Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kuzum işte pikte ilişki önemli bence çatlamada değil
Şimdi benim anladığım biz pik gördüğümüzde 24-48 saat içinde yumurtlama olacak demek. Spermler en iyi parametrelerde 5 güne kadar yaşıyorsa pik görmeden önceki birkaç gün, pik günü ve yumurta da 24 saat yaşadığı için yumurtanın olduğu gün yani pikin muhtemelen silindiği gün de önemli ondan sonrası önemli değil diye düşünüyorum regl gününe kadar.. böyle mi acep yani pik görmeden de hamile kalabiliriz bence önceki birkaç gündeki ilişkiden.

Gerçi aşılama yapılırken çatlamanın olacağı tarihte yapılıyor spermin tüpe gitmesi ilk 20 dkda oluyormuş kızlar melinda- minseo
Bence o da işte sperm sonuçta 5 gün yaşasa bile ilk günde en fazla sayıda sperm ve en güçlü halleriyle oluyor. Dolayısıyla pik günü aşılama yapsalar yine bazı spermler ölüyor olacak ve olasılık düşecek diue düşünüyorum.

pik gördüğün gün ilişki olmasa bile öncesinde yaşadığın ilişkiden hamile kalma olasılığın çok yüksek evet mesela benim 1 gün önce ilişki olmuştu şuan muhtemelen sperm var tüplerde yarın pik olsa o spermler yakalar yumurtayı

Pik günü değil canım çatlama yani atıldığı gün aşılama yapıyorlar ve spermler de 20 dkda tüplere gittiğine göre bilimsel olarak kabul gören orada buluştukları, ama pik günü ve önceki günlerde de hamile kalınabilir.

Bende aynen senin anlattigin gibi okudum. Banada boylesi daha mantikli geliyo. Hatta bir yerde sey okumustim, bazi kadinlar ovu testlerini yanlis kullaniyo diye. Pike kadar iliskiye girmeyim sadece pikte ve catlamada girip asil onceki zamani kaciriyolar gibi bisey okumustum

sperm ilişkiye girmedikçe güçlenen bişey değil aksine ilişki ne kadar olursa vücut o kadar yenisini üretiyor doktorlar o yüzden gün aşırı ilişki istiyor zaten bekleyen sperm güçsüzleşir

Pikten bir gün sonra çatlama oluyor işte sperm yaşarsa evet kalma ihtimalin var

Evet tabi sperm parametreleri iyiyse bu çok mümkün pikten sonraki gün de çatlama olsa ertesi güne yetişir benim mesela pik iki gün sürüyor, üçüncü gün silikleşiyor çizgim. Pikten önceki gün olursa belki tutar ama bir önceki gün bile tutmayabilir süre uzadığı için diye düşünüyorum. Hadi İnşallah bu ay güzel haberler gelsin

Insallah yakalasinlar

bana da o mantıksız geliyo ben regl bitiminden 1 gün sonra başlıyorum ilişkiye

sperm ilişkiye girmedikçe güçlenen bişey değil aksine ilişki ne kadar olursa vücut o kadar yenisini üretiyor doktorlar o yüzden gün aşırı ilişki istiyor zaten bekleyen sperm güçsüzleşir
Evet doğru arada ilişki olmazsa diye demistim düzenli ilişki demek sadece yumurtlama haftasoçında ilişki olması demek değil o nedenle, hep ilişki olmalı ki sağlıklı spermler olsun..

işte biraz da yumurtanın keyfine bağlı sperm olsa da yumurta döllemeyebiliyor spermi

25 yasinsayim canim, 26 az kaldi. 20 21 yaslarinda kistim geldi. 6 ay icinde ameliyat oldum. Ameliyat oldugumsa nerdeyse 7cm di. Her ay buyudu her ay agrilarim artti. O zamanlar daha kucuktim evli degildim. Simdi yeni cocuk istemeye basladim. Testleride yaptim ne durumda oldugunu ogrenmek icin.
Pek iyi durumda degilmis malesef ama kismet artik olucagi varsa boylede olur

Aynen sizin dediğinize katıldım aslında aynı şeyi düşündğm de ifade edemedim sanırım :) pik günü yapsalar aşılamayı çatlamaya kadar bile bazı spermler ölebilir beklerken, o nedenle çatlama günü en garantisi gibi duruyor. Tabi iyiyse erkeğin spermleri pik ve önceki günler de olur normal ilişkide

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…