Aile Planlaması Hamile kalamamak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Tabi canım evlat sahibi olmak bambaşka bir şey , bende evlendikten iki yıl sonra yaparım dedim ama iş güç falan derken , hatta işsizlik derken 4 sene oldu . Artık evde bir bebek sesi duymak istiyorum .

Tabi canım evlat sahibi olmak bambaşka bir şey , bende evlendikten iki yıl sonra yaparım dedim ama iş güç falan derken , hatta işsizlik derken 4 sene oldu . Artık evde bir bebek sesi duymak istiyorum .
Aynen bende oyle insallah hayirlisi olir. Benimde bugun yumrtlama gunum dun ve once gun akintim sefaf ve uzuyodu bugun su gibi geldi. Yumrtlama gunu normalmi boyle olmasi ya cok moralim bozuldu enfeksiyon olablrmi acaba

Aynen bende oyle insallah hayirlisi olir. Benimde bugun yumrtlama gunum dun ve once gun akintim sefaf ve uzuyodu bugun su gibi geldi. Yumrtlama gunu normalmi boyle olmasi ya cok moralim bozuldu enfeksiyon olablrmi acaba
Bence hiç onlara bakmayın . Ben iki ay üst üste ovülasyon testi kullandım , akıntım olduğu zamanlarda hiç yumurtlama çizgisi çıkmıyordu . Kişiye göre değişiyor ama beni o akıntılar yanılttı diyebilirim . Bir de bende geç yumurtlama vardı reglden sonraki 17. Gün ilk ay , 22.-23.günde ikinci ayda gördüm . Ovülasyon testleri bu konu da iyi yalnız bu seferde “bugün ilişki olmalı “ moduna giriyorsun o da stres yaratıyor hele ilk kullandığım ay eşim artık istemiyordu bile yapmak üst üste üç gün yapınca . Zorlama olunca ikimizinde içinden gelmiyordu . O yüzden ben bütün tahlilleri yaptırayım filmlerimi çektireyim içim bir rahat olsunda gerisi Allah’a kalmış diyorum .

Bnm akintim yumrtlamadan bi kac gun once geliyo ama bu sefer su gbi bi akinti geldi anlmdm hic boyle olmzdi

Bnm akintim yumrtlamadan bi kac gun once geliyo ama bu sefer su gbi bi akinti geldi anlmdm hic boyle olmzdi
Anladım canım bende bilmiyorum ki Ben akıntım biraz fazla yoğun olduğu için normalde de. Bazen regl öncesi yumurta sıvamında bile oluyor ama ne yazık ki gebelik olmuyor

Anladım canım bende bilmiyorum ki Ben akıntım biraz fazla yoğun olduğu için normalde de. Bazen regl öncesi yumurta sıvamında bile oluyor ama ne yazık ki gebelik olmuyor
Evet insallah biran once hepimiz kalirz pskljimiz bozuldu kendimizi incelicez dye

4 ay daha erken olmuyor demek için 6 ay yada 1 sene geçmesi lazim..keşke çevrenize soylemeseydiniz bitmez şimdi onların şuraya da görünün bu ay da mı olmadı tüh lafları...sizde taktikca olmaz..lütfen düşünmemeye çalışın..

Evet doktorlar 1 sene olmaması normal diyor ki benim 11 ay oldu doktor yine de iki ay bekle falan dedi. Son bir seçenek kaldı Rahim filmi çektiricem o kadar. Onda da problem yoksa stres yapmamaya çalış dedi.

Evet insallah biran once hepimiz kalirz pskljimiz bozuldu kendimizi incelicez dye
Evet daha bugün doktor dedi stres yapmayın diye . Eşim ilaç kullanacak sonrasındaki duruma göre bende rahim filmi çektiricem . Bir problem yoksa ALLAH'A kaldı artık. Tüp bebek şu an düşünemeyiz tek kişi çalışıyoruz , ev kira. Maddi açıdan biraz yoracak bizi. Hep duam da " Allahım sağlıklı , hayırlı bir evlat nasip et , anne karnına düştüğünde tutunsun da yeter ki geç olsun " diye dua ediyorum iş hamile kalmakla da bitmiyor , ilk 3 ay çok tehlikeli , düşükler olabiliyor veya dış gebelik olabiliyor sonra yine ara vermek zorunda kalıyorsunuz falan. O yüzden duam hep bu yönde benim.

Evet o dha bi surec ilk aylar cok uzulup agliyodum belki isyana giriyordur Rabbm affeder insallah. Sonra bi akrabagm 40 haftalik dogum yapti ve bi gun sonra bebeğini kaybetti elinde besigi kiyafetleriyle kaldi o gunden sonra bi daha hic o kadar uzulmedim dedim Rabbim vermiyosa beterinden sakliyodur diye nasip kismet Rabbim hayirla versn valla ben dua konusunu abartyorm Allahm nolur tutsun dinli imanli saglikli sihatli olsn saglikli bi sekilde kucagima aliyim saglikli yasasn buyusun cocuklari olsn diye iste anne olmadan annelik icgudulerimiz basliyo simdiden

Dua güzel şey her daim Allah'a sığınmamız lazım o biliyor görüyor.Kesinlikle her şeyin hayırlısı olsun. Benimde vardı etrafımda arkadaşlarım , hamileliliğin ikinci ayında kalbi duruyordu aldırmak zorunda kalıyorlardı . Hani Allah dermansız dert vermezmiş hani kaldıramayacağın yükün altına sokmazmış ya bende öyle düşünüyorum belki öyle bir şey benim başıma gelse (ki Allah korusun) çok daha psikolojim bozulur , çocuk yapmaktan yine aynı şeyleri yaşamaktan korkabilirim yine de yaşamadan bilemeyeceğim şeyler..O yüzden kendinize zaman verin ben ki 6-7 ay sonra doktora gittim , doğum kontroller haplarının 6-12 ay arası etkisi devam edebiliyor diyorlar.Bir de 35'ten önce ne yaparsanız yapın 1 sene bekletiyorlar, dedim ya daha demin DR'a 1 ay sonra bir sene olacak dememe rağmen bana 2 ay daha bekle dedi sonra rahim filmi çektir dedi yani öncesinden de çektir bekle demiyor , 2 ay sonra çektir diyor. Ama işte benim artık 1 sene olacağı için içimin rahat etmesi açısından çektireceğim tam zamanını da bilmiyorum ya mart ayı içinde ya da nisanda ramazandan önce. Bakalım şu eşimin durumuna bağlı benimde.

Benim esim saglikci kadin dogumda bi sekilde sana ayarlarm dedide rahm flmi bende 1 yil olmadan istemiyorm acikcasi birde sperm testi yapmadk dha esim de sknti varsa eger bos yere cektrmek istemiyorn

Benim esim saglikci kadin dogumda bi sekilde sana ayarlarm dedide rahm flmi bende 1 yil olmadan istemiyorm acikcasi birde sperm testi yapmadk dha esim de sknti varsa eger bos yere cektrmek istemiyorn
Aynen canım bence kesinlikle önce eşim sperm testi versin , biz bugün doktora gittik , sperm sayısı çok iyi sadece biraz hareketsizlik var ama o da enfeksiyondan kaynaklı olabilir dedi ( ki bende dün teste baktığımda eşime sanırım hareketsizlik var dedim doğru çıktı ) bu yüzden şimdide sperm kültürü testi istedi. Aslında yinede hamileliğe engel değil , bunu kadın doğumcumda söyledi , hem üroloji doktoru hem kadın doğum doktoru eşimdeki bu enfeksiyonun ilaçla geçebileceğini söyledi , onun haricinde elimizdeki testlere baktığında herhangi bir problem gözükmediğini söylediler.Eşimde ki enfeksiyondan sonra olmazsa rahim filmi çektireceğim. Ben ve eşim ikimizde sigara kullanıyoruz maalesef hadi ben yine daha az içiyorum , eşim bir günde bir paketi bitirebiliyor ben bu yüzden sperm sayısı kesin düşük diyordum çok şükür düşük değil...
Sende eşini ikna etmeye çalış şimdi ikna olmaz belki , 8 aydı senin sanırım , sen 11.ayda falan bir konuş "bak bir ay sonra 1 sene olacak çok üzülüyorum , olsa bence olurdu bu zamana kadar , sen bir sperm testi yaptır senin sonuçlarına göre bende rahim filmi çektireyim alınabilecek önlemler varsa ona göre önlemimizi alalım" falan dersin , ki ben eşimi sperm testine zor ikna ettim bir de şimdi yine sperm kültürü için test verecek sperm testini de sabahtan veriyorsun aynı gün öğleden sonra çıkıyor bile.. Öyle günlerce bile beklemiyorsun.. İnşallah 11. ay gibi konuşmaya gerek kalmadan hamile kalırsın canım

Ayyy insallah bakalim olursa yazarim buraya. Bugun yine soyledim erkektede enfksyon falan olabliyomis diye sen ne dersen de 12 ayda gtcez falan dedim karnim agriyo bebek olmasa bile senden belki enfeksyon bulasuyo falan dedim cunku benm hic enfeksiyonm gcmiyo erkegin spermindede olblyoms esimle ilskiye grdgmz zaman oluyorm cunku bakalm bu 4 ay icinde olmazsam bi sekilde ikna etmye calscam hsg de zor bisey dye biliyorm. Dedm herkese hsgden once ese sperm testi zorunluymus falan iste bi sekilde inadini kirmaya calsyorm bakalm insallah olurda hicbseye gerek kalmaz. Bakalm senin esinde ilaci kullansn belkj hemen olur sizinde gerek kalmaz cunku enfeksyon spermn yasam suresinude etkiliyo dye biliyorm

Kızlar rahim filmi cekildim
Tikaniklikvarmis actim dedi bayagi kangeldi
Anesteizli olmasında ragmen agrim cok fazla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…