Haksızlığa uğradığımı düşünüyorum

Benim mantigim ve evimde uyguladigim sistem su, her evin aylik belli bir gideri harcamasi olur atiyorum sizinki 50 bin olsun. Bu 50 bini 25 - 25 ustlenin.

Geri kalan 75 binin 25 binini ekstrem durumlar icin hic dusunmeden kenara atin. 25 bini ayri birikim olsun geriye kalan 25'ide 12.5-12.5 paylasin o parayla isteyen istedigini yapsın, ister anasına ceyiz duzsun, ister gundelik harcamalarina ayirsin, ister birikime katsin farketmez.

Tum parayi bir kisiye vermek mantikli degil, hele ki bu kisi ekonomik okur yazarligi yerlerde olan ve cekirdek ailesini kok ailesinin onune koymayi beceremeyen kisi hic olmasin, adaletli kimse o yonetsin evin ekonomisini.

Tabiki kok aileye 5 kurus koklatmamak gibi bir bakis acim yok, aciliyetleri giderilir, saglik harcamalarina el atilir, aniden bozulan makinelerine tamirat destegi saglanir ama sirf ev değiştirdi diye esya almak simarikca.

Bir akrabamin esi anasinin her sene esyalarini yeniliyor kendi cekirdek ailesi 15 yillik koltuk takimlarini kullanirken, sonra o anne gelip oglunun evindeki esyalarin eskiligiyle dalga gecip canim oglum bu sene yine şu esyami yeniledi diye geriniyor gelinin karsisinda, sonra bu gelin beni neden sevmiyor oluyor adi.

Anladığım kadarıyla bu konu dışında eşinizle bir probleminiz yok ve kırıp dökmeden bu sorunu halletmek istiyorsunuz. Ama bence mutlaka bu konuyu eşinizle konuşun ve güveninizin kırıldığını söyleyin. Hatta bu yüzden maaşınızı artık ona vermeyeceğinizi söyleyerek olayın ciddiyetini anlamasını sağlayın. Eşiniz sizin arkanızdan iş çevirerek bir hata yapmış ve bir ders alması gerek.

75 bin maaş alan bi kadın iyi statülü bi iştedir böyle bi kadında maaşını eline vermez yapmayın Allah aşkına dünyanın bin türlü hali var yarın öbür gün boşanma olur beş kuruşsuz kalırsınız . Şu olayda çok saçma evlisiniz siz neyin şifresi bu çekinmeyin bu kadar

Mune aynı konunun iki farklı versiyonu farklı üyeliklerle açılmış. Burası dalga geçme yeri mi?

Ben çirkef olmaktansa her zaman enayi olmayı tercih ederim.

O zaman eşşek yerine konmaya devam edersinizortada çirkeflik yok ayrıca adam koskoca bir miktarı götürmüs kafasına göre vermiş o sizin paranız tabi ki hesap sorcaksınız. Hesap sormak çirkeflik mi??

O zaman eşşek yerine konmaya devam edersinizortada çirkeflik yok ayrıca adam koskoca bir miktarı götürmüs kafasına göre vermiş o sizin paranız tabi ki hesap sorcaksınız. Hesap sormak çirkeflik mi??
Ben çingene değilim senin gibi.tabi ki hesabını soracağım kendi usulumle kendi karakterimle.senin bunu anlamayacağın belli varoş

Yaa calisan kendi ayakları uzerinde duran kadinlarin tum maasini erkege vermesini anlayamıyorum kusura bakmayın
Ben evli de olsam para yonetimini erkege birakabilecegimi dusunmuyorum çünkü cevreme bakiyorum cogu erkek parayi duzgun yonetemiyor hep kredi hep borç... Eşi cocugundan kendinden kısar adamlar da fazla geleni akrabalara akıtır hic gerek yok harcayin hanimlar harcayan yaraniyor bu devirde.
Konu sahibi siz de acikca soyleyin sifreni biliyorum gördüm sifreni degistirebilirsin de zaten sana olan güvenimi bana sormadan yaptigin harcama sayesinde yitirdim bundan sonra evin tum harcamalari sende, erkeklik gururunu dusunup alttan aldim artik almiyorum madem öyle erkek olan sensin evi de gecindir ailene de harca kredi de öde beni ilgilendirmiyor maasimdan kurus vermem bitti gitti
Yani enayi olmayi tercih ederim demissiniz ama bu konusma da cirkeflik değil aksine gayet şeffaf davranmış olursunuz ben evlilikte/iliskide şeffaflığa inanırım yoksa guvenmedigim bir insanla neden evli olayim (ki bekarim.zaten) diye düşünürüm
Acikca konusmaktan cekinmeyin o sizin esiniz en yakininiz hayat arkadasiniz olarak disaridaki birinden daha açık olmaniz gerekir zaten

Ben çingene değilim senin gibi.tabi ki hesabını soracağım kendi usulumle kendi karakterimle.senin bunu anlamayacağın belli varoş

Hhfxscvbnhhfcss başımda kocam olsun kuş kadar da olsun diye eve aldığım beslediğim adam tarafından kazıklanmıyorum en azındanadam ezilip büzülmesin diye elde ne var ne yoksa eline saymıssın abimizin o da ilk fırsatta kazığı atıvermiş. Ne kocaymış arkadaş bunca dramaya değer mi 2 kuşak önce yaşayan babaannem bile maaş kartı falan vermez emin olun once şu pasifliği ezikliği bırak cici kız.

Cherry burdaki varoşluga en uzak üye olabilir Niye yukseldin kuzu böyle durup dururken
Ben konu sahibinin cirkeflikle.kibri karistirdigini düşünüyorum yani ona gore hesap.sormak ya da eşinden bir sey istemek de cirkeflik gibi geliyor olabilir. Bazi insanlar vardir kimseden bir sey istemem diye kuyruğu dik tutayim derken farkında olmadan kibirle yaklasiyorlar çevrelerine (aman degerim düşer/seviyemin altinda diye düşünür) ya da asiri tevazuya girebilir ki bu da ezilmeye sebep olabiliyor çevremde var böyleleri mesela bir arkadas doktora yapmis bilgili ama doktora yapmış kadinsin deyince eziliyor aman oyle demeyin estağfurullah falan... Yani barisik degil. Bu orneklerden biri konu sahibinde de olabilir diye düşündüm nedense "ben cirkef olamam" dediginde

Oooooo aman tengrim!!!!!enayi olurum daha iyi diyen kadının içinden çirkef bir hatun çıktı.Eyyy !!!!kk sen nelere kadirsin

Maasini neden esine veriyorsun borçları hesaplarsiniz belli bir miktar verirsiniz oladar. Bir sekilde ogrendiginizi soyleyip ciddi bir sekilde hesap sormaniz gerekir. Bana sordunmu benim rizami aldinmi bukadar borcumuz varken bzie destek olmayan annene ne hakla benimde kazandigim parayi harcarsin diye? Cekinir sormazsaniz salakliginiza doymayin esiniz sizi dusunse boyle yapmaz resmen sirtinizdan geciniyor birde artislik yapiyor annesine

seviye gittikçe düştü ben de başlığı açtığıma pişman oldum. İnsanlar biraz da içlerindeki pisliği boşaltıyor bence .aslında insanların artık niye kimseyle konuşamadığını daha iyi anlıyorum.velhasılı kelam 1-2 güzel tavsiye ile alacağımı aldım onlara teşekkür ediyor iyi geceler diliyorum

Varoş kelimesi bir sosyal statüye değil bir kişilik özelliğine karşılık söylenmiştir.varoş ve çirkef insan sevmem .medeni insanlar gibi konuşuyoruz dertleşiyoruz
Yani bu cumlenize benzer seyleri ben de söylerim ama burası Avrupanin en elit kasabasının icinden çıkmış bir platform değil, burada her türlü eğitim/kültür seviyesinden insan var ayrica size yorum yapan arkadas da Avrupada iyi eğitim almis bilgili kulturlu ve çirkef kelimesine en uymayacak kafadaki insanlardan biridir.
Sizi anlıyorum ne dediginizi ve anlatmak istediginizi de ama insanlara varoş/cirkef deyince daha elit olunmuyor.

Bir soru size o halde:
Bu konuyu kendi asil, nahif, kibar tarzınızla, çirkef ile varos olmayacak bir üslupla konusarak esinizle nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz? "Kendi yöntemimle çözerim " dediginiz icin merak ettim.

Konu sahibesi kendine gelsin diye eşsek yazdım ama gelmedi, inatla aynı kafada devam ediyor.

Bakın, toplum değisti artik kadınlar da birey oldu, eşit vatandaş oldu. Hepimiz eşitiz kadın da erkek de. Erkek evin reisi diye bir şey yok, kadın da onun 'liderliğinde' güdulen gariban canlı diye bir şey yok.

Konu sahibesi kendini erkekle eşit görmüyor, benim az olmam gerek erkeğin fazla olması gerek diyerek parasını adama veriyor. Ne alıyor karşılığında?? Kendi parasıyla evin reisi yaptığı adam tarafından hiçe sayılıyor.

Konu sahibesi iyi para kazanıyorsa demek ki adamdan daha nitelikli bunu kabul etmesi gerek. Adam da bunu bilerek evlendi, istemiyorsa da evlenmeseydi. Erkonun kırılgan egosunu beslemek bu kadının işi değil, adam da zaten öyle bir şey sormamış bile. Kadın eline parayı sayinca çat çut yiyivermis. O para konu sahibesinin nitelikleri, kariyeri, koyduğu emek nokta hesabıni tabi ki soracak. Ses etmemek kibarlık değil kerizlik oluyor.

Hiç fark etmez kardeşim kafa boşsa boştur, istersen 200.000kazan eziksen yine eziksin yine eziksin ...Eziklik nezaket, naiflik falan değil dümduz kendini ezdirmek hem de 5 para etmeyen tiplere!! Gece gece zorla yazdırıyorlar kadınlar önce kendilerini kucaklamalı, erkeklerden az olmadıklarini idrak etmeli. Ben olsam o mobilyaları iade ederdim biterdi. Ben kenar süsü değilim, kapı paspası değilim kimse üstume basamaz. Evliysen hayat arkadaşıysan eşit saygı koymak zorundasın kardeşim 5 paralık adamları bir halt sandırmayin yahhhuuu

Valla alkış butonu da istiyorum yönetimden her cümlene bir

Yukarida bahsettigim.durum iste
Fazla tevazu da ezdiriyor insanı kendi degerini farkedip ona göre hakkini savunsa bu kadar ince dusunmezdi bence.
Bu sekilde devam ederse evlilik es olmak degil ezilmek olur konu sahibesi için

Kocalari tarafından kaziklanan bütün bacılarıni bı tık kırdın cherry

Ben çirkef olmaktansa her zaman enayi olmayı tercih ederim.
O zaman neden konu açtınız ki ? Hayatınıza aynı şekilde devam etseydiniz. Maaş rakamları mı hatalı; ikinizin toplam geliri mi 75 bin acaba; siz 37 - eşiniz 28 bin TL alıyor olabilir mi ?

O zaman para kalmaması, düğün borçlarınızın halen bitmemesi matematik hesaplamarına uygun olur çünkü.

Hayır, ben aylık 75 bin, eşim de 50 bin TL maaş alıyor diyorsanız da 75 bin TL bin tamamını çıkarıp eşinize veriyorsanız; çok tuhaf bir durum var ortada. Kazandığınız maaşı idare etme ve kullanma yönünden kendinizi neden eksik görüyorsunuz ? Aylık gider kalemleriniz belli değil mi ? Örnek aylık toplam 70 bin TL gideriniz varsa maaslarinizdan 35 er bin TL ayırır, harcamalarınızı yaparsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…