Haksızlığa uğradığımı düşünüyorum

Konu sahibini de anlıyorum, ben geç de olsa tırnakları çıkardım mesela, nispeten şanslıydım, kaptirdigimi da fazla fazla geri aldım ama şimdiki halimden de mutlu değilim ki? Ben böyle hesapci, çocuğunun babasına köpek çekecek, bencil bir kadın değildim ki...Keşke başka dilden anlasaydi ama mecburen buna evrildim....Beni kaziklamasindan çok buna kızıyorum aslında ama yapacak bişey yok artık....

Ben zaten eşinden maaş isteyen erkekleri asla ciddiye alamıyorum kusura bakmayın.
Ondan sonra böyle sağa sola para harcıyorlar.

Ben çirkef olmaktansa her zaman enayi olmayı tercih ederim.
O belli oluyor. Ama aynı zamanda eziksinde. Muhtemelen bu eziğin parasını yerim diye evlendi zaten. Eli bol demişsin 50 bin maaşla ne eli bolluğu. Senin paranı harcıyor zaten. Böyle saf salak olmakla övünmeyin bir zahmet ya.

Ben de zaman icinde evrildigim halime şaşıyorum evli değilim ama gerek erkeklere gerekse diger insanlara olan bakışım o kadar degisti ki bazen kendimi "bu ben değilim yaa" derken buluyorum. Ama aslında hayat bizi bu hale gelmemiz icin sınıyor biraz da. Gecenlerde buna dair bir video mu yazi mi ne görmüştüm. Aslinda bu halimiz de biziz ve bunu kabul etmeliyiz diyordu. Çünkü yaş aldıkça, yasanmisliklar arttikca zamanla degisim kacinilmaz oluyor. Bu arada sizinkisi bir cinnet hali olmus iyi de olmus bazi erkeklere oylesi yaraniyor maalesef. Bosanan bir arkadasim da eski esine sizin gibi davraniyor adam yavru kopek gibi etrafinda. Bosanana kadar herseyi yapti bosanma asamasinda yok ben bosanmak istemiyorum yuvayi kurtarmak istiyorum dedi sonra dava zamanı yapmadigi cirkeflik kalmadi simdi etrafinda pervane. Yani bu ulkedeki erkeklerin hali boyle maalesef, dengesizler.

Japonya aşırı cinsiyetçi bir ülkedir, örneğin evlenen bir kadın işi ne olursa olsun işini bırakır ama buna rağmen evlilikte su kural vardır. Evli erkek maaşını karısına verir, çünkü kadın har vurup harman savunmadan evini geçindirir. Ne kadar kadın hakları kötü bu ülkede denilecek Japonya'da bile durum böyle. Bu sitede ise bir iki haftada bir hep kendi aklı yokmuş gibi parayı kocasının eline sayan kadınlar görüyorum, asabım bozuldu artık. Ekonomik olarak erkekler gerizekalıdır, bırakın eline maaş saymayı, onun parasını da siz kontrol edin.

Aynen...Bı de en kötüsü ne biliyor musun, 40 yaşıma kadar anneme benzememek için uğraştım, 40 imdan sonra koca zoruyla anamdan beter oldum Meğer kadın haklıymış la Bu topraklardaki erkekler ister okumuş ister cahil olsun hepsi böyle, ancak güç görünce yola geliyor, insan olmayı zorbalaninca hatırlıyor maalesef... Kızlarımızı eğitip uyarmaktan başka yolumuz yok...

Ben evlilikte neden telefonda şifre olduğunu anlamıyorum. Öğrenirse nasıl şifre değiştirecek. Ben eşimin tüm şifrelerini bilirim oda benim şifrelerimi bilir.

Ama siz telefon şarjda bir şey bakmam lazım deyip telefonu alıp yanlışlıkla faturayı bulun. Bence bildiğinizi ve rahatsız olduğunuzu bilmeli.

Ayrıca maaş kocaya verilmez.

Evet, bi yerden bolca sınanıyorsan bu hayat sana bir ders vermeye çalışıyor demektir. Dersi aldığın gün de sınavın biter. Saflık naiflik iyi bişey değil, beni safım diye sevecek adam kendine sevecek başka saf bulsun hemen arasın onu vakit kaybetmesin.

Nasıl kazıklandınız? Bir de işte bu saatten sonra o evliliğe devam etmek için motivasyon da kalmıyor ki benim eşim de her gece arıyor ağlıyor seni kaybetmek istemiyorum falan- ama o kadar beni istismar etmişsin sen, ben artık seninle aynı evde duramam ki buna uyandıktan sonra, güvenmem yani sana..
Benimkinde alkol sorunu var üzüntümden dedim ettim sen etme vs çekiyor ama güvenmem ona artık yani, borcu var diye istese atıyorum vermem, çünkü vermeme rağmen neler yaşadım.

Ben de asla düşünmezdim evlendikten sonra buna dönüşeceğimi aynı konu sahibi gibi arkadaşlarımın anlattıklarını “ayy ne çirkin şeyler, nasıl yaşıyor kuzum bu insanlar bunları” şeklinde dinliyordum onları aklımca “varoş” görüyordum, anam 3 sene sonra bütün klişeleri birebir yaşadım kayın aileden nefret etme mi dersin, yetişkin olamamış kök aileden kopamamış koca mı dersin, ekonomik zorluk mu dersin,. Sanki forumdaki bütün konuları üstüme boca ettiler
Ya aslında her zaman parayı eline verme şeklinde de olmuyor, ortak hayat var ve siz daha çok kazanıyorsunuz mesela ödenmesi gerekenler az kazanana eziyet, insafsızlık yani aslında hayat arkadaşınıza elinizde imkan olmamasına rağmen yardım etmemek.. kötü niyetle giremezsiniz ki evliliğe karşınızdakine yüzde yüz güveniyorsunuz, yoksa hayat nasıl geçer

Saf demişken aklıma Üftade abi geldi, karısını saf diye seviyodu o da ahahahahabsbhsh

Bazılarında o tırnaklar hiç çıkmıyor.
Tirnaksiz/pencesiz panter :)
Ögrenilmiş çaresizlik

Hemen hemen ayni alkol sorununa kadar Bizde 3 yatırım hesabı vardı. Biri çocugun , biri benim miras payının, biri giderleri ve çocuğun yatırımini paylaştıktan sonra kalan birikim için ortak hesap(bu üçüncü hesaba dikkat)...İlk 15 yıl sıkıntı yoktu, üçüncü hesapla ev alındı araba alındı, diğer iki hesap zaten benim kontrolumde...Son 4 yilda mevcut evi satıp 3. hesaptaki birikimi ekleyip yeni ev alma planımız vardı...O aralar ben biraz işyerinde yogundum, yorgundum, ilk 15 yılın verdiği güven de var, çok da açıp bakmadım açıkçası o hesaba...Vakti gelince bı baktım hesap boş...Bu beni bir yıl oyaladı bir de ev bulucaz diye... Okullar açılacak, çocugun düzeni kurulacak, ne zaman derken....Aç dedim hesabı....Kelimenin tam anlamıyla delirdim sandım, düştüm kaldım olduğum yere...Bildiğin içime çıldırdım...Findex çikarttirdim, bütün telefon dokumlerini istettim, e devleti didik didik ettim...Sadece içmiş köpek...Tekel, sendika lokali,meyhane, tekel, sendika lokali, meyhane...Başka hicbisey yok, ama hepsi gitmiş...3 gün içinde ağlaya ağlaya alkol sıkıntısına dair mesajlasmalari, faturaları, ekstreleri, trafik cezalarını tek tek ayikladim, dosyaladim doğru avukata...Protokolde donundan gayri herşeyi yazdı avukat, koydum önüne dedim ya bunu imzalar s.gidersin, ya da çekismelide bu dosyayı dokerim alemin önüne...Gık demeden imzaladı....Başka ne bir kavga ne bir ses yükseltme...Çocugun haberi bile yok olanlardan...iki yıldır da kendini affettiriyor aklınca işte....Ama ne fayda

Son düzenleme:
OHAAA İNANMIYORUM benim durumumdan kötüler de varmış demek yanlış anlamayın nolur ama 15 yıl evlilikten sonra kimin aklına gelebilir böyle bir şey, bizimkiler yeniliğin salaklığı da siz evinizi yerinizi almışsınız beraber hayat kurmuşsunuz adam paralar kül oldu dese inanır artık o saatten sonra insan! Bir ev parasını içmiş demek, yalnız sizi çok imrendim nasıl güçlüsünüz, nasıl o durumda çıkabileceğiniz en iyi şekilde karşısına çıkmışsınız

Bizim ev mev yapma şansımız olamazdı dediğim gibi çünkü ağır gerçek alkolik, en azından siz çocuğunuza kendinize bir şeyler yapabilmişsiniz.

O sevgi bitmiyor mu peki? Ben hislerimden emin olamıyorum ama bitti gibi de ya o kadar karaktersiz olunca bir insan hayranlığın gidiyor

De
Çocuk olmadan ayrılarak en iyisini siz yapmışsınız... Güçlü filan değilim aslında, canım çok yanınca , çoktan yapmam gerekeni yaptım sadece, bı de ne kadar inkar etsem de anamın kızıyım hesapcilik ve soğukkanlılik genlerimde var maalesef...Duygularla ilgili ise hiçbir derdim yok, şu anda tek istediğim alabildigim sürece intikam almak, keyfime bakmak, çocugumu büyütmek... Canı istediği zaman gidebilir , kimseyi zorla tutmuyorum veya şu anki koşullari aksatmaya başladığı zaman kovulur...Yani nefret de etmiyorum ama saygımı sevgimi tekrar kazanması pek mümkün değil gibi..

Susayım susayım dedim ama yazıcam. Ben bazı konuların karşı taraf tarafından yazıldığını düşünüyorum. Normal mi değil mi yokluyorlar. Yani istemeyen, tenezzül etmeyen kv oğluna alma der, izin de vermez. Hele çirkef olacağıma enayi olurum lafı insanı düşündürüyor. Saf insanlar kendini kurnaz sanır, kurnazlar ben safım der. Yani enayilerin enayiliğini kabul ettiğini görmedim. Bunu gelin veya damat yaşıyor. Normal mi diye, birileri ne akıl verir ne der diye yoklanıyoruz hissini yaşıyorum kısaca.

Bu söylediğiniz doğru da olabilir, bu platform neler gördü, hicbiseye şaşırmam artık ama konu sahibinin duygusu bana geçti yaa... Şahsen ben de biraz salağım ve ben salağım diyebiliyorum işte gogsumu gere gere var yani böyle kadınlar...

hesapcilik ve soğukkanlılik genlerimde var maalesef...
Her kadında olması gerekenler.Orta Doğu yahu burası. Parasını pulunu saçan çok sıcakkanlı kadınlar var etrafımda hepsinin de hayatı hüzün dolu vallahi. Daha geçen annemin arkadaşının boşanma haberi geldi 40 yıllık evlilerdi. Anlatsam şok olursunuz. 15 sene dükkanda sigortasız çalışma mi dersiniz ilkokul mezunusun diye aşağılama mi dersiniz Faslı kadın bulmak mi dersiniz... Erkeklerin anladığı dil bu maalesef.

Ne bileyim be Bissu, emeğine sahip çıkmakla, paragöz, bencil,çirkef, çıkarcı olup olmamak üzerine ağır bir manipülasyon var üzerimizde herhalde, bı de burada çoğu kadının aile yapısı evliliğin devamlılığını dayatıyor, bazen ne yaşadığıni anlamıyorsun bazen anlasan da gidemiyorsun...Bı de hep arkanı kollamak, hep kontrolde hep diken üstünde olmak çok yorucu...İnsanız hepimiz, bir noktada koynumuza aldığımız adama güvenmek istiyoruz elbette ama dediğin gibi bura ortadoğu...Burda "adam" nerde?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…