Haksızlığa uğradığımı düşünüyorum

Tüm gelir, eli bol olanın elinde olmaz. Aksine tutumlu kimse, gerekirse gelir gider ne varsa her şey o kişinin sorumluluğunda olur. Bu meselenin "erkektir incinir" ile hiçbir alakası yok. Ya sen ne olacaksın? Senden gizli harcama yapılması hoşuna gitmemiş belli ki. Senin kadınlık gururun, emeğin ne olacak?

Bu arada düğününüz ve ev eşyalarınız çok lükstü galiba. Yoksa ayda 125 binden epey para kalmalıydı. Veya kocan parayı düşünmeden harcayıp durdu büyük ihtimalle.

Konuda geçmediğine göre çocuğunuz da yok. O yüzden 125 binin yarısını harcasanız yarısını birikime, yatırıma ayırsanız şimdi epey bir birikiminiz olurdu.Veya piraye nin dediği gibi çok rahat ev sahibi olurdunuz.

Elinize her ay bol para geçmiş/ geçiyor
( ülkenin yarısı asgari ücretli olduğu için " bol" yazdım), ama siz bu bol parayı hiç iyi değerlendirmemişsiniz. Yazık olmuş.

Öneri olarak şunu yazabilirim; sen kart extresine bakabiliyorsan o şekilde o harcamanın nereye gittiğini sorabilirsin.

Telefona baktığını kesinlikle söyleme. Gelecek aydan itibaren ya tüm gelir sende toplansın ya da ayrı olsun.

Darlayın. Paranızın kıymetli olduğunu bilsin ona göre davransın. Herşeyi eline bırakırsanız daha beter harcar. Maaşınızı kendine gelen havadan para gibi görür ne paranızın ne ona vermenizin kıymeti olmaz, mecbursunuz vermeye sanar. Maalesef erkeklerin çoğu böyle nankördür ve sadece onların aileleri ailedir. Ailelerine harcamak onların hatta sizinde göreviniz olur. Siz ağaç kovuğundan onların ailesine bakmaya çıktınız diye bile düşünebilir bir süre sonra baştan önlem alın.

Bizde eşimle çalışıyoruz her şeyimiz ortak burdaki çoğu kullanıcının aksine ben böyle olmasını doğru buluyorum. Ancak birbirimize karşı çok seffafiz kredi kartı banka hesap sifrelerimizi biliriz . Kim nereye ne kadar harcadı biliriz. Günlük harcamalarınız dışında alınacak ev eşyası cep telefonu bilgisayar gibi büyük harcamalarda birbirimize danışır öyle hareket ederiz. Birikimkerimiz de ortak olur . Ben ev arkadaşı gibi hesaplarin ayrı olmasını doğru bulmuyorum ancak hesap ortaksa herşey şeffaf olmalı.boylesine büyük harcamalarda eşe sorulmadan hareket edilmemeli . Birde eşinizle konuşun emin misiniz eşinizin aldığına belki kayinvalideniz almistir. Eşiniz karta taksit falan yapmıştır her ay kayinvalideniz oduyordur

Artıyor ama ne kadar artıyor? Eşin 50 bin kazanıyormuş ama elinde hiç para kalmıyormuş. Gerçekten sıfırı tüketmiş mi oluyor yoksa elinde kalan 3-5 bine mi hiç para kalmıyor diyorsun? Bu sorulara vereceğin cevaplar önemli.

Bence de bu affedilemez bana göre aldatmak kadar ağır bir şey artık eskisi gibi nasıl olacaksınız? Ben olsam ayağa kalkmıştı mahalle. Ne kadar sabırlısınız ne güzel

Yooo gayette sinsi, sizden habersiz anasina ev düzüyorsa sinsidir.
Daha bu sinsilik değilse , sinsi olan nasıl oluyor? Yav abla valla canımı çok sıktın. Senin annen baban seni elin oğlu annasının evini dizsin diye mi okuttu ? Belli ki kariyerli bir mesleğin var sen o okulları kazanmak için verdiğin emeğe de mi üzülmedin de neymiş erkeklik gururu incinmesin diye maaşımı verdim diyosun. Ya benim kızım olsa böyle yapsa nerde benim emeklerim derim.

Herkes şunu anlasın kocam dediğimiz kişiler ölümüne güveniyorum diyeceğimiz kişiler değil ya. Karşılıklı menfaat için sürdürdüğümüz ilişki. Bu kadar gözü kapalı yaşarsanız böyle olur.

Adam karısının emeğini şelale gibi anasına akıtıyor.Kadinin haberi yok ,fark etmese bu yıllarca sürecek ama( sinsi) degilsiz sizi okutan kadına 2000 lira layık görürken adam anasına çeyiz düzüyor. çocuklarıda leylekler getiriyor,dünyada okuzun boynuzu arasında,bu hikâyenin sonu kocammmda kocammmm, paşamda paşammmm

Bazen kendimi çok sorguluyorum böyle konuları görünce, çok çirkefim galiba ya.

Maaşınızı tabi ki vermeyin. Bence herkes kendi maasini kendi kontrol etmeli. Kendi birikim yapmalı. Sonra birikimi birleştirebilirsiniz kafalar uyuyorsa. Köye ev yapcam diyorsa birleştirmezsiniz.
Bazı insanların çok saçma yatırımları oluyor. İlla evliyiz diye birlikteyiz diye birlikte yatırım yapmak gerekmiyor bence. Kardeşimin eşi mesela yazlık aldırdı kardeşime. Yani daha doğrusu karı koca aldı ama kardeşimin maaşı daha yüksekti genelde. Yazlığı da kocasının ailesi kullaniyor. Yedi sülalesi kullaniyor. Ben onun da kafasını açmaya çalıştım ayrı biriktir ayrı yatırım yap diye. Ayrı gayrı mi olur diyor. Ee ama senin kocan kendi ailesine göre hareket ediyor. Manipülatif bir tip olduğu için de bunu farkedemiyor bile.
Veya annem babam arasında annemin yatırım planları daha iyiydi babamın da paraya tutma şekli. Tabi orda da babam baskindi ve doğru düzgün bir mal varlığı olmadı.
Ben liseden beri kendimi gecindiriyorum. Ne aileme ne eşime dogrudan para vermedim. Dolaylı olarak verilmiş oluyor tabi eve yapılan harcama ile ama doğrudan kartımı kimseye vermedim vermem de. Kimsenin de kartını almadım. Benim eşimin iş sorunu çok oldu. Olmadığı dönemlerde paylaşım yaptık hep. Ben ev kredisi o mutfak fatura gibi. Ben kira ve çocuklar o mutfak ve fatura gibi paylaşımlar oldu.

Paramı kendim yönetmek istiyorum boyle kendimi aptal gibi hissediyorum diyin. Bildiğinizi anlamasa da olur

Ben çirkef olmaktansa her zaman enayi olmayı tercih ederim.
Bende nişanlıyken ponçik aşık aklı beş karış havada bir kızdım. Eşim gözümde adeta bir melekti. Böyle etrafta eş ailesi Hk konuşanlara ne saçma, çok boş falan derdim.

Şimdi aklı başında bir kadın oldum. Sizin de artık olma zamanınız gelmiş. Eşiniz masum değil. Aldatmak kadar ağır bir şey yapmış. Çok çirkin

Eşinize neden maaşınızı veriyorsunuz asıl problem bu değil mi sizce ??

Arkadasim, sen niye bu kadar safsin? Esimle ev odemelerini ortak yapariz. Harcamalari paylasiriz. O mesela cocugun okul ucretini oder, ben arabanin kaskosu, benzini vs. Paramizi birlestirmeden de odeyebiliyoruz yani. Kalan paramizi da ikimiz ayri ayri yatirim yapiyoruz ama ikimizin de birbirimizin hesabindan, harcamasindan haberi var. Hic sormadin mi bu ay su kadar harcama yaptik, elimizde su kaldi. Kalan parayi ne yaptin diye? Kredi karti harcamasi asiri yuksekse neden diye sormadin mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…