Hamile kalma korkusu

i
Herkese merhabaa
Sizin de bildiğiniz gibi korunduğu halde hamile kaldığını söyleyen birçok kadın var. Sanırım bu yüzden korkuyorum. 5 yıllık bir ilişkim var ve şuan nişanlıyız. Birlikte olmak istediğim halde sırf bu minicik ihtimal yüzünden birlikte olmuyorum. Bu 5 senelik ilişkide 3 kez birlikte olduk prezervatifle korunarak. Korunmamiza rağmen her ilişkiden sonra hamile kalma korkusu yaşadım ve kendimi yıprattım. Tabiri caizse ya hamileysem diye yerlerde yuvarlandim:deli: O yüzden son 1 senedir hic ileri gitmedik.

Size sorum, çok mu abartıyorum? Yoksa 0 ihtimal için bu şekilde davranmak en doğrusu mu?

Prezervatif dışında bir korunma yöntemi şuan düşünmüyorum. Keşke koruma oranı %100 olsaydı :KK14:
Durumumla ilgili görüşlerinizi ve deneyimlerinizi merak ediyorum sevgilerr
inan bana hamile kalmak okadar kolay degil. kadinlarin yumurtlama donemi disinda hamiel kalma ihtimali yuzde 1. yumurtalama donemi disinda iliskiye girin. ve korunun. ayrica iliskiden sonra genital bolgenizi yikayn sikinti olmayacaktr

Düzenli dogum kontrol hapı kullanmama rağmen hamile kaldim , mutlaka 2. korunma yöntemi seçim derim. Doğum kontrol hapi + prezervatif gıbı

En basit ilaçların bile yan etkileri, ufak da olsa zararları oluyor o nedenle hap kullanma taraftarı değilim. Hormonal haplar veya iğneler kullanmak istemiyorum evlendikten sonra da. Eşim korunsun istiyorum prezervatif en sağlıklısı geliyor. Normal hayatımda da ağrı kesici bile olsa ilaç içememeye gayret eden biriyim :)
Anladım
Kar zarar hesabı yapınca bana hamile kalmaktan daha iyi geliyor hapların yan etkileri...

Bu arada düzenli regl olan biri olarak ben beklenen adet günümden tam 1 gün önce hamile kalmışım. O ay ovulasyon testi ile takip etmiştim 2 kere yumurtladım 15 gün arayla.
Konu sahibi evde her gün ovulasyon testi yaparak yumurtlama gününü tespit edebilir ve o gün ve o günden sonraki 3 gün ilişkiden kaçınabilirsiniz

Aylık yada 3 aylık iğne kullandınız mı hiç ? Yan etkileri hapa nazaran daha azmis deniliyor ama
Hayır doktorum onları önermedi.
Ama nuvaring kullandım. Vajinal halka
Vajinaya yerleştiriyosunuz 3 hafta kalıyor o sırada hormon salıyor hap gibi. Çıkarınca 1 hafta sonra adet olunuyor

Herkese merhabaa
Sizin de bildiğiniz gibi korunduğu halde hamile kaldığını söyleyen birçok kadın var. Sanırım bu yüzden korkuyorum. 5 yıllık bir ilişkim var ve şuan nişanlıyız. Birlikte olmak istediğim halde sırf bu minicik ihtimal yüzünden birlikte olmuyorum. Bu 5 senelik ilişkide 3 kez birlikte olduk prezervatifle korunarak. Korunmamiza rağmen her ilişkiden sonra hamile kalma korkusu yaşadım ve kendimi yıprattım. Tabiri caizse ya hamileysem diye yerlerde yuvarlandim:deli: O yüzden son 1 senedir hic ileri gitmedik.

Size sorum, çok mu abartıyorum? Yoksa 0 ihtimal için bu şekilde davranmak en doğrusu mu?

Prezervatif dışında bir korunma yöntemi şuan düşünmüyorum. Keşke koruma oranı %100 olsaydı :KK14:
Durumumla ilgili görüşlerinizi ve deneyimlerinizi merak ediyorum sevgilerr
Çok abartıyorsun
7 aydır hamile kalmak için taklalar atıyorum
Yumurtlama günleri ilişki yapıyorum
Kalkmadan yatıyorum yastık ayağa hava kaldırmak tutmadı
O kadar zorlama
Yumurtlama günlerinde birlikte olma yeter.
Zaten korunuyorsunuz da birşey olmaz korkma
Stress yapma zevk almaya bak

Uzun süre oldu, kayganlaştırıcı jel ile çözülen bişey olduğu için takmadım pek
Şimdi spiral var bu defa da tam tersi, bence bu daha kötü :KK70:
Aa spiral daha mı kötü onun takılışı aklımda soru işareti çatal muayenesi gibiyse yok katiyen taktıramam zaten ben ama ben de başka yöntemler arıyorum. Hap yahut spiral kaysa bile 2.çocuk olsa da sorun yok 1.kızım var zaten ama hapın yan etkisini istemem aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık :KK70:

Ya ben nişanlıyken hiç hazır değilken birliktelik oldu ve hala kendimi suçlu hissediyorum keşke yapmasaydım diye birde adetimin son günleriydi çok çok pişmanım

Aylık yada 3 aylık iğne kullandınız mı hiç ? Yan etkileri hapa nazaran daha azmis deniliyor ama
3 aylık iğne ile 3. çocuğunu doğuran görümcem var😂😂

Deri altı implantı kullanan var mı acaba, onu metal ediyorum.
Son zamanlarda oldukça revaçta ama, uygulama sonrası etkilere dair pek bilgi yok.

X