hamile görünce içim sızlıyor:(((

doruk canım benim olacak buna inan bak ben hiç inanmıyordum senin gibi çok üzülüyordum olacak seni okadar iyi anlıyorumki :KK43: olacak incir ye inan bak incirin çok faydasını gördüm 2ay yedim ve hamile kaldım günde 3 tane ya kuru incir birde hep dua et çok üzüldüm çok seni okadar iyi anlıyorumki ama olacak bak gör buradan alacağım haberlerinizi hepinizin hep dua ediyorum sizin için canım benim çekenbilir :KK43:

canım benim deneyim bakalım inciri ama bizim ilk denememizde olmuştu oğlum güzel oğlum bugün markete gittik hani küçük arabalar var ya 10 tane falan küçük böyle eşimle benim ellerimiz onlara gitti sanki alıvercektik oğlumuza her gördüğüm şey onu hatırlatıyor aralık 14 te 3 ay bitcek 4 aya giricek adam olacaktı öf acaba yetmezmi 4 ay acaba korunmak

canım nasıl aldın kucağına ben bakamıyorum bile facede herkes koymuş bebeklerin resimlerini gizledim o resimleri dayanamıyorum ben

canım valla otobüs o kadar kalabalıktıki kimsede yer vermedi kadına bnm de ayakta gtmketen belim ağrıyo artık kalkmamak için istedim verdi valla.ama tanımadığım içindi rahatlığım dediğin gibi fotolarını görünce bile üzülüyorum ki çok samimi arkadaşımla aramızda 2hafta vardı şimdi onun bebeğinin 40bile çıktı görünce içim cızzz ediyor....almak istemedim hiç kucağıma annesi de kucağına al deyipte vermedi ona da kızdım zaten...sanki vermek istemiyo gibimi geldii

gökçe canım benim ben inanıyorum alacaksınız gercekten ben kaldıysam sizde kalırsınız çünkü hamile kalabiliyoruz biz incir ye sakın unutma çok faydası var ben incir yemeye başladıktan sonra yumurtlamam çoğaldı kasıklarım fokur fokur kaynıyordu 2 aydır yiyiyodum bende inciri ve çok net yumurtluyodum sende ye muhakkak birde hep dua et ben çok dua ettim çookkk

cnm sanırım yrn adet olucam ve hemen başlıcam incire.eşim yok haftaya gelcek tam zamanı gelmesinin:)))baakalım inşallah bana da yardımcı olur incir..

canım valla otobüs o kadar kalabalıktıki kimsede yer vermedi kadına bnm de ayakta gtmketen belim ağrıyo artık kalkmamak için istedim verdi valla.ama tanımadığım içindi rahatlığım dediğin gibi fotolarını görünce bile üzülüyorum ki çok samimi arkadaşımla aramızda 2hafta vardı şimdi onun bebeğinin 40bile çıktı görünce içim cızzz ediyor....almak istemedim hiç kucağıma annesi de kucağına al deyipte vermedi ona da kızdım zaten...sanki vermek istemiyo gibimi geldii

aa neden vermek istemicek canım üzülürsün diye vermemiştir ben hiç birine gitmedim gitmeyide hiç düşünmüyorum

20.07.2008 de evlendik
bebek düşünmediğimiz için 2011 nisan ayına kadar erteledik
artık zamanı gelmişti anne ve baba olmanın ve rabbim bizim yüzümüzü eylül ayında güldürdü artık hamileydim içimde tarifi imkansız bir duygu vardı hamile olduğumu öğrendiğim an annelik içi güdüsü derler yaa sadece bebeğimi düşündüm vee ilk doktor kontrolü kese var ama bebek yook ayrıcaaa 5mm lik bir kist var :KK53:
iki hafta sonra kontrol için çağırdı doğum bizim bütçemizi aşacağı için doktorumuzu değiştirmeye karar verdik başka bir doktora gitmek istedik çünkü kist olması aklımı karıştırdı
biz ikinci bir doktor arayışına girdiğimizde ishal oldum karın ağrısı kusma ateş ve ishal .... 3 günde 2 kilo vermiştim ....
işyerinden acil hastaneye götürdüler o zaman 6 haftalık hamileydim ve doktor sadece serum takabildi bebek çok küçük gaita testinde mikrop çıktı antibiyotik tedavisi yapamayız hemen kadın doğum uzmanıyla görüş dedi :KK43:
biz hemen bir doktor bulup sekreterinden yalvar yakar randevu alıp gittik
ilk kez kalp atışlarını orda duydum :KK14: bebeğim içimdeydi ve kistten eser yoktu istersen hastaneye yatıralım istersen evde tedavi uygulayalım dedi evi tercih ettim ( keşke etmeseydim ) çünkü benimle beraber annem eşim ve kayınvalidem de perişan olucaktı sonra ishalim geçti ve çevremden bir doktor tavsiye ettiler ahmet yılmaz kk da da çok araştırdım çoğu kişi memnundu ve 18.10.2011 de üçüncü doktorumuz olan ahmet beye gittik
oturduk sohbet ettik böyle böyle oldu dedim muayene edelim bebeğe bakalım babası sende gel bebeği gör dedi ve muayene ye başladık aynı zamanda da sohbet ediyoruz ama doktorun yüzü birden düştü anladım ters giden bişiler olduğunu ( bu arada 8 haftalık hamileyim )
bir sorun mu var dedim :KK14: :KK14:
malesef bebeğin kalp atışlarını duyamıyorum bebek burda 6 haftalık gözüküyor malesef bebeğinizin kalbi 6 haftalıkken durmuş dedi eşim ve ben şok ....
bu durumun ilk gebeliklerde çok sık yaşandığını benim en kısa zamanda tekrar hamile kalabileceğimi söyledi acil olarak seni bu durumdan kurtarmalıyız dedi çünkü bebeğim beni zehirlemeye başlamıştı ( zaten yaşasaydı bile özürlü olma ihtimali çok yüksekmiş geçirmiş olduğum mikrobik ishal yüzünden )
gözümden yaşlar aka aka odadan çıktık radyoloji uzmanına gittik bebeğin ölü olduğuna dair rapor almak için çünkü alınan sonuca göre kürtaj yapılabiliyormuş ....
19.10.2011 sabah 11:00 de hastaneye yattım ve 12:00 de ameliyathaneye alındım artık bebeğimden ayrılma vakti gelmişti rabbim bu şekilde uygun görmüştü sessizce ağlıyordum doktorum geldi bana moral verdi üzülme bu dünyanın sonu değil sen ve eşin sağlıklı olduktan sonra allah size yine evlat verir dedi ve saat 13:00 de beni odaya çıkarmışlar başarılı bir operasyon olmuş ( uyandırma odasında beni kendime getirmeye çalışan hemşireye hemen cinsiyetini sormuşum bellimiydi diye :KK43:( )
1 hafta sonra kontrol için gittik doktora herşey yolunda dedi ve bir sorun olmadığı taktirde şubat ayında yeni bir gebeliğe başlayacağımızı söyledi ( inşallah rabbim tüm isteyenlere sağlıklı ve hayırlı evlat nasip eder ve banada )

hala içim acıyorr tv de dışarda nerde olursa olsun bebek yada hamile görsem gözlerim doluyor bebek ten bahsedilse hemen oradan ayrılıyorum hamileye bakamıyorum bile çünkü elim hemen kendi karnma gidiyor eğer ki bebeğim yaşasaydı 3,5 aylık olacaktı atamadım daha üzerimden atamamda çünkü o benim ilk imdi bizimdi eşim ve benim bir parçamızdı hayallerimi süsleyendi 2 aylık varlığıyla bizi mutlu eden bebeğimizdi ....

bebeğim şimdi cennette ........
inşallah anne ve babasına şefaatçi olacak ama ben onu çok özlüyorum :KK14: :KK14:[a

çok geçmiş olsun cnmm.cnm allahın takdirir diyoruz hep başka elimizden gelen bişey yok.canın bi süre daha acıyacak ama aşacaksın allahım sabrını veriyo şükürler olsun ki..allah dualarımızı kabul etsin hemen hamile kalalım o en doğru zmanı biliyo...

gökçe canım benimmmm kıyamam sana yazılarını okudukça çok üzüldüm bak sana bişeyler diyeceğim olacak bebeğin hamile kalacaksın üzülme bak ben 1 senedir bekliyorum halada bekliyorum hamile görmek istemiyorudum bakamıyordum bebek arabası görünce yolumu değiştiriyordum olacak bebeğin ben 2 aydan sonra korunmadım ama genede olmadı demekki rahimin kendini toparlaması gerekiyormuş şimdi daha iyi anladım o (rahim) kendini iyi hissedince bebekde gelip yerleşiyor oraya sen de kalacaksın bence biliyomusun keşkeler daha çok bitiriyor insanı karşıdan konuşmak çok kolay onunda farkındayım ama sağlam dur olacak bak görürsün sadece allahım bana yardım et de her şeyin hayırlısını verde bebişin cennetten sana bakıyo ve seni çok seviyo bebişin kardeşini yollıyacak sana bak gör bide inciri adet esnasındada ye

doruk canım bence korunma diyicem ama doktorun bir bildiğimi var acaba !!! rahim kürtajdan sonra zor toparlarmış kendini birtane doktor çok üzmüştü beni sen kürtaj oldun belki olmaz coçuğun diye eve geldim ağla ağla ama inanmayacaksın kimseye sen kendine inana en iyi bildiğin ve hissettiğin kendinin olandır buna inana bak( bence korunma) :KK34: ben kürtaj olduktan sonra doktor 2 adet geçir ve korunmayı bırak dedi ben ocaktan beri biraktım hiç korunmadım nerdeyse bir sene olacak ama 10 cu ayda hamile kaldım sende kalacaksın kıyamam ya insanın eli gidiyo bende bebek kilotları vardı dantelli dantelli elim hep onlara gidiyodu son bir aydır hiç bişey bakmamaya karar verdim halada bakmıyacağım daha hiç bişey belli değil daha sonra üzülmek istemiyorum önceki gibi:KK5:

kızlar bakın görürüsünüz hepimizi bebişi olacak ve biz onların resimlerini burada yayınlayacağız bakın görürsünüz hep biryerde toplanacağız bende hamile kadığınızı duyunca hediyeler alıp yollıyacağım söz :21::KK6:

gökçe canım benimmmm kıyamam sana yazılarını okudukça çok üzüldüm bak sana bişeyler diyeceğim olacak bebeğin hamile kalacaksın üzülme bak ben 1 senedir bekliyorum halada bekliyorum hamile görmek istemiyorudum bakamıyordum bebek arabası görünce yolumu değiştiriyordum olacak bebeğin ben 2 aydan sonra korunmadım ama genede olmadı demekki rahimin kendini toparlaması gerekiyormuş şimdi daha iyi anladım o (rahim) kendini iyi hissedince bebekde gelip yerleşiyor oraya sen de kalacaksın bence biliyomusun keşkeler daha çok bitiriyor insanı karşıdan konuşmak çok kolay onunda farkındayım ama sağlam dur olacak bak görürsün sadece allahım bana yardım et de her şeyin hayırlısını verde bebişin cennetten sana bakıyo ve seni çok seviyo bebişin kardeşini yollıyacak sana bak gör bide inciri adet esnasındada ye

cnmmm inanıyorum allahım doğru zmanı bekliyo ksımetim bekliyor.hayırlısı olsun hepimiz için.tamam adet olmadım daha 4ünde olmam gerekiyo.olunca inciri ihmal etmicem

konu sahibi alooo:)

bak tatlım geçmişi geçmişte bırakmalısın...keşkelerle meşkelerle yaşarsak beynimiz bi nefes alamaz bebekte gelmez..

önceki hamileliğinle alakalı nette hesap falan yapmayacağına dair yemin et..o sayfa kapandı..kapatki

yeni sayfa açabil..

bizimde test sonuçlarımız iyi ama bebek gelmiyo:p

bakıyo sıpa en uygun zaman nezamansa ozaman gelecek:)

nasılsa olacağız anne bunu kafamıza sokalım:)sağlıkla kucağımıza alacağımız günlere endekslenelim:)

bende hamile görmeye tahammül edemiyordum pat diye kendi bacım hamile kaldı,ee napiyim şimdi:)

Allaha hep dua edelim,geç olsun ama güç olmasın..sağlıklı olsunda bekleriz yaww:KK9::KK49:

bilmiyrum valla artık kimseyemi vermiyo yoksa bana mı vermiyo anlamadı.valla cnm çok samımı arkadaşım gitmezsem olmazdı

benim halamın kızı doğum yaptı ben gitmedim kendi bebeğim olana kadarda kimseye gitmicem gidemem bugün rüyamda hep hasta çocuklar gördüm hep doktorlra götürüyorum acaba büyüyünce oğlum öylemi olacaktı acaba

Bende 4 gün önce 9 haftalık bebeğimi kaybettim. ömrümün en kötü gününü yaşadım hala atlatamıyorum. öyle hazırlamıştım ki kendimi.15 tatilde cinsiyeti belli olur kıyafet falan alırım diye planlar yapmıştım. bundan sonraki her günümü ona göre planlamıştım. ama ona sahip çıkamadım.kalbi durmuş dedi doktor. bu acıya mı katlanmalıydım yoksa kürtaj olmam gerçeğine mi.bunların hepsini bir gün içinde yaşadım ve yaşlandım. hep aklımda atamıyorum. herkes daha gençsiniz tekrar olur diyor. evet olabilir ama ben şimdi istiyordum.hemde çoooooooook istiyordum. kendini toparla. kürtajdan sonra en az 3-6 ay dinlen, sonra da hemen olursa. eğer şu an bebeğim yaşıyor olsaydı ben tekrar hamile kaldığımda doğmuş olacaktı.tekrar nasıl bekleyeceğim o kadar.bebeğimin acısını nasıl atacağım içimden. çoook korkuyorum artık. tekrar hamile kalsam o 9 ayı her gün yine bişey mi olacak korkusuyla nasıl geçireceğim...allahım sen büyüksün.yardım et yarabbim acımı dindir.dayanamıyorum onun yokluğuna.onu çooooooooooooooooook özledim. çok kısa bir süre bile birlikte olsak da evlat acısını öyle tattım ki.allahım herkesin bebeğini, yavrusunu korusun..

Bende 4 gün önce 9 haftalık bebeğimi kaybettim. ömrümün en kötü gününü yaşadım hala atlatamıyorum. öyle hazırlamıştım ki kendimi.15 tatilde cinsiyeti belli olur kıyafet falan alırım diye planlar yapmıştım. bundan sonraki her günümü ona göre planlamıştım. ama ona sahip çıkamadım.kalbi durmuş dedi doktor. bu acıya mı katlanmalıydım yoksa kürtaj olmam gerçeğine mi.bunların hepsini bir gün içinde yaşadım ve yaşlandım. hep aklımda atamıyorum. herkes daha gençsiniz tekrar olur diyor. evet olabilir ama ben şimdi istiyordum.hemde çoooooooook istiyordum. kendini toparla. kürtajdan sonra en az 3-6 ay dinlen, sonra da hemen olursa. eğer şu an bebeğim yaşıyor olsaydı ben tekrar hamile kaldığımda doğmuş olacaktı.tekrar nasıl bekleyeceğim o kadar.bebeğimin acısını nasıl atacağım içimden. çoook korkuyorum artık. tekrar hamile kalsam o 9 ayı her gün yine bişey mi olacak korkusuyla nasıl geçireceğim...allahım sen büyüksün.yardım et yarabbim acımı dindir.dayanamıyorum onun yokluğuna.onu çooooooooooooooooook özledim. çok kısa bir süre bile birlikte olsak da evlat acısını öyle tattım ki.allahım herkesin bebeğini, yavrusunu korusun..

canım hiç sorma sanaa bişey söyleyim bebeğin haftası hiç önemli değil ister 9 haftalık ister 4haftalık ister 30 haftalık ama ben 33 haftada kaybettim herşeyi hazırdı odası 15 gün önce herşeyini almıştık bide beni düşün senin cinsiyeti bile belli değil ama ne olursa olsun ister 4 haftalık olsun yine senin canın herşeyin oluyor en sinir olduğum şey yine olur gençsin seni şu an kimse anlamaz hiç kimse biliyorum yaşadım senden daha acısını yaşadım doğuma gidiyorum dedim 4 yada 5 gün önce karnımda öldüğünü öğrendim canım sadece ağla ağla inan ben öyle açılıyorum ağlamanı sakın tutma o korku hepimizde var bende şu an korunma aşamasındayım maalesef

canım hiç sorma sanaa bişey söyleyim bebeğin haftası hiç önemli değil ister 9 haftalık ister 4haftalık ister 30 haftalık ama ben 33 haftada kaybettim herşeyi hazırdı odası 15 gün önce herşeyini almıştık bide beni düşün senin cinsiyeti bile belli değil ama ne olursa olsun ister 4 haftalık olsun yine senin canın herşeyin oluyor en sinir olduğum şey yine olur gençsin seni şu an kimse anlamaz hiç kimse biliyorum yaşadım senden daha acısını yaşadım doğuma gidiyorum dedim 4 yada 5 gün önce karnımda öldüğünü öğrendim canım sadece ağla ağla inan ben öyle açılıyorum ağlamanı sakın tutma o korku hepimizde var bende şu an korunma aşamasındayım maalesef[/QUOTE

senin durumun daha da acı gerçekten çok zor.allah sabır versin. acaba diyorum erkek miydi kız mıydı. ağlıyorum ağlıyorum,ağlıyorum. elimden başka bişey gelmiyor. zaman geçmiyor. o bekleme dönemini nasıl geçireceğim bilmiyorum. birkaç hafta önce mide bulantılarım oluyordu söyleniyordum. bu hafta hiç bir belirti yoktu,çok rahattım. nerden bilebilirdim ki asıl fırtına içimde kopuyormuş. şimdi kendime kızıyorum sen mi iyi bakamadın, şikayet ettin diye. keşke en kısa zamanda bebeğimi kucağıma alsam da 9 ayı bulantıyla yatmakla geçirsem. yeter ki sağlıkla kucağıma alsam.

canım hiç sorma sanaa bişey söyleyim bebeğin haftası hiç önemli değil ister 9 haftalık ister 4haftalık ister 30 haftalık ama ben 33 haftada kaybettim herşeyi hazırdı odası 15 gün önce herşeyini almıştık bide beni düşün senin cinsiyeti bile belli değil ama ne olursa olsun ister 4 haftalık olsun yine senin canın herşeyin oluyor en sinir olduğum şey yine olur gençsin seni şu an kimse anlamaz hiç kimse biliyorum yaşadım senden daha acısını yaşadım doğuma gidiyorum dedim 4 yada 5 gün önce karnımda öldüğünü öğrendim canım sadece ağla ağla inan ben öyle açılıyorum ağlamanı sakın tutma o korku hepimizde var bende şu an korunma aşamasındayım maalesef[/QUOTE

senin durumun daha da acı gerçekten çok zor.allah sabır versin. acaba diyorum erkek miydi kız mıydı. ağlıyorum ağlıyorum,ağlıyorum. elimden başka bişey gelmiyor. zaman geçmiyor. o bekleme dönemini nasıl geçireceğim bilmiyorum. birkaç hafta önce mide bulantılarım oluyordu söyleniyordum. bu hafta hiç bir belirti yoktu,çok rahattım. nerden bilebilirdim ki asıl fırtına içimde kopuyormuş. şimdi kendime kızıyorum sen mi iyi bakamadın, şikayet ettin diye. keşke en kısa zamanda bebeğimi kucağıma alsam da 9 ayı bulantıyla yatmakla geçirsem. yeter ki sağlıkla kucağıma alsam.

canım benim boynumda doğum lekeleri olmuştu doğum yaptım işte evde banyo yaptım bi baktım bütün lekeler gitmişti o gün koca gün ağladım koca gün lekelerim gitti diye ..... bişey söyleyim acın geçmicek sadece ilk günkü gibi olmucak sadece ben 24 saat düşünüyorum geçti deyenler yalan söylerler ama alışıyosun ALLAH sabrını veriyo sadece yavaşlatıyo içindeki ateşi bilmiyorum benim 14 dünde 3 ay bitecek ağlamadığım gece gündüz yok her yastığa koyduğumda başımı ağlıyorum nereye baksam onu hatırlıyorum benim vicdan azabım çok 4 yada 5 gün olmuş öleli karnımda ve ben bi anne hareketlerinin olmadığını anlamadım düşün nasıl anlamaz insan oğlum beni hiç affetmicek

canım benim boynumda doğum lekeleri olmuştu doğum yaptım işte evde banyo yaptım bi baktım bütün lekeler gitmişti o gün koca gün ağladım koca gün lekelerim gitti diye ..... bişey söyleyim acın geçmicek sadece ilk günkü gibi olmucak sadece ben 24 saat düşünüyorum geçti deyenler yalan söylerler ama alışıyosun ALLAH sabrını veriyo sadece yavaşlatıyo içindeki ateşi bilmiyorum benim 14 dünde 3 ay bitecek ağlamadığım gece gündüz yok her yastığa koyduğumda başımı ağlıyorum nereye baksam onu hatırlıyorum benim vicdan azabım çok 4 yada 5 gün olmuş öleli karnımda ve ben bi anne hareketlerinin olmadığını anlamadım düşün nasıl anlamaz insan oğlum beni hiç affetmicek

yine erkenden kalktım uyuyamıyorum günlerdir.her gün kabus dolu geceler ama deme öyle. bazen bende kendime kızıyorum. iyi beslenemedim herhalde diye ama allahım öyle istedikten sonra kul ne yapabilir ki.belki de allahın sevgili kullarıyız ki sağlıksız ya da hayırsız bir evlattan sakındı bizi. kendimi bunlarla teselli ediyorum belki de kandırıyorum. bir gün burda yine paylaşırız ha hamileyiz diye.hatta bebeğimizi kucağımıza aldık diye. ağlıycam, kendimi yiyip bitirecem belki ama allahımdan ümidimi hiç kesmeyeceğim. allah kullarına kaldıramayacakları yükleri vermez. zor olacak ama bunu da atlatacağız canım. sabır sabır sabır. doruk için hazırladığın herşey bir gün kardeşine nasip olacak inanıyorum buna. allah acil şifalar versin.

doruk canım üzülme hamile kalacaksın 4 ay bekle doktorunun vardır bir bildiği rahimin dinlenmesi kendini toparlaması gerekiyo sadece sağlıklı ve iyi beslen hani kafana taktıkça olmaz diyolarya inana ma onlara acınıda yaşa hemde doya doya oluyo bir şekilde güzel allahım veriyo sadece uygun zamanı bekliyo o kadar o zaman gelene kadarda güzel allahım bana yardım et de sakın sabır ver deme allah sabrını veririmiş ozaman sadece güzel allahım sizede verecek hilal canım çok geçmiş olsun çok üzüldüm sakın kendine kızıp haksızlık yapma yoksa yer bitirir bu seni beni bitiriyodu kimseye anlatıp söyleyemiyordum zaman birazda olsa azaltıyo acısını okadar unutmam mümkün değil kesinlikle bebişlerini olacak sadece bekleyin gelecek size bebişler

X