Hamile kalma korkusu

Benim için faydalı bir yorum oldu teşekkür ederim. Acaba adet olmaya birkaç gün kala mı daha risksiz yoksa adet bitimi sonrası mı
Adetiniz uzun sürüyorsa başlamadan daha risksiz.bunu da ovulasyon testleriyle anlayabilirsiniz sürekli yapmak pratik değil ama o yüzden adetten hemen öncesi ben mantıklısı.ancak zamana takılmamak için çift korunma yöntemi en en iyisi prezervatif artı hap gibi

Sizin olmadı diye baskasininda olmuyor anlamadım saglikciyin ve korunduğu halde hamile kalan milyon insan vwr

Genellikle uygulama hatası nedeniyle.hapı saati saatine almıyor,prezervatifi tam koitus sırasında takıyorsa sonrasında kontrolünü yapmıyorsa insanımız hata payı %1-2 geçen metodların hatası %bilmem kaçlara çıkıyor.sorsan doğru yaptım diyor ama detayına Girince bir sürü hatalı kullanım.tabiki herşeyi tam yapınca da ihtimal var ama çift korunma yöntemi ile bu oran da çok çok azalacaktır artı ovulasyon takibi ile.bırakalım insanlar aşklarını yaşasınlae 😂

İlki neyse de ikincisinin dünyaya gelmek için azmi 👏👏👏 aferin evladım hayatta da tuttuğunu koparırsın inşallah. Ellaya kafa tutmuş bebesin sen
Tam anlamıyla öyle bir çocuk zaten, fırlama mı desem çıkıntı mı desem, güdük boyuyla herkese her şeye inat, çarşı holiganı gibi mübarek😂
Değil 2, 4 yöntemle korunsan o yine olurmuş

Hiç bir korunma yöntemi %100 olmadığına göre sizin cinsel hayatınız ancak menapoz zamanınızda düzelecek sanırım. O zamana kadar terapi almazsanız rahat rahat sevişeceğinizi zannetmiyorum. Zaten hapı, spirali eleyince geriye kol altı implantı ve kondom kalıyor. İmplantta hormon sınıfında geriye kalan tek şey kondom. Yani evlenince de böyle korunacaksanız içiniz nasıl rahat edecek?
Hamilelik istemeyen kadınlar korunmalı, önlemini almalı ama yine hamile kaldıysa kürtaj yaptırılabilir. Bu da bir ihtimal. Her hamilelik çocuk sahibi olmak demek değil yani.

O ay aynı saatte doğum kontrol hapı icin- kondom kullanin- online takvim indirip yumurtlamaya uzak gunlerde ilikisye girin ve içinize bosalmasin.
hala doğarsa da adını İsa koyabilirisniz 😂😂

Hiç bir korunma yöntemi %100 olmadığına göre sizin cinsel hayatınız ancak menapoz zamanınızda düzelecek sanırım. O zamana kadar terapi almazsanız rahat rahat sevişeceğinizi zannetmiyorum. Zaten hapı, spirali eleyince geriye kol altı implantı ve kondom kalıyor. İmplantta hormon sınıfında geriye kalan tek şey kondom. Yani evlenince de böyle korunacaksanız içiniz nasıl rahat edecek?
Hamilelik istemeyen kadınlar korunmalı, önlemini almalı ama yine hamile kaldıysa kürtaj yaptırılabilir. Bu da bir ihtimal. Her hamilelik çocuk sahibi olmak demek değil yani.
Kürtaj mi. Yanlışlıkla.hamile kalıp kalıp kürtaj mi.olacak bu mudur

Düzgün bir doğum kontrol yöntemi bulana kadar her ay hamilelik korkusu çektim desem yeridir :KK70: o yüzden seni anlıyorum.
Ama sonunda buldum. Doğum kontrol hapı kullanarak tam 6.5 yıl korundum. Hiçbir acabam da olmadı. Sonra hapı bıraktım o ay hamilelik oldu.
Kısacası eğer risk grubunda değilsen haplar çok güzel:)
Merhaba ilaç yan etki yaptı mı size iştah açması gibi eczanede satılanlardan mı aldınız yoksa sağlık ocaklarının verdiklerinden mi?

Kürtaj mi. Yanlışlıkla.hamile kalıp kalıp kürtaj mi.olacak bu mudur

Bana yazmamışsınız ama dikkatimi çekti. Bütün önlemleri aldığı halde kişi gebe kalmışsa ve doğurmak istemiyorsa elbette ki yasal hakkını kullanarak kürtaj olabilir. Nesini garip buldunuz?

Bana yazmamışsınız ama dikkatimi çekti. Bütün önlemleri aldığı halde kişi gebe kalmışsa ve doğurmak istemiyorsa elbette ki yasal hakkını kullanarak kürtaj olabilir. Nesini garip buldunuz?
Ben bu konuda da başka konularda tartışmayı sevmiyorm çünkü herkes aynı görüşte olamaz bu imkansız. Sonra sırf birinin görüşü farklı diye. Birileri sikayetedip ban aliyorz ne hakaret var ne bişey.

Ben bu konuda da başka konularda tartışmayı sevmiyorm çünkü herkes aynı görüşte olamaz bu imkansız. Sonra sırf birinin görüşü farklı diye. Birileri sikayetedip ban aliyorz ne hakaret var ne bişey.

İyi de bir başkasının yazdığını siz alıntılayıp sormuşsunuz. Bir dahakine kişiye özel mesaj atmanızı öneririm, tartışma çıkmaz, polemikten de banlanmazsınız.

Düzgün bir doğum kontrol yöntemi bulana kadar her ay hamilelik korkusu çektim desem yeridir :KK70: o yüzden seni anlıyorum.
Ama sonunda buldum. Doğum kontrol hapı kullanarak tam 6.5 yıl korundum. Hiçbir acabam da olmadı. Sonra hapı bıraktım o ay hamilelik oldu.
Kısacası eğer risk grubunda değilsen haplar çok güzel:)
Aylık yada 3 aylık iğne kullandınız mı hiç ? Yan etkileri hapa nazaran daha azmis deniliyor ama

direk tuplerimi baglattim.
Şu an tek gündem maddem bu. 2 yavrum var, çift korunuyoruz ama resmen hamile kalmaktan deli gibi korkuyorum. Bu ay doktora gittim “hiç normal değil, bu kadar stres yaşamana değmez, bu operasyonu düşün” dedi en sonunda (bunu ben de biliyorum ama işte söz geçiremiyorum düşüncelerime)

Şu an tek gündem maddem bu. 2 yavrum var, çift korunuyoruz ama resmen hamile kalmaktan deli gibi korkuyorum. Bu ay doktora gittim “hiç normal değil, bu kadar stres yaşamana değmez, bu operasyonu düşün” dedi en sonunda (bunu ben de biliyorum ama işte söz geçiremiyorum düşüncelerime)

ben sezeryan dogumumda oldugum icin cok iyi oldu.

siz ayrica ameliyat olacaksaniz belki esiniz vazektomi dusunur, erkeklerde daha kolay oluyormus diye okumustum.

ben sezeryan dogumumda oldugum icin cok iyi oldu.

siz ayrica ameliyat olacaksaniz belki esiniz vazektomi dusunur, erkeklerde daha kolay oluyormus diye okumustum.
Aslında onu ben de duydum ama eşimin buna yansıyacağını düşünmüyorum, benden daha çöl korkuyor çünkü operasyondan 🤣

Korunmayı sadece yumurtlama haftasında yaptım diğerlerinde prezervatif veya ilaçla korunmadım 1 yıldır hamile kalmadım. Tabi diğer günler düşük bir ihtimalde olsa gebelik olabilir. Yüzde yüz olmasa da en iyisi hapla birlikte prezervatif kullanmak

X