Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ya canım boşuna değil aslında testin şu güzelliği var yumurtluyo musun erken mi geç mi onları görme imkanın var en ben mesela geçen ay görmedim yumurtlama hemen doktora randevu aldım test yapmasam haberim olmazdı. yani düzenli adet gören biri reglden 1 gün sonra günaşırı ilişki ile yumurtlamayı yakalar zaten illa yumurtlamayı beklememek lazım ilişki için ne kadar sperm o kadar şans
Beklemiyoruz ama surekli gunasiri iliski benim psikolojimi cok bozuyor, mumkun oldugu kadar yapiyoruz ama surekli aksatmadan yapmak cok zor geliyor bana...Yumurtlama dedigimiz gun pik gunu mu yoksa catlamayi mi kabul edecegiz

Yumurta tüpe deil karın bosluguna düşüyor, dollenme olursa tüpe girip yuvarlana yuvarlana rahme gelıyor, bu süre de 9 gun cıvarı.. O yuzden yumurta çatlama dan oncekı ılsıklerin tutma olasıgılı artıyor denılıyor
heh işte her nasılsa :KK70:

Beklemiyoruz ama surekli gunasiri iliski benim psikolojimi cok bozuyor, mumkun oldugu kadar yapiyoruz ama surekli aksatmadan yapmak cok zor geliyor bana...Yumurtlama dedigimiz gun pik gunu mu yoksa catlamayi mi kabul edecegiz
çatlama çünkü yumurta ne kadar büyürse büyüsün çatlama olmazsa hamilelik olmaz

Canım senın özel bi durumun var gecen ay regl görmedigini soyledın, bu ayda hangı gun olacagını bılemeyecegın ıcın regl gecıkmsi 5.gün demek olmaz, ovulasyon kiti kullanman iyi olmus, Bugunku testıne gore pik olmus testin, degerlendır, ama hamılleıkten de süphelenıyorsan hcg testi yap..

Pko olan kısıler de lh fazla salgılandıgı ıcın testler yanıltabılır onu da belırtmek ıstıyorum, bi kac gun ust uste pık cıkabılır.
Evet hep ovulasyon pozitif cikiyor 3 , 4 gündür

hani spermler yumurtaya gidiyor döllüyor muhabbeti vardı ya spermi yumurtanın seçtiği kanıtlanmış yani ne kadar sperm olursa olsun yumurta içinden seçip beğenip onu alıyomuş içine bizim yumurtalar çok nazlı :KK70:
Evet evet bi tane begenınce dıgerlerı de gelmesin diye zırh olusuturuyo hemen 😂 aaahh ahhh

kızceler merhabalar bayağıdır girmiyordum bende şu aralar beklenti içinde değilim kendimce karar aldım çocuk muhabbetini beyinden sildim anı yaşamaya çalışıyorum çünkü düşündükçe beklenti artıyor her ay sonrası hüsran o yüzden olumsuzlk yok kafalar relax :) sizlerde ne var ne yok yeni civcivler varmı aramızda :emir_bebek::emir_bebek:

15 ay oldu, 2 kaybım oldu maalesef...Çocuğum yok...inşallah hepimiz kavuşuruz o mucizelere....
Kaybınız için çok üzgünüm, bilmiyordum deşmiş gibi olduysam özür dilerim. Genetik test vs yaptırdınız mı tekrarlayan kayıplar için? Pıhtılaşma falan var mı? Ne dedi doktorlar? Demek ki hamile kalabiliyorsunuz ama tutunmasını zorlaştıran sebepler var 😔

X