Aile Planlaması Hamile kalamamak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Yaa😔 insallah bi sorun cikmaz kuzu 😔 benmda bat 16 si. Esimi ikna ettm bende 13 de sperm testi vercek Allhn izniyle ondan sonra bi iki ay olmazsa bende hsg ye grmeyi dsunuyorm senin anestezilimi olcak
Evet canım nerde oturuyordun sen ? Gerçi senin eşin hastanede çalışıyordu değil mi doğru hatırlıyorum.

Tsh cok önemli canım 2,75 yüksek. Benim de u civardaydi normal sanıyordum her doktor söylemiyor sonra ilaçla 1.80e düşürdük.
Canım Kasım ayında yaptırdığım testler 2.75 di geçen ay test yaptırdım sağlık ocağında , doktora gittim , 4.54 dü sanırım. Kadın doğum doktoru bu değerlerle de kalan var , sebebi buna bağlamamak lazım dedi yoksa sordum bende canım.Şimdi rahim filmine gireceğim 16sında. Oradaki sonuçlar ne olur bilmiyorum. Sorun çıksa da çıkmasa da zaten özel bir hastaneye gitmeyi düşünüyorum bakalım.

Canım Kasım ayında yaptırdığım testler 2.75 di geçen ay test yaptırdım sağlık ocağında , doktora gittim , 4.54 dü sanırım. Kadın doğum doktoru bu değerlerle de kalan var , sebebi buna bağlamamak lazım dedi yoksa sordum bende canım.Şimdi rahim filmine gireceğim 16sında. Oradaki sonuçlar ne olur bilmiyorum. Sorun çıksa da çıkmasa da zaten özel bir hastaneye gitmeyi düşünüyorum bakalım.
Bnm gittiğim çoğu doktorda aynını dedi ama çok zor kalmak Tsh yüksek ise. Doktoruna güveniyorsun anladığım kadarıyla ama başka doktor dha bul derim. Rahim filmin temizdir bnce üstelik rahim filminden sonra da kalmak kolaylaşıyor dene hemen sonraki ay :)

Bnm gittiğim çoğu doktorda aynını dedi ama çok zor kalmak Tsh yüksek ise. Doktoruna güveniyorsun anladığım kadarıyla ama başka doktor dha bul derim. Rahim filmin temizdir bnce üstelik rahim filminden sonra da kalmak kolaylaşıyor dene hemen sonraki ay :)
Yok kuzum doktora güvenmekte değil açıkçası benimki :) Kasım ayında 2.75 çıktı özele gitmiştim o zaman . Sonra ovülasyon testi denedim falan gitmedim, bir kere reglim 5 gün gecikti sağlık ocağında bende kan tahlili yaptırdım o sırada genel kan değerlerine de bakılsın istersen dedi bende tamam dedim bir baktım üç ay arayla 4.54 e çıkmış şaşırdım.

10 gün önce Eşim özel bir hastanede sperm testi verdi , devlet hastanesinde de tanıdık ürolog vardı , bende gitmişken bari kadın doğumada gideyim dedim. Muayene etmedi beni , tahlilleri verdim , dedim " kasım ayında yapılanlar regl 2.günü yapıldı , diğeri şubat başında yapıldı orada TSH 4.54 benim bildiğim 2.50 olması gerekiyor " dedim. Kadın baktı bu değerlerle de kalınabilir , diğer sonuçların iyi gözüküyor dedi (fsh-prl bi tane daha vardı unuttum) benim içime de şüphe düşmedi değil hani ama eşimdeki durum netleşsin dedim. Eşimde enfeksiyon vardı lökosit yüksekti ama kültürde sıkıntı çıkmadı belki ilaç kullanabilir ama sperm sayısı gayet iyi . Eşim en son bugün bana" sen filmini çektir "dedi bende şaşırdım normalde çok üstelemez belli ki o da artık dert etmeye başladı , bende pazartesi çektireceğim sonra zaten tekrar doktora gideceğim canım aklımda unutmadım o TSH'ı ama ne diim artık bilemedim kapı kapı geziyorum hastaneleri artık :)

Istanbul kuzu evet dogru
Anladım canım ben bu çok tavsiye edilen Echomar'ın Şişli'de ki değil de Anadolu yakası Kadıköy'de Evlendirme dairesinin karşısında Sonomed var orada çektireceğim anestezili oluyor zaten internette videosuna da baktım Cevat Bayrak hoca youtube da bakarsan çabucak bitiyor bir iki dk :) 700TL yaptırıyorm ben canım. Ama eşin hastanedeyse uyguna çekerler ve anestezi de yaparlar canım.

Anladım canım ben bu çok tavsiye edilen Echomar'ın Şişli'de ki değil de Anadolu yakası Kadıköy'de Evlendirme dairesinin karşısında Sonomed var orada çektireceğim anestezili oluyor zaten internette videosuna da baktım Cevat Bayrak hoca youtube da bakarsan çabucak bitiyor bir iki dk :) 700TL yaptırıyorm ben canım. Ama eşin hastanedeyse uyguna çekerler ve anestezi de yaparlar canım.
Esim devlet hastanesindede ben anestezili istemiyorm ya anestezi alinca bisey olcakms gbi geliyo bakalm nasi yaptrcaksam aneztezibalmadan

Esim devlet hastanesindede ben anestezili istemiyorm ya anestezi alinca bisey olcakms gbi geliyo bakalm nasi yaptrcaksam aneztezibalmadan
Bir şey olmz ki canım seni tamamen bayıltmıyorlar sonuçta :) Devlet hastanesinde 15-20 dk sürüyormuş bu işlem ama benim gideceğim yerde 1-2 dk. Tabi tüpte kapalılık varsa o ayrı bir şey , o zaman çabuk bitmez. Ama tüpler açıksa da bir iki dk da kalkıyorsun. Tabi sen bilirsin canım tüplere bağlı . Ama önce eşin versin ona göre ilerlersiniz.

Bir şey olmz ki canım seni tamamen bayıltmıyorlar sonuçta :) Devlet hastanesinde 15-20 dk sürüyormuş bu işlem ama benim gideceğim yerde 1-2 dk. Tabi tüpte kapalılık varsa o ayrı bir şey , o zaman çabuk bitmez. Ama tüpler açıksa da bir iki dk da kalkıyorsun. Tabi sen bilirsin canım tüplere bağlı . Ama önce eşin versin ona göre ilerlersiniz.
Nasi tamamen bayiltmiyolar anlamadm

Valla esime yogun baski uyguladm normalde 1 yili bile kabul etmiuodu konusa konusa en son pes ettj 😂 cumaya randevu aldm devlet hastanesine urolji bolumune hemn alrmi test yoksa bida randevumu verr acaba

Valla esime yogun baski uyguladm normalde 1 yili bile kabul etmiuodu konusa konusa en son pes ettj 😂 cumaya randevu aldm devlet hastanesine urolji bolumune hemn alrmi test yoksa bida randevumu verr acaba
Canım hangi hastaneye gideceksiniz ? Her devlet hastanesi benim bildiğim yapmıyor. Biz özelde yaptırdık sperm testini sabah 8-10 arası yapılıyor denmişti ve bize 3 gün ilişki yok 4.gün geleceksiniz demişlerdi. Biz sperm testi özelde yaptırıp ürolojiye sonuçları göstermeye gitmiştik.

Yani anestezide bir şey olmaz canım tamamen bayıltmıyorlar seni gayet sohbet muhabbet içinde geçiyor bu rahim filmi bak youtube'a yaz Cevat Bayrak rahim filmi diye çok kolay geçiyor.
Tamam kuzu bkarm da esim erkek istemiyo hicbi sekilde

Canım hangi hastaneye gideceksiniz ? Her devlet hastanesi benim bildiğim yapmıyor. Biz özelde yaptırdık sperm testini sabah 8-10 arası yapılıyor denmişti ve bize 3 gün ilişki yok 4.gün geleceksiniz demişlerdi. Biz sperm testi özelde yaptırıp ürolojiye sonuçları göstermeye gitmiştik.
4 gun ikiski yokta eyup devlet hastanesi bi yerde okumustum var yaziyidu ama

ah kızlar bende sizin gibiydim 4 yıldır uğraşıyordum iğneler aşılama tüp bebek haricinde herşeyi denedim.
aşılamayla kimyasal oldu...
eylülde hamile kldım kendiliğimden tam tüp bebeğe gdecekken.. o da bo gebelik kurtaj oldum 8.hftada..
aralıkta annem vefat etti 2 hfta snra hamile olduğumu öğrendim..
şükür şuan 15 haftalığım...
üzülmeyn kafanızı rahatlatın brz... oluyor...

Kuzu aradik simdi hastaneyi yapiyolarms ama 9.30 da randevu

Kuzu aradik simdi hastaneyi yapiyolarms ama 9.30 da randevu
Tamamdır o zaman canım aramakla iyi yapmışsınız . Biz özele yaptırdık çünkü . En az iki gün ilişkiye girilmeyecek deniyor bize üç gün yapmayacaksınız 4. Gün geleceksiniz demişlerdi . Genelde sabahtan alıorlar testi

ah kızlar bende sizin gibiydim 4 yıldır uğraşıyordum iğneler aşılama tüp bebek haricinde herşeyi denedim.
aşılamayla kimyasal oldu...
eylülde hamile kldım kendiliğimden tam tüp bebeğe gdecekken.. o da bo gebelik kurtaj oldum 8.hftada..
aralıkta annem vefat etti 2 hfta snra hamile olduğumu öğrendim..
şükür şuan 15 haftalığım...
üzülmeyn kafanızı rahatlatın brz... oluyor...
Öncelikle başınız sağolsun :KK43:
Evet özellikle hiçbir sorun yokken genelde strese bağlıyorlar , hiç beklemediğiniz anda gelmiş ne güzel Allah kucağınıza almayı nasip etsin inşallah .

X