Hamile Kalmak İçin Her Türlü Yolu Deneyenler..

günaydın canlar nasılsınız bakalımmm nasıl geçti hafta sonunuz? herkes iyiy mi moralleri yüksek tututyoruz demi?

günaydın canlar nasılsınız bakalımmm nasıl geçti hafta sonunuz? herkes iyiy mi moralleri yüksek tututyoruz demi?

günaydınn şekerimm..hafta sonumm berbatt yoğundu benimmm..c.tesi pazar akşamı misafirim vardı..c.tesi gezmedeydim...dünde biraz eşimle gezdik..
çok hastayımmm ve işler berbatt yoğunnn

günaydınn şekerimm..hafta sonumm berbatt yoğundu benimmm..c.tesi pazar akşamı misafirim vardı..c.tesi gezmedeydim...dünde biraz eşimle gezdik..
çok hastayımmm ve işler berbatt yoğunnn

geçmiş olsun canım çok soğuk izmir bende hasta olcak gibiyim vallahi dikkat et ilaçta içemeyiz şüpelenioz aamannn

geçmiş olsun canım çok soğuk izmir bende hasta olcak gibiyim vallahi dikkat et ilaçta içemeyiz şüpelenioz aamannn

aynen canımm bu halimle ilaçta içemiyorum..
adette olmadım dün bat tarihimdi..ama 1-2 gün gecikme olabilir diye düşünüyorum ve bekliorum ama ilaçta almıyorummm

aynen cnm benimde saçlarım şu anda çikolata kahve.10 tl.ye bi boya al gidipde ne o kadar para vercen kuaföre bidaha.ayrıca düz boya besler saçı yıpratmaz.

Kendi saçım üstüne olsa evde yapacaktım da, şimdi boyalı bide üstüne cesaret edemedim tekrar gittim kuaföre dip boya gibi bişey yaptırdım şimdi icime sindi.

Günaydın kızlar.. Güzel haberler alacağımız çook güzel bir hafta olsun... Herkese Günayddıınnn

Günaydınnnnnn....Amin...

günaydınn şekerimmm...bu hafta berbat yoğun olucammm...aranızda lok bulunamam..bu arada hala adet olmadım..ama gelirmi bilemiyorum..3-4 ayda bir benim 1 gün gecikmem olur..o yüzden umutlanmak istemiyorummm
Ayyy hadi inşallahhh, hayırlı haberlerini bekliyoruz.

Günaydınnnn.. benim haftasonum stresli başladı ama güzel bitti...

adette olmadım dün bat tarihimdi..ama 1-2 gün gecikme olabilir diye düşünüyorum ve bekliorum ama ilaçta almıyorummm

ayyy allahım inşşaaalllhhh önce güzel haber senden gelirr inşallaahh benim de 7 şubat ama kasık ve rahimde aşırı sancı ve baskı var ya çok üşüttüm yada........

hayırdır canım ne oldu?

hayırdır canım ne oldu?

Saçımı boyatmıştım içime sinmemişti onu napcam diye düşünüyordum, sonra eşime saçma sapan bir şaka yapmıştım ovülasyon testini bak hamileyim diye gösterdim sonra şaka dedim, boş boşuna ümitlendirdim ona üzüldüm, sonra bende durup dururken lavaboda kan geldi bi iki damla ona kafayı taktım (ki halende takıyom) öyle başladı, sonra tekrar kuaföre gittim saçımı hallettim.sonra atladım kuzenlere gittim.En sonda evde geldim kayınvalidem, eltim, görümcem vs. çaya çağırdım, erkekler maç izledi biz sohbet ettik falan..Öyle işte başı stresli sonu güzeldi

Bu arada benim bu blogta çenem düşüyo ya

Son düzenleme:
günaydınn şekerimmm...bu hafta berbat yoğun olucammm...aranızda lok bulunamam..bu arada hala adet olmadım..ama gelirmi bilemiyorum..3-4 ayda bir benim 1 gün gecikmem olur..o yüzden umutlanmak istemiyorummm

Günaydın canımmm.. Aaaaa sensiz olmaz ama işlerini hallet bir an önce aramıza geri gel... Canım bence de hiç gecikti diye düşünme daha var gibi düşün çünkü gecikip sonra adet olunca insanın morali daha bozuluyor.. Hayırlısı de geç

Günaydın canımmm iyi sayılır c.tesi Kpss kursum vardı pazarda koşturmaca geçti gitti... Valla haftaya enerjik başladımmm

Canım aklınızda olsun adet gecikene kadar her ilacı içebilirsiniz diyor doktor

Ne güzel işteeee

canım benim adet günümdü dün o yüzden ilaç içmedimm..
bugünde gecikti..
sanki gelcek gibi duruyor..
umutlanmıyorum zaten
hatta annem aradı sabah adet oldum dedim ona..
boşuna umutlanmasın kadın diye..
bende bekliyorummm

O zaman alkışlar bizlere gelsinnn...simgelere bakarken bunları gördüm.
​İnşallah burada hep hamile haberleri alırız hepimiz ve hep böyle halay simgeleri olur burada...

Evvettt canıımmm inaşşaalllllaahhh

Tabii canım sen içme gecikmiş teorik olarak Beklemedeyiz tamam inşallah gelmez

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Burcu Arslan’ın verdiği bilgilere göre yumurtlama döneminizi hesaplayarak daha sağlıklı bir hamilelik planlayabilirsiniz.

Bir kadının hamile kalabilmesi için yumurtalıklarında düzgün bir yumurta oluşması, bu yumurtayı yumurtlaması (ovulasyon) ve yumurtlanarak overlerden (yumurtalıklardan) atılan bu yumurtanın tüpler tarafından yakalanılarak tüplerde sperm ile döllenmesi lazımdır.

Bir adetin ilk günü ile sonraki adetin ilk günü arasındaki süre kadının adet döngüsüdür (çoğu kadında bu süre 28 gündür.)

Nasıl bir hesaplama yapmalı?

Bu süre hesaplandıktan sonra bulunan rakamdan 14 gün çıkarılır ve bu şekilde ortaya çıkan rakam bize adetin birinci gününden itibaren hesaplanmak koşuluyla yumurtlamanın olacağı tarihi verir.

Kadının gebeliğe en elverişli günleri, yumurtlamanın olduğu gün ve bundan önceki üç gündür. Gebe kalma olasılığını hesaplarken spermlerin üç gün süreyle canlı kalabildiklerini ve yumurtanın da 24 saat canlılığını koruduğunu unutmamak gerekir.

"Emin günleri" hesaplamak amacıyla, spermlerin canlı kaldıkları süreyi yumurtlama periyodunun ilk kısmına, yumurtanın canlı kalacağı günü ise yumurtlama periyodunun son kısmına eklemek gerekir. Buna göre 30 günlük periyotta emin devre ilk yarıda 11. güne kadar devam eder. İkinci yarıda ise emin devre 21. gün başlar.

Bu sayıların akılda kalması kolaydır. Çünkü her iki günde de bir sayısı vardır. Bu kural her türlü adet periyotlarına uygulanır. Örneğin 32 günlük periyotta emin günler birinci devrede 13. güne kadar devam eder ve ikinci yarının 23. gününde yeniden başlar. 28 günlük periyotta bu sayılar 9. ve 19. günlerdir. Böylece kadının kendi döllenme tehlikesi olmayan günlerini hesaplaması çok kolaylaşır.

Kadın, teorik olarak adet döngüsünün her gününde gebe kalabilir. Adet görülen günlerde ve adetten hemen birkaç gün öncesindeki günlerde gebe kalma olasılığı oldukça düşük olmakla beraber bu olasılık hiçbir zaman sıfır değildir. Takvim yöntemi kullanılacaksa bu gerçek göz önünde bulundurulmalı ve adet gecikmesi olduğunda gebelik olasılığı araştırılmalıdır.

Hamile olup olmadığından şüphelenenler için, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr Aynur Şendemir hamilelik belirtilerini sıraladı.

Yorgunluk: Gebelik öncesine kıyasla çoğu kadın kendini daha yorgun hisseder. Bu, bir gebelik hormonu olan progesteronun yükselmesi nedeniyledir.

Bulantı: Genellikle erken gebelikte, özellikle 6 ile 12. haftalarda ve daha çok sabahları, bazen öğleden sonra ya da tüm gün de hissedilebilir. Sebebi ise 3. aydan sonra tekrar düşmeye başlayan gebelik hormonu olan HCG’nin kan seviyesinin yükselmesidir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, bulantıdan şikâyetçi olan kadınların gebeliği daha nadir olarak düşükle sonuçlanıyor. Aşırı bulantı yaşayan gebelere bu bir teselli olabilir belki.

Baş dönmesi: Yorgunluk ve bulantının yanında kan basıncının ani düşmesi ile meydana gelen (Mesela ani kalkma ile) baş dönmesi de olabilir. Uykusuzluk bu şikayetleri artabilir. Dolaşımı uyarmak için hareket ve dozunda spor faydalıdır.

Aşerme: Belirli gıda veya içeceklere karşı aşerme olabilir. Bazen daha önce hiç öncelikli olmayan gıdalara karşı aşırı istek duyulabilir.

Akıntı: Gebelikteki hormon değişimlerinin bir başka etkisi de artmış akıntı olabilir. Bu durum hormonların etkisi ile vajinal bölgenin gevşemesi ve dolaşımının artmış olmasına bağlıdır. Bu vajinal akıntının renksiz veya beyaz, kokusuz ve ağrısız (mesela cinsel ilişkide) olması kaygılanacak bir şeyin olmadığını gösterir.

4. ve 5. aydan sonra gözlenen kesin belirtiler
Bebeğin kalp atışlarının duyulması
Bebeğin hareketlerinin hissedilmesi veya dışardan gözle görülmesi
Bebeğin kısımlarının elle muayenede ele gelmesi

Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar, hayat tarzlarında ufak değişiklikler yapmalı.

1- Bir beslenme uzmanına görünün

Beslenmeniz hem sağlığınız hem de doğurganlığınız için çok önemlidir. Bu nedenle yaşamınız için bir beslenme uzmanı edinmelisiniz. Beslenme uzmanınızın önereceği tetkikler ile beslenmenizin kalitesini artırabilirsiniz. Vitamin ve mineral eksikliğiniz, size uygun bir beslenme programı hazırlanarak kapatılabilir. Diyetinize düzen kazandırdıktan yaklaşık dört ay sonra etkilerini fark edeceksiniz.

2- Vitamin ve mineral takviyesi yapın

Besinler içerdikleri vitamin ve mineraller sayesinde besleyicidirler. Günümüzde hazır gıdaların içerdiği katkı maddeleri nedeniyle besleyici özellikleri düşüktür. Mevsimine uygun meyve ve sebze tüketilmemesi durumunda beslenmenizi vitamin ve minerallerle takviye etmeniz gerekiyor. Eğer kendinize özel bir beslenme programı edinme şansınız yoksa size küçük bir tüyo verelim: Günlük 1000 mg keten tohumu ya da yağı, 1000 mg C vitamini ve çinko alabilirsiniz. Basitçe hamileler için tasarlanmış bir multivitamin tablet almanız benzer etkiyi sağlayacaktır.

3- Beslenmenizden zararlı yağları uzaklaştırın

Vücudumuz bazı yağ asitlerine ihtiyaç duymaktadır. Mesela balıklarda ve cevizde bol miktarda bulunan omega 3 yağ asidi başta sinir hücreleri olmak üzere birçok hücrenin temel yapı taşıdır. Buna karşın margarinlerde bulunan hidrojenli yağlar ve et - süt ürünlerinde bulunan doymuş yağlardan uzak durmak gerekmektedir.

4- Vücut ağırlığınıza dikkat edin

Kadınların doğurganlığında vücut ağırlığı çok önemlidir. Doğurganlığın azaldığı belli bir vücut ağırlığı yoktur, hesap yapılırken boy da göz önünde tutulmalıdır. Vücut - kitle indeksinin 20 - 25 arasında olması doğurganlık için idealdir. Vücut - kitle indeks hesaplaması vücut ağırlığının boyun karesine bölünmesi ile hesaplanmaktadır. Hem aşırı zayıf olmak hem de kilolu olmak yumurtlamayı olumsuz etkilemektedir.

5- Sigara içmekten vazgeçin

Sigara içmek sadece doğurganlığa değil genel sağlığa zararlıdır. Üreme sağlığı açısından sigara kadınlar için menopoz yaşının daha genç yıllara kaymasına, erkekler içinse sperm hareketliliğinin azalmasına neden olmaktadır. Sigaranın zararlı etkisi sadece nikotin değil içerdiği binlerce kimyasallar nedeniyle olmaktadır. Piyasada “light” şeklinde satışı yapılan sigaraların zararlı etkileri diğerlerine göre daha az değildir. Bu nedenle sigaranın az sayıda tüketilmesi ya da “light” tercih edilmesi doğurganlık üzerine olumsuz etkileri azaltmamaktadır.

6- Alkol ve kahveyi abartmayın

Bilimsel araştırmalarda, doğurganlık üzerine olumsuz etkileyen alkol ve kafein seviyesinin hangi sınırda olduğu üzerine fikir birliği mevcut değildir. Bu nedenle bu maddelerin sosyal hayatta tüketilmelerinin doğurganlığı olumsuz etkilemediği ancak bağımlılık seviyesinde tüketilmesinden uzak durulması önerilmektedir. Özellikle hamilelik planladığınızda alkol ve kahveyi biraz sınırlandırmak yerinde olacaktır.

7- Sık sık tatil yapın

Stres, hem cinsel performansı azaltarak hem de hormonal dengeyi olumsuz etkileyerek doğurganlığı azaltır. Yıl içinde kısa süreli de olsa sık sık tatile çıkarak hayatınızdaki streslerden uzaklaşmaya çalışın.

8- Cinsel ilişki kalitesini artırın

Çok sık cinsel ilişkiye girmek de, çok seyrek ilişki de doğurganlığı azaltacaktır. En uygun olan cinsel performans haftada 2 - 4 arası cinsel ilişkide bulunmaktadır. Bu sıklıkta seks yapmak hem sperm sayısını ve hareketliliğini olumlu etkileyecektir hem de yumurtlama zamanına denk gelerek hamilelik oluşumunu sağlayacaktır.

9- Sabırlı olun, acele etmeyin

Tüm bu beslenme ve hayat tarzınızdaki değişiklik uyguladıktan sonra hamile kalmak için acele etmeyin. Unutmayın ki her kadın ayda sadece bir gün yumurtlar ve sağlıklı çiftler için aylık hamile kalma oranı %20 civarındadır. Hayatınızdaki bu değişiklikler 3 - 4 ay içinde etkilerini göstermeye başlayacaktır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Op. Dr. Furkan Kayabaşoğlu

inşallah yerleşme kanamasıdır canım bi daha geldi mi kan saçının düzeldiğine sevindim güle güle kullan canım bat ne zaman?

inşallah yerleşme kanamasıdır canım bi daha geldi mi kan saçının düzeldiğine sevindim güle güle kullan canım bat ne zaman?

Ama daha yumurtlama döneminde yerleşme kanaması olması zor gibi gözüküyor çünkü döllenme olduktan 1 hafta 10 gün sonra rahime tutunuyor...

Yok sanmıyorum canım, bu aydan hiç ümitli değilim.Bat 15i galiba

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…