Hamile kalmaya çalısan hanımlar haydi birlikte sohbet edelim zaman geçsin bat'ı birlikte bekleyelim 🌼

Ben de Van'a döndüğüm gibi iyi bir doktor arayışına gircem. Gideyim artık doktora. Ovulasyon testinede tekrar başlayacağım. Yine geldi stres perileri 😀

Biliyomusun kuzum ben acilde cocuklara damar yolu acarken sana askerler yolluyacagım onlarda senin hastalıgınla savasıp seni iyileştirecekler diyerek ikna ediyordum 😂😂
Hahahha ben de öğrencilere antikorları anlatırken öyle bahsediyorum.Hele sınıfta grip olan bir öğrenci varsa bak şimdi senin vücudunda askerler şuan savaşıyor diyerek anlatıyorum. 😀

Hahahha ben de öğrencilere antikorları anlatırken öyle bahsediyorum.Hele sınıfta grip olan bir öğrenci varsa bak şimdi senin vücudunda askerler şuan savaşıyor diyerek anlatıyorum. 😀
Etkileniyor lar acıkcasıbana biri öyle dese korkarıçdım cocukken heralde 😂😂

Korkmuyorlar ya benimkiler ilköğretim 2.kademe büyükler yine. Sordukları soruları görseniz üreme sistemini anlatırken 😀 bir gün öğrenci dedi hocam sperm ve yumurta nasıl birleşecek o nasıl anlaşılır nasıl bebek oldugunu anlarız gibi bişiler sordu. İçimden dedim bilsem hamile kalırım herhalde 😀
😂😂😂 Aman bilmesinler denemeye kalkarlar. Ben duymus tım bir cocuk denemeye kalkmış böyle seyleri. Yasında 5 civarıydı düşün yani. Cok masumlar herseyi bilmesinler 😂😂 Ben kaç yasına kadar dudaktan sadece yabancılar öpüşür sanıyordum 😂 sokakta bir kere sevgilileri görmüşüm annemde onlar yabancı ben hiç babamı dudaktan öpüyormuyum demiş ordan kafamda üretip tüm öpüsenlericyabamcı sandım tam 12 yasına kadar😂😂

😂😂😂 Aman bilmesinler denemeye kalkarlar. Ben duymus tım bir cocuk denemeye kalkmış böyle seyleri. Yasında 5 civarıydı düşün yani. Cok masumlar herseyi bilmesinler 😂😂 Ben kaç yasına kadar dudaktan sadece yabancılar öpüşür sanıyordum 😂 sokakta bir kere sevgilileri görmüşüm annemde onlar yabancı ben hiç babamı dudaktan öpüyormuyum demiş ordan kafamda üretip tüm öpüsenlericyabamcı sandım tam 12 yasına kadar😂😂
Aman Allah korusun valla ne olur ne olmaz müfredat dışına çıkmıyorum önemli bir konu . Bir gün kızın biri geldi regl öncesi akıntı gelmiş. İnternetten araştırdım siprem miprem geldi diyor söyleyemiyorda direk rehberlik hocasına götürüp annesini arattım. Bu internetler işi bozuyor 😀

Aman Allah korusun valla ne olur ne olmaz müfredat dışına çıkmıyorum önemli bir konu . Bir gün kızın biri geldi regl öncesi akıntı gelmiş. İnternetten araştırdım siprem miprem geldi diyor söyleyemiyorda direk rehberlik hocasına götürüp annesini arattım. Bu internetler işi bozuyor 😀
Suan çok sıkıntı cidden kuzum ya. Bizimde akıllı bir tanıdıgımıza cocugu annesine cocuk nasıl yapılıyor diye sormus onun akıllı ögretmenş de dogrusunu anlatın demiş cocuk ilk okul 2-3 gibi birseydi kadınlara bir bakısı vardı koca adam gibi 😂

Normal laba değil de genetik laboratuvarına sorun canım normal laboratuvarlar da genetik laboratuvarlarına gönderdikleri için araya fark ücreti koyuyorlar

Çok çok teşekkür ederim canım çok iyi oldu bu bilgiler umarım bu konuda biraz yol katedebiliriz artık 💙🙏😔

Bele kupa tutturmanin bilimsel yönü olabilir yalnız ☺️ 3. Günü ilk defa duydum ama genelde kuru kupa tedavisi ile kan akımını arttırıyorlar. Tek başına yeterli değil tabi ama. Rahime kan akışı da önemli olduğu için orda bir hareketlilik sağlanıyor olabilir. Ama dediğim gibi adetin 3. Gününü ilk defa duydum ben de deneyeyim merak ettim 🤣
Bana da geçenlerde bir arkadaşım rahminin açık olup olmadığını anlamak için pamuğa rakı döküp rahme koyduktan sonra burnuna rakı kokusu gelirse açıkmış gelmezse kapalıymış dedi şok oldum ilk defa böyle birşey duydun ona diyen kişide doktora sorabilirsin onlar da onaylar bu durumu dedi ama ben pek sanmıyorum onaylıcaklarını😂

Bana da geçenlerde bir arkadaşım rahminin açık olup olmadığını anlamak için pamuğa rakı döküp rahme koyduktan sonra burnuna rakı kokusu gelirse açıkmış gelmezse kapalıymış dedi şok oldum ilk defa böyle birşey duydun ona diyen kişide doktora sorabilirsin onlar da onaylar bu durumu dedi ama ben pek sanmıyorum onaylıcaklarını😂
Bende hiç sanmıyorum Allah muhtaç etmesin ama ben oraya birsey koyma işinden tırsıyorum hele koku burnuma gelse iyice tırsarım 😂

Günaydınn güzel kızlar 💐 bugun nasılız? Neler yapıyoruz?

Ben anlatayım o zaman. 😏😳😊😂🤔🥰
Bu kadar benim 😂
Kıııızzz ne anlatayım Ovülasyon testi belasını başıma buladım bugun sat'ın 19. Günü dün, pik felan yoktu ötavuk gibi yumurtlamak için bekliyorum 😂

Ama çok hırs yaptım bulunduğum yerde toplam 3 doktor var. 1. doktora gittin asırı asırı olumlu konusmalarıyla eşimi ikna etsede tedaviye gerek olmadıgını beni edemedi. Yumurta takibi vs yap diyorum gerek yok size diyo neymiş catlatma hsg ye baktırma eşimin sperm testi vs derken yıpranırmısız 1 sene bekliyecekmişim. Neyse bu doktora bizimle değilsin diyecem 👎🏻 bu ay hamile kalmazsam ki daha ortada pik vs yok. Bende bu ay doktorumu değiştirip yavas tan çatlatma patlatma işlerine giricem yoksa kendimi tanıyorum nereme ne yapacağım belli değil benim 😂😂 haydi sizde anlatın durumlar nasıl?

Günaydınn güzel kızlar 💐 bugun nasılız? Neler yapıyoruz?

Ben anlatayım o zaman. 😏😳😊😂🤔🥰
Bu kadar benim 😂
Kıııızzz ne anlatayım Ovülasyon testi belasını başıma buladım bugun sat'ın 19. Günü dün, pik felan yoktu ötavuk gibi yumurtlamak için bekliyorum 😂

Ama çok hırs yaptım bulunduğum yerde toplam 3 doktor var. 1. doktora gittin asırı asırı olumlu konusmalarıyla eşimi ikna etsede tedaviye gerek olmadıgını beni edemedi. Yumurta takibi vs yap diyorum gerek yok size diyo neymiş catlatma hsg ye baktırma eşimin sperm testi vs derken yıpranırmısız 1 sene bekliyecekmişim. Neyse bu doktora bizimle değilsin diyecem 👎🏻 bu ay hamile kalmazsam ki daha ortada pik vs yok. Bende bu ay doktorumu değiştirip yavas tan çatlatma patlatma işlerine giricem yoksa kendimi tanıyorum nereme ne yapacağım belli değil benim 😂😂 haydi sizde anlatın durumlar nasıl?
Yarı uykulu gözlerle gülüyorummmm mesajına 😂😂😂😂 oyyy sevmedim o doktoru değiştir çiçeğimm bende geleyimm aynı yoldan devamm edeceğim bende şimdii aklıma düşürdün yumurtlama masajı yapayım öyle uyuyumm🥰

Yarı uykulu gözlerle gülüyorummmm mesajına 😂😂😂😂 oyyy sevmedim o doktoru değiştir çiçeğimm bende geleyimm aynı yoldan devamm edeceğim bende şimdii aklıma düşürdün yumurtlama masajı yapayım öyle uyuyumm🥰
Ya onu da yapamadım kuzum ben ya inanamadım illa bir yerime takviye yapmam lazım benim ki içim inansın. Kuzum doktorum aşırı iyiydi hakkını yiyemem suan ben dogudayım dedim ya devlete gitmez asırı zor. Özelde de kadın doktor yok normalde kadın erkek diye ayırmam ama erkekler biraz daha olumlu yaklasıyor biz kadınlar cidden farklı bir düşünce yapısına sahibiz mesela eşimş muayene odasına alıp karından baktı bana muhtemelen burda böyle oluyo sahsen ben alttan baksın isterdim orda hersey daha net. Eger bir kaybım olmasa beni de ikna ederdi. Çok inanıyor dogal yoldan tekrar gebe kalacağıma tamam bende inanıyorum ama oturup beklemek daha yıpratıcı sorun olmasa ilk aydan hamile kalınır yani. Tıpta Allahın izniyle cogu şeyin şifası var bende gidip direk en son durumdan baslamak taraftarı değilim ama tekrar gel muayene olmaya bile demedi cok iyi durumdaymısım öyle dedi uzun uzun özellikle eşimle göz teması kurarak duvara dayandı ellerini arkaya koydu anlattı unut o ölenleri dedi 3 kadından birinin basına geliyor dedi bir takviye verdi bak cogu kişi bununla hamile kalıyor dedi bende ikna oldum ama ben bekleme sürecini geçiremiyorum suan calısmıyorum kpss yede anca başlıyacam cünjğ 2 ay olmadı daha buraya tasınalı daha önceleri özel hastanede calısıyordum zaten kpss den atanma ihtimalim azda ben düz memurluk lara basvurabilmek için giricem. Yani sürekli evde olunca stresim hat safhaya ulastı Ekim. Gibi burdada işe baslarım belki o tek özel hastanede 😂 ama o zamana kadarda ciddi anlamda bunalım yasarım tanıyorum kendimi çünkü. Bşrde özel hastanede calısmak istemiyorum cidden cok yıpratıcı bebek olursa calısmam da gerekmez 😂

Kızlar yumurta akı kıvamı alıntım oldu bu sabah. Ama kahverengi adet sonu gibi renkteydi. Internette okuduklarıma göre pembe veya kırmızı olabiliyormuş. Renk normal mi? Bu çatlama göstergesi mi?

Ya onu da yapamadım kuzum ben ya inanamadım illa bir yerime takviye yapmam lazım benim ki içim inansın. Kuzum doktorum aşırı iyiydi hakkını yiyemem suan ben dogudayım dedim ya devlete gitmez asırı zor. Özelde de kadın doktor yok normalde kadın erkek diye ayırmam ama erkekler biraz daha olumlu yaklasıyor biz kadınlar cidden farklı bir düşünce yapısına sahibiz mesela eşimş muayene odasına alıp karından baktı bana muhtemelen burda böyle oluyo sahsen ben alttan baksın isterdim orda hersey daha net. Eger bir kaybım olmasa beni de ikna ederdi. Çok inanıyor dogal yoldan tekrar gebe kalacağıma tamam bende inanıyorum ama oturup beklemek daha yıpratıcı sorun olmasa ilk aydan hamile kalınır yani. Tıpta Allahın izniyle cogu şeyin şifası var bende gidip direk en son durumdan baslamak taraftarı değilim ama tekrar gel muayene olmaya bile demedi cok iyi durumdaymısım öyle dedi uzun uzun özellikle eşimle göz teması kurarak duvara dayandı ellerini arkaya koydu anlattı unut o ölenleri dedi 3 kadından birinin basına geliyor dedi bir takviye verdi bak cogu kişi bununla hamile kalıyor dedi bende ikna oldum ama ben bekleme sürecini geçiremiyorum suan calısmıyorum kpss yede anca başlıyacam cünjğ 2 ay olmadı daha buraya tasınalı daha önceleri özel hastanede calısıyordum zaten kpss den atanma ihtimalim azda ben düz memurluk lara basvurabilmek için giricem. Yani sürekli evde olunca stresim hat safhaya ulastı Ekim. Gibi burdada işe baslarım belki o tek özel hastanede 😂 ama o zamana kadarda ciddi anlamda bunalım yasarım tanıyorum kendimi çünkü. Bşrde özel hastanede calısmak istemiyorum cidden cok yıpratıcı bebek olursa calısmam da gerekmez 😂
Yeniden denemeye kaç aydır başladınız? Ben doktora hak verdim tecrübe etmiş biri olarak, yaşın genç ise bir yıl beklemek ve sonrasında hsg, sperm testi yaptırmak en iyisi, çünkü o yollara girince daha çok stress oluyorsun ve stress de gebeliğe en büyük engel, eğer her isteyen sorunsuz ilk aydan hamile kalsaydı dünya nüfusu şu an 10 katı olurdu, hiçbir sorun olmadığında her ay hamile kalma ihtimalin yüze 20, yani 5 ye 1 ihtimal bir sene sonu ihtimalin yüzde 80 e çıkacak, çok bebek istediğimiz için bir çok şey denemek istiyoruz ama hormon dengesini çok mecbur kalmadıkça bozmak doğru değil, o yüzden doktoruna katılıyorum

Yeniden denemeye kaç aydır başladınız? Ben doktora hak verdim tecrübe etmiş biri olarak, yaşın genç ise bir yıl beklemek ve sonrasında hsg, sperm testi yaptırmak en iyisi, çünkü o yollara girince daha çok stress oluyorsun ve stress de gebeliğe en büyük engel, eğer her isteyen sorunsuz ilk aydan hamile kalsaydı dünya nüfusu şu an 10 katı olurdu, hiçbir sorun olmadığında her ay hamile kalma ihtimalin yüze 20, yani 5 ye 1 ihtimal bir sene sonu ihtimalin yüzde 80 e çıkacak, çok bebek istediğimiz için bir çok şey denemek istiyoruz ama hormon dengesini çok mecbur kalmadıkça bozmak doğru değil, o yüzden doktoruna katılıyorum
2 aydır deniyoruz yasım 28 tam 7 yıllık evliyim daha öncesç gebe kaldıgım da 8. Ayda gebe kaldım bu, arada 16 ay da bir yöntem kullanıp korunmadık sadece çok üstüne düşmedim ben bu konunun. Doktorumun bazı konularda haklı oldugunu düşünüyorum ama hormonlarım bakmak için bile kan tahlili yapmaması pekte normal degil üstelik ikizlerimin ölme sebebi de belli değil en azından bunu arastırsa pıhtılasma vs faktörüne baksa da yeterliydi benim için 16 ay geri cekilme yöntemini kullandık ara ara o yöntemi bile kullanmadım geri cekilme yöntemi sadece kendini kandırmaktır böyle bir korunma yöntemi yok. Benim istediğim sadece yumurta takibi yaptırmak tı ve hormonlarıma pıhtılasma faktörü olup olmamasına baktırmaktı hiç birseyi kabul etmemesi bana anormal geldi acıkcası. Suan ne durumdayım bir fikrim yok sadece karından ultrasonla 1 bucuk ay regl gecikmesinden sonra bakarak söyledi bunları bana. 1 sene beklemek benim durumumda cokta normal gelmiyor. En azından testleri tahlilleri vs yapsa bir problem varsa erkenden çözsek yine dogal olsun ama bu sekilde tedbirsizlik bana çok sacma geliyor

Bir şey danışmak istiyorum size okuduğuma gire çoğu kişi hastanede çalışmış ya da çalışıyor bilginiz olduğunu düşündüm sağlık ocağı kaça kadar kan alıyorlar gebelik için bu saatte gitsen alırlar mı?

Seni çok iyi anlıyorum benimde ikizlerim olucak tı onlarında kalbi durdu 13. Haftadaydım bende 16 ay toparlanamadım bebek istemedim bende bu haziran ayında denemeye basladım bu 2. Ayım. İnşaAllah güzel haberler alırsın tez vakitte ama sunu unutma acısı geçmiyor ama alısıyorsun. Yüzlerini bile hatırlıyorum ben hala ama artık benden bir parça gibi kaldı aklımda. Ara ara aglama krizlerim olsada yeniden bebek düşünmel iyi geliyor insana. Lütfen umut dolu ol Allah büyük ❤️ hepsi geçti yeni bir başlangıç yapıyoruz. Bu topik benim yeniden heyecanlanmamın topiği Rabbim tez vakitte hepimize saglıklı hayırlı uzun ömürlü evlatlar versin. Ama doktora da git. Doktor seçerken seni rahatlamasına dikkat etmelisin cünkü hersey psikolojik olarak iyi olmaktan geçiyor 🥰
Yaşadıkların için çok üzgünüm, ben de seni çok iyi anlayabiliyorum. Gerçekten çok zor oluyor ve geçmiyor aslında, ama dediğin gibi bir şekilde de tutunmamız ve yeni bir sayfa açmamız lazım hayatımızda. Benzer acılar yaşamısız acıdaş olmusu meğer. İnşallah ikimizde en kısa zamanda güzel haberler alırız sağlıkla ♥️ Ben bu sabah reglime iki gün kala meraktan erken test yaptım bu arada, ve silik çizgi çıktı ama sonradan üzülmemek için reglimin geçmesini bekleyip kan testine gitmeye karar verdim. İlk gebeliğin travması olunca insan ne hissedeceğini ve nasıl tepki vereceğini de bilemiyor, belki de test yanılmıştır falan diyorum şu anda mesela. Sanırım acele etmemek ve akışına bırakmak gerekiyor. İkimizin hakkında da en hayırlısı neyse öyle olsun inşallah ♥️

X