Hamile Kalmadan Önce, Hapla Korunanlar...

fatobrs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
286
0
38
Kızlar 7 aydır evliyim ve evlenmeden 1 ay önce microgynon kullanmaya başladım ve hala güvenle kullanıyordum ki eşim çocuk istiyor. Sizler hapı bıraktıkdan sonra bir süre hapın etkisini atmak adına bişeyler yaptınız mı ya da destek almak için doktora mı gittiniz?

merhaba çok güzel bir konu ben uzun yıllardır kullandım şimdi çocuğa karar verdim korunmasız ilk ayımdı ama ne yazıkki hapı bırakınca adetimde gelmedi 7 gündür bekliyorum hala bişe yok kan testi negatif çıktı bugün doktora gideceğim bi baksın niye adet olamıyorum

merhaba çok güzel bir konu ben uzun yıllardır kullandım şimdi çocuğa karar verdim korunmasız ilk ayımdı ama ne yazıkki hapı bırakınca adetimde gelmedi 7 gündür bekliyorum hala bişe yok kan testi negatif çıktı bugün doktora gideceğim bi baksın niye adet olamıyorum

Merhaba, teşekkür ederim cevapladığın için. Bende ondan korkuyorum hapı bırakıncada etkileniliyor çünkü. Senden ricam burada paylaşır mısın doktorun söylediklerini ve nasıl bir süreç izlemen gerektiğini? Bende gidicem ama henüz eşim kadar hazır olmadığımı farkettim o yüzden bir iki ay daha bekliyeceğim galiba bunun için.

selam, ben 2 sene kullandım hap 10aydır bıraktım ama hala hamıle kalamadım. bırakdıkdan sonra adet duzensızlıgım başladı söktürücü ıcmeden adet olamıyorum malesef. sımdıkı aklım olsaydı 1 gün bıle ıçmezdım hapıııı:KK43:

bir fiil ara vermeden 5 sene kullandım
2009 haziran ayında son hapımı içtim haziran sonu adet oldum bir daha hap kullanmadım
40 gün felan gecikti adetim hapı bırakınca
ağustos ayında adet gördüm ve doktora gittim hamile kalmadan önce yapılması gereken testlerim yapıldı (kan) ve eylül ayında folik aside başladım
bu mart ayında da hamile olduğumu öğrendim şuan 5 aylığız :CüvCüv:
acele etmeyin hapı bırakınca bir süre adet düzeniniz olmuyo zaten özellikle ilk 8 ay

evet şimdi doktordan geldim bırakınca gecikme oluyormuş normalmiş biçok kadının başına gelirmiş 1hafta daha beklemeliyim gelmezse adet söktürücü bide folik asit verdi kist falan yok herşey temiz

Ben 2 senedir evliyim, hap kullandim ama evliligimin 4. ayinda basladim, 8 ay falan kullandim biraktim cünkü bebis istiyoruz ama hala bisey yok:KK43:(( adetlerim düzenli, sorun yok ama adet sancim var ve üsütmüslük var sanirim :KK43:( Doktora gidecegiz bakalim nolcak

slmm kızlar aranıza yeni katıldım bende 1 yıllık evliyim ama kisten dolayı toplam 5 yıl yasmin kullandım geçen ay bıraktım bebiş için ..günüm 3 temmuz içimdeki his olmayacak dio bu ay ama bıraktığı ay hamile kalan çok kişi var .. benim sizden bi farkım var bende pko varr...öpüyorumm hepinizi

selam, ben 2 sene kullandım hap 10aydır bıraktım ama hala hamıle kalamadım. bırakdıkdan sonra adet duzensızlıgım başladı söktürücü ıcmeden adet olamıyorum malesef. sımdıkı aklım olsaydı 1 gün bıle ıçmezdım hapıııı:KK43:

peki canım doktora falan gittinmi ne diyor bu duruma yani 10 ay uzun bi süre 10 aydır sürekli söktürücümü kullanıyorsun? Hormon testi falan yapıldımı sana?

slmm kızlar aranıza yeni katıldım bende 1 yıllık evliyim ama kisten dolayı toplam 5 yıl yasmin kullandım geçen ay bıraktım bebiş için ..günüm 3 temmuz içimdeki his olmayacak dio bu ay ama bıraktığı ay hamile kalan çok kişi var .. benim sizden bi farkım var bende pko varr...öpüyorumm hepinizi

selam canım bende yıllardır yasmin kullandım ilk ay olmadı ne yazıkki olmadığı gibi adetimde hala gelmedi bekliyorum gecikme var buda beni tepe taklak etti ne yapacağımı şaşırmış durumdayım
ama dediğin gibi ilk denemede hamile kalan çok var hayırlısı olsun az kalmış 3temmuza sabır et derim sonra test yaparsın inşallah vardır bebişin

selam canım bende yıllardır yasmin kullandım ilk ay olmadı ne yazıkki olmadığı gibi adetimde hala gelmedi bekliyorum gecikme var buda beni tepe taklak etti ne yapacağımı şaşırmış durumdayım
ama dediğin gibi ilk denemede hamile kalan çok var hayırlısı olsun az kalmış 3temmuza sabır et derim sonra test yaparsın inşallah vardır bebişin

kmehtap kardeşim saol güzel dileklerin için ..rabbim sanada hayırlı evlatlar nasip etsin inş.rahimde müthiş ağrı oldu bugün çıkacak gibi bide belim ağrıyo..kırmızı geliyo galiba ....sen doktora gittin mi?ben gitmelimiyim sence pko var bende

bir fiil ara vermeden 5 sene kullandım
2009 haziran ayında son hapımı içtim haziran sonu adet oldum bir daha hap kullanmadım
40 gün felan gecikti adetim hapı bırakınca
ağustos ayında adet gördüm ve doktora gittim hamile kalmadan önce yapılması gereken testlerim yapıldı (kan) ve eylül ayında folik aside başladım
bu mart ayında da hamile olduğumu öğrendim şuan 5 aylığız :CüvCüv:
acele etmeyin hapı bırakınca bir süre adet düzeniniz olmuyo zaten özellikle ilk 8 ay

Çok sevindim canım ya inşallah hayırlısıyla alırsınız bebişinizi kucağınıza, darısı en hayırlı zamanda isteyen herkesin başına inşallah.

Ben hiç hapla korunmayı istemedim ama mecburiyetten başladım fazla uzatmadanda bebeğim olsun istedim ama eşimden dolayı erteledik gerçi daha 7 ay oldu evleneli ama şimdide ben kendimi hazır hissetmiyorum ya da olmayacak diye çok korkuyorum. Nasıl garip bir durumdayım hala çözemedim:a015:

evet şimdi doktordan geldim bırakınca gecikme oluyormuş normalmiş biçok kadının başına gelirmiş 1hafta daha beklemeliyim gelmezse adet söktürücü bide folik asit verdi kist falan yok herşey temiz

Sorun olmamasına sevindim, darısı başıma inşallah. Korkuyorum ya başta bebek isteyen ben şimdi doktora gidip adım atmaya bile korkuyorum :KK43:

bende 9 ay hap kullandım.hapı bıraktığım ay bir haftalık gibi bir gecikme oldu adetimde sonraki 2 ay düzenliydi ve 4. ayımda hamile kaldım.

ben hapı bırakır bırakmaz folikasit içmeye başladım.bunun dışında herhangibirşey yapmamıştım.

Sorun olmamasına sevindim, darısı başıma inşallah. Korkuyorum ya başta bebek isteyen ben şimdi doktora gidip adım atmaya bile korkuyorum :KK43:

korkma canım bence git bi baksın bende bi sorun yok ama olabilirdide allah korusun kist falan olabilir ihmal etmemek lazım

korkma canım bence git bi baksın bende bi sorun yok ama olabilirdide allah korusun kist falan olabilir ihmal etmemek lazım

Allah korusun ya, inşallah bende de bişey yoktur. En kısa zamanda bende gitmeliyim. Birde muayene nasıl oluyor sadece kan testleri falan mı yapılıyor? Hiç gitmedim ben çünkü daha önce jinekolağa :KK43:

bende 9 ay hap kullandım.hapı bıraktığım ay bir haftalık gibi bir gecikme oldu adetimde sonraki 2 ay düzenliydi ve 4. ayımda hamile kaldım.

ben hapı bırakır bırakmaz folikasit içmeye başladım.bunun dışında herhangibirşey yapmamıştım.

Sanada hayırlı olsun arkadaşım, Allah aratmamış ne güzel çok zaman geçmeden almışsın güzel haberi :)

Allah korusun ya, inşallah bende de bişey yoktur. En kısa zamanda bende gitmeliyim. Birde muayene nasıl oluyor sadece kan testleri falan mı yapılıyor? Hiç gitmedim ben çünkü daha önce jinekolağa :KK43:

gerçektenmi kaç yıllık evlisinki hiç gitmedin şaşırdım vallaha
canım ozaman ilk defa gidiyorsan sana önce aşağıdan bakar rahimin içine smear alır enfeksiyon kanser testi için falan (yani korkacak bişe değil) sonrada ultrason yapar canım korkma sakın ama doktorunu iyi seç imkanın varsa özele git devlette hiç ilgilenmiyorlar ne yazıkki
gidip o koltuğa oturuncada kendini rahat ve serbest bırak korkacak bi durum yok
hormon testi yaparsa adet olunca 2./3. gün gel diyecektir kan alacaktır

X