Hamile Kalmak İçin Her Türlü Yolu Deneyenler..

LH Nedir? LH Testi Ne Zaman Yapılır?

LH kan testi hormon (LH) luteinizan miktarını ölçer. LH (luteinize edici hormon) yumurtlamaya yakın bir dönemde keskin bir artış gösteren sonra birden seviyesi yine keskin bir şekilde azalan bir hormondur.

Kadınlarda, LH düzeylerinde yükselme yumurtlamaya neden olur.

Erkeklerde LH hormonu sperm gelişimini etkiler.

sTest Nasıl Yapılır? LH Testi Neden İstenir?

Bir kan örneği gereklidir.LH testinin sonuçları yumurtalıklar veya testislerle ilgili bozukluklar (birincil neden) ile hipofiz ve hipotalamus bozukluklar (ikincil neden) arasında ayrım yapmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, erken veya gecikmiş ergenlik değerlendirmesinde de sıklıkla yarar sağlamaktadır.

Test Ne Zaman Yapılır?

Eğer çocuk doğurma çağındaki bir kadın iseniz, testi adet döngüsünün 2. veya 3. gününde yapılması gerekebilir.

Normal Sonuçlar

Yetişkin kadınlar için normal sonuç 5 ila 25 IU / L dir. LH menstrüel siklusun ortalarında yüksek düzeydedir.

Puberte öncesi: <1 IU/L
Folliküler faz: 1-18 IU/L
Midsiklus: 20-80 IU/L
Luteal: 0.5-18 IU/L
Postmenapoz: 12-55 IU/L

Normal değer aralıkları farklı laboratuvarlar arasında biraz farklılık gösterebilir. Bazı laboratuvarlar farklı ölçümler kullanabilir . Size özel test sonuçlarının anlamını doktorunuzla konuşun.

Ben hiç birşey bilmiyorum valla, sen biliyosun bacım yorumlaaa

evet bu aralar acayip taktım geçen gece sabaha kadar kürlerle, testlerle falan uğraştım, eee diyelim mi sonuçlarım çok kötü ne olacak tedavisi var mı?:18:

canım sonuçların kötü değil sadece bir kac hormonun yüksek çıkmış..doktoruna göster sonuçların a o na göre bir tedavi uygulayacaktır sana canımm..

kızlar dün başımdan geçen bi olayı anlatayım size
bir yakınımız duymuş beni aradı ordan burdan derken isteyerek mi oldu dedi
kan beynime sıçradı.ne demek isteyerek mi dedim.yani istemeden oluyor ya dedi bak benim 3. istemeden oldu dedi
beni iyice delirtti.dedim ki eşinle korunmadan birlikte oldun mu oldun ikinizde de sorun yok mu yok 3. bu
korunmadan birlikte olduysan sorunda yoksa %50 olur %50 olmaz.hatta sizinki %75 olur ne demek istemeden dedim
artık bu isteyerek ve istemeyerek lafına deli oluyorumm.biz deli gibi çırpınıyoruz hem fiziksel hem psikolojik olarak onlar istemeyerekmişş

kan beynime sıçradı.ne demek isteyerek mi dedim.yani istemeden oluyor ya dedi bak benim 3. istemeden oldu dedi
beni iyice delirtti.dedim ki eşinle korunmadan birlikte oldun mu oldun ikinizde de sorun yok mu yok 3. bu
korunmadan birlikte olduysan sorunda yoksa %50 olur %50 olmaz.hatta sizinki %75 olur ne demek istemeden dedim
artık bu isteyerek ve istemeyerek lafına deli oluyorumm.biz deli gibi çırpınıyoruz hem fiziksel hem psikolojik olarak onlar istemeyerekmişş

afiyet olsun yazacağım ama aradan kaç saat geçmiş kesin afiyet olmuştur :KK9::KK9::KK9::KK9:

aman boşver canım yaa ne takıosun..salak kadın çekememiş sanırım seni..
madem istemiyormuş korunsaymış yanii..
uyuz oluyorum bölelerine..
iyi akşamlar şekerlerrr

aman boşver canım yaa ne takıosun..salak kadın çekememiş sanırım seni..
madem istemiyormuş korunsaymış yanii..
uyuz oluyorum bölelerine..
iyi akşamlar şekerlerrr

Günaydııınnn anne adayları ve aday adayları :KK9::KK9::KK9::KK16::KK16::KK16:

Hayırlı bereketli cumalar herkese.. Göbişler bebiş dolsunn :KK49::KK49::nazar::nazar::nazar: Dün tahmini yumuş günümdü akşamda çalışma oldu sonra yattım epey inşallah gitmiştir bizim tembel spoşlar :KK52::KK52::KK52::KK52:

Şu istemeden oldu yok ilk denemede oldu lafına bende sinir oluyorum... Madem istemiyosun korun... Korunmuyorsan demek ki istiyorsun :KK47::KK47: İlk deneme de oldu der bi arkadaşımda 1 yıllık evliyken hamile kalmıştı ne bilelim yani daha önce denemediğini... :KK51::KK51:

Ayy yok yok benden adam olmaz, her işimi son dakkaya bırakıyorum sonra da böyle kalıyorum,

doktor bana demişti senin hormon sonuçların ile eşinin spermiogram sonucunu getir ona göre konusuruz demişti, bi kaç yeri aramıştım eşimin testi için bilgi aldım ama randevu almamıştım, sonra bugün aradım randevu için bugün doluyuz demezmi, hafta sonuda gitmem gereken bir yer var o yüzden sonuçları cmrtesi sabah gösteririrm ordan gideriz diye düşünüyordum. başka yerleri de aradım 3'e kadar en geç gelin dediler e eşimde çalışıyor aradım işler yoğun izin alamam şimdi dedi. çok karışık yazdım farkındayım ay ne sorunluyum ya
:KK22::KK22:

Ayy yok yok benden adam olmaz, her işimi son dakkaya bırakıyorum sonra da böyle kalıyorum,

doktor bana demişti senin hormon sonuçların ile eşinin spermiogram sonucunu getir ona göre konusuruz demişti, bi kaç yeri aramıştım eşimin testi için bilgi aldım ama randevu almamıştım, sonra bugün aradım randevu için bugün doluyuz demezmi, hafta sonuda gitmem gereken bir yer var o yüzden sonuçları cmrtesi sabah gösteririrm ordan gideriz diye düşünüyordum. başka yerleri de aradım 3'e kadar en geç gelin dediler e eşimde çalışıyor aradım işler yoğun izin alamam şimdi dedi. çok karışık yazdım farkındayım ay ne sorunluyum ya
:KK22::KK22:

Canım perhiz yapmanız lazım en çok 5 gün en az 3 gün çalışma yok.. Sabah gitseniz aradan almazlar mı? çok uzun sürmüyor hemen örneği verecek :KK9::KK9:

Hayırlı bereketli cumalar herkese.. Göbişler bebiş dolsunn :KK49::KK49::nazar::nazar::nazar: Dün tahmini yumuş günümdü akşamda çalışma oldu sonra yattım epey inşallah gitmiştir bizim tembel spoşlar :KK52::KK52::KK52::KK52:

Şu istemeden oldu yok ilk denemede oldu lafına bende sinir oluyorum... Madem istemiyosun korun... Korunmuyorsan demek ki istiyorsun :KK47::KK47: İlk deneme de oldu der bi arkadaşımda 1 yıllık evliyken hamile kalmıştı ne bilelim yani daha önce denemediğini... :KK51::KK51:

Günaydınn canım, ay sorma bir de onlar var bnmde var bi arkadasım. her telefon açısında ayy bebek çok güzel birşey der durur benle konusurken bir yandan durmadan bebeğini sever, ya diyorum beni kıskandırmaya mı çalışıyor yoksa ben kötü kalpliyim de farklı mı yorumluyorm,

Günaydınn canım, ay sorma bir de onlar var bnmde var bi arkadasım. her telefon açısında ayy bebek çok güzel birşey der durur benle konusurken bir yandan durmadan bebeğini sever, ya diyorum beni kıskandırmaya mı çalışıyor yoksa ben kötü kalpliyim de farklı mı yorumluyorm,

Bana da yap yap diyip duruyor sormuyorki bişi mi var da olmuyor :KK47::KK47::KK47: Ben kimseye demicem herşeyin zamanı var dicem:KK5:

Bana da yap yap diyip duruyor sormuyorki bişi mi var da olmuyor :KK47::KK47::KK47: Ben kimseye demicem herşeyin zamanı var dicem:KK5:
Valla ya bende keşke düşünüyoruz artık demeseydim diyorum, cmrtesi günü bir yere gidicem kalabalık bir ortam inan o ortama gidesim yok çokkk çokk eminimki gene bazı kişiler eee artık sizde yapın, sen ne zaman yapıcan diyecekler.

Valla ya bende keşke düşünüyoruz artık demeseydim diyorum, cmrtesi günü bir yere gidicem kalabalık bir ortam inan o ortama gidesim yok çokkk çokk eminimki gene bazı kişiler eee artık sizde yapın, sen ne zaman yapıcan diyecekler.

Anlıyorum şekerim seni.. Banada aynısı oluyor.. Bide ailede herkes hamile kalmıştı bi dönem :KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK5::KK25::KK25:

günaydınn şekerimm hayırlı cumalarrrr:KK16::KK16::KK16:
bizde dün akşam çalışma yaptık ama göğüs uçlarımın acısından bana işkence gibi geldi yawww napcam ben böleee geçmezse :KK31::KK31:

Neden öyle oldu acaba canım yaa araştırdın mı hiç? :26::26::26::26::26:
canım birisini buldum onunda klomen kullanırken acımış..ama o benim normalde de acırdı klomenle çoğaldı dedi..
benim hiç olmazdıki...göğsüm değil sadece ucu acıyor böle el deyince sızlıyor..araştırdım hamilelik belirtisi diyor ama daha çok erken benim olamaz..17.günüm bugünnn:KK31::KK31:

canım birisini buldum onunda klomen kullanırken acımış..ama o benim normalde de acırdı klomenle çoğaldı dedi..
benim hiç olmazdıki...göğsüm değil sadece ucu acıyor böle el deyince sızlıyor..araştırdım hamilelik belirtisi diyor ama daha çok erken benim olamaz..17.günüm bugünnn:KK31::KK31:

Evet daha rahme yerleşmedi ki belirti olsun... Acaba hormonlardan mı? :26::26:

Evet daha rahme yerleşmedi ki belirti olsun... Acaba hormonlardan mı? :26::26:

ayy ne bileyim caydinn klomenmi yaptı diyorum ama klomen sayfasındaki kızlarda hiç böle birşey yok..anlayamadım..
ama sanırı ilaç herkeze başka yan etki yapar banada böle etki yaptı diye düşünüyorumm...
ama sızısız az az geçiyor sanki yada ben alıştım bilemiyorum hala acıyor ama dünkü gibi değil..

Son düzenleme:
ayy ne bileyim caydinn klomenmi yaptı diyorum ama klomen sayfasındaki kızlarda hiç böle birşey yok..anlayamadım..
ama sanırı ilaç herkeze başka yan etki yapar banada böle etki yaptı diye düşünüyorumm...

Demekki şekerim... Bakalım hayırlısı inşallahhh :nazar::nazar:

Son düzenleme:
X