.Hamilelik isteyen herkesin paylasım alanı !!!!!

Mrb yardimci olurmusnz..Biz bu ay bebek sahibi olmaya karar verdk ve arastirma yaptim hamile kalmk icin uygun gunler sadece yumurtlama gunuymus yumurtlama gunu disnda tutmasi icin gec yumurtlamk yada duzrnsz regl olmk gerekiyomus..Ben duzenlu regl olurum 29 32 gun arasi...yani beklenmdik zamanda aniden regl olan biri degilm..Ben yaklask 8-9.gun once o yumurta kivamindaki akintiyi bolca gordum seffaf uzayan cinsten 1-2 gun sirdu bitti tabi o donemde iliski olmadi dusunmuyodk..Simdi regl olmama 1 hafta falan var hatta goguslerim bile olucagimin sinyalini veriyo..Biz simdi iliskiye girsekte ise yaramz dimi bende yumurta falan kalmamstir..Bide merak ediyrm simdi iliskiye girsek hamile kalsam 1 hafta var diye regl olup diger aymi ancak anlarim..Yoksa hamile kalsam regl olmam gecmi dollenirim..coj uzun okdu ama lutfn ysrdmci olurmsnx..

canım normalde yumurtladıktan 14 gün sonra eğer hamile değilsen adet oluyorsun. yani adet gününü önceden biliyorsan geriye doğru 14 gün say işte o günlere +-3 ekle ve gün aşırı ilişkiye gir. eğer bir problem yoksa hamile kalırsın. tabi bu durum o kadar kolay olsa kimse uğraşmaz, ortalık hamile kaynardı. yani söylediğim normal sağlıklı bir kadında olması gereken. mesela benim geç döllenme oldu ve satım 28 ocak olmasına rağmen doktor satımı bebeğe göre yeniden düzenledi ve 28 şubat oldu. yani o dediğim hesabın bende tutması mümkün değilmiş onu öğrendim. ben adet olucam diye beklerken meğer yumurtlamışım ve tesadüf hamile kalmışım. o yüzden kadınların bazıları adet bittikten sonra gün aşırı ilişkiye girip hamile kalmayı deniyor. ama olaki o ay yumurtlamazsan veya yumurtaların yeterince büyüyp çatlamazsa gene işe yaramıyor. herşey allahtan hayırlı zamanda sağlıkla nasip etsin inşallahh..

Son düzenleme:
Tsk ederim cvp verdigniz icin..belki cok.soru soruyormda sanirim bilginiz var..acaba o size dedigm tarihte yakaladigim akinti yumurtlama belirtisimiydi cunku reglimin 14. 15. Gunu geldi o akinti tabi o zamnlar hic iliski ollmadi esim yoktu..Su anda muhtemeln gecmistir dimi 1 hafta var ve goguslerim bile sis hissediyrm..bu arada siz kac gunde bir regl olursnz duzenlimidir..yani bende simdi 1 hafta kala hamile bile kalsam sizin gibi regl olmayip gecmi ogrenirim..yoksa regl olur diger aymi ogrenirim basinizida sisirdm ama..

valla canım benim durumum çok nadir. ben hamile olduğumu satımın üzerinden 57 gün geçtikten sonra öğrendim. normalde 37-38 günde bir regl oluyorum. millet battan sonraki 3. günde öğrenince geç döllenme diyor ben bildiğim 20 gün sonra öğrenebildim. o yüzden benimle hiç kıyaslama bence sen daha normal olanlara göre düşün derim. bahsettiğin akıntı yumurtladığın için olabilir ama sana burdan sorduklarınla ilgili kesin bişey söylemem imkansız tabi. istersen bi doktora git ve yumurta takibi yaptır böyle forumlardan sorarak sağlıklı bi cvp alamayabilirsin. hem doktor kontrolü en iyisi, kafan rahat olur...

Tsk ederim :) sizin regl araliginiz bana gore baya uzunmus ben 29 32 gunde bir oluyrm..cok tsk ederm..

merhaba arkadaşlar bende aranızda yenı sayılırım.serapcım sana tavsıyem kotu dusuncelerı bırkaman ve güzel seyler dusunmendır maalesef hamılelık ınsanı hem cok sınırlı hemde cok evhamlı yapıyor her an kotu seyler olacakmış gb hıssedıyosun.fakat güzel seyler dusun bebısın senın hzurlu oldgunu hıssetsın.bebkler stresten hoslanmıyoalar maalesef kotu tecrubelerımden dolayı bılıyorummm.bebıse ve kendıne ıyı bak

canım hoşgeldin aramıza..
aynen söylediklerine katılıyorum. zaten sürekli kendimi pozitif olma ve olumlu düşünme konusunda uyarıyorum. stresten sıkıntıdan olabildiğimce uzağım ve umarım tüm hamileliğim boyunca da bunu başarabilirim. zaten sürekli aklımda acaba bişey mi oldu endişesi de yok. geldiği an kovmaya çalışıyorum kötü düşüncelerimi. her ne kadar bahsetmesem, düşünmek istemesem bile bazı endişelerim oluyor ilk bebeğimi kaybettiğimden dolayı, bi de üzerine hamileliği eklersen değişen hormonlar sonrası sanırım bu kadarı da normaldir. yaptığım tüm yorumları özellikle olumlu yazıyorum ki hiç kimseyi kötü etkilemiyim. çünkü olumlu şeyleri okurken daha pozitif olduğumu farkediyorum ve beni okuyanlar da hep pozitif olsun istiyorum. iş kendimden bahsetmeye gelince güllük gülüstanlık havasına girmek istemiyorum, dürüst olma adına kendi endişelerimden bahsediyorum tabi. ama minumum düzeyde tutmayı başarıyorum sanırım. tavsiyelerin için ayrıca teşekkür ederim..

canım benım yazdıkların ve bırıkımlerın takdıre şayan doğrusu.bend eyakın zamanda bebsımı kaybettım ılk tup bebek denememde hamıle kaldım ama aşırı sınırlıydım kapı pencere kıracak kadar tabı kullandığımız hormon takvıyelerı ve ılaclardan kaynaklanıyordu.benım bebısım sessız sedasız koptu gıttı benden ve doktorlar hıc sebeb bulamadılar ama ben bılıyorumkı bebekler stresı sevmıyor.ne kadar ılac kullanırsan kulllan streslı ortamdan uzak dur hep mutlu ol.ac bır komedı fılmı ızle ve senı strese sokacak komsundan bıle uzak durrr.tedavıyle hamıle kalınca belırtılerı bıle hatırlamıyorum her ay belırtı arayıp duruyorum bakalım bende yaz sonuna kadar doğal yoldan halıle kalamazsam dondırıklerımı alacam ınsallah.guzel seyler dusunmeye ve güzel duygular asılamaya devammm cok memnun oldum tanıstıgımaa

birsey dile getirmek istedim "sağlıklı insanda +3 ekle çıkar ovulasyon tarihine "denmisya doktorların sitesine bakılırsa herhangi bir jinekoloğun hersey normal tam ve sağlıklı olunsada gebelik heray %20 sans,,,sağlıksız olanlar tutturamıyor değil yani
kadın rahim nakli yapıldı gebe kaldı izliyoruz.ama tam ve sağlıklı olan çiftler beklemede misal !

sorum var size
regliyken ovulasyon testi çift çizgi çıkarmı ???
sabahtan beri arkadaslarla konusuyoruz size bir sorayım dediml ????????????

aynen canım ben de onu dedim işte bu kadar kolay olsa kimse uğraşmaz ortalık hamile kaynardı diye. normali böleymiş ama çoğunluk anormal heralde soruna gelince hiç bir fikrim yok

bu sabahta çok sinir oldum arkadas hamile olurya ben denedim hemen oldu diyor ...böylelerinede gıcık kapıyorum.miyondan konu açılıyor yok bende yoktur olsa doktorum derdi çoksağlıklıyım ben vs vs...biz ilk aydan doğuramadıkya biz sağlıksız vebalıyız gıcık kapıyorum böylelerine....sağol serap tesk ederim.bir fikri olan olursa bana yazsın ne olur ??

canım reglıyken ovulasyon yapılmaz bnm bıldıgım ama ovulasyonda cıft cızgı yumurtlama oldugunu gösterır he bu arada adetlıyken ılskıden hamıle kalan da cok duydum.belkı de sen cok erken yumurtluosun buda adet zamanına giriyor.nacızane tavsıyem adetın 3.günü gidip hormon testlerını yaptr ve dktr gereklı görürse yumurta takıbı yaptr..hamılelıkten önce doktr kntrlu sart ıstanbul gıbı bıyerde olsaydım ınan coktan takıbe gıtmıstım en azından yumurtlaklarına bakılıyr ve ılskı saatıne ıkadar sölenı tabı takdr herzaman allahın

teorik olarak tuğçenin dediği gibi ovulasyon testi regl iken yapılmaz. ama adet döngüsü kısa olan kadınlar adet dönemi içerisinde yumurtlayabiliyor. bilimsel olarak imkansız gibi görünse de örnekleri çok var. ben de adet döneminde hamile kalan birini tanıyorum.adet dönemi başladığı gün yumurtalıklarda yeniden folikül oluşuyor eğer döngün kısaysa bir kaç gün içinde gelişip çatlayabilir ve sen adet dönemin bitmeden (mesela 7-8 gün sürüyorsa) tekrar yumurtluyor olabilirsin. onyediocak senin başına mı geldi bu merak ettim canım şimdi. eğer regl isen miktarında ve süresinde değişiklik var mı. üstüne görme diye bişey de var. doktorlar olmaz dese de böyle bir şey gerçekten var. çeşitli sebeplerle hamile olmasına rağmen normal adet kanaması gibi kanaması olan insanlar var. biri de benim annem ordan biliyorum :) eğer böyle bir durum yaşıyorsan doktor bir baksın istersen canım :)

Canım bir de biliyorsun ki ovulasyon testi lh hormonunun artışını tespit ediyor. Ama bazı hormonlar kimyasal yapı olarak birbirine benzerlik gösteriyor. Başka bir hormonun yüksekliği lh miş gibi de görünüp yanıltabilir. biliyorsun lh ile hcg birbirine benzediği için gebelik durumunda mesela ovulasyon testleri pozitif çıkıyor. fsh, östrojen, progesteronun durumlarını bilmiyorum ama lh ile yapısal benzerlik gösteriyorsa o yüzden de pozitif gibi görünebilir. Ama her olasılığı göz önünde bulundurmak gerek. En iyisi bir doktorun yorum yapması, biz ne desek boş şimdi :)

Kizlar merhaba bugun transferimIin besinci gunuuu bia iyiyiz sizlerde iyimiwiniz. Bu arada pufpufum nerelerdeain sana ihtiyacim var en acoilinden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…