Hamilelik ve eşimin ailesinin yaptıkları?

Dogru evlendigimdrn beri hadsiz hadsiz cocuk yokmu yokmu diye baski yapiyorlardi henuz dusunmuyoruz diyoduk. Simdi esim uzgun

Fikren kayınvalide, görümce arasında boğulmuşsunuz resmen,önemsemediğniz yalan,her.şeyi tek tek hatırlıyorsunuz maşallah.
Hepsini tabiki okuyamadım,okuduklarımdan anladıklarım bunlar.
Siz onları,onlar sizi önemsemiyor;rahat bırakın bari insanları.

Böyle kv ile nasıl iyi olunmuyor ya? Eltiniz olmuş? Derdiniz o zaten, o iyi diye kimseye bişey anlatamıyorsunuz. Sizin olayınızda doğru düzgün elle tutulur şeyler yok, kendi kendinize bişeyler hissediyorsunuz, kendi kendinize çıkarımlar yapıyor kendi kendi kendinize kurulup duruyorsunuz. Doğrudan bi kötülükleri yokmuş, sırf şu kurum kurum kurulan tavrınızı görüp ona göre davranıyorlar neyini anlamıyorsunuz? Anlıyorlar efendim anlıyorlar, o kaf dağından bakışlarınızı görüyorlar siz istediğiniz kadar saklıyorum sanın. Bakarlar çocuğunuzun da yüzüne, öyle bi bakarlar ki yine şaşıran siz olursunuz.

Hanimefendi vakit ayirip okumussunuz, Tesekurler. Size göre brlki cok buyuk bisey degilmis gibi gözukebilir. Yasayan bilir anltmak bambaska bisey. Görumce zaten bu hale getirdi, kendisiyle birebir sorun yoktu kendini ortaya atti beni kotulemek icin ve bi bahane aradi istedigidr oldu. Allahta onun kalbine göre versin bi suru cocugu var neticede.. eltiyi alip beni kiskandirmak icin turlu turlu davranislard bulundu, aylardit sosysl medyada saklanip kinayeli, beddualai paylasimlar yapti. Ramazanda bi yudum suyu cok görmek, kayinvalidemi doldurmak bana Sanki cok mujemmelmis gibi tepeden bakmamak. Hamile haberini kayinbaliden aldiktan sonra özel hesaptsn engellemek ama yemek hesabindan stalklamak icin birakmak.. aylar Boyu ugrasti bu sekilde bende ayni bana yaptigi gibi gördugum ortamlarda takmadim, o yokmus gibi yaptim
Ayni onun gibi. Zamaninda Eski eltiyledr kankaymis sonra dusman oldular. Hatalarini asla kabul etmezler öyle olunvada uzak duruyorum. Zaten her konuda kultur seviye vs farkli ama onlar tam tersiumis Onlar Cok görguluymus mukemmelmis gibi davraniyolar

Ben ne yapiyorumda rahat birakiyim? Zaten benim Hic bi yukum bi eziyetim yoktuki onlara? Kendi isimi gucumu hayatima bakiyorum zsten fakat yapilanlar öyle hafif seyler degil

Dogru evlendigimdrn beri hadsiz hadsiz cocuk yokmu yokmu diye baski yapiyorlardi henuz dusunmuyoruz diyoduk. Simdi esim uzgun
Şunu sormayan herhangi bir Türk ailesi bulamazsın ya. Aramaya kalksan evde kalırsın o kadar yani. Buna da mı kuruldunuz? Abooo.

Eltim onlara muhtac, onun evinde yasiyor mecbur istemesede gecinmek zorunda. Ayrica kayinvalidrde ona kötu davraniyor, yaptigi çayı beğenmedğni vs söyluyor bunun gibi daha neler. Istedikleri kadar iyi olsunlst benden uzak dursunlar moduldayim fakat yalan yanlis konusulan seyler icinde kimse Hic biseyi unutmuyit. Ayrica esimin kardesleri esini öyle bi disladilarki, Benle evli diye cezalandiriliyolar resmen

Görumce hasra ruhlu bi karakteri var. Sürekli baska insanlari elestiren, Sürekli kendini mükemmel gören
"Kişi kendinden bilir işi" diye çok anlamlı, çok güzel bir atasözümüz vardır. Hiç duymuş muydunuz?

Sürekli surat asilan yere kimse gitmek istemez.
Sürekli surat asan kişiyi kim görmek ister peki, hiç düşündünüz mü?

40 yas ustu eltiylede kanka oldularki olsunlar. Ben kendi yasiti bir arkadas buldu kendine diye sevinmistim.
Yani sizinle yaşıt olamayıp yaşlılıklarına ağlasınlar artık, yapacak bir şey yok.
Siz de artık kendi yaşıtınızda, sizin gibi mükemmmel birine uygun bir arkadaş bulursunuz.
Hem hamilesiniz de, artık her şeyin en iyisini hak ediyorsunuz.
40 yaş üstü görümce, elti de neyinize

Bu arada Kayinvalide , annemi cagirmisti eltimi kina ve dugunleri icin. Annem bana destek amacli geldi, hediyesino aldi. Düğün sonrasi yine aradi tebrik etti kayinvalidemi. Kayinvalide buna karsilik aylar Boyu ne aradi ne sordu annemi.
Zaten sizinki gibi mükemmel bir aileden gelen biri için hiç uğraşmaya değmez.

Bu insanlar asla hatalarini anlamazlar,
İnatla tüm konunuzu okudum. Yani görümceyi bilmem ama siz sahiden zor bir insansınız
Alıntı yaptığım yerleri okuduktan sonra derin derin düşünmenizi tavsiye ederim.

Siz uzak olsunlar istemiyorsunuz işte o konuda kendinizi kandırmayın. Siz biat istiyorsunuz, siz aileye girip herkesi terbiye eden düzelten olmak istiyorsunuz, onlar da sizin vereceğiniz terbiyeye muhtaç olmadıklarını belli etmişler her seferinde, anlayamadığınız şey bu.
Benim ailemde öyle seyler görmedim ben hanimefendi ki brlki cocugum olmayanilifdi, Cok özel degilmi bu?
Sizin ilişkiler konusunda fanusunuzdan çıktığınız gibi evlenip ele karıştığınız belli zaten. Herkes sizin aileniz gibi olamaz. Cevabını verip bu konuyu kapatacaktınız, böyle kafada döndürülüp kin güdülecek bir konu değil bu. Bunlara bu kadar tepki verirseniz sizin imtihan bitmez.

Ben zaten ic ice mic mic olunsun istemiyorum bunu konu basligindada belirttim. Kimseye kimseye zaten terbiyr ögretemez herkesin aldigi gördugu görgu ortada. Ben nasil hareketlerimr sözlerimr dikkat ettiysem onlarda dikkat etsinlrt istedim. Defalarca beni kucuk dusururlermi incitirirlermi diye dysunmeden bir suru sözleri var. Daha elti aileye yeni gelmisken bile bak ona onun gibi ol gibi cumlelrt kurdular. Ben eltimie ayni karakterde olmatanilirim onun gibi icli disli sevmiyo olabilirim ama asil görgusuzlugun özü, iki insani karsilastirip digerini överken digerinde gömmek. Bunun gibi bir suru seyler var. Ben kimseui degistiremrm ama onlarla iliskimi degistirdim. Kötu bir sözum lafim yok. Cekildim köseme. Benden kötusu yok hepside dusman kesildiler

Bomba kısmı nerede tam olarak, nasıl bıraktınız yani, dünya üzerinde ilk hamile kalan siz misiniz? Kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz gibi geldi..

Sadece kayinvalideyle konustuk. Esimin kardesleri esimi tebrik bile etmedi. Esim onlarla kus degil ama uzun zsman sonra gercek yuzlerini gördu simdi hak veriyor dediklerini anliyorum diyo. Ben kayinvalideme yanlis bisey yapmadim, hem dogum gunu kutlamayiz diyip diyip kutlatiyo. Uzgun olsugmu halde gittim hediyemi aldim esime ben yardim ettim.
Aylar sonra benim dogum gunun oldu, aksam bi mesaj atti. Gördum mesajini, hemen cevap vermedim diye mesajini sildi :) böyle bi insan

Benim cevabımla sizin yazdıklarınız ne alaka şimdi? Konuyu kayınvalidenizi çekiştirelim diye açmışsınız ama yardımcı olamayacağım bu hususta zira ben konuyu açan kişinin yanlışlarını yazarım. Kayınvalideniz konu açsın ona da o zaman söylerim yanlışlarını. E yani mesajı görüp cevap vermediğinize göre pekte önemsememişsiniz. Eksik ve yanlı anlatıyorsunuz şu an. Kayınvalidenizin doğum gününe de gitmiş surat asıp köşede tek başınıza oturup insanların burnundan getirmişsiniz.

Evet eşinizi bugünlere getiren annesi kötü, kardeşleri kötü bir siz iyisiniz eşinizi de sadece siz düşünüyorsunuz. Çok iyi olduğunuz için de kıskanıyorlar sizi. İstediğiniz cevapları verdim mi?

Siz benim yerimde olsaniz nasil bir yol izlersiniz?
Kendinizi bukadar önemsemeyerek başlayabilirsiniz
Hamileliğini bombayı bıraktım diyen birinin iyi bir eğitim ve kariyeri olduğuna inanmam, inanmak istemem. Gayet mahalledeki çekirdek çitleyen dedikoducu ablalar gibi tavırlar.
Hamileliğiniz sizin için bomba gibi bir haberdir mutlaka, fakat yüzbinlerce yıldır kadınlar hamile kalıp, doğruyor gayet sıradan bir olay
Kalanıda kalmadı selam vermedi, bana soğuk davrandı bende soğuk davrandım, yok o daha soğuk davrandı gibi bla bla bla.
Birbirinizi sevmiyorsunuz işte, mesafe koyun görüşmeyin. Kimse size bayılmıyor, sizde onlara.

Buna mı taktınız gerçekten? Sanki yuvanızı yıkmaya çalışmışlar, üstünüze bıçakla yürümüşler, büyü yapmışlar, çocuğunuzu düşürmeye çalışmışlar gibi takılıp kalmışsınız. Bunlar tek tek sinir bozucu şeyler, ama bu kadar kin güdecek mesele edilecek şeyler değiller. Lafını verir çıkarsın, her gün bana şöyle böyle dediler diye kafanda döndürmezsin. Ne gerek var?

Hamilelik haberini geç verdim bana kalsa vermezdim çocuğun yüzüne nasıl bakacaklar vb. cümleleriniz eş ailesini ezikleyip kendini üst görme çabası belki farkında değilsiniz ama öyle. Yine söylüyorum siz mesafeli durdukça insanlar da size mesafe koymuş. Hem takmayayım hem beni el üstünde tutsunlar diye düşünmüşsünüz ama olmamış

Ayrıca anladığım kadarıyla hamilelik haberi sadece kayınvalideye söylenmiş, pardon bomba bırıkılmış.
Kardeşlere söylenmemiş, sonra da "neden tebrik etmediler" diye sitem ediyor konu sahibi.
Bilmiyorum ama ben kardeşimin çocuğu olacağını annem de dahil başkasından duysam alınırdım.
"Neden bana söylemedi ki, tebrik etmekten başka ne yapacaktım sanki" derdim ki sanırım burada da aynı şey olmuş.

Iste esim nöyle olsun istemiyor bende dedim annenle beni yuzlestir icimde ne varsa guzel dille dökucem diye. Annelik/kayinvalidelik böyle bisey degil cunku ama karsimdaki anlicak bi insan degil

Canım buna sen karar veremezsin.
Senden hariç herkes memnun.
Sana altdan al demiyorum. Bende altdan almıyorum ama kalkıp hem mesefa koyup hemde beni neden dişladilar diyemezsin.

Ayrica niye üstüne alıniyorsun? Yaptıkları saygısızlık sana değil. Kendi oğullarina. Eşin ergen değilse bunu biliyordur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…