hamile kalamayanlar ve tedavi ile hamile kalanlar lütfen buraya konuşalım

valla ciddi diyorum ben kolay kolay kimseye öyle demem ama sen diyodun ev toplycm adet olcam ben hiç ihtimal vermedim bence hamile falan demiştim şükür çıktı tabi bu işin gırgır kısmı:)meleğin geldi ne güzel inan çok sevindim darısı bizlere inşallah ne olur dua et sende.bu gün yeni doğmuş bi bebek gördüm nerdeyse ağlycaktım hüngür hüngür çok duygusal oldum zaten:KK43:ALLAHIM inşallah hayırlısıyla kucağna almayı nasip eder yorma kendini dinlen

valla cnm cok saolasın bende ıste ılk testı yaptımda sılık cıkanda ılk basta cıkmadı hıc bısey bıraz bekledıkten sonra cıktı ve ben cıkmadı gene bosuna gıttı emeklerım dedım ve ağlıyosum evde eşimde o anda kapıyı caldı aglar gormesın benı dedım gozyaslarımı sıldım kapıyı actım elımde test tutamadım kendımı bı aglıyorum bı aglıyorummmmm hıc kıra hıckıra ıc ceke ceke adam noldunu sasırdı dıs kapı acık kaldı apartamanda bıle duyulmustur aglamam dayanamıyorum artık bennn dıye esımde tesellı etmeye calısıyor benı adam sok oldu :))) tup bebek yaparız herseyı denerız uzme kendını hadı aglama dıye bı hal oldu :))anaa sonra bı baktım sılık cızgııı aglamanın yerını susma aldı ve heycan esıme gosterdım ahrbı var dedı sonrada hemen yola cıktık zaten ankaraya varmı yokmu derken 4 gun gecmıstı allahtan tatıldeydık zaman cabuk gectı yoksa ıcım ıcımı yerdı valla:))sonuç olarak boşuna ağlamıs oldum :)) meğerse hamişmişim haberım yok:)) cok enteresan oldu yanı benım ogrenmem felan:))sende sakın uzme kendını bak hıc beklemıyorudm olcanı yanı resmen süpriz oldu :))belırtıde vermedı hala gozguslerımın ucları acımıyor koyulasma yok hep aynada bakardım kendıme once kıprıklerımde karısmadı gozbebeklerım buyumedı sadec ıstah var bıde uyku dun bugun 2,3 saat uyyorum gunde gunduz tuaf bı uyku bayılır gıbı:) daha bısı yok deger yukseldıkce olur belkı bıde goguslerımde hafıf agrı var hanı cok asırı agrırdı adet olmadan once sımdı normal herzamankınden fazla olmayan bı agrı bıde ekılırken cocuk demekkı ozaman hanı yazmıstımda galıba sana suan ıgne batması gıbı sızı oluyo sana yazarken dedıydım farklı olarak o:)yanı onceden oyle bısey barız hıssetmemıstım bıldıgın ustuste 5 ,6 kez kendını dınledıgınde yada mesela ben burda yazarken olmustu hıssedılıyor kesınlıkle..bıde canım asırı domates cekmıstı bı kac gun bılmıyorum alakası varmı ama:) bıde bal polen arısutu propolıs karısımı yedım bu ay bu karısımıda yemeden once zerdecal bal tarcın corekotu karısımı yapmıstım onu yedım asılamadan sonra belıme bı kac gun sıcak su torbası koymustum ılıyana kadar belımden cekmedım..bol bol dua bı selavat vardı bende onu 1000 e tam asılama gunu tamamladım 1000 tane okudum sahıh bı rıvayettır dıyor dualr kabul olurmus okuyanın herkese mesaj attım asılama gunu bana dua edın nolur dıye...:)asılamam yapılırken bol bol dua ettım ..hatta cok komık ama esımle evde cnımız sıkılı yalandan kavga ettık o benı kanepeden assagı yıttı yere felan dustum bırbırımıze terlık attık ev dupleks bızım evın ıcınde kosturduk bırbırımızı yakalamaya calıstık:))) yanı cocuk ıı tuttu benım:)))darısı sana cnm ınsallh ummadıgın bı anda gelır bebısın

dua et bana... sabah test yaptırcam... ilk takibim ama kistlerim olduğu için bir ay deneme bir ay koruma, süreç çok uzun... hayırlısı hakkımızda. hiç hamile hissetmiyorum kendimi ama dur bakalım. senin gibi bu yollardan geçmiş insan daha iyi anlıyor, dualarında eksik etme bizi olur mu canım. Tekrar hayırlı olsun, sağlıkla doğsun gülücükler dağıtsın anne babasına inşallah :):nazar:

cook saol cnm hakkaten mesakkatlı yaa yıpratıcı bı surec benım 3 klomen 3 asılama oldu 3.de tutturduk asılamayı sukur kı.benımde ksıtlerım vardı nerdeyse 6 ay ugrestım kıstlerle sonunda erıttık ve tedavıye gecmıstık ve sonra okadar klomen kullandım halde 6 ay boyunca hıc kıstım olmadı dr bıle sasırdı olmadıgına:)bende aynen suan bıle hamıle hıssetmıyorum ınankı ::))cok saol cnm ınsallh sende hamıle kalıcaksın kendıne guven olacak ben cok umıtsızken oldu yaaa valla hala şooktayım yaa nasıl oldu dıye:)))guven ALLAHA dua et ben cok ınanıyorum duların hurmetıne:)

valla cnm cok saolasın bende ıste ılk testı yaptımda sılık cıkanda ılk basta cıkmadı hıc bısey bıraz bekledıkten sonra cıktı ve ben cıkmadı gene bosuna gıttı emeklerım dedım ve ağlıyosum evde eşimde o anda kapıyı caldı aglar gormesın benı dedım gozyaslarımı sıldım kapıyı actım elımde test tutamadım kendımı bı aglıyorum bı aglıyorummmmm hıc kıra hıckıra ıc ceke ceke adam noldunu sasırdı dıs kapı acık kaldı apartamanda bıle duyulmustur aglamam dayanamıyorum artık bennn dıye esımde tesellı etmeye calısıyor benı adam sok oldu :))) tup bebek yaparız herseyı denerız uzme kendını hadı aglama dıye bı hal oldu :))anaa sonra bı baktım sılık cızgııı aglamanın yerını susma aldı ve heycan esıme gosterdım ahrbı var dedı sonrada hemen yola cıktık zaten ankaraya varmı yokmu derken 4 gun gecmıstı allahtan tatıldeydık zaman cabuk gectı yoksa ıcım ıcımı yerdı valla:))sonuç olarak boşuna ağlamıs oldum :)) meğerse hamişmişim haberım yok:)) cok enteresan oldu yanı benım ogrenmem felan:))sende sakın uzme kendını bak hıc beklemıyorudm olcanı yanı resmen süpriz oldu :))belırtıde vermedı hala gozguslerımın ucları acımıyor koyulasma yok hep aynada bakardım kendıme once kıprıklerımde karısmadı gozbebeklerım buyumedı sadec ıstah var bıde uyku dun bugun 2,3 saat uyyorum gunde gunduz tuaf bı uyku bayılır gıbı:) daha bısı yok deger yukseldıkce olur belkı bıde goguslerımde hafıf agrı var hanı cok asırı agrırdı adet olmadan once sımdı normal herzamankınden fazla olmayan bı agrı bıde ekılırken cocuk demekkı ozaman hanı yazmıstımda galıba sana suan ıgne batması gıbı sızı oluyo sana yazarken dedıydım farklı olarak o:)yanı onceden oyle bısey barız hıssetmemıstım bıldıgın ustuste 5 ,6 kez kendını dınledıgınde yada mesela ben burda yazarken olmustu hıssedılıyor kesınlıkle..bıde canım asırı domates cekmıstı bı kac gun bılmıyorum alakası varmı ama:) bıde bal polen arısutu propolıs karısımı yedım bu ay bu karısımıda yemeden once zerdecal bal tarcın corekotu karısımı yapmıstım onu yedım asılamadan sonra belıme bı kac gun sıcak su torbası koymustum ılıyana kadar belımden cekmedım..bol bol dua bı selavat vardı bende onu 1000 e tam asılama gunu tamamladım 1000 tane okudum sahıh bı rıvayettır dıyor dualr kabul olurmus okuyanın herkese mesaj attım asılama gunu bana dua edın nolur dıye...:)asılamam yapılırken bol bol dua ettım ..hatta cok komık ama esımle evde cnımız sıkılı yalandan kavga ettık o benı kanepeden assagı yıttı yere felan dustum bırbırımıze terlık attık ev dupleks bızım evın ıcınde kosturduk bırbırımızı yakalamaya calıstık:))) yanı cocuk ıı tuttu benım:)))darısı sana cnm ınsallh ummadıgın bı anda gelır bebısın

ne güzel yazmışın canım ya burda bi komşu abla var yeni doğum yaptı bu gün görüştük bana sımsıkı sarıldı doğum yaparken sana çok dua ettim dedi çok duygulandım bide bebeği görünce bi tuaf oldum eve geldim eşimde geceye gitti bu gün ev ıssız çok kötü oldumanlatamaycğm bişey canım yaa bende istiyorum yaa ne olur dualarını esirgeme.canım selavat hergün kaç tane okuamız lazım veyada toplam ne kadar bendede bi dua var sürekli onu okuyorum ama hayırlısı işte.ya ben bebek için üzülemiyorum bile eşim dayanamyo hiç ona kıyamıyorum da hep içime atıyorum bide eşimin annesinde ve ablasında psikolojik sorunlar oldu eşimde de olur diye korkuyorum onu üzmek istemiyorum ama bende çok bunaldımm inan anlatalıcak gibi değil:)

hamıleyımmmmm kızlar mucızem geldı ..3.asılamam tuttu cok heycanlıyımmmmmm ve sevınclımmmm darısı sıze ınsalhhhhh

Çok sevindim canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.Dualarında bizi de unutma olur mu? Siftah senden bakalım sıra hangimizde?:KK9:

neden terreddüt ediyosun arkadaşım bu kademe kademe napalım dr. öle dediyse demekki aşı olmalısın içini ferah tut kaybedicek zamanımız yok her ay çok önemli 1 ay bile boşa geçirmemeliyiz allahın izniyle tutar inş. yüreğini temiz tut kib

haklısında canım daha benim bir yılım dolmadıki o üsden takılı kalıyorum :S

haklısında canım daha benim bir yılım dolmadıki o üsden takılı kalıyorum :S

haplarla tedavinden yanıt alamadıysan artık aşılamaya geçme zamanın gelmiş demektir 1 yılın dolmadı demissin peki ne yapmak istiyosun akışınamı bırakacaksın bi kaç ay? yapma ne olur kaybedicek zamanımız yok eğer durumunuzda varsa aşılamayı yaptır bakarsın beste gibi kalıverirsin sende ben yaklaşık 2 senelik evliyim hiç korunmadık son 1 senedir tedavi görüyorum çatlatma iğesi falan oluyyorum 3.çatlatmadan sonra aşı olcam bende 3e kadar yolu var onunda oda olmassa tüp içini ferah tut rabbim yanında yanımızda olsun ağzından duanı eksik etme hayırlısıyla olur bizimde unutma kaybedicek boşa geçirecek 1 ayımız bile olmamalı

adete 2 yada 3 gun kala cıkanlar var ama sen bılırsın canım kan testı yapıp cıkanlarda var. bende hıc cesaret yok yumoşlar buyudugunde vardı umıdım kalmadı.. belırtıler varmı neler mesela

merhaba,bende 9 nisanda çatlatma iğnes oldum ama henüz adet başlamadı.bnm de test yapmaya cesaretim yok.allah mübare cumada herkese nasip etsin(amin)

haplarla tedavinden yanıt alamadıysan artık aşılamaya geçme zamanın gelmiş demektir 1 yılın dolmadı demissin peki ne yapmak istiyosun akışınamı bırakacaksın bi kaç ay? yapma ne olur kaybedicek zamanımız yok eğer durumunuzda varsa aşılamayı yaptır bakarsın beste gibi kalıverirsin sende ben yaklaşık 2 senelik evliyim hiç korunmadık son 1 senedir tedavi görüyorum çatlatma iğesi falan oluyyorum 3.çatlatmadan sonra aşı olcam bende 3e kadar yolu var onunda oda olmassa tüp içini ferah tut rabbim yanında yanımızda olsun ağzından duanı eksik etme hayırlısıyla olur bizimde unutma kaybedicek boşa geçirecek 1 ayımız bile olmamalı

galiba haklısın rahim filminden cok korkuyorum bahane arıyorum sanki olsunda istiyorum durumum elhamdullillh var yatmadan meryem suresi ve lokman suresi bol bol dua ediyorum gün içerisnde fetih suresi okuyoum işte rabbim geciktirmeden versin inşallah aminnn

selam kızlar tecrübelerinize dayanarak bişey danışmak istiyorum size. bu arada ben yeniyim hoşgeldim :p ben de bu ay klomen başladım. doktorum 3 kez klomen denicez olmazsa iğneye başlıcaz o da olmazsa aşılama en son tüp bebek dedi.
iyi güzel de benim bu ay yumoşum yok :KK43:
bütün bu süreçte hiç yumoş gelişmeme ihtimali var mı? eğer varsa tüp ya da aşılama nasıl olacak ki ?
çok moralim bozuldu. zaten umudum yoktu, hepten bitti :KK43:

Kızlar dün rahim filmi çektirdim kaorkulacak bişi yok.bende çalışmalardayım.bitkisel şeyler de denemek istiyorum önerebilen var mı.

kızlar merhaba, bu ay yumurtlama takibi sonrası bugün kan tahlilimi verdim. batım yarın. beta değer 2,39 çıktı. şimdi ne bu bilemedim :KK43: yorumlarsanız sevinirim...

selam
Yeni katıldım. Yakın zamanda HSG çektireceim devlet hastanesi mi özel hastane mi olsun bir türlü karar veremedim. Bu konuda tecrübeli arkadaşların tavsiyeler,ini bekliyorum.

selam
Yeni katıldım. Yakın zamanda HSG çektireceim devlet hastanesi mi özel hastane mi olsun bir türlü karar veremedim. Bu konuda tecrübeli arkadaşların tavsiyeler,ini bekliyorum.

selam

ben devlette çektirdim,aletleri eski olduğu için canın çok acıyor ciddi anlamda,ama bazı arkadaşlar anesteziyle çektirdi,başka bir arkadaşta özel bir klinikte çektirmiş anestezisiz ama canı hiç yanmamış gelişmiş aletleri varmış,sen bilirsin

selam
ben de özel hastanede çektirdim. ağrı kesici yaptılar çekim öncesi. anlık bir acı oluyor. onun dışında korkulacak bişey yok. aynı gün de adet ağrısı gibi bir ağrı oluyor. ağrı kesici ile halloluyor zaten. ertesi gün hiçbişey kalmıyor. korkmaya gerek yok.

kızlar merhaba, bu ay yumurtlama takibi sonrası bugün kan tahlilimi verdim. batım yarın. beta değer 2,39 çıktı. şimdi ne bu bilemedim :KK43: yorumlarsanız sevinirim...

günaydın kızlar, bu sabah idrar testi yaptım negatif çıktı dün batımdı hala adet de olmadım. anlayamıyorum ya :KK43:

slm kızlar uzun zamandır yazamadım biraz depresyondum.bu ay tekrar tedaviye başlamıltım biliosunuz.4 aydır hiç yumurtam olmamıştı.bu ay ilk başlarda güzel gidiodu.önce dört yumurta 5,8 derken bir günde benim 18 tane yumurtam oldu en büyüğü 25mm en küçüğü 17 mm.kulağa hoş gelio dimi.ama aslı öle diilmiş.aynı anda kan değerim 3000 leri görünce hayati riske girdim.aşılamam hemen iptel oldu.dr ilaçları kesti beni hastaneye yatırmaya çalıştı ama ben yatmadım.yumurta çok olduğu ve hepsi uygun büyükleğe geldiği için çoğul gebelik olur die normal ilişkiyi bile yasakladı.ben bunu çocuk için düşünürken o ilişki sırasında ölebilirsin dedi.ben iptal olmasın die yalvardıkça o biz artık seni düşünüoruz kendini tehlikeye atıosun dedi.drlar toplandı kurul kararıyla aşılamam iptal oldu.şaka maka gerçekten çok kötüydüm.bana puresedür gereği 2 kere aşılama yapıp hemen tüp bebeğe geçirceklermiş.aşılamada en fazla 2-3 tane yumurta olması gerekiomuş.daha fazlasında iptal ediliomuş.ama tüp bebek için bu durum ideal dio dr.topla topla dur bu yumurtaları dio.ama devletten faydalanmam için 2 kere aşılama olmam lazım.anlıcanız arkadaşlar 4 ayın sevincini 2 gün yaşadım.3. gün kendim riske girdim.şimdi kanım yavaş yavaş düşüo bakalım.ama bazen nefes almakta zorlanıorum.geçen ayda iğnem aynıydı bi tane yumurtam yoktu.bu ay yediğim karışımlar işe yaradı galiba.oda benim işime yaramadı....neyse biraz uzun oldu ama derltleşmek istedim.bizi bizden başka kimse anlamıo.eşim artık dra gitmemi istemio.sen tehlikeye giriosun dio bizimde çocuğumuz olmayıversin dio ama ben istiorum işte.bi düşünün dr bana ölebilirsin derken ben ona yalvarıodum ben razıyım yapalım aşılamayı diodum.anne olmak nası bişi hissetmek istiorum yaaaa.böle hep bi yarım eksikmiş gibi gelio.tükendim galiba.hiç bişey beni mutlu etmio hiç bişiyden zevk almıorum.sanki gün doldurmak için yaşıorum.ne biliyim ya allah isteyen herkese yaşatsın anneliği.derdi veren rabbim mükafatınıda verir inşallah.

1,5 yıllık evliyim daha öncede bi çok kez yazdım buraya durumumu bir yıla yakın süredir bebek istiyoruz ama olmuyo benim tsh hormonu biraz yüksek çıkıyo ama gebe kalmamı engeleyecek bi yükseklik değilmiş doktor öyle söyledi onun dışında bi sıkıntım yokmuş eşime 3 kez sperm tahlili yaptık ikisinde düşük çıktı birinde yüksek biz adıyamanda oturuyoruz burda yaptıklarımız düşük çıktı malatyadaki yüksek çıktı burdaki ürolog ben burda yapılana güvenirim dedi benim gittiğim kadın doğum uzmanı ben malatyanınkine güvenirim dedi arada kaldık şuan eşimde problem var mı yokmu bilmiyoruz ben bi kez aşılama oldum kanda biraz yükseldi ama sonra adet oldum tutmuş ama yerleşemeden düşmüş dedi doktor tamda tutmamış aslında dedi şimdi bu ay rahim filmi çekecek hem korkuyorum ağrılı bi işlemmiş hemde 300 tl dediler bu ay ankarada biyere gitmeyi düşünüyorduk ama elimiz biraz sıkışık olduğu için gidemiyoruz ne yapcamı bilmiyorum centrium tüp bebek merkezi varmış recai papuççu ona iyi dediler ama sgk ile anlaşmalırı yokmuş anladığım kadarıyla zekai tahir burak hastanesi varmış ankarada onuda burdan araştırdım yoğunmuş hergittiğinde ayrı doktor bakıyormuş falan yazıyordu bilmiyorum kafam allak bullak yardıma ihtiyacım var:KK43:

1,5 yıllık evliyim daha öncede bi çok kez yazdım buraya durumumu bir yıla yakın süredir bebek istiyoruz ama olmuyo benim tsh hormonu biraz yüksek çıkıyo ama gebe kalmamı engeleyecek bi yükseklik değilmiş doktor öyle söyledi onun dışında bi sıkıntım yokmuş eşime 3 kez sperm tahlili yaptık ikisinde düşük çıktı birinde yüksek biz adıyamanda oturuyoruz burda yaptıklarımız düşük çıktı malatyadaki yüksek çıktı burdaki ürolog ben burda yapılana güvenirim dedi benim gittiğim kadın doğum uzmanı ben malatyanınkine güvenirim dedi arada kaldık şuan eşimde problem var mı yokmu bilmiyoruz ben bi kez aşılama oldum kanda biraz yükseldi ama sonra adet oldum tutmuş ama yerleşemeden düşmüş dedi doktor tamda tutmamış aslında dedi şimdi bu ay rahim filmi çekecek hem korkuyorum ağrılı bi işlemmiş hemde 300 tl dediler bu ay ankarada biyere gitmeyi düşünüyorduk ama elimiz biraz sıkışık olduğu için gidemiyoruz ne yapcamı bilmiyorum centrium tüp bebek merkezi varmış recai papuççu ona iyi dediler ama sgk ile anlaşmalırı yokmuş anladığım kadarıyla zekai tahir burak hastanesi varmış ankarada onuda burdan araştırdım yoğunmuş hergittiğinde ayrı doktor bakıyormuş falan yazıyordu bilmiyorum kafam allak bullak yardıma ihtiyacım var:KK43:

canım ben zekai tahire gidiorum ve çok memnunum.benim drum ayşe şahin.çok iyi bi dr.tavsiye ederim

X