Hamilelik şüphesi olanlar konuşalım, destekleşelim.

Merhaba kızlar, adet tarihim 4 ekimdi adet belirtilerim olmadığı için o gün test yaptım laboquick marka negatif çıktı. Bugünde sağlık ocağına gittim kan vermek için adetim geçeli 4 gün oldu dedim fakat doktor çıkmaz daha haftaya gel dedi. Bu ay enfeksiyon için fitil ve antibiyotik kullandım ondandır gecikme diyede pek peşine düşmedim. Sizce ne yapmalıyım şuan.

Mrb arkadaşlar reglime iki hafta var ve bn kaşık ağrısından dolayı suphelendim evde test vardı yaptığımda silik bir çizgi ile karşılaştım sizce hamilemiyim
Kaç dakikada çıktı kuruma çizgisi olabilir mi?

Biraz daha bekleyebilirsin, ya da kan testi aslında ya regl gecikmiş çıkması lazım…

Kızlar benim aşırı şekilde kasik ağrım var sizce hamilelik belirtisi olabilir mi? Yumurtlamanin 11. Günü sabah kaset test yaptım ama negatif çıktı
Olabilir batın geçmesini bekleyin bence. Ya da adet gününe iki üç gün kaldığında erken gebelik testiyle bakabilirsiniz.

Atar mısınız testi merak ettim?

Kızlar bende bekliyorum 9 ekim adet günüm. 24 eylül yumurtlama 25 eylül çatlama. 6 eylülde çok bulantım oldu ve akşam test yaptım predictor express. İkinci çizgi belirgin şekilde çıktı. Bugün artımed erken gebelik ve vex marka kaset test yaptım. Sadece bunlar vardı eczanede. Bunlarda çok çok silik çıktı ikiside. İkisinide aynı anda yaptım. 1 haftadır sol kasığımda batma oluyor. Bugün de adet ağrısı ile karışık kasık ağrısı Hiç emin olamıyorum 2 ay önce kimyasal olduğu için.

Canım sonucun netleşince yazar mısın benimde sağ kasık çok fena ağrıyor senden iki gün sonra yumurtlama olmuş bende. Ama bu kadar silik çizgi gördüysen vardır diye düşünüyorum ne zaman kan tahlili vereceksin?

Ben de 10 unu bekliyorum o tarih geçince yapacağım… Testi de atar mısınız ben de alayım o markayı iyiyse?

Benim de kasıklarım dolu 26 sından şüpheleniyorum ama sonraki tarihlerde de bir şeyler döndü. Sol kasığım batıyor 10 ekimden sonra bakacağım şimdi sadece ovülasyon testine bakıyorum

Ben de ovülasyon testinden takibini yapıyorum bayağı koyulaştı iki gün öncesine kadar, ovülasyon testinden hamilelik öğrenen var. Maalesef ben iki üç günden önce bakamayacağım negatif görmeyeyim diye. Bir de zararlı alışkanlığım var bana çok zor geliyor

Ben ovulasyon testi yapmadım yumurtlamanın belirtilerine baktım şeffaf sıvı gelir demişler bende de öyle oldu bir de reglden sonra diğer regl gününe kadar her 2 günde bir ilişki olursa hamile kalma ihtimali çok çok artıyormuş spermler 3 ila 5 gün rahimde canlı kalıyorlarmış eğer hamile değilsem ve regl olursam bu yöntemi denicem düzensiz ilişki yaşamıştık yumurtlama gününü tahmin etmek için. Ne tür bi kötü alışkanlığın var? Ben sigara kullanıyorum kahveyi çok tüketiyorum su tüketimim az umarım bunlar sorun olmaz bırakamıyorum çünkü

Valla kuzum bende de sigara var maalesef kahve de aynı şekil. Hatta az önce kavunlu şarap denedim merak edip. Hatta son günlerde biraz abarttım bile sigarayı stresten. Ben ovülasyon testinde pik görememiştim koyuluğa göre kafama göre yapmıştım. Hamilelerde ovülasyon testinde iki çizginin de kopkoyu olması gerekiyor, biri zaten koyı oluyor da. Sıvı alımının da iki saat önceden kesilmesi gerekiyor. Ben sıvı alımıyla birlikte takip ederken görmediğim koyuluğu gördüm testte az önce. Ovulasyon testi de lh bakıyor ya hamile olunca o test de koyu çıkıyormuş lh da erken dönem gebelikte arttığı için. Kasıklarım dolu doluydu hatta kendimi regle hazırlamıştım ama dolu doluluk azaldı sadece kasıklarımda ara ara gelen batma hissi var. Göğüslerim de büyüdü biraz ama dediğim gibi regl olurum diye beklediğimden regle de yoruyorum.

Yani bırakmaya azaltmaya çalış demeyeceğim demekle olmuyor çünkü kendimden biliyorum. Umarım ikimiz de birden soğuruz bu tarz sağlıksız şeylerden hem çocuk için hem de kendimiz için. O dolu doluluk bende de vardı işte gitmişti yerini batmalar almıştı. Şuan reglime 2 3 gün olmasına rağmen sanki regl bitmiş göbek inmiş göğüsler rahatlamış gibi bir halde vücudum. Çok garip geliyor bana da

Hamileliğimi öğrenirsem içmem ne kadar zorlasa da ama şu belirsiz süreçte elim arıyor. Bir yandan yapayım testi diyorum elim ona da gitmiyor 10-13 Ekimden sonrası yapayım idrar testi diyorum. O zamana kadar kullanırım muhtemelen ama geç öğrenirsem de bir terslik olursa kullandığım için diyorum. Arkadaşlarımın anneleri tüm hamilelik boyunca kullanmış sigara iki çocuğunda da. Kayınvalidem de üç aylıkken öğrenmiş o süreçte kullanmış. Böyle bir şey asla yapmam öğrendiğim halde içmek gibi de, az önce arkadaşımı kaldırdım alkol oranı kaç bunun diye. Çok düşükmüş bir kadeh içtim sadece. Valla içimi döktüm kusura bakmayın gece üç kaygılar bastı beni de.

Bende şişkinlik devam ediyor ama regl ağrısı gibi olan ağrı gitti kasık batması devam ediyor ara ara batıyor çıkıyor. Göğüslerim öyle çok hassas değil arada sancılanıyor ama insanların anlattığı gibi acıma hissi yok. Sabah mutlaka atın umarım ikimiz de hamileyizdir de beraber bakarız sürece

Baktın çok zorlanıyoruz hamileler için özel sigaralar varmış ondan kullanırız. Ya millet uyuşturucu kullanarak çocuk yapıyor bazen bunları düşünüp çok mu pimpirik yapıyorum diyorum. Bu konu biraz utanç verici ama parazit sorunum olduğunu öğrendim sanırım fazla çiğköfte tüketiminden dolayı. Andazol aldım ama içemiyorum onca kaşıntıya sıkıntıya rağmen. Bence buna dayanıyorsam sigarayı da içmem herhalde

Bakalım umarım ikimiz de hamileyizdir sağlıkla alırız kucağımıza çocuklarımızı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…