Haksızlığa uğradığımı düşünüyorum

Konu sahibi farkında değil ama bu kafayla yine konu açacak. Ama bu üyeliğiyle ama yeni üyelikle. Ama o konu açılacak.
Yok ya sanmam...Uyanık bı kız aslında ama biraz aileden kaynaklı ozgüven sorunu var biraz da manipüle edilmiş...Bikac yıl sürer tahminim ama hemen çocuk yapmazsa çabuk toplar kafayı...

Konu sahibi farkında değil ama bu kafayla yine konu açacak. Ama bu üyeliğiyle ama yeni üyelikle. Ama o konu açılacak.
Bence baska uyelik alır ama kendisi belli ki iyi eğitim almis kendini yetistirmis olmakla beraber fazla nahif ve dunyadan kopuk yasamis bugune kadar. Buradaki yorumları bile varos ve cirkef buldu 😀hayatinda hiç cirkeflik görmemiş. Fanusta yetismis zaar

Bu kafayla daha cok kandirilir sadece eşi degil dış dünyada da cok manipule edilir biraz yetiskin moduna geçip sorumluluk almayi öğrenmeli ve güçlenmeli diye düşünüyorum

Valla alkış butonu da istiyorum yönetimden 😀 her cümlene bir 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Yukarida bahsettigim.durum iste
Fazla tevazu da ezdiriyor insanı kendi degerini farkedip ona göre hakkini savunsa bu kadar ince dusunmezdi bence.
Bu sekilde devam ederse evlilik es olmak degil ezilmek olur konu sahibesi için

Aynen, konu sahibesi nezaket zerafet takılıyor da adamın bundan haberi var mı acaba paraları bariz yemiş🤐🤐🤐 orta sınıf erkekler neden berbat🤐🤐

Benim mantigim ve evimde uyguladigim sistem su, her evin aylik belli bir gideri harcamasi olur atiyorum sizinki 50 bin olsun. Bu 50 bini 25 - 25 ustlenin.

Geri kalan 75 binin 25 binini ekstrem durumlar icin hic dusunmeden kenara atin. 25 bini ayri birikim olsun geriye kalan 25'ide 12.5-12.5 paylasin o parayla isteyen istedigini yapsın, ister anasına ceyiz duzsun, ister gundelik harcamalarina ayirsin, ister birikime katsin farketmez.

Tum parayi bir kisiye vermek mantikli degil, hele ki bu kisi ekonomik okur yazarligi yerlerde olan ve cekirdek ailesini kok ailesinin onune koymayi beceremeyen kisi hic olmasin, adaletli kimse o yonetsin evin ekonomisini.

Tabiki kok aileye 5 kurus koklatmamak gibi bir bakis acim yok, aciliyetleri giderilir, saglik harcamalarina el atilir, aniden bozulan makinelerine tamirat destegi saglanir ama sirf ev değiştirdi diye esya almak simarikca.

Bir akrabamin esi anasinin her sene esyalarini yeniliyor kendi cekirdek ailesi 15 yillik koltuk takimlarini kullanirken, sonra o anne gelip oglunun evindeki esyalarin eskiligiyle dalga gecip canim oglum bu sene yine şu esyami yeniledi diye geriniyor gelinin karsisinda, sonra bu gelin beni neden sevmiyor oluyor adi.
O gelin neden kocasıyla yollarını ayırıp; kendine mutlu, huzurlu bir hayat kurmuyor ?

merhaba:KK43: kime danışacağımı bilmediğim için size danışmak istedim. 3 yıllık evliyiz eşim de ben de çalışıyoruz benim maaşım eşiminkinden fazla. ama ne evlenirken ne sonrasında eşim de ben de bunu sorun etmedik.kendi eşyalarımızı aldık kendi düğünümüzü yaptık vs. geçen hafta öğrendim ki eşim kayınvalidemin evine bazı eşyalar almış .herşeyin en iyisini en pahalısını seçmiş ve kendi kartı ile ödemiş.kayınvalidem çok cimridir parası olmasına rağmen evlenirken bize hiç destek olmadı. kötü biri değil ama maddi olarak sıfır destekle evlendik.ben zaten bu konuda biraz kırgındım.şimdi eşimin benden habersiz ve aslında benim paramla kayınvalideme eşya aldığını öğreniyorum.kayınvalidem böyle bişeyi istemez yani bundan eminim çünkü benim paramı kabul edecek biri değildir . eşimin annesini mutlu etmek için bunu yaptığını düşünüyorum.bakınca kendimi çok haksızlığa uğramış hissediyorum.eşimi çok seviyorum beni sevdiğini de biliyorum.maddi konularda onu ezmek veya üzmeyi hiç istemiyorum fakat kazanmış olduğum paranın başkalarına gitmesine de tahammül edemem.eşimin bunu bildiğimden haberi yok çünkü tesadüfen öğrendim ve eşime bunu söyleyemem. sizce ne yapmalıyım?eşime maaşımı vermekten vaz mı geçmeliyim? çok sinirliyim ve açıkcası eşimden sogudum.
tavsiyeleriniz için teşekkürler
Küçük bir cinnet 🤔

Şu erkekleri maddi konuda üzmeme tribini hiç anlayamıyorum. Yok erkekliğine laf gelmesin, yok onuru kırılmasın. Madem ezilmekten korkuyor gitsin 76 bin veren iş bulsun, bulamıyorsa da kırsın kıçını otursun. Siz böyle yapmaya devam ettikçe eşiniz annesine Smeg espresso makinesi de alır Dyson saç maşası da. Siz de düğün borcu öder, annenize 2 bin layık görmeye devam edersiniz. "Çocuk yaparsanız düzelir." öneri hakkımı kullanmak istiyorum. O zaman masrafları çocuk için yapar her şey de %100 düzelir.

maaşımızı birleştiriyoruz çünkü ev düğün eşya vs harcamalarımız sürüyor yani bunu sadece erkeğe bırakmak adil olmaz diye düşünüyorum.basit hediyeler vs her ikimiz de ailelerimize alırız sorun da olmaz ama gitsin mobilya almış tahminim 30-40 bin tl den başlıyordur.açıkcası para idaresi nasıl olmalı ne yapmalıyım o konuda sanırım sorun var. eşin de olsa kimseye güven olmuyor maalesef.
Ay sonunuz benzemesin ama aynı benim hikayeyi anlatıyorsunuz. Bizde de ben daha çok kazanıyordum; her şeyi karşılıyordum tatiller evdeki eşyalar yemekler eşime hediyeler hatta ailesi bir şeyler aldırdı kendine, ona sadece kirayı bırakmıştım ki o kadar fazla değildi kiramız.. aynı mantıkla erkek diye her şeyi ona bırakamam, benim senin olmaz, bugün ben daha çok kazanıyorum yarın da o kazanır vs gibi düşünüyordum. Ve eşimi görseniz herkes ama herkes bu adam sana nasıl aşık gözünün içine bakıyor falan diyordu 😀

bu arkamdan ailesine aynı sizin gibi para eşya falan verdiği yetmiyormuş gibi ailesi de beni sömürme girişimlerine devam etti, sorumluluk almayı öğrensin diye taksitle birkaç eşya aldırdım 3 yılın sonunda her gün ağlıyor taksit de taksit 😅 ulan ben niye bu kadar ağlamadım 😅

Neyse ezcümle sonunda boşanmaya karar verdim ve o melek gibi adam neye dönüştü biliyor musunuz?! Aklınız almaz. Benim paramla aldığım eşyaların bile üstüne konmaya çalışmak mı dersiniz, ailesinin verdiği bir altın set vardı sadece bir şey istemedim -düğün falan da- onun için benim peşime düşmek mi neler neler..

Sonunda aradım ulan sana ailene bir sürü verdim ettim ayıp değil mi diye, sen kira vermedin, onları ona sayıyorum dedi 👀 ben şok 😳 kira versem çok çok daha az paramdan olurdum.

Bahsettiğim adam etrafında çok masum diye anılan biri, o bunları yaptıysa herkes her şeyi yapar size öyle diyim.

Ve şimdiki aklım olsa 5 kuruş harcamazdım, git kendin bir yolunu bul al et derdim. Çünkü erkekler gerçekten bu şekilde olgunlaşıyor ve kıymet biliyor bence.

Kız sen şaşkın mısın? Maaş hepten kocaya verilir mi?😳 Yaşım 45 şu hayatta ve burda erkekler hakkında öğrendiğim tek kesin şey onlara asla hele para konusunda asla ve kat-a guvenilmemesi gerektiği...Hem de sana ne kadar yakınsa o kadar tehlikeli....Sokaktaki adam sana kolay kolay bişey yapamaz ama koynundaki herif böyle dolandirir ruhun duymaz 😂 Nerden bildiğimi sorma 🥴

Aşırı aşırı haklı birisiniz ya 💯

Konu sahibesi kendine gelsin diye eşsek yazdım ama gelmedi, inatla aynı kafada devam ediyor.

Bakın, toplum değisti artik kadınlar da birey oldu, eşit vatandaş oldu. Hepimiz eşitiz kadın da erkek de. Erkek evin reisi diye bir şey yok, kadın da onun 'liderliğinde' güdulen gariban canlı diye bir şey yok.

Konu sahibesi kendini erkekle eşit görmüyor, benim az olmam gerek erkeğin fazla olması gerek diyerek parasını adama veriyor. Ne alıyor karşılığında?? Kendi parasıyla evin reisi yaptığı adam tarafından hiçe sayılıyor.

Konu sahibesi iyi para kazanıyorsa demek ki adamdan daha nitelikli bunu kabul etmesi gerek. Adam da bunu bilerek evlendi, istemiyorsa da evlenmeseydi. Erkonun kırılgan egosunu beslemek bu kadının işi değil, adam da zaten öyle bir şey sormamış bile. Kadın eline parayı sayinca çat çut yiyivermis. O para konu sahibesinin nitelikleri, kariyeri, koyduğu emek nokta hesabıni tabi ki soracak. Ses etmemek kibarlık değil kerizlik oluyor.

Hiç fark etmez kardeşim kafa boşsa boştur, istersen 200.000kazan eziksen yine eziksin yine eziksin ...Eziklik nezaket, naiflik falan değil dümduz kendini ezdirmek hem de 5 para etmeyen tiplere!! Gece gece zorla yazdırıyorlar kadınlar önce kendilerini kucaklamalı, erkeklerden az olmadıklarini idrak etmeli. Ben olsam o mobilyaları iade ederdim biterdi. Ben kenar süsü değilim, kapı paspası değilim kimse üstume basamaz. Evliysen hayat arkadaşıysan eşit saygı koymak zorundasın kardeşim 5 paralık adamları bir halt sandırmayin yahhhuuu
Konuş kız Cherry 💯👏👏

seviye gittikçe düştü ben de başlığı açtığıma pişman oldum. İnsanlar biraz da içlerindeki pisliği boşaltıyor bence .aslında insanların artık niye kimseyle konuşamadığını daha iyi anlıyorum.velhasılı kelam 1-2 güzel tavsiye ile alacağımı aldım ☺️ onlara teşekkür ediyor iyi geceler diliyorum
Şu dilin yarısını kocanıza çıkarsanız bütün sorunlarınız çözülmüştü.

Bence baska uyelik alır ama kendisi belli ki iyi eğitim almis kendini yetistirmis olmakla beraber fazla nahif ve dunyadan kopuk yasamis bugune kadar. Buradaki yorumları bile varos ve cirkef buldu 😀hayatinda hiç cirkeflik görmemiş. Fanusta yetismis zaar

Bu kafayla daha cok kandirilir sadece eşi degil dış dünyada da cok manipule edilir biraz yetiskin moduna geçip sorumluluk almayi öğrenmeli ve güçlenmeli diye düşünüyorum
Bikaç yıl geçsin hepimizden daha çirkef daha kavgacı daha varoş olacak. 😂 O koca onun ipini öyle bi eğirecek ki.

Ay sonunuz benzemesin ama aynı benim hikayeyi anlatıyorsunuz. Bizde de ben daha çok kazanıyordum; her şeyi karşılıyordum tatiller evdeki eşyalar yemekler eşime hediyeler hatta ailesi bir şeyler aldırdı kendine, ona sadece kirayı bırakmıştım ki o kadar fazla değildi kiramız.. aynı mantıkla erkek diye her şeyi ona bırakamam, benim senin olmaz, bugün ben daha çok kazanıyorum yarın da o kazanır vs gibi düşünüyordum. Ve eşimi görseniz herkes ama herkes bu adam sana nasıl aşık gözünün içine bakıyor falan diyordu 😀

bu arkamdan ailesine aynı sizin gibi para eşya falan verdiği yetmiyormuş gibi ailesi de beni sömürme girişimlerine devam etti, sorumluluk almayı öğrensin diye taksitle birkaç eşya aldırdım 3 yılın sonunda her gün ağlıyor taksit de taksit 😅 ulan ben niye bu kadar ağlamadım 😅

Neyse ezcümle sonunda boşanmaya karar verdim ve o melek gibi adam neye dönüştü biliyor musunuz?! Aklınız almaz. Benim paramla aldığım eşyaların bile üstüne konmaya çalışmak mı dersiniz, ailesinin verdiği bir altın set vardı sadece bir şey istemedim -düğün falan da- onun için benim peşime düşmek mi neler neler..

Sonunda aradım ulan sana ailene bir sürü verdim ettim ayıp değil mi diye, sen kira vermedin, onları ona sayıyorum dedi 👀 ben şok 😳 kira versem çok çok daha az paramdan olurdum.

Bahsettiğim adam etrafında çok masum diye anılan biri, o bunları yaptıysa herkes her şeyi yapar size öyle diyim.

Ve şimdiki aklım olsa 5 kuruş harcamazdım, git kendin bir yolunu bul al et derdim. Çünkü erkekler gerçekten bu şekilde olgunlaşıyor ve kıymet biliyor bence.

Kız sen şaşkın mısın? Maaş hepten kocaya verilir mi?😳 Yaşım 45 şu hayatta ve burda erkekler hakkında öğrendiğim tek kesin şey onlara asla hele para konusunda asla ve kat-a guvenilmemesi gerektiği...Hem de sana ne kadar yakınsa o kadar tehlikeli....Sokaktaki adam sana kolay kolay bişey yapamaz ama koynundaki herif böyle dolandirir ruhun duymaz 😂 Nerden bildiğimi sorma 🥴

Aşırı aşırı haklı birisiniz ya 💯
Aramıza hoşgeldin ❤️ cherry bizi sevmiyo🥲🤣

Bikaç yıl geçsin hepimizden daha çirkef daha kavgacı daha varoş olacak. 😂 O koca onun ipini öyle bi eğirecek ki.
Benim kadar olmasin kâtip 🥴

Not; kaziklandigimi anladığım günün ertesi dava açtım, protokolle elinde avucunda ne varsa ev araba altın döviz hepsini aldım. sg dedim, gık demedi..Gitmedi... Gitmiyor....2 yıldır hâlâ evde, maaşını veriyor, benden harçlık alıyor , cam siliyor, yemek yapıyor, çamasir asiyor.... Vuruyorum kırbacı bana mısin demiyor 🥲 Hala içim sogumadi....

Son düzenleme:
Benim kadar olmasin kâtip 🥴

Not; kaziklandigimi anladığım günün ertesi dava açtım, protokolle elinde avucunda ne varsa ev araba altın döviz hepsini aldım. sg dedim, gık demedi..Gitmedi... Gitmiyor....2 yıldır hâlâ evde, maaşını veriyor, benden harçlık alıyor , cam siliyor, yemek yapıyor, çamasir asiyor.... Vuruyorum kırbacı bana mısin demiyor 🥲 Hala içim sogumadi....
Bence çirkeflik değil de iyiniyetinden vurularak insanları tanımak diyelim biz ona.. konu sahibi de iyiniyetinden vurulmuş şuan olayın şokuyla anlamıyor yakında oda burda yaşadıklarını anlatacak yeni kuzulara.

Ama insan iyiniyetinden bir kez vurulur.. sonra tırnakları çıkarır.

X