Aile Planlaması Hamile kalamamak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Ayyy insallah bakalim olursa yazarim buraya. Bugun yine soyledim erkektede enfksyon falan olabliyomis diye sen ne dersen de 12 ayda gtcez falan dedim karnim agriyo bebek olmasa bile senden belki enfeksyon bulasuyo falan dedim cunku benm hic enfeksiyonm gcmiyo erkegin spermindede olblyoms esimle ilskiye grdgmz zaman oluyorm cunku bakalm bu 4 ay icinde olmazsam bi sekilde ikna etmye calscam hsg de zor bisey dye biliyorm. Dedm herkese hsgden once ese sperm testi zorunluymus falan iste bi sekilde inadini kirmaya calsyorm bakalm insallah olurda hicbseye gerek kalmaz. Bakalm senin esinde ilaci kullansn belkj hemen olur sizinde gerek kalmaz cunku enfeksyon spermn yasam suresinude etkiliyo dye biliyorm
Gerçi doktorlar çok bir engel olmuyor diyor ama şöyle ki hareketliliği engelleyebiliyormuş çünkü sperm sayısı gayet iyiydi . Bakalım sperm kültürü testini de versin de artık nasıl tedavi ilerleyecekse o şekilde ilerleyecek . Sonra ki duruma göre de ben hsg ye giricem. Eşimde ki problem çözülmeden giremem , bir de özelde çok pahalı diyorlar .

ben samsundayım anestszidensonra yanmam cokoldu şuan hala var kanamamda var 1400yaptidim hastanem pahalı
Anladım canım ben 2000 yapanda duydum İstanbul’da :KK43: tez zamanda inşallah hamile kalırsın canım . Şimdi ne kadar süre sonra hamile kalabilirmişsin sanki iki aya kadar kalacaksın gibi hissettim ♥️

Anladım canım ben 2000 yapanda duydum İstanbul’da :KK43: tez zamanda inşallah hamile kalırsın canım . Şimdi ne kadar süre sonra hamile kalabilirmişsin sanki iki aya kadar kalacaksın gibi hissettim ♥
ay doktora kalsa bende hissetim buay onermiyorm dedi diger aydedi olsunda digeraya da raziyim

Gerçi doktorlar çok bir engel olmuyor diyor ama şöyle ki hareketliliği engelleyebiliyormuş çünkü sperm sayısı gayet iyiydi . Bakalım sperm kültürü testini de versin de artık nasıl tedavi ilerleyecekse o şekilde ilerleyecek . Sonra ki duruma göre de ben hsg ye giricem. Eşimde ki problem çözülmeden giremem , bir de özelde çok pahalı diyorlar .
evet valla bende bugun agladm zirladim esimi ikna ettm 1 yil dolunca vercez sperm testini bi sknti cikmazsa hsgye gircem bende 😊

Tamam canım saol . Echomarı tavsiye ediyorlar İstanbulda'da , Hem anadolu hem avrupa yakasında yeri varmış ben anadoluda oturuyorum sanırım 650-750 civarı bir rakamı varmş. Devlette de korkuyorum ya :S
bensamsunda cekindim 1300verdim istabul uygun nem anesteizlei özelde yaptirdim

bensamsunda cekindim 1300verdim istabul uygun nem anesteizlei özelde yaptirdim
Sanırım dediğin gibi uygun burası kimi yerde 2000 diyor ama eşim daha sperm kültürü vermesi lazım onun sonucuna göre mi gitsem bu ay regl olupta mı gitsem bilemedim ya :S

Valal bilemedim ben kullandrittim cok ağrıyordu benim
''Bakteri izole edilemedi'' sonucu tamamen normal bir durum olup alınan kültür örneğinde herhangi bir bakteri üremesi olmadığını ve enfeksiyon etkeni bulunmadığını ifade eder.
İnternette böyle bir açıklama var bakalım anneme söyledim oda arkadaşına söyleyecek , arkadaşı da kocasına sölicek bir daha gitmemize gerek kalmıcak sanırım. Sanırım benim yumurtalıklarımda sıkıntı var.Bende hsgye gircem bu gidişle.

X