Aile Planlaması Hamile kalamamak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Haklısın canım diyorum ya benim normalde kasıklarım kolay kolay ağrımazdı regl öncesinde bile , sadece hafiften kramp girerdi geçerdi ama son bir kaç aydır öyle kasıklarım ağrıyor ki sanki bebek var, rahme yerleşiyor. Öyle derler ya.. Hele geçen ay 5 günde regl gecikince sanırım bu sefer tuttu dedim , tutmadı.. Bir ara dedim kist var galiba ondan da korktum. Regl olunca bütün ağrılar gitti, ama şimdi 10 gün sonra regl olcam (öyle tahmin ediyorum düzensiz çünkü)başladı yine ağrılar. Bakalım yarın bende doktorla konuşcam bunları detaylı şekilde.
Sende rahim filmini çektirdikten sonra söylersin canım.

aynen kesinlikle

Merhaba, yumurtlama takibi yaptınız mı? Yoksa sadece gunasiri iliskiyle denediniz mi
Ben yumurtlama takibi iki ay üst üste yaptım ama olmadı , bir de bende geç yumurtlama var , o çizgiyi görene kadar çıldırıyordum :) sanırım yumurtlayamıyorum diyordum. Sanırım her şeyin başı nasıl ki stres , bu da öyle. Biz stres yaptıkça , kendimizi hamile miyim acaba diye odakladıkça olmuyor.

Ben de strese girmemek icin yumurta takibi yapmayayım diyorum, stresle bebek asla gelmiyor çünkü

Ben de strese girmemek icin yumurta takibi yapmayayım diyorum, stresle bebek asla gelmiyor çünkü
Aslında Rabbim zamanını biliyor sadece biz acele ediyoruz olsun diye.Daha 25 li yaşlarda olsam belki kafaya takmazdım da 30 yaşında olunca bedenen de yorgunluk olacak , ruhen de. Sonuçta doğurganlık oranıma 5 sene kaldı. Doktorlar 35 yaşından öncesine bir sene bekletiyorlar benimde 1 ay sonra bir sene olacak.Bugün kandil bol bol dua etmek gerekiyor. Allah isteyen herkese nasip etsin.

Cok iyi yapmissin bende dun tartistim biraz surekli bi aydr usteliyorm zaten. Eger sende sorun cikarsa ve gec kalmis olursak seni suclarim dedm kotu bisey ama korktu biraz napaym yani vakit kaybetmemz lazm 25 yasina gircem ben mayista ama olsun yani 8 yillik sevgili bi yil nisanli artik cocuk istyorm bol bol gezdik eglendik yani her ay her ay uzukuyorm

Ya benimde cok asiri karnim agriyo hep

Ah ahh.. yalnız olmadığını bil diye geldim, bizde tüp bebeğe başladık, seni çok iyi anlıyorum bende herkese ama herkese küstüm, çok zor ya hayatımın sınavı oluyor bu benim için

Merhaba kandil gecesi hemde hamilelerin duası kabul olurmuş derler. Öyle denk geldim buraya size yazim dedim. Rabbim hepinize hayırlı evlatlar nasip etsin hasretinize son versin inşallah

ben evlendikten sonra karin ve kasik ağrısı mahvetti beni enfeksyondan bu onuda soylucem esimde enfeksyon cikti suan antibiyotik alıyor yarında rahimfilmine gircm bakalim
Bende 8 aylik evliyim ayni sekilde asiri derecede kasik karin ve bel agrisi cekiyorm enfeksiyondan kurtulamiyorm nasi öğrendiniz peki ne yapmam gerekiyo

Bende 8 aylik evliyim ayni sekilde asiri derecede kasik karin ve bel agrisi cekiyorm enfeksiyondan kurtulamiyorm nasi öğrendiniz peki ne yapmam gerekiyo
Ben esimin sperm testinde anladum lökosit varmis enfeksyin osimdi antibiuotik kullaniuor bende yarin rahim filmne gdiecem

Anladim bakalm bnde bi gideym rahim filmi icin ne kadar beklediniz bende cekilmek istiyorumda
valal benim yasim 33olck 6ayluk evliyim yastan dolayi beklemedim ben evlendikten 2aysonea gitim doktora klomen feemra kulandım hap olmadi simdi rahimfilnune alacak ama bennedense eşimdeki speemindeki enfeksyondan dolayı olmaigni dusunuyorum cunku herilsiki sonrasi benim kasik agrim artti

Ya ayni bendede oluyo ben doktora gittigimde de sende enfksyon var deyip antbiyotik vermistu

Bana vermedi 6aydir mahvoldum size verdiği antibiyotigin adinedir
Azitro diye ac karnina icilen bi antibiyotik o ay icin benim karin agrilarimi gecirdj o ay korunmami soyledi doktorum. Ama daha sonrasinda bebek denedigim ay yine basladi agrilarim iliskiden sonra bebek olsun diye bekledigim mi oluyo bilmiyorm

Azitro diye ac karnina icilen bi antibiyotik o ay icin benim karin agrilarimi gecirdj o ay korunmami soyledi doktorum. Ama daha sonrasinda bebek denedigim ay yine basladi agrilarim iliskiden sonra bebek olsun diye bekledigim mi oluyo bilmiyorm
bende de var o ağrılar bence esiniz sperm testi yapsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…