Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

peki bu son karar verdiğin isimlerin anlamları neymiş?? merak ettim walla?

tavsiyen için teşekkür ederim bende ikinci isim koymayıda düşünüyorum ama henüz bi isim bulamadım barlas isterim aslında ama onuda eşim beğenmedi :1no2:

ya evet aslında bu çok enteresan bi konu... bir zamanlar bir arkadaş ortamında yeni tanıdığım bir bayan bu konuda bi yorum yapmıştı: "çocukların isimlerini koyarken iyi düşünün çünkü çocuklar o ismin ağırlığını taşıyamayabiliyorlar" demişti.... sonra çevremdekilerin isimlerini ve kişiliklerini düşünsdüm.. ve garip bi şekilde kadına hak verdim... mesela "burakreis" peygamberin atının adıdır.... çevremde ne kadar burak varsa hepsi ya uçuk kaçık ya da kabına sığamayan delişmen tiplerdir... çok enteresan bi durum :uhm:

peki bu son karar verdiğin isimlerin anlamları neymiş?? merak ettim walla?

EYMEN: (Ar.) Er. 1. Daha uğurlu, çok talihli, hayırlı, kutlu. 2. Sağ taraftaki. Eymen b. Hureym:. Sahabedendir. Mekke'nin alınışı sırasında müslüman oldu. Babası ve amcası Bedir şehitlerindendir. Hadis rivayctiylc ün kazandı

BERA: (Ar.) Er. - 1. Fazilet. 2. Seçkin olma vasfı. 3. Olgunluk. el-Bera' b. Azib: Ashabdandır. (Küfe-691). Bedir gazası dışında bütün savaşlara katıldı. Rey ve Kazvin'i fethetti. Kufe'de vefat etti

ayris farsça dolunay.ay ışıgınındenize yansıması.
mersa arapça okyanusda sıgılcak tek yer liman..

hımm anlamları güzelmiş evet... ama ben daha türkçe isim kullanma taraftarıyım... kişisel tercih tabii.... mesela benim ismim de farsçadır.. ama türkçe olmasını tercih ederdim doğrusu ... uluslararası kullanılan ortak isimleri ayrı tutuyorum tabii konudan.. mesela zeynep, ayşe, elif falan artık tüm müslüman ülşkelerde ortak kullanılan isimler... bununla birlikte ben şu daha önce bahsettiğim akarsu isimlerini düşüneceğim galiba...
ya kıslar bu arada çocuk ismi düşünmek ne güzel değil mi?? isimleri ne olursa olsun hepimizin gönlüne göre olsun a.s.

ben isimlere ve insanlara olan etkisine çok inanırım bence bir çocugun ismi ailenin kültür ve egitimini yansıtır belli isimler belli kesim tarafındqn konulur.mesela tuna hilmi süleyman ahmet yusuf gülderen bedia bir cemaat tarafından her dogan çocuga genelde koyulur.
said ahmet muahmmet mücahit fatmazehra da bir cemaaat tarafından çok koyulur.
yine bir kısım insan cenk batu doruk yagız vs...onlarda bence toplumda dahil oldukları yeri gösteriyor.bence isimler insanın kişiligini yansıtıyor.ben çok dindar bi ailede cenk yada batu ismini duymadım mesela:))

canım türkçe isimler almila türkiz alperen vs...ayşe fatma degilki.milliyetçi insanalrın çocukları genelde almila aslı gökçe bahadır alperen alparslandır..dedimya herkes ismiyle belli ediyor kendini.benim ismimde arapça çok seviyorum nadir bir isim sayılır.

evet senin yazdıklarından da konuya farklı bir boyut getirmiş.. gerçi benim demek istediğim başka birşeydi... ama sen de haklısın... tabii insanlar doğal olarak inanışlarını, hayat felsefelerini ve hatta siyasi görüşlerini yansıtıyorlar isim seçerken a.s
ya bu arada hayat felsefesi derken ben de akarsu isimleri falan düşünüyorum... bundan sulu bi insan olduğum fikri çıkmasın naniknanik bu tür doğa isimlerini seviyorum.. doğayı seviyorum a.s

bunun anasıda suluydu böyle demesinler:)))meriç çok güzel bence ben begeniyorum.kimse öyle düşünmez pınar altug ozaman hep vıcık vıcık kendi pınar kocası yagmur kızı su alsana sup sulu bir aile:))))))))))

aaaaaaaaaaa... smhsmh gördüm seni walla -tatlicadiarzu- nerelerdesin kısss ne zamandır yoksun

:roflol::roflol::roflol: ya sen benim kocişin bulduğu isimleri duysan... o da öztürk isimlerine takmış durumda... söylediği isimleri koyacak olsak çocuk elinde kılıcıyla atın üstünde cengaver doğar :roflol::roflol::roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…