Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba Hanımlar herkes nasıl iyi misiniz nedir durumlar? Nedense bana bildirim gelmiyor takip ettiğim halde çok zor görüyorum konuşmaları, sonra 40 50 sayfa geriden takip etmeye çalışıyorum yetişebildiğim kadar yorum yapayım artık sizlere :)
Ben hatırladım önceki mesajlarınızı okumuştum çok şükür ameliyatlı bir durum çıkmamış bu güzel bir haber, hala birkaç ay daha denenebilir bence tabi ki belki ilk aşamada gebe kalmak zor olabilir ama ne imkansız denilen durumlarda bile olabiliyor o nedenle bence birkaç ay deneyip olmazsa eşinizin sperm testini de yaptırıp doktora öyle gidersiniz. Bir de herkesin dediği gibi kafaya takmak çok önemli en büyük engel sanırım bunu yapmamaya çalışın ama zor ben de çok zorlanıyorum
Canım neden ayıp olacak niye özür diliyorsun doğal ve zor bir süreç yaşıyorsun ilk defa. Ben hiç yaşamadım bilmiyorum ama normal geldi bana, belki enfeksiyon vb olabilir hemen koku olabiliyor. Doktorun iyiydi hatırladığım kadarıyla, o bir şey dedi mi sordun mu?
Geçmiş olsun, kaybınız için çok üzgünüm. Anneme geçmişte yaptırmıştık ekstra ücret alınmıyor sigortanız varsa diye biliyorum. Değişmediyse öyledir sadece ileri bir bölüm olduğu için doğrudan genetik bölümüne randevu vermeyebiliyor bazı hastaneler. Önce kadın doğumdan vs giriş yapıp onun yönlendirmesini almanız gerekebilir. Umarım güzel sonuçlar alırsınız geçmiş olsun.
Umarım güzel haberleriniz gelir. İnsan adet başlangıcı gibi hissetse de iyice emin olana kadar umut etmek istiyor. Geçen ay benim de minik kanamalı akıntım olmuştu regle dönmez diye çok bekledim ama döndü malesef hem de erken bir tarihte. Umarım sizin güzel sonuçlanır. Eşlerimiz bizim üzüntümüze de üzülüyor, çok üzülüyorum. Çevredeki başka hamile ve evlilerle de kıyaslayıp üzmeyin kendinizi, herkesin durumu farklı zamanını bekliyor bebiş hiç belli olmaz
Günaydın kızlar Rüyamda pik gününden tam 6 gün sonra kan veriyorum beta hcg 2643 çıkıyor ultra mega hızlı hamile kalmışım Ben hepten kafayı yedim
Hahaha ben de buradaki insanları bile görüyorum rüymda tanımadan hadi hayırlara vesile olsun belli mi olur ilk gebelik belirtisi rüya görmektir diye yazarız sonra buralara
2021 haziran anneleri açılsa da totem yapsak mayısta @oblomowka1 ve @fk99 tuttuu

@Regen89 minseo Sohrab @Murpyy melinda- @Glnkymn @fiona13
Ay lütfen beni de alın yaa hahaha ne totem varsa yazılmak istiyorum kendi kendime evde varmış gibi doğmamış çocukla konuşuyorum dışarıdan biri görse deli diyecek
kızlar ben de yarın üçüncü gün hormon testi isteyeceğim doktordan sabah randevu aldım. dua edin bana da ya sorun çıkmasın hormonlarda ilk kez baktırcam detaylı heyecan yaptım.
Hadi bakalım güzel sonuçlar gelsin inşallah bir dahaki test de bebişle olsun inşallah
Kızlar günaydın, vajinal ultrasonda acı vs. Oluyor mu tam olarak biraz detay verir misiniz strese girdim şimdiden
Hiç korkma canım kendini kasmazsan çok rahat oluyor, endişelenme ve tam o sırada yavaş derin nefes alırsan daha rahat olur. Kastıkça stres oldukça böyle şeyler acıtabiliyor o nedenle rahat olmaya bak öyle korkulacak bir şey değil
Hemen moralinizi bozmayın, rahim filmş çekilince pek çok kişi kısa sürede hamile kalıyor. Ona vesile olur belki hem
Benim fsh yuksek amh cok dusuk canim. Bide ameliyat falan oldum 4 sene once cikolata kisti icin. Doktor sene sonuna kadae tup bebek dedi
Amh çikolata kistine bağlı geçirdiğiniz ameliyat nedeniyle düşmüş olabilir mi? Benim de 6 yıldır falan çikolata kistim var. İlk gittiğim Dr hemen alalım dedi, sonra başka bir de gittim daha gençsin yumurta rezervini azaltır ileride bebek düşünürsen dedi, doğum kontrol hapı ile baskıladı. 6 yıl falan kullandım bu süreçte gittiğim bütün drlar iyi ki kullanmışsın dedi. En son gittiğim bir dr da o kist orada durduğu sürece de yumurta kalitesini bozuyor dedi, kafam karıştı. Şimdi gittiğim dr ise 2 3 ay deneyin sonra rahim filmi çekeriz dedi ona göre yol izlenecek sanırım. Sizin durumunuzu da kendime benzettiğim için merak ettim gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim.
Yok canim cikolata kistinden dolayi degerlerin boyle dedi
Evet öyle demişsiniz zaten, ya kalitesini bozmuştur ya da ameliyat rezervleri azaltmıştır
Canım ben kesinlikle bu tarz bişey yapmanı önermem kaş yaparken göz çıkarırsın allah korusun bi kere zeytinyağı asidik bi yağ tamamen ph ını bozarsın vajina nın enfeksiyon mantara sebep olursun
Çok tehlikeli böyle şeyler bence de, su tutmak bile oh dengesini bozup gebeliği engelleyebiliyor. Hele ki böyle rahime sülük koymalar içeri şırıngayla sperm boşaltmalar yağ koymalar falan aşırı riskli şeyler bence kaş yaparken göz çıkartılabilir. Doktor önerisinden şaşmamak lazım tıp bu kadar gelişmişken farklı şeyleri dikkate almak bana çok riskli geliyor..

doğurganlık penceresi diye bir şey var bilimsel araştırmalara göre yumurtlamadan 2 3 gün önce girilen ilişkiden hamile kalma olasılığının daha fazla olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış
Bende öyle biliyorum canım ondan bugünü değerlendir bence

Pko da gec yumurtlama olabılıyor, o yuzden sız ne olur ne olmaz degerlendırın, yarın sılıklesme varsa yumurtluyosunuz demektir.
12sinde olmam lazımdı regl 2 gün sonra ki ovulasyon testi

Eklentiler

• 20200914_102011.jpg
    53,6 KB · Görüntüleme: 28
Basta bende istemiyodum ameliyat ama mecbur yaptim, hic bisey etki etmedi cunku. Menopoz ignesi bile agrilarimi azaltmadi kist her ay buyudu. Sonunda ameliyat oldumda kurtuldum cok sukur.
Benim anladigim kadariyla kist orda durdukca yumurtaliklari zedeliyor evet. Ameliyatta zarar veriyor, her turlu problem yani

Bende oyle biliyorum, burda herkes tersini soyluyor
bende şöyle mantık oluştu mesela ben bugün ilişkiye girdim tüpe giren sperm girecek giremeyen kalacak tüpte hazır sperm oluyor yumurta tüpe düştüğü an onu dölleyecek spermler hazır ama öncesinde ilişki yoksa tüp boş kalıyor yumurta tüpe düşüyor tüplerde sperm yok o günü değerlendirdin spermler tüpe gitti etti diyene belli bi zaman geçiyor ve olasılık azalıyor

Evet çok zor gerçekten lanet bir hastalık. Kaç yaşındasınız? Kaç cmdi kistiniz yapışıklıklar vs var mıydı? Şimdi ağrılarınız azaldı mı? Tek çözüm gerçekten ameliyat gibi ama ameliyatın kendisi de yapışıklık yapabiliyor ve tekrar birkaç yıl içinde kist tekrarlayabiliyor diyorlar o nedenle ameliyattan sonra fazla süre geçmeden bebek planlamasını yapmayı öneriyor doktorlar. Sizin ne kadar oldu? Tekrar oluştu mu kist? Çok soru sordum kusura bakmayın benim de bu dönemde kafam karışık çünkü..

Ah canım keşke olsaydı bu ay hiç sanmıyorum ama keşke olsa burda okuduğumuz mucizelerden inşallah bir gün olur çok zor böyle beklemek çok zor

Ah canım keşke olsaydı bu ay hiç sanmıyorum ama keşke olsa burda okuduğumuz mucizelerden inşallah bir gün olur çok zor böyle beklemek çok zor
Evet burada mucizeler gördükçe müthiş moral oluyor insana. Siz ne kadardır deniyorsunuz bir çocuğunuz var sanırım karıştırmıyorsam?

O zaman boşuna test yapıyoruz biz niye yapıyoruz , moralim iyice bozuldu benim ya

12sinde olmam lazımdı regl 2 gün sonra ki ovulasyon testi
Canım senın özel bi durumun var gecen ay regl görmedigini soyledın, bu ayda hangı gun olacagını bılemeyecegın ıcın regl gecıkmsi 5.gün demek olmaz, ovulasyon kiti kullanman iyi olmus, Bugunku testıne gore pik olmus testin, degerlendır, ama hamılleıkten de süphelenıyorsan hcg testi yap..

Pko olan kısıler de lh fazla salgılandıgı ıcın testler yanıltabılır onu da belırtmek ıstıyorum, bi kac gun ust uste pık cıkabılır.

O zaman boşuna test yapıyoruz biz niye yapıyoruz , moralim iyice bozuldu benim ya
Ya canım boşuna değil aslında testin şu güzelliği var yumurtluyo musun erken mi geç mi onları görme imkanın var en ben mesela geçen ay görmedim yumurtlama hemen doktora randevu aldım test yapmasam haberim olmazdı. yani düzenli adet gören biri reglden 1 gün sonra günaşırı ilişki ile yumurtlamayı yakalar zaten illa yumurtlamayı beklememek lazım ilişki için ne kadar sperm o kadar şans

Yumurta tüpe deil karın bosluguna düşüyor, dollenme olursa tüpe girip yuvarlana yuvarlana rahme gelıyor, bu süre de 9 gun cıvarı.. O yuzden yumurta çatlama dan oncekı ılsıklerin tutma olasıgılı artıyor denılıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…