hamile görünce içim sızlıyor:(((

merhaba arkadaşlar yazıları okudum ve okadar iyi anlıyorumki herkesi bende aynı şeyleri yaşadım ocak ayında aşırı kanamadan kürtaj oldum hiç istemedim olmayı hep bekledim kalbi atacak kalbi atacak dedim kendi kendime ama nafile atmadı ve gitti çok üzgünüm hamile görmeye dayanamıyorum arkadaşlarım hamile kalıyo bana söylüyo yada resimlerini görüyorum masus yapıyolar diyorum beni üzmek istiyolar diyorum her şeye ve herkese küstüm çok zor günler geçiriyorum ve hamile kalamıyorum bütün testleri yaptırdım eşimde gitti herşey normal çıktı yumurtlamayı bile gördü doktor ama olmuyor bilmiyorum neden doktorun biri rahim filmi çektir dedi onada korkuyorum ama gidicem ve çektiricem allah hepimize yardım etsin hepimize sağlıklı evlatlar versin ne olur dua edin benim için çok çaresizim korkuyorum eşimde üzülüyo ama belli etmemeye çalışıyo her gün ağlıyorum bilmiyorum ne olacak sonum :KK43: sadece paylaşmak istedim sizinle

cnm o kadr iyi anlıyorum ki senii sanki bütün hamileler cevrendeler.inan ki kafayla alakalı hamile kalma işi.bende tekrar dr a gittim bişi yok ama kalamadım hala.kafamızda bitirmemiz gerekiyo ama olmuyo.rabbim en doğru zamanı bekliyor inşallah en kısa zamanda hamile kalıcaz

canım o kadar zorki bende 33 haftada kaybettim bide bizi düşün sen hiç görmedin biz herşeyini o tekmelerini yüzünü seno kadarken yıkıldın doğrusu hafta hiç önemli değil bide bizi düşün gizli gizli ağlıyorum eşimde kızıyo ağlayınca hemen başkalrının yanında gülüyorum 1 anım onsuz geçmiyor o kadar özledim ki amniyon sıvısı bittiği için kaybettim ben doktor anlamadı diyorum eğer öyleyse hakkımı helal etmiyorum ona ben zaten salak biriyim hareketlerinin olmadığını nasıl anlamadım nasıl nefret ediyorum kendimden oğlum sağpasağlam oğlum gitti şimdi facedeyim ve arkadaşım yeni doğum yapmış resimlerini koymuş hastanedede çekinmiş bir sürü bende hastaneye giderken makinayı unutmuşum geri döndük aldık resim çekeriz diye içim sızlıyo içim

ayyy cnmmm allah sabır versin sana.senin de sınavın böylemiş maalesef...allah tekrar yasatsın sana.kendinden nefret etme sakın kısmet kader bunlar...allahım takdiri sonucta

merhaba hanimlar
bende bu sabah itibariyle bebegimi kaybettim. bu yil 2. kurtajim maalesef.
7 haftamiz bitmisti yaz annesi olucaktim. kalp atislari vardi ama gucsuzdu igne serum yedim ama kurtaramadik
bugun kontrole gittim ve kalp atisi durmustu 2 gun once durmus.
cok agladim ama elden ne gelir. ameliyatla aldilar bebegimi.
onunla birlikte tum heveslerimi. ins saglikla kucagimiza aliriz bebeklerimizi tekrar
Allaha cok sukur ki bir kizim var 3 yasina giricek az kaldi. onun varligi bana buyuk destek oluyor gercekten
hic boyle birsey gelmemisti basima diger beebgimi spiral var diye aldirmak zorunda kalmistik.
bu bebegiminde kalbi durdu. cok zor bu olaylar Allah yasayana sabir versin.

cnmm gecmiş olsnnn.allah kızına uzun sağlıklı ömür nasip etsin

gökay canım tşk edrim haklısın kafada bitiyor ve çok etkiliyor doktordan randevu aldım bugün pazartesi gidicem işallah çok korkuyorum hala adet olamadı test de yaptım negatif çıktı anlamıyorum bana ne oluyor yoksa menapozamı giriyorum :KK43::KK43::KK43:

gökay canım tşk edrim haklısın kafada bitiyor ve çok etkiliyor doktordan randevu aldım bugün pazartesi gidicem işallah çok korkuyorum hala adet olamadı test de yaptım negatif çıktı anlamıyorum bana ne oluyor yoksa menapozamı giriyorum :KK43::KK43::KK43:

cnmm allah korusun ne menapozu durr daha çocuklarımız olcak:))))bence eğer test negatifse bence strestn gecikmiştir face de hep gecikenlerin strestn geciktikleirni yazmışlar ama inşalllahhhhh öle diildir hamişsindirrrr

gökay canım galiba hamişlik var bu sabah test yaptım birtanesi silik diğeri net çıktı sabah aç karına yaptım çok ümitlenmek istemiyorum ama bilmiyorum yarın gene yapıcam eczacı 2 gün sonra gene yapın dedi aldım bakalım pazarteside doktora gidicem işallah hamiş kalırız valla ya stresten menopoza girdim sandım dağlara vuracaktım kendimi heee :)))

haklısın yeşim ben çok stres yapıyorum bide dediğin gibi gün sayıyorum bu adetimide çok etkiledi bu ay birtürlü adet olamıyorum davul oldum şişlikten bende 9 aydır folik asit kullanıyorum ama vitamin falan almadım hiç bilmiyodum onu şuan çalışmıyorum evdeyim 2 ay önce ayrıldım işten dinlenmek istedim kafamı toplamak falan şimdi örgüye başladım dediğin gibi :KK1: o biraz oyalıyo beni birde bol bol yürüyüş yapmaya calışıyorum demir yada vitamin falan hiç kullanmadım ben bende tarçınlı yeşil çay içiyorum incir yiyiyorum bol bol meyva tüketmeye çalışıyorum vitamin kullanmak şirtmı ne gibi etkisi oluyor ?
inciri bende cok duydum yumurta kalitesini arttiriyormus kuru incir bol bol yemek lazim
vitamine ben suan baslamadim ama baslicam vucudumun direnci artsin diye zaten normalde elevit veriyor dr lar
ondan baslayabilirim.
henuz folik asitim bitmedi . 3 ayda toparlanayim diyorum. niye kalbi durdu bebegin bilmiyorum ki ona gore onlem alayim
test yaptiricam iste burda kizlardan ogrendim pihtilasma testi
adinida tam suan hatirlayamadim. ins birsey cikmaz
sende stres yapma yumurtlamayi cok etkiliyor biliyorum zor ama dusunmemeye calis
ben yagli boya yapiyorum biraz stres atiryorum iste.
derste calismam lazim dil ogrenmeye calisiyorum ama bu aralar saldim iyice
toparlaninca baslicam daha yeni oldu kurtajim zamana itiyacim var biraz
bu arada yesil cay i bir arastir ondan cok emin degilim

cnm o kadr iyi anlıyorum ki senii sanki bütün hamileler cevrendeler.inan ki kafayla alakalı hamile kalma işi.bende tekrar dr a gittim bişi yok ama kalamadım hala.kafamızda bitirmemiz gerekiyo ama olmuyo.rabbim en doğru zamanı bekliyor inşallah en kısa zamanda hamile kalıcaz

canım rahim filminden hiç korkma istersen bayıltılarak çektir ben öyle yaptım hiçbir şey hissetmedim 5 dakikada bayıldım ayıldım..istanbuldaysan radyotomu tavsiye ederim.çok kafana takma düşünmediğinde gebe kalırsın inan..

canım rahim filminden hiç korkma istersen bayıltılarak çektir ben öyle yaptım hiçbir şey hissetmedim 5 dakikada bayıldım ayıldım..istanbuldaysan radyotomu tavsiye ederim.çok kafana takma düşünmediğinde gebe kalırsın inan..

cnm dr um rahim filminden hiç bahsetmedi eylülde gittim tekrar hiçbişey yok dedi eşimden de test istedi o da güzel çıktı.neden olmuyo dedim güldü bende kafada bitiyo demi dedim evet tabiki dedi.bakalım ocak ayı falan gelsin tekrar gidebilirim blki.

gökay canım galiba hamişlik var bu sabah test yaptım birtanesi silik diğeri net çıktı sabah aç karına yaptım çok ümitlenmek istemiyorum ama bilmiyorum yarın gene yapıcam eczacı 2 gün sonra gene yapın dedi aldım bakalım pazarteside doktora gidicem işallah hamiş kalırız valla ya stresten menopoza girdim sandım dağlara vuracaktım kendimi heee :)))

ayyyyy inşallahhhh haberini bekiyorummm hadi hayırlısı bakalımmm.

okadar çok düşündümki bunu yazıp yazmama konusunda ben bilirim çünkü acısını biri bana hamileyim dediği zaman içim gidiyodu ama yazıyı görünce yazmak istedim evet gökaycığım hamilelik var ulturasonda gözükmedi ama kanda çıktı doktor daha çok yeni dedi 1 hafta sonra gene gidicem tekrar bakacaklar gelişmişmi diye ne kadar sağlıklı diye umarım herşey yolunda gider çok korkuyorum ama her şeyin hayırlısını istemek lazım bence bu cuma hepimiz için dua ettim allahım gökaya yeşime doruk 'a bizim gibi olan bütün herkese sağlıklı çocuklar nasip et dedim işallah allahım yüzümüze gülecek ve canlarım kesinlikle ve kesinlikle kuru incir yiyin günde 3 4 tane inanınki yumurtlamada çok etkisi var emin olun hepinizi çok seviyorum yazmaya devam bende işallahhhhhh güzel haberlerinizi bekliyorum ben nihayet 10 ay sonra azıcık mutlu oldum şimdi sıra sizde

okadar çok düşündümki bunu yazıp yazmama konusunda ben bilirim çünkü acısını biri bana hamileyim dediği zaman içim gidiyodu ama yazıyı görünce yazmak istedim evet gökaycığım hamilelik var ulturasonda gözükmedi ama kanda çıktı doktor daha çok yeni dedi 1 hafta sonra gene gidicem tekrar bakacaklar gelişmişmi diye ne kadar sağlıklı diye umarım herşey yolunda gider çok korkuyorum ama her şeyin hayırlısını istemek lazım bence bu cuma hepimiz için dua ettim allahım gökaya yeşime doruk 'a bizim gibi olan bütün herkese sağlıklı çocuklar nasip et dedim işallah allahım yüzümüze gülecek ve canlarım kesinlikle ve kesinlikle kuru incir yiyin günde 3 4 tane inanınki yumurtlamada çok etkisi var emin olun hepinizi çok seviyorum yazmaya devam bende işallahhhhhh güzel haberlerinizi bekliyorum ben nihayet 10 ay sonra azıcık mutlu oldum şimdi sıra sizde
canım herşey istediğin gibi olsun ALLAH ım ne olur bizde gülelim artık bebeklerimizi kucağımıza alalım çok sevindim çok:)

aaaaaaaaaaa çok sevindiiimmmmmm hayırlı uğurlu olsuuuunnnn inaşşallllhh hersey yolunda gidecek ve bebişini kucağına alacaksın ben inanıyorummm.duaların için allah razı olsun bu arada ismim gökçe:)inan rahat olabilirsin gercekten hamile haberi alınca üzülüyodum ama sana çok sevindim çünkü bnm gibi bişi yaşayanların hamile kalması beni de umutlandırıyoo.allahım hayırlı zamanı biliyo bu aralar hep dua ediyorum allahım bana da ver bi tane diye.bgn çok ilginç bişey oldu.ben izmitte yaşıyorum ve umuttepe üniversiteye kursa gidiyorum.otobüs çok dolu oluyor bgn bende tekerlek üstünde yer vardı koltuklar doluydu oraya oturdum.bi süre sonra bi bayan bindi elinde bebek taşıma cantası vardı dedim isterseniz ben alayım bebişi verdi kadın.daha küçücüktü 1aylık falan hastaneye gidiyolarmış.yol boyu o kucağımdayken hep dua ettim allahım bana da nasip et sen doğru zamanı biliyosun diye.bebek kucağımdayken bi ara kötü oldum olsaydı bnm bebğimde bu kadarlık olacktı diye.ama sonra dedimki hakkımda hayırlısı buymuş belki allah abana önce iş nasip edecek sonra bebek...

aaaaaaaaaaa çok sevindiiimmmmmm hayırlı uğurlu olsuuuunnnn inaşşallllhh hersey yolunda gidecek ve bebişini kucağına alacaksın ben inanıyorummm.duaların için allah razı olsun bu arada ismim gökçe:)inan rahat olabilirsin gercekten hamile haberi alınca üzülüyodum ama sana çok sevindim çünkü bnm gibi bişi yaşayanların hamile kalması beni de umutlandırıyoo.allahım hayırlı zamanı biliyo bu aralar hep dua ediyorum allahım bana da ver bi tane diye.bgn çok ilginç bişey oldu.ben izmitte yaşıyorum ve umuttepe üniversiteye kursa gidiyorum.otobüs çok dolu oluyor bgn bende tekerlek üstünde yer vardı koltuklar doluydu oraya oturdum.bi süre sonra bi bayan bindi elinde bebek taşıma cantası vardı dedim isterseniz ben alayım bebişi verdi kadın.daha küçücüktü 1aylık falan hastaneye gidiyolarmış.yol boyu o kucağımdayken hep dua ettim allahım bana da nasip et sen doğru zamanı biliyosun diye.bebek kucağımdayken bi ara kötü oldum olsaydı bnm bebğimde bu kadarlık olacktı diye.ama sonra dedimki hakkımda hayırlısı buymuş belki allah abana önce iş nasip edecek sonra bebek...

canım nasıl aldın kucağına ben bakamıyorum bile facede herkes koymuş bebeklerin resimlerini gizledim o resimleri dayanamıyorum ben

gökçe canım benim ben inanıyorum alacaksınız gercekten ben kaldıysam sizde kalırsınız çünkü hamile kalabiliyoruz biz incir ye sakın unutma çok faydası var ben incir yemeye başladıktan sonra yumurtlamam çoğaldı kasıklarım fokur fokur kaynıyordu 2 aydır yiyiyodum bende inciri ve çok net yumurtluyodum sende ye muhakkak birde hep dua et ben çok dua ettim çookkk

doruk canım benim olacak buna inan bak ben hiç inanmıyordum senin gibi çok üzülüyordum olacak seni okadar iyi anlıyorumki :KK43: olacak incir ye inan bak incirin çok faydasını gördüm 2ay yedim ve hamile kaldım günde 3 tane ya kuru incir birde hep dua et çok üzüldüm çok seni okadar iyi anlıyorumki ama olacak bak gör buradan alacağım haberlerinizi hepinizin hep dua ediyorum sizin için canım benim çekenbilir :KK43:

20.07.2008 de evlendik
bebek düşünmediğimiz için 2011 nisan ayına kadar erteledik
artık zamanı gelmişti anne ve baba olmanın ve rabbim bizim yüzümüzü eylül ayında güldürdü artık hamileydim içimde tarifi imkansız bir duygu vardı hamile olduğumu öğrendiğim an annelik içi güdüsü derler yaa sadece bebeğimi düşündüm vee ilk doktor kontrolü kese var ama bebek yook ayrıcaaa 5mm lik bir kist var :KK53:
iki hafta sonra kontrol için çağırdı doğum bizim bütçemizi aşacağı için doktorumuzu değiştirmeye karar verdik başka bir doktora gitmek istedik çünkü kist olması aklımı karıştırdı
biz ikinci bir doktor arayışına girdiğimizde ishal oldum karın ağrısı kusma ateş ve ishal .... 3 günde 2 kilo vermiştim ....
işyerinden acil hastaneye götürdüler o zaman 6 haftalık hamileydim ve doktor sadece serum takabildi bebek çok küçük gaita testinde mikrop çıktı antibiyotik tedavisi yapamayız hemen kadın doğum uzmanıyla görüş dedi :KK43:
biz hemen bir doktor bulup sekreterinden yalvar yakar randevu alıp gittik
ilk kez kalp atışlarını orda duydum :KK14: bebeğim içimdeydi ve kistten eser yoktu istersen hastaneye yatıralım istersen evde tedavi uygulayalım dedi evi tercih ettim ( keşke etmeseydim ) çünkü benimle beraber annem eşim ve kayınvalidem de perişan olucaktı sonra ishalim geçti ve çevremden bir doktor tavsiye ettiler ahmet yılmaz kk da da çok araştırdım çoğu kişi memnundu ve 18.10.2011 de üçüncü doktorumuz olan ahmet beye gittik
oturduk sohbet ettik böyle böyle oldu dedim muayene edelim bebeğe bakalım babası sende gel bebeği gör dedi ve muayene ye başladık aynı zamanda da sohbet ediyoruz ama doktorun yüzü birden düştü anladım ters giden bişiler olduğunu ( bu arada 8 haftalık hamileyim )
bir sorun mu var dedim :KK14: :KK14:
malesef bebeğin kalp atışlarını duyamıyorum bebek burda 6 haftalık gözüküyor malesef bebeğinizin kalbi 6 haftalıkken durmuş dedi eşim ve ben şok ....
bu durumun ilk gebeliklerde çok sık yaşandığını benim en kısa zamanda tekrar hamile kalabileceğimi söyledi acil olarak seni bu durumdan kurtarmalıyız dedi çünkü bebeğim beni zehirlemeye başlamıştı ( zaten yaşasaydı bile özürlü olma ihtimali çok yüksekmiş geçirmiş olduğum mikrobik ishal yüzünden )
gözümden yaşlar aka aka odadan çıktık radyoloji uzmanına gittik bebeğin ölü olduğuna dair rapor almak için çünkü alınan sonuca göre kürtaj yapılabiliyormuş ....
19.10.2011 sabah 11:00 de hastaneye yattım ve 12:00 de ameliyathaneye alındım artık bebeğimden ayrılma vakti gelmişti rabbim bu şekilde uygun görmüştü sessizce ağlıyordum doktorum geldi bana moral verdi üzülme bu dünyanın sonu değil sen ve eşin sağlıklı olduktan sonra allah size yine evlat verir dedi ve saat 13:00 de beni odaya çıkarmışlar başarılı bir operasyon olmuş ( uyandırma odasında beni kendime getirmeye çalışan hemşireye hemen cinsiyetini sormuşum bellimiydi diye :KK43:( )
1 hafta sonra kontrol için gittik doktora herşey yolunda dedi ve bir sorun olmadığı taktirde şubat ayında yeni bir gebeliğe başlayacağımızı söyledi ( inşallah rabbim tüm isteyenlere sağlıklı ve hayırlı evlat nasip eder ve banada )

hala içim acıyorr tv de dışarda nerde olursa olsun bebek yada hamile görsem gözlerim doluyor bebek ten bahsedilse hemen oradan ayrılıyorum hamileye bakamıyorum bile çünkü elim hemen kendi karnma gidiyor eğer ki bebeğim yaşasaydı 3,5 aylık olacaktı atamadım daha üzerimden atamamda çünkü o benim ilk imdi bizimdi eşim ve benim bir parçamızdı hayallerimi süsleyendi 2 aylık varlığıyla bizi mutlu eden bebeğimizdi ....

bebeğim şimdi cennette ........
inşallah anne ve babasına şefaatçi olacak ama ben onu çok özlüyorum :KK14: :KK14:

Son düzenleme:
doruk canım benim olacak buna inan bak ben hiç inanmıyordum senin gibi çok üzülüyordum olacak seni okadar iyi anlıyorumki :KK43: olacak incir ye inan bak incirin çok faydasını gördüm 2ay yedim ve hamile kaldım günde 3 tane ya kuru incir birde hep dua et çok üzüldüm çok seni okadar iyi anlıyorumki ama olacak bak gör buradan alacağım haberlerinizi hepinizin hep dua ediyorum sizin için canım benim çekenbilir :KK43:

canım benim deneyim bakalım inciri ama bizim ilk denememizde olmuştu oğlum güzel oğlum bugün markete gittik hani küçük arabalar var ya 10 tane falan küçük böyle eşimle benim ellerimiz onlara gitti sanki alıvercektik oğlumuza her gördüğüm şey onu hatırlatıyor aralık 14 te 3 ay bitcek 4 aya giricek adam olacaktı öf acaba yetmezmi 4 ay acaba korunmak

X