Aile Planlaması Hamile kalamamak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
''Bakteri izole edilemedi'' sonucu tamamen normal bir durum olup alınan kültür örneğinde herhangi bir bakteri üremesi olmadığını ve enfeksiyon etkeni bulunmadığını ifade eder.
İnternette böyle bir açıklama var bakalım anneme söyledim oda arkadaşına söyleyecek , arkadaşı da kocasına sölicek bir daha gitmemize gerek kalmıcak sanırım. Sanırım benim yumurtalıklarımda sıkıntı var.Bende hsgye gircem bu gidişle.
ben yumuetlama donemi yumurtam büyürken çatlarken cok agri yapiyir ilaçsız sekilde
Nette arastridim aslında ilacla buyuyenin ağrırmış beim evlendikten sonra oldu bakalim
Gecencuma rahim filmi cekildim doktor hafif tıkanıklık vardi actik dedi bakalim buay korundum nisana bekliyorum inşalalh olur doktora kalsa sikinti yok

ben yumuetlama donemi yumurtam büyürken çatlarken cok agri yapiyir ilaçsız sekilde
Nette arastridim aslında ilacla buyuyenin ağrırmış beim evlendikten sonra oldu bakalim
Gecencuma rahim filmi cekildim doktor hafif tıkanıklık vardi actik dedi bakalim buay korundum nisana bekliyorum inşalalh olur doktora kalsa sikinti yok
Anladım canım hayırlısı olsun tez zamanda kavuş inşallah bebişine. Sanırım bende önümüzdeki ay çektireceğim. Devlet hastanesini aradım doktor gerek görürse dedi. ee ben zaten regl oldum olcam bu ay çektiremem ne ara randevu alacağım bir de çıktı almak için belli bir ücreti var diyor.Anlamadım gitti.

Anladım canım hayırlısı olsun tez zamanda kavuş inşallah bebişine. Sanırım bende önümüzdeki ay çektireceğim. Devlet hastanesini aradım doktor gerek görürse dedi. ee ben zaten regl oldum olcam bu ay çektiremem ne ara randevu alacağım bir de çıktı almak için belli bir ücreti var diyor.Anlamadım gitti.
Devlette prosedur nasıl bilmiyorum
Ozelde hemen yapıyorlar

Devlette prosedur nasıl bilmiyorum
Ozelde hemen yapıyorlar
Herkesin tavsiye ettiği echomar var o da 650 tlmiş. 2000 e yapanda var. Bilemedim ki canım ne yapsam. Bir de daha 1 sene bu ayın sonunda doluyor benim , aslında geçen sene şubatta doğum kontrol kullandım kist için oda martta geçmişti o yüzden en iyisi nisanı beklemek gibime geliyor . Geçen gittiğim doktorda nisana kadar bekle demişti.

Herkesin tavsiye ettiği echomar var o da 650 tlmiş. 2000 e yapanda var. Bilemedim ki canım ne yapsam. Bir de daha 1 sene bu ayın sonunda doluyor benim , aslında geçen sene şubatta doğum kontrol kullandım kist için oda martta geçmişti o yüzden en iyisi nisanı beklemek gibime geliyor . Geçen gittiğim doktorda nisana kadar bekle demişti.
içinden nasil geliyrosa oyle yapcnm

Daha önceden de bir çok foruma yorum yazdım ama yok 11 ay oldu hala hamile kalamadım , artık psikolojim iyice bozuldu.30 yaşındayım 4 yıllık evliyim..2 sene mesigna aylık iğne kullandım , 8 ay da doğum kontrol hapı kullandım.2018 aralık ayında bıraktım 2 ay sonra geçici kistlerden oluştuğu için tekrar doğum kontrol hapı kullandım. Kısacası Martın sonundan beri korunmadığımız halde hamile kalamıyorum :KK43:

Doktora gittim , tahliller normal çıktı , ovülasyon testiyle iki ay takip ettim ama yok olmuyor . En son eşimi ikna ettim ve haftaya ürolog'a gideceğiz.Artık sabrım da kalmadı , arkadaşlarımın çocuklarının fotoğraflarını görmek istemiyorum bazen kendimce küsüyorum onlara , ne diyeyim ki onlarda haklı diyorum ama benim durumumu bilmelerine rağmen hala whatsappdan göndermelerine üzülüyorum..Çocuk haberlerini izleyemiyorum, ağlıyorum sürekli. Normal yollarla olmayacak herhalde artık diyorum. Dua ediyorum , isyan etmiyorum , şükür diyorum. Ama başka insanların tek seferde hamile kaldığını duyunca veya kazayla istemedikleri halde hamile kaldıklarını duyunca kendimde sorun aramaya başlıyorum. Annem eskiden hiç üstelemezdi , konuşmazdıkta bu konuları , teyzem sürekli " bir çocuk yap" derdi bende " zamanı var "derdim ama aslında korunmazdıkta , en son bir kaç kere daha söyleyince " olmuyor yani ne yapayım " dedim.Annemde bunu duyunca üzüldü kadıncağız.." Bir doktora gidin bak şurda şu tanıdık var ilgilenir " dedi.

Bilmiyorum kafam karman çorman ne yapacağım bilmiyorum :KK43:

***5.03.2020: Bir hafta öncesinde sperm testinde lökosit 15-16 gözüktü , doktor sperm kültürü testi istedi , bugün verdik bakalım hayırlısı olsun.
bence öncelikle sakinleşmelisin. bazen çok kafaya takıncada olmuyor. tabiki doktora görün ama aynı zamanda da kafanı temizle. tedavi görmeniz gerekiyorsa da sabırlı olup iyi düşünüp bekleyeceksin. Ve hemen pozitif bir sonuc almazsanda ümitsizliğe kapılma. içini ferah tut. insallah bir an önce yüzün güler arkadasım.

bence öncelikle sakinleşmelisin. bazen çok kafaya takıncada olmuyor. tabiki doktora görün ama aynı zamanda da kafanı temizle. tedavi görmeniz gerekiyorsa da sabırlı olup iyi düşünüp bekleyeceksin. Ve hemen pozitif bir sonuc almazsanda ümitsizliğe kapılma. içini ferah tut. insallah bir an önce yüzün güler arkadasım.
Sakin kalmak ve "olmayacak sanırım " diye de vazgeçmek istiyorum ne zaman olmayacaksa , ne zaman kafana takmadığında o zaman gelir derlermiş ya.Bugün eşimin kültür testi sonucunda da bir şey çıkmadı. Bende Nisan gibi sanırım HSG'ye gireceğim. Artık hayırlısı olsun diyorum Allah tez zamanda kavuştursun inşallah :dua:

Sakin kalmak ve "olmayacak sanırım " diye de vazgeçmek istiyorum ne zaman olmayacaksa , ne zaman kafana takmadığında o zaman gelir derlermiş ya.Bugün eşimin kültür testi sonucunda da bir şey çıkmadı. Bende Nisan gibi sanırım HSG'ye gireceğim. Artık hayırlısı olsun diyorum Allah tez zamanda kavuştursun inşallah :dua:
hersey yoluna girecek güven bana. yeter ki içini temiz ve ferah tut. defalarca deneyen biri olarak sana bunu söylüyorum.

bende 10 ay denedim olmayınca rahim filmi çektirdim tüplerim kapalı çıktı. doktor direk tüp bebeğe yönlendirdi. tedaviye başladık hamile kaldım ama boş gebelik oldu. Daha sonra ameliyat olmaya karar verdim. Devlet hastanesine gittim ameliyat oldum dediler tüpün açıldı tamam sıkıntı yok. üzerinde 3 ay geçti yine gebelik olmadı aklıma şüphe düştü kendi gözlerimle görmediğim için emin olamadım açıldığına. ben sivaslıyım buarada sonra çok duyduğum istanbul şişli ecomar görüntüleme merkezine gittim. sıra bana geldi uzman doktor cevat yılmazdan randevu almıştım baktı dedi senin tüplerin kapalı ameliyat felan olduğumu söyledim ameliyatta açılmamış gördüğün gibi kapalı dedi. tüplerimi açmak için yarım saat uğraştı ondan Allah razı olsun tüplerimi açtı. 1 ay sonra hamile kaldım ben ama 9 haftalık düşük yaptım. bunları anlattım ki bi fikir sahibi ol diye eğer ki imkanın varsa istanbula git
Canım bende Cevat beyden randevu aldım ama ben anadolu yakasında olduğum için Kadıköydekine gideceğim pazartesi günü için.Eşim her ne kadar kadında randevu yok mu dese de , yapacak bir şey yok dedim.

Canım bende Cevat beyden randevu aldım ama ben anadolu yakasında olduğum için Kadıköydekine gideceğim pazartesi günü için.Eşim her ne kadar kadında randevu yok mu dese de , yapacak bir şey yok dedim.
Randevuya göre her iki merkezede gidiyormuş cevat hoca çok iyi yapmışsın mükemmel bir insan verdiğin paraya değecektir

Randevuya göre her iki merkezede gidiyormuş cevat hoca çok iyi yapmışsın mükemmel bir insan verdiğin paraya değecektir
Devlete güvenemedim , gidip randevu alcam beklicem falan filan uğraşamadım. Bir de ilaç kullandıracaklar ona ekstra para , rahim filminin çıktısı için ayrıca ekstra para verecekmişim ne gerek var direkt yaptırırım özelde. Zaten bir nevi senin sayende oraya gidiyorum diyebilirim hemşehrim :) ALLAH razı olsun senden.

Devlete güvenemedim , gidip randevu alcam beklicem falan filan uğraşamadım. Bir de ilaç kullandıracaklar ona ekstra para , rahim filminin çıktısı için ayrıca ekstra para verecekmişim ne gerek var direkt yaptırırım özelde. Zaten bir nevi senin sayende oraya gidiyorum diyebilirim hemşehrim :) ALLAH razı olsun senden.
Allah cümlemizden razı olsun canım.devlet rezillik zaten benim tüplerim kapalıydı ilk hsgde öyle çıktı. sonra devlette ameliyat oldum bide hsg çekmişler ve tüplerim açık çıkmış şaşırdım gerçekten. aradan 3 ay geçti gebelik olmadı kafama taktım açık mı değil mi en son ben istanbula gidicem tekrar film çektiricem ama bu sefer gözlerimle görmem lazım dedim. cevat hoca baktı dedi senin tüplerin kapalı gözümlede görüyorum zaten ilaç ilerlemedi. Allah ondan razı olsun gerçekten yarım saat uğraştı ve açtı tüplerimi

X