Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

bende varım bende bebiş istiyom ama olmuyor galiba :1no2: 1 buçuk senelik evliyim 6 aydır uğraşıyom ama ya..

aynıyız tatlım bende 8yılımı verdimm yapacak bişey yok herşey olucana varıyor senin tam olarak sorunun neydi

ne bende nede eşimde hiç bir sorun yok.doktorlar sebebi bilinmeyen infertilite diyor.umarım yakında bizede bi çözüm bulurlarbenneyaptımki

ne bende nede eşimde hiç bir sorun yok.doktorlar sebebi bilinmeyen infertilite diyor.umarım yakında bizede bi çözüm bulurlarbenneyaptımki

inşallah canım ya hakkında hayırlısı olsun. birde sebepsiz oluyo degilmi evet benim bi akrabamda öyle ya sebepli veya sebepsiz hepsi aynı şey vakti saati belirleyen allah var er veya gec olucak ben hala umudumu yitirmedim canımm biz böylede mutluyuz be allah beterinden saklasın biran öncede bebişlerimi nasip etsin

slm arkadaşlar bende gebe kalamayan çikolata kisti mağdurlarındanım bi tane kızım normal yoldan ve tedavisiz oldu ama 5 senedir uğraşa tıkk yoksenağlamasenağlamakafamçokkarıştı allah tüm çocuk isteyenleri duysun bizede en kısa zamanda nasip etsin gerçi umutlarım tükendi ve antidepresanlara başladım ama.....senağlama

arkadaslar ben 5 ay once dusuk yaptim hic bir sey kullan madim halde hamile kalmadim sizce ne yapmaliyim kalmak icin

herkese iyi akşamlar...
bugün evde yoktum topiğe giremedim muhabbet baya koyuymuş,evde olduğum zamanda kimsecikler olmuyor.

olsun ama aramıza yeni arkadaşlar gelmiş hepiniz hg....güzel paylaşımlarda bulunmak dileğiyle.

mervecim sen nerelerdeydin?

belenay,maat,pınk rose,yasemenn,sultan,rufeydede bugün topikteymiş ama görüşemedik.
diğer kızlar sizler nasılsınız?

hsay canım çokkkkk sevindim. Allah tamamını erdirsin sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.

kıslar bu arada doktor benden hsg ve aşılam vs öncesi kültür ve kan örneği almıştı... neyse kültür sonucu iyi de kan örneği progesteron içinmiş... progestronun yumurtlama hakkında bilgi veren bi hormon olduğunu biliyorum.. ama sonucum 3.9 .. 3'ün üstü yumurtlama olduğunu gösteriyor bildiğim kadarıyla yine.... tek yumurtalıklı ve 38 yaşında bi kadın olarak buna da şükür naniknanik yaw sizin bu oran hakkında bi yorumunuz war mı?? bu arada kan örneği adetin 20inci gününde alındı... luteal faz yani

arkadaslar ben 5 ay once dusuk yaptim hic bir sey kullan madim halde hamile kalmadim sizce ne yapmaliyim kalmak icin

canım düşük kadın bünyesini çok yıpratan birşey... 1 düşük 10 doğuma bedel derler.... bünyenin ve rahminin toparlanması için 5 ay yeterli mi acaba? biraz daha beklesen diyorum... malum yeni bir bebek için en sağlıklı ortam neyse onu oluşturmak önemli...

maatcım gözünaydın...progesteron değerin dediği gibi 3'ün üzerinde olması gerekiyor benimde bildiğim kadarıyla. maatcım alttaki yazıda alıntı:

1. Gün: Adet kanaması başlar. Miktarı önemli olmamakla birlikte kanamanın başladığı ilk gün döngünün 1. günü olarak sayılır. Kanama genellikle 28 günde bir görülür. Bu dönemde yumurtalıklardan salınan yumurta döllenmediği takdirde rahmin iç tabakası ile beraber atılır. Adet kanamasının başladığı ilk gün sancılı geçebilir.
2-5. Gün: Kanama giderek azalır.
6. Gün: Kanama durur, bu arada yumurtalıklarda folikül adı verilen kese içinde bulunan yumurta büyümeye devam eder.
7-12. Gün: Yumurtayı içinde bulunduran kesecik büyür ve östrojen üretimi devam eder. Rahmin iç tabakası giderek kalınlaşır.
13-14. Gün: Ovulasyon (yumurtlama), olgunluğa erişen yumurtanın yumurtalıklardan salınmasıdır. Bu dönemde cinseli lişkide bulunulursa gebelik gerçekleşebilir. Ovulasyonun (yumurtlamanın) gerçekleştiği günlerde karnın alt kısmında ve kasıklarda hafif ağrı olabilir. Çok az kanamanın da görülebildiği bugünlerde vücut ısısı artar.
15-28. Gün: Adet siklusunun ikinci yarısında yumurtalıklardan progesteron adı verilen hormon salınır. Progesteronun etkisi ile rahmin iç tabakası kalınlaşarak gebeliğe hazırlanır.
15-18. Gün: Yumurtalıklardan salınan yumurta tüpler aracılığı ile rahme gelir. Bu arada östrojen düzeyi düşmeye başlar ve yumurtalıklardan progesteron adı verilen hormon salınır.
19-20. Gün: Rahim gebeliğe hazırdır. Progesteron endometrium adı verilen rahmin iç tabakasının kalınlığını arttırır. Premenstrual sendroma da ( adet öncesi gerginlik sendromu ) neden olan bu hormon duygusal değişikliklere ve ciltte bozukluklara yol açar.
21-28. Gün: Progesteron ve östrojen yüksekliği devam eder. Bunlar göğüslerde ağrı ve hassasiyete, vücutta su toplanmasına ve belli gıdalara karşı aşırı istek duyulmasına neden olur. Tuzlu gıdalar yenildiğinde vücutta şişlik artar. Yumurta döllenmediği zaman gebelik oluşmaz, progesteron ve östrojen düzeyi düşer ve adet kanaması başlar

ben siteye yeni üye sayılırım, fırsat buldukça takip etmeye çalışıyorum... ama bazen ilk sayfayı son sayfa gibi algıladığım oluyorrr.. yazdığım arada alakasız bir yazı gibi duruyor...alışamadım daha.. kusura bakmayınn..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…