Hamile kalma korkusu

Evet, bi 10 kusur sene takvim yontemi+prezervatifle korunduk, kendimce riskli olmayan bi zamanda soka ugradim.
Ondan sonra toparlanamadim ayni seyi yasamak istemedim. Araya sogukluk girdi, baska seyleri sorun etmeye basladik ev arkadasi gibi takiliyoruz.

Edit: imla

Tam olarak cinsel hayatımızı iptal ediyoruz denemez sadece ilişki olmuyor. Evlendikten sonra sürpriz bir şekilde hamile kalırsam şuan olduğu gibi büyük bir travma olmaz. Evlendikten sonra bu kadar panik yapmam diye düşünüyorum. Her anlamda en sağlıklısı prezervatif geldiği için prezervatif dışında bir yöntem düşünmüyorum. Hormonal ilaçlar kullanmak istemiyorum

Benim şahsi görüşüm ilişki yoksa cinsellik de olmadığı yönünde. Doktorla görüşerek mi aldınız bu kararı? Doktoruma danışarak önerdiği doğum kontrol hapını kullanmaya başladım ek olarak eşim prezervatif kullandı. Çocuk düşündüğünüz zaman korunmayı bıraktık, kısa bir zaman sonra da gebe kaldım. Sizi tenzih ederek söylüyorum çok kulaktan dolma ifadelere inanan insanlar var, hap kullanmak tüylenme yapar, kilo aldırır, kısırlık yapar şeklinde. Bence doktorunuza danışın sizin için en sağlıklı korunma yönteminin ne olacağını birlikte belirleyin derim

Herkese merhabaa
Sizin de bildiğiniz gibi korunduğu halde hamile kaldığını söyleyen birçok kadın var. Sanırım bu yüzden korkuyorum. 5 yıllık bir ilişkim var ve şuan nişanlıyız. Birlikte olmak istediğim halde sırf bu minicik ihtimal yüzünden birlikte olmuyorum. Bu 5 senelik ilişkide 3 kez birlikte olduk prezervatifle korunarak. Korunmamiza rağmen her ilişkiden sonra hamile kalma korkusu yaşadım ve kendimi yıprattım. Tabiri caizse ya hamileysem diye yerlerde yuvarlandim:deli: O yüzden son 1 senedir hic ileri gitmedik.

Size sorum, çok mu abartıyorum? Yoksa 0 ihtimal için bu şekilde davranmak en doğrusu mu?

Prezervatif dışında bir korunma yöntemi şuan düşünmüyorum. Keşke koruma oranı %100 olsaydı :KK14:
Durumumla ilgili görüşlerinizi ve deneyimlerinizi merak ediyorum sevgilerr
ne kadar garip bi düşünce tarzınız var.korkudan 5 senede 3 kere ilişkiye girene kadar doğru dürüst prezervatif + doğum kontrol hapıyla korunsanız daha güvenli ve mantıklı olur zaten.

Zaten ayın her günü hamile kalma durumu yok yumurtlama günlerinde ilişkiye girmezsiniz. Prez +hapla korunabilirsiniz.
Korkacak bsy yok
Ayrıca bu forumda hamile kalma topiclerine baksanız anlarsınız. Hamile kalmak o kadar da kolay değil. Korunmasız ilişkiye girip hamile kalamayan kişiler çok fazla..

5 senelik ilişkide 3 kez mi birliktelik?umarım pişman olmazsın

Bu söylediğim dönüp dolaşıp beni bulmaz inşallah çok korkuyorum böyle konulara yorum yapmaya 😂😂
Prezervatife neden güvenmiyorsunuz anlamadım? Uygun şekilde ve kaliteli bir marka kullanın, son derece güvenli. 11 yıllık evliliğimde kendisiyle en ufak bir sorun yaşamadım ( Allahım bu laflardan sonra bana korunarak hamile kaldım diye konu açtırtma aaamiiiiiiiiin 😂😂😂😂)

Düzgün bir doğum kontrol yöntemi bulana kadar her ay hamilelik korkusu çektim desem yeridir :KK70: o yüzden seni anlıyorum.
Ama sonunda buldum. Doğum kontrol hapı kullanarak tam 6.5 yıl korundum. Hiçbir acabam da olmadı. Sonra hapı bıraktım o ay hamilelik oldu.
Kısacası eğer risk grubunda değilsen haplar çok güzel:)
Hormon bozukluğu kilo alımı yapıyor mu?

Evli olsam bu kadar kasmam. Belki ben de evlendikten sonra cocuk sahibi olmaya çalışıp olamayacağım insan bilemiyor yaşamadan. İlaç kullanmak istemiyorum. Bu fikir beni rahatsız ediyor. Nedenini diğer mesajlarda açıkladım :)
Yok, kasarsınız.
Hamile kalacağım diye ödüm kopuyor, ikinci çocuktan sonra fellik fellik kaçıyorum adamdan.
Her şeyden öte benim cinselliğe bakış açımı değiştirdi bu durum.
İnsan iki kere kazara çocuk doğurunca, korunurken, aklı çıkıyor hatta.

Spiral artı prezervatif güçlü bir koruma ama spiral kayması vs durumları da korkutuyor.
Yine de araştırın, çoğu jinekolog bu iki yöntemi bir arada öneriyor.

Yok, kasarsınız.
Hamile kalacağım diye ödüm kopuyor, ikinci çocuktan sonra fellik fellik kaçıyorum adamdan.
Her şeyden öte benim cinselliğe bakış açımı değiştirdi bu durum.
İnsan iki kere kazara çocuk doğurunca, korunurken, aklı çıkıyor hatta.

Spiral artı prezervatif güçlü bir koruma ama spiral kayması vs durumları da korkutuyor.
Yine de araştırın, çoğu jinekolog bu iki yöntemi bir arada öneriyor.
:olamaz:

Bence abartıyorsunuz. Prezervatif ile korunurken hamile kalmak çok düşük bir ihtimal, hadi ek olarak bir de yumurtlama gününe denk gelmesin tamamdır. Çok küçük bir ihtimal üzerine ciddi bir kısıtlamaya gitmek abartı. Bu taşa takılıp düşme ihtimaline karşı evden çıkmamak gibi bir şey.
Korunurken hamile kalanların çoğu çok yüksek koruması olmayan yöntemleri kullananlar. Ben de geri çekme yöntemi ile hamile kalmıştım örneğin. Ama bu bile çok düşük bir ihtimal sayılır, insanlar yıllarca uğraşıyor bunun için.

Adet takvimi uygulaması kullanıyorum. Adetim düzenli. Orda belirtiyor yumurtlama günlerini. Ne kadar doğru bilemiyorum. En düşük risk ne zaman olur? Adet öncesi mi sonrası mı?
Adet öncesi ve sonrası birkaç gün düşük riskli oluyor. Prezervatifi kalın olandan kullanın. Kullandıktan sonra kontrol edin. Ben bir süre doğum kontrol hapı kullandım sonra bıraktım yani 2 yıldır geri çekilme yöntemini uyguluyoruz bir şey olduğu yok. Çevremde de yok. Biraz abartmışsınız. O korunma yöntemlerinin %100 olmama sebepleri ufak tefekte olsa kullanan kişiyle alakalı bir durum. Mesela prezervatifin yırtılması ya da hapın düzenli kullanılmaması, spiralin kayması vs... Bu kadar kasmayın kendinizi. Dikkatli olun yeter

Ay ben bunu sevgiliyken opusunce bile olacak sanirdim. Esimi delirttim yillarca. Sadece evlenince yakinlasinca kafanda boyle tedirginlikler olmadan butun yakinlasmalar daha keyifli korku buyukse beklemekte en guzeli. Bekledim hic pisman olmadim

X