Haksızlığa uğradığımı düşünüyorum

Bu arada maaşın iyiymiş, o paraya iki koca daha alınır üzülme gibi kötü bı espri yapicam ama normalde kötü biri değildim, hayat böyle yaptı beni...ben değil erkekler kötü bence...
benim kocaya ihtiyacım yok sadeeice mutlu olmak istedim ama insanlar iyi niyeti saflıkla karıştırıyor.teşekkür ederim:)

Yanlış anlama lütfen ama tamamen saçmalık.Erkek niye ezilsin,bu düşünce de olan biriyse zaten kendi kafasına göre birini bulsaydı.Kesinlikle tepkisiz kalma bildiğini belli et ve maaş vs verme asla.Sana güvenerek,senden gizli iş yaptıysa sonuçlarına katlansın.
Bu olaydan sonra asla para vs verme,yediremiyorsa bu durumu hemen belli etsin ki ileride sorun yaşama.
Ayrıca ezilip büzülmesin diye düşünme,kendi isteklerini dile getir ve yap.
Valla tepki alabilir ama kimse kusura bakmasın,birikimini ayrıca yap,sana tavsiyem o güven tam oturmadan da mal edinme kendi adına.Sonra böyle efendi adamlar utanmadan hak istiyor evlilik içinde edinilmiş mal diye, herkes gerçek yüzünü boşanmada gösteriyor o yüzden adımlarını kendi menfaatini gözeterek yap.

benim kocaya ihtiyacım yok sadeeice mutlu olmak istedim ama insanlar iyi niyeti saflıkla karıştırıyor.teşekkür ederim:)
Üzülme zamanında hepimizin başına geldi...Benimki ortak birikim hesabını hüpletti boğazında kalasica...Çok bişey yoktu ama çok canım yandı, alinterim ve ona olan guvenimdi harcadığı....Bedelini ağır ödüyor...Eşine güvenmek suç değil, biz yanlış birşey yapmadık ama bize yapılan yanlışlarla mücadele etmeyi öğrendik sayelerinde...

yani tamam paralar ortak olsun demişsiniz ama neden tamamen eşinize bıraktınız ki. Bizde paralar bende birikmesine rağmen eşime sorarım oda bana sorar her ay başında nereye harcadık ne yaptık şakasını yaparım kontrol edeceğim derim. Ne birikti söylerim. Aldığım altını gramına kadar söylerim onda birikseydi oda bana söylerdi. Ve kesinlikle ufak tefek ailesine harcamasına bir şey demem ama büyük bir harcama yaparsa kesinlikle paramı ayırır eve de bir kuruş harcamazdım. Ayrıca neden parayı sorunca yada kadında olunca neden eziliyor bu değerli erkekler.

Neden gizleme gereği duymuş? Demekki istemeyeceğini biliyor işte sorun burada başlıyor. Eşler tabiiki ailelerine destek olabilir gerekiyorsa ama gelir ortakken kafasına göre birilerine hediye almak bencillik. Benim için gizli yapılması büyük sorun olurdu.

Maaş konusuna gelirsek evlendiğimiz günden beri tüm giderler eşimin maaşıyla ödeniyor. Bütün krediler ve faturalar yani. Geri kalan yeme içme gezme arabanın yakıtı vs ben ödüyorum. Kalanı da kendime göre biriktiriyorum. Eşime kalsa asla birikim yapamayız çünkü. Geri kafalı gibi görünebilirim ama çocuğumun geleceği içinde belli bir birikim olmak zorunda. Erkeklerin eline bırakınca geçim işi bir yerde cortluyor örneklerini çok gördüm bu konuda dahil

Bir gün bu sömürgeci,kendini çakal sanan erkekler eylem yapacak kk kapatılsın diye
Dikkat etsinler eylemde saçları başları dagilmasın Kan emici neandarteller Kız eskiden bu kadar çok değillerdi sanki, arada benim gibi bahtsizlara denk geliyordu işte , son zamanlar hepsi predatör oldu...Nereye baksam aç köpekler gibi naif paralı empat kızlari koklaya koklaya bulup düşürme pesindeler...

Son düzenleme:
Eşyaları annesine aldığından emin misiniz?
oooo :) ciddi mi ya? kime alacak ki? kayınvalidem başka bir ilde yaşıyor ve yeni ev aldı eşya alıyor evini döşemek için.benim aklıma başka bişey gelmiyor açıkcası. eşim annesine çok düşkündür ben beni aldattığını vs düşünmüyorum ya öyle olsa telefonda bişeyler çıkardı

şu ana kadar inanın düğün masrafları eşya borçları vs ödedik hala da ödüyoruz ama maaşımız bunlar için yeterli ve artıyor da.eşimi darlamak istemedim güvenmiyormuş gibi davranmak istemedim ama görünüyor ki bu tamamen saflıkmış.anneme ben böyle bi harcama yapamam mesela daha çok kazanmama rağmen ve annem de kabul etmez. annesi de istemez bunu eşimin saçmalığı işte.

E siz daha annesine aldığından bile emin değilsiniz. Kvyi arayıp ağzından laf alın. Eşinize de kv söyledi dersiniz telefonundan gördüğünüzü de öğrenmemiş olur

Evlendiginizden beri şu ana kadar toplam yaklaşık 2 milyon gelir geçmiş elinize...Düğünde takılanlar filan hariç....500 k borçlara gitmiş olsa, 500 k genel giderler için harcanmış olsa, hadi 500k da benden size 3 yıllık tatil , alışveriş parası olsun , eşinizin elinde en az 500-600k birikim olması lazim... Doğru yatırım yaptıysa daha fazla...Artı düğünde takılanların tamamı....Hepsi sizin, hepsini çekin alın elinden....Maaşınızı da bir daha asla vermeyin...

eşimin sıfır lirası var:) kredi ödüyoruz araba aldık vs yani parası gerçekten yok. eşim sinsi biri değildir bi haltlar karıştırdığını zaten ilk dakikadan anladım çok eli bol ve cömert biridir para tutmaz. ben bi şekilde birikim yapalım vs diyecektim ki telefonunda faturayı gördüm şok oldum çok sinirlendim ama yüzleşemedim. çok paramız olsa inanın annesine bişeyler aldı diye sorun da çıkarmam ama hiç birikmişimiz yok ve benden gizli böyle bişey yapması affedilemez.

Yuh ne demek söyleyemem. Mesele bununsizden saklaması. Zaten danışacak ama hem danısmamıs yetmemis saklamış. Bilerek saklamış yani . İnsan arkadaşına giderken hediye alsa eşine anlatıyor laf arasında. Yani bilinçli olarak sizden saklaması çok rezilce. Hayat arkadaşı olarak görmüyor sizi evdeki düşman gibi yani para konusunda. Gayet konuşun bu çok saygısızca bir davranış.

Senden korkulur :)

Hayatım eşek gibi çalışıp koşulsuz elime sayan bı finans kölem olsa ben de çok cömert olurdum inan banaBu maaşla sen daha önce hiç kendin ev gecindirmedin mi? birikim yapmadin mi? Aylık 125 bin liraya ev bile alırdınız, taksidini yarilardiniz şimdiye... Adamın eline senin sayende hakettiginin 2 buçuk katı para geçiyor, yetmiş artmış ki iyice şimarip anasına hava atmalara başlamış ....En kötüsü de seni insan yerine koyup haber verme ihtiyacı bile duymamasi....Önüne gecmezsen ve böyle ponçik olursan ileride çok pişman olacaksın... Benden söylemesi....

Son düzenleme:
Fazla bonkör davranmış başkasının maaşı olunca böyle oluyor.

Hesab ortak anladığım kadariyla .Eşinize sorun 30..40 bin eksik var hayatım ne yapdın onunla .Bu arada bence paranızı eşinize vermeyin yoksa bu devam eder .Eşiniz kendi maaşiyla evi gecindirsin yetmədiyi yerde sizdə yardım edin.Kalan paraylada brikim yapin ve bunuda eşinize söyləyin sonuçta brikimde ikinizin .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…