Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

maatcım gözünaydın...progesteron değerin dediği gibi 3'ün üzerinde olması gerekiyor benimde bildiğim kadarıyla. maatcım alttaki yazıda alıntı:

1. Gün: Adet kanaması başlar. Miktarı önemli olmamakla birlikte kanamanın başladığı ilk gün döngünün 1. günü olarak sayılır. Kanama genellikle 28 günde bir görülür. Bu dönemde yumurtalıklardan salınan yumurta döllenmediği takdirde rahmin iç tabakası ile beraber atılır. Adet kanamasının başladığı ilk gün sancılı geçebilir.
2-5. Gün: Kanama giderek azalır.
6. Gün: Kanama durur, bu arada yumurtalıklarda folikül adı verilen kese içinde bulunan yumurta büyümeye devam eder.
7-12. Gün: Yumurtayı içinde bulunduran kesecik büyür ve östrojen üretimi devam eder. Rahmin iç tabakası giderek kalınlaşır.
13-14. Gün: Ovulasyon (yumurtlama), olgunluğa erişen yumurtanın yumurtalıklardan salınmasıdır. Bu dönemde cinseli lişkide bulunulursa gebelik gerçekleşebilir. Ovulasyonun (yumurtlamanın) gerçekleştiği günlerde karnın alt kısmında ve kasıklarda hafif ağrı olabilir. Çok az kanamanın da görülebildiği bugünlerde vücut ısısı artar.
15-28. Gün: Adet siklusunun ikinci yarısında yumurtalıklardan progesteron adı verilen hormon salınır. Progesteronun etkisi ile rahmin iç tabakası kalınlaşarak gebeliğe hazırlanır.
15-18. Gün: Yumurtalıklardan salınan yumurta tüpler aracılığı ile rahme gelir. Bu arada östrojen düzeyi düşmeye başlar ve yumurtalıklardan progesteron adı verilen hormon salınır.
19-20. Gün: Rahim gebeliğe hazırdır. Progesteron endometrium adı verilen rahmin iç tabakasının kalınlığını arttırır. Premenstrual sendroma da ( adet öncesi gerginlik sendromu ) neden olan bu hormon duygusal değişikliklere ve ciltte bozukluklara yol açar.
21-28. Gün: Progesteron ve östrojen yüksekliği devam eder. Bunlar göğüslerde ağrı ve hassasiyete, vücutta su toplanmasına ve belli gıdalara karşı aşırı istek duyulmasına neden olur. Tuzlu gıdalar yenildiğinde vücutta şişlik artar. Yumurta döllenmediği zaman gebelik oluşmaz, progesteron ve östrojen düzeyi düşer ve adet kanaması başlar

way dostum yine hocalığını konuşturmuşsun hihoyyyt çok yaşa e mi a.s. döktürmüşsün walla ... bu durumda yumurtlama anlamında sınırda da olsam şansım devam ediyor anladığım kadarıyla

ben siteye yeni üye sayılırım, fırsat buldukça takip etmeye çalışıyorum... ama bazen ilk sayfayı son sayfa gibi algıladığım oluyorrr.. yazdığım arada alakasız bir yazı gibi duruyor...alışamadım daha.. kusura bakmayınn..

hoşgeldin canım... kısa zamanda alışırsın merak etme... site ve bu topiğin havası o kadar sıcaktır ki ayrılmaz parçası olursun a.s.

way dostum yine hocalığını konuşturmuşsun hihoyyyt çok yaşa e mi a.s. döktürmüşsün walla ... bu durumda yumurtlama anlamında sınırda da olsam şansım devam ediyor anladığım kadarıyla

maatcım senin sayende bende öğrenmiş oldum adetin 1.gününden 28.gününe kadar olan gelişmelerikaydirigubbakcemile3

maatcım senin sayende bende öğrenmiş oldum adetin 1.gününden 28.gününe kadar olan gelişmelerikaydirigubbakcemile3

ya işte buradaki muhabbettin bi yan etkisi bu ve çok güzel bişi... habire birbirimizi motive edip hepberaber yeni bişiler öğrenip birbirimizi de bilgilendiriyoruz a.s. kıs biz tus sınavına girsek kadın doğumu bile kazanırız bu gidişle kaydirigubbakcemile3 dün haberlerde seyrettim kadının biri diyetisyene gide gide hiayytttt diyip amerikada dalı okuyup diyetisyen olmuş ::))

ya işte buradaki muhabbettin bi yan etkisi bu ve çok güzel bişi... habire birbirimizi motive edip hepberaber yeni bişiler öğrenip birbirimizi de bilgilendiriyoruz a.s. kıs biz tus sınavına girsek kadın doğumu bile kazanırız bu gidişle kaydirigubbakcemile3

doğru bu bilgilerle onuda başarırızkaydirigubbakcemile5
bu arada hiç umudunu yitirme.benim arkadaşımın arkadaşı 39 yaşında ve şu anda hamile. senin sonuçlarında iyi çok şükür...sen içini ferah tut. herşeyin hayırlısı. Allahım aratmadan versin. bizlerin bebişleri biraz nazlı ne yapalım. stres yapmasak bebişimiz gelicek ben inanıyorum,umarım bunu hepimiz başarırız...

doğru bu bilgilerle onuda başarırızkaydirigubbakcemile5
bu arada hiç umudunu yitirme.benim arkadaşımın arkadaşı 39 yaşında ve şu anda hamile. senin sonuçlarında iyi çok şükür...sen içini ferah tut. herşeyin hayırlısı. Allahım aratmadan versin. bizlerin bebişleri biraz nazlı ne yapalım. stres yapmasak bebişimiz gelicek ben inanıyorum,umarım bunu hepimiz başarırız...

evet hayatım doğru söylüyorsun.... ben zamanında hiç bebek düşünmezken hamile kaldım... şimdi istiyorum olmuyor... kesin eminim bu stres ve kafaya takmayla doğrudan bağlantılı.... benim de bir arkadaşım vardı aşılam tüp bebek ne varsa denedi... sonra tevekkülle durumunu kabul edip bebeğim olmıcak dediğinde kendiliğinden hamile kaldı... ayrıca burada diyarbakırda tanıştığım bir başka arkadaş da ilk çocuğu için çok uğraşmış ve tüp bebekle olmuş... ikincisi de kendiliğinden... artık ilki olunca bebek takıntısı ortadan kalkmış ya.... işte böyle... tabii beni yaşım ve tek yumurtalıklı olmam endişelendiyor haliyle.... ama bakalım kısmet... şu hsg'yi de bi atlatsam süper olacak -tatlicadiarzu-

evet hayatım doğru söylüyorsun.... ben zamanında hiç bebek düşünmezken hamile kaldım... şimdi istiyorum olmuyor... kesin eminim bu stres ve kafaya takmayla doğrudan bağlantılı.... benim de bir arkadaşım vardı aşılam tüp bebek ne varsa denedi... sonra tevekkülle durumunu kabul edip bebeğim olmıcak dediğinde kendiliğinden hamile kaldı... ayrıca burada diyarbakırda tanıştığım bir başka arkadaş da ilk çocuğu için çok uğraşmış ve tüp bebekle olmuş... ikincisi de kendiliğinden... artık ilki olunca bebek takıntısı ortadan kalkmış ya.... işte böyle... tabii beni yaşım ve tek yumurtalıklı olmam endişelendiyor haliyle.... ama bakalım kısmet... şu hsg'yi de bi atlatsam süper olacak -tatlicadiarzu-

canım haklısın ama hsg'yide kafana takma. tabi herkese göre değişiyor sende okumuşsun ya herkes farklı şey söylüyor demiştin. o zaman şöyle diyelim inşallah ağrısız sızısız bir hsg çekimi olur senin için...

herşeyin nedeni stres kafaya takmak ben 1 hafta hamilemiyim diye taktım kafama adetim gecikmişti ben bugün sabah test yaptım negatif sonra bi baktım hastalanmışım sonucu öğrenmişim ya takıntı stres kalktı ortadan hastaldım takmayın kafanıza hiçbirşeyi

herşeyin nedeni stres kafaya takmak ben 1 hafta hamilemiyim diye taktım kafama adetim gecikmişti ben bugün sabah test yaptım negatif sonra bi baktım hastalanmışım sonucu öğrenmişim ya takıntı stres kalktı ortadan hastaldım takmayın kafanıza hiçbirşeyi

evet.. ben de zamanında hamile kalmak istemediğim zamanlarda yani adeti heyecanla beklerdim.. özellkle riskli durum içeren aylarda... böyle zamanlarda adet gecikirdi.. ne zaman test alıp yapsam ve tek çizgiyi görsem rahatlardım ertesi sabah da adet görürdüm... yaw şu psikoloji ve hormonların ilişkisi çok enteresan

kıslar ben yavaş yavaş yatışa geçiyorum... dünden uykusuzum... biraz da ayaküstü grip geçiriyorum... hazır kociş de yokken yatıp uykumu alayım .. onun olduğu gecelerde horultudan pek sağlıklı bi uyku uyuyamıyorum sırnaşık şey görevli olduğu gecelerde durumdan faydalanıp uykumu alıyorum -tatlicadiarzu- iyi geceleeeerrr :a015:

evet.. ben de zamanında hamile kalmak istemediğim zamanlarda yani adeti heyecanla beklerdim.. özellkle riskli durum içeren aylarda... böyle zamanlarda adet gecikirdi.. ne zaman test alıp yapsam ve tek çizgiyi görsem rahatlardım ertesi sabah da adet görürdüm... yaw şu psikoloji ve hormonların ilişkisi çok enteresan

yok ben hamile kalmak istiyorum adetim geçikti eşim bebiş nasıl diyodu test aldım yaptım ümitlenmiştim 1 hafta geçince yaptım negatif çıkınca beyin otamatikman hastalan dedi nasılsa hamile değil dedi hormonlar böle bişey işte

Bende aranıza yenı katıldım.Kızlar desteğimizi esirgemeyelim birbirimizden.Benimde bu ay ikinci aşılamam olacak.Ne olur dua edin bana.

kıslar ben yavaş yavaş yatışa geçiyorum... dünden uykusuzum... biraz da ayaküstü grip geçiriyorum... hazır kociş de yokken yatıp uykumu alayım .. onun olduğu gecelerde horultudan pek sağlıklı bi uyku uyuyamıyorum sırnaşık şey görevli olduğu gecelerde durumdan faydalanıp uykumu alıyorum -tatlicadiarzu- iyi geceleeeerrr :a015:

iyi geceler maatcım,geçmiş olsun...
iyi geceler kızlarrrrr....

Bende aranıza yenı katıldım.Kızlar desteğimizi esirgemeyelim birbirimizden.Benimde bu ay ikinci aşılamam olacak.Ne olur dua edin bana.

kaswa aramıza hg...Allah yardımcın olsun inşallah aşılaman tutar ve bize buradan :CüvCüv: haberini verirsin.

kaswa aramıza hoşgeldin allah en yakın zamanda hepimize bebiş nasip etsin canım dualarımız seninle sende bizim için dua et olur mu

X