hamile kalmak için sizce yaşım uygun mu

mevisimelif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
77
3
38
mrh arkadaşlar sizce evlendikten ne kadar sonra çocuk yapmayı düşünmeliyim. ben ve eşim çocukları çok seviyoruz. ben 23 yaşında eşimde 29 una girecek. 6 aylık evliyiz. çalışan bayanlardanım. ben 2 yıl çocuk düşünmüyorum. diyorum evlilige biraz alışalım. yaşımda küçük. eşimle biraz evliliğin tadını çıkaralım diyorum. çünkü bekarlığımda çok gezip eğlenemedim. biraz hayatımızı yaşıyalım diyorum. çevremdeki arkadaş dostlar bir kaç yıl düşünme bi daha bu zamanlar ele geçmiyor diyorlar. sadece merak ediyorum. ne zaman bir çocuk sahibi olmaya karar vermeliyim. tabi allahın izniyle. allah ne zaman kısmet ederse o zaman olur.
ama eşim 2 yıl geç olur diyor çocuk olana kadar 32 yaşında olucam diyor :1rolleyes:

Son düzenleme:
daha yeni evlisiniz ama yaşınız çocuk sahibi olmak için gayet uygun ben oğlumu 19 yaşında kucağıma aldım şimdi oğlum 9 yaşında ve ikinciyi istiyorum fakat ben ev hanımıyım çalışmıyorum bence kendinizi durumunuzu gözden geçirin bebek çok büyük bi sorumluluk bebek doğduğunda çalışmaya devam edeceksen kime baktıracağını buna maddi gücünüzün yetip yetmiyeceğini bu sorumluluğu kaldırıcak olgunlukta olup olmadığınızı gözden geçirin ve doğru kararı vericeğinize eminim şunuda unutmayın anne ve baba olmak çoookk muhteşem bi duygu karar sizin

23 yaş normal bende istiyorum ahh bi de olsa dr. dr. geziyorum bu yaşta bende 23 :KK43:((

KAÇ YILLIK EVLİSİN CANIM BENİM DAHA YAŞIN KÜÇÜK OLUR DR NE DİYOR OLMAMASININ SEBEBİ NE? AMA FAZLA STRES YAPMA KENDİNE ÇÜNKÜ O ZMAN HİÇ OLMUYOR. DAHA YAŞIMIZ KÜÇÜK ALLAHIN İZNİYLE İNŞ BİRAN ÖNCE BEBEĞİNİ KUCAĞINA ALIRSIN :ecrin_bebek:

bence yaşın çok uygun çocuk sahibi olmanın hayatta hiçbirşeyi engellemediğini düşünüyorum

merhaba.bunun kararını vereck olan sizsiniz.kimine göre hemen bebek isterler kimileride azcık gezeyim tozayım yaşım daha erken diye düşünürler.bu sadece ikinizin vereceği karar biz ne dersek diyelim bence yanlış olur.sen ve eşin hazırsanız yaşında herhangir düşünecek bir şey yok.bazen çocuk yapmaya karar verdiğinizde uzun bir zaman alabiliyor.mesela ben 13 ayımda hamile kaldım.belki sende hemen kalabilirsin yada uzun bir zamandan sonra kalabilirsin bunu allah bilir.ama inşallah ki allah çok bekletmez hazır olduğunuz zaman hemencecik verir meleğini.allah herşeyi gönlünüze göre versin canım....

Bencede yaşın uygun.Ben genç anne olmak istemiştim hep ama 27 yaşındayım rabbim nasip etmedi daha...

Bencede fazla bekleme bende 23 yaşındayım ,eşim de 29
ben 5,5 yıllık evliyim 1 düşük yaptım
4 yıldan beri bekliyorum bebiş hala olmuyor.
Allah ne zaman nasip eder bilinmez ama çok fazla bekleme derim..

Bencede fazla bekleme bende 23 yaşındayım ,eşim de 29
ben 5,5 yıllık evliyim 1 düşük yaptım
4 yıldan beri bekliyorum bebiş hala olmuyor.
Allah ne zaman nasip eder bilinmez ama çok fazla bekleme derim..

üzüldüm canım ya inş biran önce meleğini kucağına alırsın. allah herkesim gölüne göre versin:Saruboceq:

X