Hamile kalma korkusu

Korundugu halde hamile kalan vardir tabi ama cogunluk aylarca ugrasip hamile kaliyor. Kounmaniza ragmen gebelik olusmasi dusuk bir ihtimal

Tam olarak cinsel hayatımızı iptal ediyoruz denemez sadece ilişki olmuyor. Evlendikten sonra sürpriz bir şekilde hamile kalırsam şuan olduğu gibi büyük bir travma olmaz. Evlendikten sonra bu kadar panik yapmam diye düşünüyorum. Her anlamda en sağlıklısı prezervatif geldiği için prezervatif dışında bir yöntem düşünmüyorum. Hormonal ilaçlar kullanmak istemiyorum
Zaten prezervatif dışındaki yöntemleri reddettiğiniz için buradaki deneyimlerin size nasıl yardımcı olacağını anlamadım. Yetişkin bir kadın olarak yumurtlama gününden filan haberiniz vardır zaten. O günlere denk getirmeyin. Başka da bir yolu yok sizin durumda

Korundugu halde hamile kalan vardir tabi ama cogunluk aylarca ugrasip hamile kaliyor. Kounmaniza ragmen gebelik olusmasi dusuk bir ihtimal
Arkadaşım son 2 hamileliği spiral+ prezervatif ile oldu ama çocukların yiyecek ekmeği varmış diyorum ben ona. Nasip işte. Kimisi de uğraşıyor olmuyor onda nasip, Allah önce isteyenlere versin diyorum hep

Bu söylediğim dönüp dolaşıp beni bulmaz inşallah çok korkuyorum böyle konulara yorum yapmaya 😂😂
Prezervatife neden güvenmiyorsunuz anlamadım? Uygun şekilde ve kaliteli bir marka kullanın, son derece güvenli. 11 yıllık evliliğimde kendisiyle en ufak bir sorun yaşamadım ( Allahım bu laflardan sonra bana korunarak hamile kaldım diye konu açtırtma aaamiiiiiiiiin 😂😂😂😂)
Ben şimdiden Allah analı babalı büyütsün diyorum 😁 çünkü buna aşırı inanıyorum

Benim için faydalı bir yorum oldu teşekkür ederim. Acaba adet olmaya birkaç gün kala mı daha risksiz yoksa adet bitimi sonrası mı
adet olmadan önce risk daha düşük, adet sonrası değil.
şöyle düşünün, her kadında farklı olmakla beraber adet döngüsü ortalama 28 gündür. bu döngü adetin birinci günü ile başlar bir sonraki adet geldiğinde sıfırlanır/başa döner. yine ortalama olarak yumurtlama döngünün 14üncü gününde gerçekleşir. ama bu net bir sayı değildir 12ve 16ıncı günler arası riskli kabul edilir. ama adetin kaç gün sürdüğü, döngünün kaç günde bir olduğu, yumurtalamanın ne zaman olduğu her kadında farklılık gösterir. diyelim ki 6 gün adet gördünüz, 4 gün sonra yani döngünüzün 10uncu günü seviştiniz. eğer erken yumurtladıysanız hamilelik riski olabilir. ama adetinize birkaç gün kalması demek döngünün 25inci günü falan demektir, bu zamanda yumurtlama olması düşük ihtimal. imkansız denmez ama normale göre baya düşük bir ihtimal.

bunun dışında benzer sebep ve korkular nedeniyle 3 seneden fazladır doğum kontrol hapı kullanıyorum. bir zararını görmedim, memnunum. hatta adetlerim daha düzenli ve ağrısız. hap kullanmanıza engel teşkil edecek bir durumunuz yoksa hekimize danışarak kullanabilirsiniz. yine de içime sinmez korkarım diyorsanız birden fazla yöntemi bir arada kullanın. yani atıyorum normalde hap kullanın yumurtlama dönemlerinizde ekstra tedbir olarak bir de kondom kullanın. ancak ikisini de kullanılması gerektiği gibi kullanmaya özen gösterin. (kondomu ilişkinin en başında takmak, hapı düzenli kullanmak vs gibi)iyi günler.

E madem o kadar korkuyorsun sende birlikte olmayıver. Zaten nişanlıymıssın az daha bekle evlenince ooo beybi beybii :halay::halay::halay::halay:

Yok, kasarsınız.
Hamile kalacağım diye ödüm kopuyor, ikinci çocuktan sonra fellik fellik kaçıyorum adamdan.
Her şeyden öte benim cinselliğe bakış açımı değiştirdi bu durum.
İnsan iki kere kazara çocuk doğurunca, korunurken, aklı çıkıyor hatta.

Spiral artı prezervatif güçlü bir koruma ama spiral kayması vs durumları da korkutuyor.
Yine de araştırın, çoğu jinekolog bu iki yöntemi bir arada öneriyor.
Aynen böyleyim. Sizin 2 çocuk hangi yöntemle oldu

Bu konuyu ben actim sanki. Yalniz evli olunca da endise bitmiyor. Hicbir yontemin yuzde 100 korumamasi cok buyuk sikinti. Dogumun ardindan doktorumun onerisiyle spiral taktirdim, kontrole gittigimde gorduk ki kaymis. Doktor da bana sanki cok normal birseymis gibi arada kayabiliyor yaaa deyince spirale hic guvenim kalmadi. Spiralle hamile kalan da duydum yakin cevremde. Emziren anneler icin dogum kontrol hapi da yasak. Evlenince bitmiyor yani bu sorun. Felaket tellali gibi oldum ozur dilerim ama yarama tuz basti bu konu 😀

ay bu ben,
korunma konusuna o kadar takiktim ki, evlilik oncesi cinsel iliski bile dusunemedim maalesef.
Evlendikten sonra da cift yontem,
tek yontemle korundugum tek donem 1. cocugumu dogurduktan sonraki emzirme donemi, zira emzirirken bir cok yontem onerilmiyor,
o zaman 2 yil prezervatif ile korunduk, ki onda da 2. cocuk zaten istiyorduk, sadece cok yakin olmasin diyorduk, yoksa hani korunurken hamile kalsam cok uzulmezdim.
Ama 2. cocuktan sonra yine sorun yasayacagimi bildigim icin direk tuplerimi baglattim.

Ve resmen hayatim degisti.
Bunca zaman o kadar stresi neden cekmissem.
Bence insan rahatlayamiyorsa elbette ki korunma yontemlerini artirabilir,
ama beyin bidi bidi etmeye devam ediyorsa, belki de en guzeli bir terapiste danismaktir.
Zira zaman geciyor, olan gencligine oluyor insanin :olamaz:

Çocuk istemiyorum, hem eşim hem ben korunuyoruz. Yine de hamile kalırsam herhalde ekstra bir korunma yöntemi daha eklerim. Hiç hamilelik şüphesi yaşamadığım için herhangi bir travmam yok, ilişkiden uzak kalmayı hiç düşünmedim ama bir kere bile korunurken hamile kalırsam terapistimin kapısını çalmam gerekeceğine eminim.

evet dediğiniz gibi çok çok küçük bir ihtimal.
evlendikten sonra da hamile kalamıyorum, 2 senedir uğraşıyoruz dersiniz. bu stres bünyeye fazla:KK14:

Adet takvimi uygulaması kullanıyorum. Adetim düzenli. Orda belirtiyor yumurtlama günlerini. Ne kadar doğru bilemiyorum. En düşük risk ne zaman olur? Adet öncesi mi sonrası mı?
öncesi. Sonrası her zaman riskli. Bence siz bir kadın doğum doktoruna gidin, size uygun bir korunma yöntemi belirleyin ve kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulun.

Herkese merhabaa
Sizin de bildiğiniz gibi korunduğu halde hamile kaldığını söyleyen birçok kadın var. Sanırım bu yüzden korkuyorum. 5 yıllık bir ilişkim var ve şuan nişanlıyız. Birlikte olmak istediğim halde sırf bu minicik ihtimal yüzünden birlikte olmuyorum. Bu 5 senelik ilişkide 3 kez birlikte olduk prezervatifle korunarak. Korunmamiza rağmen her ilişkiden sonra hamile kalma korkusu yaşadım ve kendimi yıprattım. Tabiri caizse ya hamileysem diye yerlerde yuvarlandim:deli: O yüzden son 1 senedir hic ileri gitmedik.

Size sorum, çok mu abartıyorum? Yoksa 0 ihtimal için bu şekilde davranmak en doğrusu mu?

Prezervatif dışında bir korunma yöntemi şuan düşünmüyorum. Keşke koruma oranı %100 olsaydı :KK14:
Durumumla ilgili görüşlerinizi ve deneyimlerinizi merak ediyorum sevgilerr
hiçbir koruma yüzde yüz değildir. o yüzden bence bu kadar korkuyorsanız hiç o kulvara girmeyin derim. ben evlendim 3 sene doğum kontrol hapı ile korundum yazz ile. hiçbişi olmadı. hiçbirşeye de dikkat etmedim ekstra. ama evliydim. biraz da rahattım yani... ama benim doğum kontrol hapı ile hatta spiral ile bile hamile kalan arkadaşlarım var. bazı yazıları okuyorum burda kaza ile hamile kaldım vs diye... millet de ahkam kesiyor "korunsaydın ya cahil misin" gibi ama işte bazen milyonda bir ihtimal bile tutabiliyor. o yüzden yerinde olsam uzak dururdum. o milyonda bir piyangonun kime vuracağı belli olmuyor.

Bu konuyu ben actim sanki. Yalniz evli olunca da endise bitmiyor. Hicbir yontemin yuzde 100 korumamasi cok buyuk sikinti. Dogumun ardindan doktorumun onerisiyle spiral taktirdim, kontrole gittigimde gorduk ki kaymis. Doktor da bana sanki cok normal birseymis gibi arada kayabiliyor yaaa deyince spirale hic guvenim kalmadi. Spiralle hamile kalan da duydum yakin cevremde. Emziren anneler icin dogum kontrol hapi da yasak. Evlenince bitmiyor yani bu sorun. Felaket tellali gibi oldum ozur dilerim ama yarama tuz basti bu konu 😀
Emzirirken kullanılabilen doğum kontrol hapları var.

biz cocuk isteyene kadar prezervatif kullandik. Hicbirsey olmadi ama her seferinde kontroll ettik. 3. denemedede oldu sükür.

X