haklımıyım yoksa haksızmı

berre45

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2008
99
0
41
:1no2:kızlar biraz uzun olcak ama yaşadığım şeyleri anlatcam size lütfen bana yanılıp yanılmadığımı söyleyin ben 1.5 yıllık evliyim eşim ailesine çok düşkün Allah var hiçbi kötülüklerinide görmedim ama sürekli onlara gitmek mecburiyeti beni çıldırtıyor zaten günlük 2 saat yol gidip geliyorum çalışıyorum çokta enerjik biri olmadığımdan yorgun hissediyorum kendimi ama cuma günleri gelince eşim başlıyor bide akşam yemeğine filan gidiyoruz çağrılmadan iftarda bile böyle yapıyoruz buda bana çok ters kişiliğime güya samimiyet ama hiçte öle değil yani gittiğimde aman hoşgeldin yavrun kızım filan nerde zaten çok soğuktur kayınvalidem birazda o yüzden gitmek istemiyorum ama gitmeyelim dediğim anda eşimin surat 5 karış konuşmuyor konuşsada kavga.üstüne üstlük eltim var evi ayrı çalışmıyoda ama haftanın 3-4 günü onlarda yani her gittiğimda mutlaka orda oda ayrı bi dert zaten her gittiğimde değişik şekillerde sin,r,mi bozmayı başarıyor ki ben elimden geldiğince herkese samimi davranmaya çalışan bi insanım yani bende isterdim hakkaten samimi olalım ama nerde günlük telde konuşurlar eşimle iş yerinden biliyorum .ama beni hiç aramazlar görümcem bile iftara çağırırken direkt abisini aramış halbuki evin hanımı aranmazmı böle şeylerde yani kendimi bu ailenin içine girmiş hissedemiyorum bi türlü ben yakın davranmaya çalışıom ama ne yalan söyleyim onlardan böle bi elektrik alamayınca içimdende gelmiyor aramak bile :çok üzgünüm:

Hayatim tabiki mecbur degilsin hergün hergün oraya gitmeye!!benneyaptımki

Neticede sen calissan bir bayansin bütün hafta boyu yoruluyorsun hafta sonunu evinde gecirmek istemen gayet normal...

Gitme gercekten niye kendini mecbur hissediyorsunki?? :sm_confused:

Esin cok merakliysa gitsin, zaten onu davet ediyorlar anladigim kadariyla..

Koy tavrini esinlede konus anlat ona hissetiklerini! Hee olmuyormu konustukca kavgami yapiyorsunuz?? O zaman konusmam, tartismaya gerek yok gitmiyorum derim olur biter

böyle olur zaten gelinlerden biri hep daha fazla sevilir biri daha fazla ezilir burdada galiba sen olmuşsun evet haklısın ama yani eşin anlamıyorsa yapıcak bişey yok yani eşinle aranda bunun problem olmamasını sağla çünkü erkekler bunalrı kafaya takar vede buda aile içinde mutsuzluk olur Allah yardımcın olsun umarım eşinde vazgeçer ama zamanla vazgeöer daha n ekdar gidebilirki böyl düşün birde çocuk falan olunca ayağı yavaş yavaş kesilir üzülme.

kızlar zaten öyle alışmışımki 5 gün görüşmesek sene geçmiş gibi hissediyorum bide çocuk olursa hepten ordayım anlamına geliyor çünkü çocuğa kayınvalidem bakcak merak ediyorum sizler ne kadar aralıklarla görüşüyorsunuz kayınvalidelerinizle

kendimi mecbur hissediyorum çünkü nebilim işte öle olmasam kötü gelin ilan edilicem hemde eşimle aram daha açılır diye korkuyorum zaten evlendiğimizden beri tek sorunnumuz bu Allaha şükür eşimle aramda bundan başka hiçbi problemim yok ama bıktım artık sürekli onlar yüzünden huzursuz olmaktan eşimde anlamıyoki annam sana napıyo diyor bişi yaptığı yok ama böyle böyle diyorum anlamıyor işte sanırım hiçte anlamayacak beni:1no2::1no2::1no2::çok üzgünüm:

bu konuda ben şanslı olanladanım galiba çünkü bunları eşimle evliliğimiz ilk senelerinde hallettik daha doğrusu ben ilk sene tavrımı koydum çalışan bi insanım yorgunluğum oluyor ihtiyaçlarım oluyor arkadaş çevrem oluyor iki güne bir senin ailene gider iki güne bir benim aileme gidersek çünkü benimde bi ailem var ozaman kendi kurduğumuz aileye ne zaman vakit ayıracaz dedim eğer böyle olacaksa herkez kendi anne babasıyla yaşamaya devam etsin hiç olmazsa ortada sorunda kalmaz ben bu şekilde bi evlilik istemiyorum iyi düşün karar ver dedim ozamandan beri yaklaşık 8 yıldır çok rahatım nezaman ben gidelim dersem ozaman gidiyoruz birazda insanın eşinden kaynaklanıyor anlamak istemedimide anlamaz

evlendiğimiz ilk sene bende aynı şeyi yaşıyordum ve seni gerçekten çok iyi anlıyorum zamana bırakmıştım ama cidden çok kırılıyor üzülüyordum hele bide yemeğe çağırmak için eşimin aranması sinirimi bozuyordu birgün yine aynı şey oldu eşim eve geldi annem yemeğe çağırdı dedi bende söyledim sanırım seni çağırmış ben bu evin hanımıyım beni aramamış bende bütün gün sana yemek yapmak için uğraşmıştım neyse sen git ben gelmiyim dedim o oldu annesine söylemiş bir daha yapmadı kayınvalidem hatta çağırdığında gitmedim tavrımı koydum bi bahane buldum eşimede çaktırmadım bahane bulduğumu. sonra baktım kayınvalidemde uğraşmıyor artık bizi ayağına getirtmek için ben haftada bir kez gidiyorum ama kırılmasınlar diye ben arıyorum biz akşam gelicez diyorum o daha çok sevniyor mutlu oluyor ne yapıcağını şaşırıyor çok şükür bu duruma gelebildik umarım sende atlatırsın.

işte benimki öyle napcanı şaşıracak bi tip değil kardeş geçen senede arefe günü bunlarda iftar açılıyo mecbur sonra orda yatıyoruz arefe günü ama bunu özellikle eşim istiyor ilk senem olduğu için bi tel beklemiştim ne yalan söliyim hani bizde adettir böyle böyle gelin derler diye ama nerde oraya gittiğimdede bunu dile getirdim kayınvalidem isteyen gelir dedi iyimisenağlama

bence ağırlığını koy benim kayınvalidemde öyle 2 adım uzakta evleri gittiğimizde burda kalın diyor hemen bende işim var çamaşır yıkıyıcam bilmem ne hep bahane buluyorum eve gelince yıkayacağım yoksada yıkıyorum eşimde anlamıyor tabi savsakladığımı kayınvalidem hemen sonra yaparsın getir ben yıkayayım diyordu bende dedim ee o zaman biz niye kira veriyoruz anne beraber oturalım:)) hatta geçenlerde kayınvalidemin üst katı boşalmış kirasıda azmış eşime söylemiş taşının diye bana söyleyen yok bende hayır sen taşınanmam dedim azcık tantana çıktı anlattım sonra bi arkadaşına söyledim çaktırmadan o konuştu olmaz sorun çıkar falan demiş artık sormadı eşim kayınvalidem de hala bahsetmedi bana evden bi değişikler ya :)

isteyen gelir dediğinde kayınvaliden niye cevap vermedin canım ya.gerçi cevap versen arkanda duracak eş nerde.işin zor.Allah kocana akıl fikir versin

arkadaşım eşini karşına al ve herşeyi anlat...
çalışan bi bayan olduğunu yorulduğunu evine gittiğinde dinlenmek istediğini ,bu tür şeyler söyle...seninle başbaşa zaman geçirmek istiyorum de...
arkadaşım ama hakkatende hergün gidilmez yaa..bunu eşine uygun bi dille anlatmalısın...:1rolleyes:

canım içinde bulunduğun durum gerçektende çok zor bir durum aşağı tükürsen sakal ykrı tükürsen bıyık misali yani ne yapsan olmuyor değilmi? ama bende 4 yıllık evli biri olarak sana sadece şunu söylemek isterim. bir evlilik kesinlikle 5 yılda oturur bunu anladım. bende ilk evlendiğimde belki senin gibi değil ama farklı olarak beni çok etkileyecek şeyler yaşadım çaresiz olduğum durumlar çok oldu .duygularını saklama sonuçta insanlar konuşa konuşa anlaşır. evliliğin ilk yılları eşlerin birbirleri üzerinde otorite sağlamaya çalışmakla geçer. ama emin ol zamanla herşey yoluna öyle bir girecekki sen bile şaşıracaksın.düşünsene bu koşuştrmacadan gün gelicek eşinde sıkılacak hele bide çocuğun olursa o kadar sık zaten gitmezsiniz. çok uzattım galiba yani kısacası duygularını eşine sürekli anlat ve en önemli şey sabret herşey yoluna girer kendiliğinden.

anlamadığım neden eine sen mecburmuşsun gibi olanaklr tanıyorsun.arkadaşım o senin ailene karşı nsılsa sende öle ol. baktın ikiside yürümüyor kes ayağını çevren mi yok .walla kolunda altın bileziğin var budünyayada bir daha gelmeyeceksin sana ayak uydurmuyorsa tak sepeti koluna herkes kendi yoluna de kusura bakmayın ev hanımı olduğum halde çalışmak isterdim ya neyse kısmet değil kaderde yokmuş. şu erkekleri ne olur şımartmayın ne var aynı haklara sahipsiniz .istediğnizi yaparsınız onlar lüks arabaya binip elin falliklerine bakarken siz çalışıp altlarına son model arabalar almasında yardımcı oluyorsunuz yapmayın biraz bencil olun erkeklerden çok kendinizi düşünün ailesine karşı çalıştığın halde pasif duruyorsun durmaaaa lütfen gelen ağam giden paşam de tatlı git tatlı gelsiner kocanın her istediğinde gidipte kendini onlara baakk görüyormusun oğlum nasıl erkek dediğini yaptırıyor dedirtme

canım kayseridemi yaşıyorsun ve eşin kayserilimi kayserinin adetleri çok kötüdür erkekler ailesinin sözünden çıkamaz onlar ne derse emirdir tabi istisnalar vardır ama genel olarak bu böyledir yine birazcıkta olsa şanslısın nedenmi sana karışmıyorlarmış en azından oğullarını fitleyip fitleyip huzurunuzu bozmuyorlar benim konu başlıklarıma bir göz atarsan ne demek istediğimi çok iyi anlarsın canım benim onlar yüzünden yuvam yıkıldı

of canım ya eminim kötü bi durumdur.. allahtan benim kayınvalidemler burda değil.. bide çalışıosun.. eşine tavrını koy bence.. eğer tavır koymam kavgaya yol açar diosan "kocacağım senle yalnız kalmak istiyorum" falan diyerek gönlünü et. bazen cilve evlilikte çok işe yarıyo.. :)

canım yaa..ben aynı binada yaşadığım halde bu kadar görüşmüyoruz..ilk zamanlarda bende çok sıkıntı çektim..sürekli aşağı çağırırlardı gelin bizde yiyin diye..yada bir misafirleri gelse hemen ararlar, hadi gelin filancalar geldi diye..bunalıma girdim ilaç kullandım..insan evliliğini bile yaşayamıyo..eşime de bişey diyemiyodu,yanlış anlar diye..ama en son eşin kendisi tepkisini koydu,bizi zırt pırt çağırmayın,yumurta kırar yerim yine karnım doyar..ayrı bir ev olduk bunu anlayın artık dedi..yani anlayacağın herşey kocada bitiyo..eşim tavrını belli etmeseydi ben asla bişey diyemezdim,ve yaşadığım sorunlar çığ yumağı gibi büyürdü,ve olan evliliğimize olurdu..şimdi daha rahatım..onlarda anladılar artık..herşeye siz bilirsiniz diyorlar..çok bunaltmıyorlar bizi..ne yap et,eşine bunları anlat,yani ne hissettiğini..içinde biriktirme sakın,çünkü seni kaybetme korkusu herşeyin üstünde gelir..emin ol anne babasını bile gözü görmez..ben yaşadığım için söylüyorum..benim ana babasının lafından çıkmayan kocam şimdi bir an önce ev alıp burdan taşınmayı hayal ediyor..inan ki onun için hayatta en değerli varlık sensin,bunu belki sana hiç söylememiştir,ama bu da senin elinde..biraz gözünü korkut ve birşeylerin farkına varsın artık..

canım sende yemeğini yee evine gityerimseniben ramazanda hem işten gelip yemek yapma zahmetinde bulunmazsın kaydirigubbakcemile3
bizde yakınız tam iftar vakti geliyorum kayınvalide yiyoruz sonra hemen evimize gidip cayımızı içiyoruz
sen de öyle dene
ramazandan sonra evde yemeyim var de baska zaman geliriz dee
insallah yoluna girer a.s.

ebrusu arkadaşım sorunda orda zaten eşimi çok seviyorum ve kırılmasın diye öyle davranmaya çalışıyorum yinede çoğu zaman dayanamıyorum ve kavga ediyoruz üstelik eşim benim aileme karşıda çok iyi istediğimiz zamanda gidip geliyoruz yani

Cidden hafta da 3-4 gün kaynana çekilmez canım.Haklısın valla böyle örnekleri görünce evlenmekten korkuyor insan.Ama eşinle o ne kadar anlamasa da anlayana,anlatana kadar konuşman gerekiyor.Bak diyorsun ''yüzü 5 karış oluyor''diye.Anlıyorsun onu.Hep sen anlamak zorunda değilsin onu.Tamam güzel birşey ama bırak o da seni anlamaya alışssın.olmadı sende yüzün 5 karış gez.yani bi şekilde anlaması lazım.bu konunun düzelmesi lazım.Böyle nereye kadar canım benim.Hergün Hergün kaynana.insan bıkar vallaha.Ama yine de iş eşini ikna etmekte bitiyor.

iste benimde sinir oldugum bir vaka bu benneyaptımki

ne var sanki orda aa yeter be 20 vs sene kalmissin ananda

azda karilariniza birakin kendinizi ya analarda ogullarini kaydirigubbakcemile

haklisin kardesim hakli ne diyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…