Hamile kalmak isteyenler (kaç kişi kaldık ?)ARŞİV

firdevs canım yap testide bize güzel haberler ver.hayırlısı canım.

maat sen ne yaptın? ne dedi doktor?

aramıza yeni katılan arkadaşlar hepiniz hg....

Arkadaşlar merhaba bu ay tedavi görmüştüm şimdi hamileyim daha çok yeni ama kan testinde belli oldu kese daha gözükmüyo 15 gün sonra çağırdı dr Allah herkese nasip etsin.

Arkadaşlar merhaba bu ay tedavi görmüştüm şimdi hamileyim daha çok yeni ama kan testinde belli oldu kese daha gözükmüyo 15 gün sonra çağırdı dr Allah herkese nasip etsin.

selenaaaaaa canım tebrik ederim. Allah tamamını erdirsin.inşallah keseyide görürsün sağlıkla kucağına alırsın:Saruboceq:

maatcım doktor ne dedi?

yaw yeni geldik doktordan... haziranda ankarada yaptırdığım tüm testleri önüne yığdım.. bu doktora ilk gidiyorum malum.... neyse.. yaşım itibariyle (malum 38 kafamçokkarıştı) biran önce atağa geçecekmişiz... muayene falan iyi geçti... önümüzdeki ay reglinin üçüncü günü gel dedi... hsg çekecekmiş.. ama doktordan çıktıktan sonra ne dinlediğimi unuttum.. kafam karıştı kafamçokkarıştı reglinin üçüncü günü mü çekecek acaba rahim filmini ? yoksa o gün başka bi muayene yapıp daha sonra mı çekecek??? kıslar hsg reglinin üçüncü günü çekiliyor mu? siz tecrübelisiniz bilirsiniz?? ayyyyy... bi de çok korkuyorum ben bu hsg'de yaaaaaaaaaaaaa kafamçokkarıştı anestezini lafını bile ettirtmedi doktor... yok daha neler muamelesi yaptı... efendim zaten 15 saniye sürüyormuş herkes eli ayağı titreyerek korkarak geliyormuş ama sonra "yaaa beklediğim gibi olmadı" diyip gidiyormuş falan.... hatta şimdi topikte geriye gidip hsg için önerileri bi okumayı düşünüyordum.... sultan çektirmişti en son yanlış hatırlamıyorsam .. öffff... öffff... walla içim daralıyor aklıma geldikçe klava: hsg sonucuna göre de bi metod belirleyecekmişisiz ... muhtemelen aşılama

maatcım öncelikle hayırlısı olsun. benim bildiğim hsg adetin 3.günü çekilmiyor. 3.günü senin yumurtalarının durumuna bakıcaktır bence..ben adetimin 8.günü çektirmiştim hsgyi...ben anestezi almadan çektirmiştim.adet sancısı gibi bir ağrı oluyor. dayanılmayacak bir ağrı değil. önemli olan kendini fazla sıkmaman...hadi bakalım hayırlısı.güzel haberlerini bekliyoruz.

gelir gelmez aynı doktorun hastası bir başka arkadaşla konuştum o da aynen senin gibi kendini kasma dedi... ama ben normalde çok rahat bir insan olduğum halde (yani öyle muayene sırasında utanma falan gibi durumlarım yoktur rahatımdır) çatal vb türü bişi kullandıklarında ağrım olur... çatım dar bi de benim .. onun da etkisi var sanırım...
evet.. sen söyleyince biraz hatırladım... sanırım yumurtaların durumuna bakacaktı hakkaten a.s
gitmeden önce bi ağrıkesici iğne falan mı yaptırsam sengözlerimebaksanab

merhaba arkadaşlar prolaktin hormonum regl döneminde fazla normal dönemde düşük çıkıyor.(prolaktin hormonu yüksek olan bazı bayanların gögüsünden süt geliyormuş ama bende öyle bir durum yok) hangisine inanmam gerek bilmiyorum kimi dr hamile kalmanı etkilemez diyor kimiside etki eder diyor. aranızda prolaktin hormonu yüksek çıkıp hamile kalan var mı? ben 1,5 yıllık evliyim bekarken 1 sene prolaktin hormonu tedavisi oldum ama 3 ay önce tekrar ölçtürdüm yine yüksek çıktı ilaç kullandım bir daha da ölçtürmedim bakalım yarın tahlil yaptıracağım tekrar ama regl değilim regl olunca tekrar tahlil yaptıracağım bakalım nasıl çıkacak . yüce rabbim tüm bebek isteyenleri sağlıklı bebeklere en kısa zamanda kavuşturur umarım sevgilerle

maatcım sana hak veriyorum karıştırdım dedin ya. bende evde doktora gidince şunu sorayım bunu sorayım diyorum. aklımdakileri değil başka şeyler soruyorum. doktor şunu yap dediği zaman çıkınca acaba bir kağıda mı yazsam diye düşünüyorum. özellikle şu iğneleri kullanırken acaba karıştırır mıyım diye korktum ama Allahtan eşim yanımdaydı ona sen dinle ben heyecandan unuturum diyordum. sen adetinin 3.günü muayeneye gittiğin zaman doktoruna sorarsın belki sana birşey önerir. belkide anestezi altında yapalım der. dediğim gibi sen kendini kasma rahat ol.

anemone benim prolaktini yüksek olup da hamile kalan tanıdıklarım var ama ne kadar yüksek olduğuna da bağlı bu.... bu arada prolaktin yüksek olduğunda her zaman göğüsten süt vb benzeri sıvı gelmeyebilir... bazılarında sırf göğüsucu kaşıntısı oluyor mesela... bu da hormon yüksekliğinin derecesi ile ilişkili olabilir

3-4 ay önce tahlil yaptırdım 45.5 çıktı ilaç kullanıp tekrar tahlil yaptırdım 32.0 çıktı.şimdi nasıl bilmiyorum teşekkür ederim ilgin için

cnm mrb adına çok sevindim.
Allah kucağına almayı da nasip etsin inş.
ne kadar olmadı bebek ve hangi doktora gidiyorsun?
ben zübeydenin doktoru sühendan benderli ye gidiyorum daha yeni bakalım inş. iyi gelir tedavi.görüşmek üzere hoşçakal.

3-4 ay önce tahlil yaptırdım 45.5 çıktı ilaç kullanıp tekrar tahlil yaptırdım 32.0 çıktı.şimdi nasıl bilmiyorum teşekkür ederim ilgin için

anemone benimde 36 civarıydı ilaç kullanıyorum en son 11 e düştü bende bugün kan verdim bakalım yarın sonucu alıcam. hapı bırakıncada tekrar çıkıyormuş diyorlar bakalım kullanmaya devam ediyorum.

walla aynı şey aklıma geldi doktor çıkışında... neden bi kağıda not almadım diye :bbo: benim de eşim yanımdaydı ama beraber doktora gittiğimizde adamam benden beter oluyor.. dilini yutuyor sanki -tatlicadiarzu- doktor çıkışında "ben kimim neredeyim " moduna giriyor neredeyse -tatlicadiarzu- hayatım doktor anestezi lafını bile ettirttmedi... bugün söyledim ..."ben hiçbir kadına öyle bi kötülük yapmam" dedi.. ne demekse :uhm: yani anestezi için :bbo: şimdi bir yandan da hsg çektirenlerin topiğini okuyorum... kimi öldüm geberdim bayıldım kanamam oldu falan demiş.. kimiyse nasıl olup bittiğini bile anlamadım demiş.. bu nasıl şey ya :uhm:

seninki ne çok üksek ne de az... orta halli görünüyor ... hadi bakalım geçmiş olsun... doktor icabına bakar uygun bi ilaç verip

arkadaşlar birşey soracağım mantar hamile kalmayı engller mi yada mantar varken hamile kalınırsa bir sorun olur mu cevaplarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

canım herkesin farklı olabilir tabi... sen içini ferah tut rahat ol...uzun süren bir işlem değil zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…