg verdi ama içip icmemekte kararsimizm oğlum var benimde 6 yaşında istersen konuşabiliriz biraz
Bugün kadın doğuma gittim söyledim antidepresan kullandığımı bırak dedi ayrıntılı ultrason istedi bir ay sonra bebek de sorun varmı diye bakıcaklar.korktum bende ama ilacı bırakmaya da korkuyorum umudumu ilaca bağladım.

Bugün kadın doğuma gittim söyledim antidepresan kullandığımı bırak dedi ayrıntılı ultrason istedi bir ay sonra bebek de sorun varmı diye bakıcaklar.korktum bende ama ilacı bırakmaya da korkuyorum umudumu ilaca bağladım.
Kaç haftalık hamilesiniz, bu durumu yaşamayan anlamaz maalesef

Merhaba ben detaylı ultrasondan belli olan doktorların tavır ve konuşmaları hayalimde olan doğumu yapamayacak olmam ve bebeğimin aortik ark çift damar teşhisinden sonra ve hamilelik sürecinde yaşadığım işyeri sıkıntılarının da üstüne gelmesi sonucu panik atak oldum. Sinsi bir hastalık Yavaş yavaş vücuduma girdi ve beni esir etti resmen. Uyku sorunları yaşamaya başladım. Ardından uyusamda en dalgın uykudan panikle uyanıp nefes alamıyorum hissi, iç sıkıntısı yatakta duramam aniden kalkma isteği alanı terketme, koşma, dışarı çıkıp deli gibi yürüme isteği oluyordu. Elim ayağım boşalıyor kendimi rahatlatmıyordum. Bütün olumsuz duygular ölecekmişim hissi birinin bana yardım etmesi için attığım iç çığlıkları. Çıkış yolu aramak icin telefona sarılmalarım sonrasında telefona bakamama sorunu yaşamalarım başladı.televizyon kalabalık ortam herşey tetikliyor meditasyonlar yaparken bile güzel bir alan hayal edin dediğinde onun bile içime karartması bana iyi gelmemesi durumu. Sonra sıfır uykularla gecelerim kabus oldu. Dua oku. Namaz kıl hepsini yapıyorum. Ama bana anlık iyi gelsede bir gün hayatımda tekrar yaşamak istemeyeceğim o şiddetli atak geldi bir gün boyunca hiç oturmadım eve geldiğimde bile ellerimi ovuşturup yürüyordum. Otur dediklerinde oturamıyordum. Yemek yok su yok ölüm gibi kabus gibi bebeğim kim bilir ne yaşadı içerde stresi ayrı bütün gün yardım dilendim kadın doğum doktorum, Perinatoloji doktorum beni kurtarın hamilelik hastalık gibi geliyor bana birşey yapın dedim. Birşey yapamayacakları hissiyatı beni bitirdi. Hamileyim ve böyle devam ederse ölürüm. Allahım kimseye yaşatmasın. Telefonuma bakamaz oldum. İşe gitmiyorum. Kimseyle konuşamıyorum. Ve günlerce uyku uyumadım. En son psikiyatrı doktoru ağır atak geçirdiğim gece atarax şurup veya hapını yarım al dedi. Aldım. Biraz rahatlattı çünkü çok yorgundum ama asla uyumadım. Gözüm kapansa dahi stresle yattığım yerden fırladım. Bebek karnımda ben uçarak kalkıyorum olduğum yerden. Kurban olduğum rabbim sınavımı böyle verdi yine şükür dedim ama tükenmiştim. Ertesi gün yüzyüze doktorla görüştüm. Hamilelikte ilk üç ay önemli organ gelişimi ve beyin gelişimi açısından sen stresle bebeğine daha çok zarar veriyorsun hafif ilaçlarla başlayalım hamilelikte kullanılan ilaçlar var dedi. Önce atarax sabah akşam yarım olarak dedi. Eğer etki olmazsa dideral kullanırız dedi. Şuan antidepresan başlamayalım dedi ama yan etkisi olduğu icin değil bunlar etki ederse gerek yok dedi. Bende rahatlamak adına başlasak hangi ilaçlar olacak dedim cipralex veya lustral umarım doğru yazdım isimlerini tabi bu ilaçlar doktordan doktora değişiyor. Ben atarxı içmedim. Kötü oldum bittim uyumadım çok sıkıştığımda içtim. Uyudum mu tabi yine uykularım bir saat en fazla ara ara uyanarak devam etti. Sonra bir an iyi oldum içmeyeceğim dedim. Bazen kötü bazen iyi bazen uyumayım bu gece böyle geçsin dediğim zamanlarda öyle dua okudum okudum okudum. Henüz düzelmedim. Hatta bu gece ağır geçirdim yine ilaç almamıştım. Ama sanırım stresim bebeğe daha çok zarar veriyor. Bu nedenle ilacıma düzenli devam edeceğim. Doğuma az kaldı birde lohusa depresyonu yaşamak istemiyorum. Onun stresi bile şimdiden içimi yiyip bitiriyor. O yüzden terapiye başlayıp ilaçlarla eş zamanlı gideceğim. Korkuyorum evet bebeğe zarar gelir diye aklım gidiyor ama böylede kendime ve ona yine eziyet ediyorum. Allah’a emanet edip yoluma devam edeceğim. İçimi biraz uzun döktüm ama tek olmadığınızı bu sıkıntıları yaşayan çok kişi olduğumuzu bilip birbirimize destek olmak adına yazıyorum. Bir nebze dua ile daha iyi oluruz umarım. Allah yardımcısı olsun tüm hamilelerin ve bu psikolojik sıkıntıyı yaşayanların. Rabbim hepimize şifa versin. Bebeklerimizi korusun sağlıkla kucaklarımıza alalım. Doğumdan sonra veya doğuma kadar yine buralarda olursanız bol bol dertleşelim. Sağlıcakla kalın.
Merhabalar aynı benim yaşadıklarımı yaşamışsınız, gerçekten tarifsiz korkunç bir şey kimse bana inanmıyor anlamıyor

Merhabalar aynı benim yaşadıklarımı yaşamışsınız, gerçekten tarifsiz korkunç bir şey kimse bana inanmıyor anlamıyor
Hala uyku sorunu yaşıyorum. Şuan yazdığım saatten de anlıyorsunuzdur. Korkunç gerçekten sağlıkla bir doğsa diyorum ki acaba oh mu diyeceğim yoksa kaygım artacak mı. Ben atarax kullandım. Akşamları yarım alıyordum. Benim detaylı ultrasonda ilaç kullanmadığım halde bebeğimde sorun çıktı. Yani ilaç kullansanızda kullanmasanız da gelecek olan allahtan o yüzden bebeğe birşey oldu mu olcak mı stresine girmeyin.

Yani nasıl saysam bilmiyorum bayağı kullandım lustrali doğuma kadar kullandım yatıştırıcıları daha az..
Lustral bana da önerildi. Önce atarax yarım sabah yarım akşam al dedi doktor. Rahatlatırsa lustrala başlama dedi. Ben düzenli kullanmadım ataraxı akşamları yarım aldım bazen almadım. Sonra doktora etkisini görmüyorum sanırım dedim. Hala kötüydüm. O da lustrala başla atarax da aynı şekilde devam et dedi. Benim kadın doğum doktorum panik atakla yanına gittiğimde hemen ilaç başlasınlar dedi. Psikiyatriye git kadın doğumcumda Önerdi diye söyle birşey olmaz dedi. Yani kullanma aman sakın falan diyip beni strese sokmadı ilaç kullanabilme ihtimalim bile beni rahatlatıyordu. Çünkü ataklarım olduğu halde bazen ilaç bana ben ilaca baktım. Geceleri uyumuyorum, uyuyamıyorum olsun diyorum ya bu hamilelikte böyleymiş er ya da geç bu çocuk doğacak. Hazırlık yapıyorsun işte diyorum. Tabi bundan önce ki zamanlarda ne stres ne kaygı ne panik ataklar geçirdim. Şimdi uykusuz geceler kaldı bana.

Lustral bana da önerildi. Önce atarax yarım sabah yarım akşam al dedi doktor. Rahatlatırsa lustrala başlama dedi. Ben düzenli kullanmadım ataraxı akşamları yarım aldım bazen almadım. Sonra doktora etkisini görmüyorum sanırım dedim. Hala kötüydüm. O da lustrala başla atarax da aynı şekilde devam et dedi. Benim kadın doğum doktorum panik atakla yanına gittiğimde hemen ilaç başlasınlar dedi. Psikiyatriye git kadın doğumcumda Önerdi diye söyle birşey olmaz dedi. Yani kullanma aman sakın falan diyip beni strese sokmadı ilaç kullanabilme ihtimalim bile beni rahatlatıyordu. Çünkü ataklarım olduğu halde bazen ilaç bana ben ilaca baktım. Geceleri uyumuyorum, uyuyamıyorum olsun diyorum ya bu hamilelikte böyleymiş er ya da geç bu çocuk doğacak. Hazırlık yapıyorsun işte diyorum. Tabi bundan önce ki zamanlarda ne stres ne kaygı ne panik ataklar geçirdim. Şimdi uykusuz geceler kald

Evet benim kadın doğumcumda beni gördüğünde hemen ilaç başla ne hale gelmişsin dedi, hatırlamak bile istemiyorum o günleri Allahım insanlar ne güzel hamilelik geçiriyor aklım almıyor

Lustral bana da önerildi. Önce atarax yarım sabah yarım akşam al dedi doktor. Rahatlatırsa lustrala başlama dedi. Ben düzenli kullanmadım ataraxı akşamları yarım aldım bazen almadım. Sonra doktora etkisini görmüyorum sanırım dedim. Hala kötüydüm. O da lustrala başla atarax da aynı şekilde devam et dedi. Benim kadın doğum doktorum panik atakla yanına gittiğimde hemen ilaç başlasınlar dedi. Psikiyatriye git kadın doğumcumda Önerdi diye söyle birşey olmaz dedi. Yani kullanma aman sakın falan diyip beni strese sokmadı ilaç kullanabilme ihtimalim bile beni rahatlatıyordu. Çünkü ataklarım olduğu halde bazen ilaç bana ben ilaca baktım. Geceleri uyumuyorum, uyuyamıyorum olsun diyorum ya bu hamilelikte böyleymiş er ya da geç bu çocuk doğacak. Hazırlık yapıyorsun işte diyorum. Tabi bundan önce ki zamanlarda ne stres ne kaygı ne panik ataklar geçirdim. Şimdi uykusuz geceler kaldı bana.

Ben sonunda psikiyatri kliniğinde yattım 43 gün.. Allahım kimseye yaşatmasın anlatırken bile kötü oluyorum

X