haklımıyım yoksa haksızmı

eşininkide saçmalık
madem ailesinden kopamıyor
niye evlenmiş ki
okadar çok gitmek istiyorsa kendi gitsin
sizi niye zora sokuyor
hem çalış
hem kocanın hem kayınvalidenin gönlünü yap
iyi vallaha

ya hergün çekilemz kaynana vallaha melek olsa da kaynana işte.Zaten insan çalışıyorsa her zaman işler yolunda gitmiyor stresli oluyor.Bir de onun üstüne git kaynanayı gör.Hele elti kabus gibi ya:)

tek kelimeyle haklısın
ama haklı olmak yetmiyorrrrr:1no2:
eşine rahatsızlıklarını onuntolere edebileceği bir uslüp ile anlatmayı denedin mi??:uhm:
zor bir durum
eltine gelince müsade etme seni rencide etmesine
hani sen el kızıysan o evin kızı değil yaniiii
herkes haddini bilecek:eek:klava:
bilmeyene bildirmekde farzdırrr bence
ama seviyeyi muhafaza edip çizgiden çıkmadan:1closedeyes:
ne diyimm Allah kolaylık versinnn

belos'a katılıyorum o da el kızı sen de el kızısın insan bi yere gelince kendini düşünmem gerekiyor

hafta içleri olağan üstü bi durum olmazsa gitmiyoruz ama cumadan itibaren ne zaman gitceğimiz belli değil yani cuma işten gelince gidebiliriz olmadı cumartesi yemeğe yada akşamdan sonra eğer hiçbiriolmazsa pazar günü mutlaka yemekte onlardayız anlamına geliyor artık hafta sonlrı 1 gün bile gitmek istemiyorum:1no2:

valla, diğer konuyu bilmem ama her zaman olmasa da sana da bir telefon açıp "kızım bu akşam yemeği biz de yiyelim" diyebilir ya da "bugün geliyor musunuz?" falan diyebilir.....ama galiba sizin durumda zaten kesin gidilecek diye bir şey var arama gereği duymuyorlar...

bende giderim kayınvalideme ama eşimin talebiyle değil...
onun öyle bir beklentisi olmadı hiç...işten çıkınca uğrarım ben haberi bile olmaz...
hani kayınvalideme gider gibi değil arkadaşıma uğrar gibi gider görürüm....
severim kayınpederimle sohbet etmeyi, kayınvalidemle dedikodu yapmayı..
komşuları gelir birde akşamları altın kızlar gibi...
bazen dışarı çıkarırım onları oooo çok severler beni...
ya içimden geliyor benim eşim deseydi yapmazdım sanırım...
ama bu bizim hayatımız referans alınarak yapılacak bir değerlendirme değil...
siz sevmiyor olabilirsiniz bu tür şeyleri...
konuşacaksınız o nedenle...
görüşmek istemediğiniz için mi yoksa gerçekten vaktiniz olmadığı için mi bu düşünceleriniz var onu kendiniz bulacaksınız..

tek kelimeyle haklısın
ama haklı olmak yetmiyorrrrr:1no2:
eşine rahatsızlıklarını onuntolere edebileceği bir uslüp ile anlatmayı denedin mi??:uhm:
zor bir durum
eltine gelince müsade etme seni rencide etmesine
hani sen el kızıysan o evin kızı değil yaniiii
herkes haddini bilecek:eek:klava:
bilmeyene bildirmekde farzdırrr bence
ama seviyeyi muhafaza edip çizgiden çıkmadan:1closedeyes:
ne diyimm Allah kolaylık versinnn

tabik, kaç defa anlattım hiç sesini çıkarmadan dinldi sonra yine aynı durum
:1no2:

:1no2:kızlar biraz uzun olcak ama yaşadığım şeyleri anlatcam size lütfen bana yanılıp yanılmadığımı söyleyin ben 1.5 yıllık evliyim eşim ailesine çok düşkün Allah var hiçbi kötülüklerinide görmedim ama sürekli onlara gitmek mecburiyeti beni çıldırtıyor zaten günlük 2 saat yol gidip geliyorum çalışıyorum çokta enerjik biri olmadığımdan yorgun hissediyorum kendimi ama cuma günleri gelince eşim başlıyor bide akşam yemeğine filan gidiyoruz çağrılmadan iftarda bile böyle yapıyoruz buda bana çok ters kişiliğime güya samimiyet ama hiçte öle değil yani gittiğimde aman hoşgeldin yavrun kızım filan nerde zaten çok soğuktur kayınvalidem birazda o yüzden gitmek istemiyorum ama gitmeyelim dediğim anda eşimin surat 5 karış konuşmuyor konuşsada kavga.üstüne üstlük eltim var evi ayrı çalışmıyoda ama haftanın 3-4 günü onlarda yani her gittiğimda mutlaka orda oda ayrı bi dert zaten her gittiğimde değişik şekillerde sin,r,mi bozmayı başarıyor ki ben elimden geldiğince herkese samimi davranmaya çalışan bi insanım yani bende isterdim hakkaten samimi olalım ama nerde günlük telde konuşurlar eşimle iş yerinden biliyorum .ama beni hiç aramazlar görümcem bile iftara çağırırken direkt abisini aramış halbuki evin hanımı aranmazmı böle şeylerde yani kendimi bu ailenin içine girmiş hissedemiyorum bi türlü ben yakın davranmaya çalışıom ama ne yalan söyleyim onlardan böle bi elektrik alamayınca içimdende gelmiyor aramak bile :çok üzgünüm:

herkesi olduğu gibi kabul etmek gerek

:1no2:kızlar biraz uzun olcak ama yaşadığım şeyleri anlatcam size lütfen bana yanılıp yanılmadığımı söyleyin ben 1.5 yıllık evliyim eşim ailesine çok düşkün Allah var hiçbi kötülüklerinide görmedim ama sürekli onlara gitmek mecburiyeti beni çıldırtıyor zaten günlük 2 saat yol gidip geliyorum çalışıyorum çokta enerjik biri olmadığımdan yorgun hissediyorum kendimi ama cuma günleri gelince eşim başlıyor bide akşam yemeğine filan gidiyoruz çağrılmadan iftarda bile böyle yapıyoruz buda bana çok ters kişiliğime güya samimiyet ama hiçte öle değil yani gittiğimde aman hoşgeldin yavrun kızım filan nerde zaten çok soğuktur kayınvalidem birazda o yüzden gitmek istemiyorum ama gitmeyelim dediğim anda eşimin surat 5 karış konuşmuyor konuşsada kavga.üstüne üstlük eltim var evi ayrı çalışmıyoda ama haftanın 3-4 günü onlarda yani her gittiğimda mutlaka orda oda ayrı bi dert zaten her gittiğimde değişik şekillerde sin,r,mi bozmayı başarıyor ki ben elimden geldiğince herkese samimi davranmaya çalışan bi insanım yani bende isterdim hakkaten samimi olalım ama nerde günlük telde konuşurlar eşimle iş yerinden biliyorum .ama beni hiç aramazlar görümcem bile iftara çağırırken direkt abisini aramış halbuki evin hanımı aranmazmı böle şeylerde yani kendimi bu ailenin içine girmiş hissedemiyorum bi türlü ben yakın davranmaya çalışıom ama ne yalan söyleyim onlardan böle bi elektrik alamayınca içimdende gelmiyor aramak bile :çok üzgünüm:

canım sankı benı anlatmıssın:içelim:benı gorumce oyle ıftara falan degılde canı gıtmemızı ıstedıgınde kaynanama soyler o da esıme soyler bende boyle bır sacmalık karsısında gıdermıyım tabııkı hayır.gorguden yoksunlar mısafır davet etmeyı bıle bılmıyorlar.bılırsınız gorumcemı cok anlattım kendısınden nefret ederımde...kaydirigubbakcemile3kötükedihüso....ılk basta bende cok beklerdım banada aılenın evladı gıbı davranmasını.her fırsatta soyler kaynana bız gelınımızıde damadımızıda hıc ayırmayız dıye...ama nerde sadece dılınde...o ayırmadıgını sanıyor ama ayrımların en buyugunu yapıyor.hatta gorumcemın kocası bıgun gormceme annen ogluylaılgılendıgı kadar benımle ılgılenmıyor demıs.hanı mısafır geldıgı zaman falan.tabıı gorumcedede bakla ıslanmaz.kosa kosa bıde herkesın ıcınde annesıne yetıstırdı.oyuz yasını gecmıs kadın.ben ondan kac yas kucugum ama aıle ıcınde konusulanın aıle ıcınde kalması gerektıgını bılırım.neyse o ayrıkonu.kaynanam ne dese begenırsın.banane canım onunda annesı onu sevsın....zıhnıyete bakarmısın....artık boyle aıleler ne senı kızı gıbı gorsun nede sen onu annen gıbı....bu konuda hıc cabalama...cabalamıs bırı olarak bana ınan....gıtme konusundada..zamanla esın emınım alısacak.cunku benımkıde oyleydı.annesı asagıda oturdugu halde o asagı ınsek bıle hemen evı ıster evımde daha rahat edıyorum ben der.ve eve cıkarız....zamanın degıstırmedıgı cok sey oldugu gıbı degıstırdıgıde cok sey var.bu da onlardan bırı.sen gıtmek ıstemedıgını her fırsatta soyle...rahat edmedıgını...senı anlayacaktır.bugun degılse yarı...zaten zamanla o da evıne alısacak evını ısteyecek bak gor.takma guzelım olurmu ben senı cok iyi anlıyorum...:1hug:

tabik, kaç defa anlattım hiç sesini çıkarmadan dinldi sonra yine aynı durum
:1no2:

bazen erkekler eşlerinin bişeyi istemediğini farkedince ısrarcı olurlar kendilerine ne kadar otoriter bir erkek olduklarını isbatlamak için olduğunu düşünürüm hepp.....
sen yöntem değiştir bence istekli olan sen ol özellikle yorgun zamanlarında tutdurr gidelim diye hafta içlerinde bile götürrr (sende yorulacaksın ama)öğğğ getir adama
sonrada bak bakalımm neler olacak.......

onun öyle bir beklentisi olmadı hiç...işten çıkınca uğrarım ben haberi bile olmaz...
görüşmek istemediğiniz için mi yoksa gerçekten vaktiniz olmadığı için mi bu düşünceleriniz var onu kendiniz bulacaksınız..

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

görüşmek istememekle bi alakası yokki keşke benim ilişkimde sizinki gibi olsaydı ama karşıdan öyle bi elektrik almadım hiç soğuk davranıyorlar yani napsam kar etmiyor

merhaba canım...inan bana seni çok ama çok iyi anlıyorum.ve sana hepsi değişecek demek isterdim.malesef değişmeyecek,değişen tek şey kendin olacaksın.eşinin istediği gibi biri olacaksın zamanla.çünkü bu tartışmalardan bıkacak ve pes edeceksin..istediği her yere yani aile gezmelerine gideceksin,rol yapa yapa zamanla kişiliğini kaybedeceksin..çok üzgünüm canım..

VALA ARKADAŞIM 10 YILLIK EVLİYİM SADACE SON BİR YILDIR KENDİMİ EVLİ HİSSETMEYE BAŞLADIM BENDE ÇALIŞAN BİRİYİM AYNI SORUNLARI BENDE YAŞADIM YILLARCA VALLA TAVRINI KOYAN GELİNLER KOYUYOR SANIRIM BU TAVIR KOYMA İŞİ BİRAZDA KİŞİLİK MESELESİ BİZLER KIRILMASINLAR ÜZÜLMESİNLER TAVRINDA YAKLAŞIYORUZ.BENDE KAYINPEDERE GİTMEK ZORUNDA KALIYORUM KAYINVALİDE YOK BENDE.. YOK TEMİZLİĞİNE YOK ZİYARETE YOK ŞUNA YOK BUNA 10 YILDIR HİÇ BİR BAYRAM SAHAHINA EVİMDE GİREMEDİM ARİFEDEN ORDAYIZ. ZATEN BEN BU ERKEKLERİN ÇOĞUNU ANLAMIYORUM ANA BABALARINDAN AYRILAMIYACKLARSA NEDEN EVLENİYORLARKİ.... VALA GÜN GELECEK HANİ KINA GECELERİN DE GELİNLERİ OTURTUP KINA YAKIP AĞLATIRLAR YA SANIRIM BU OLAY DAMATLARA YAPILMAYA BAŞLYACAK DAMADIN ANNESİ ÇEKİLCEK BİR KÖŞEYE GİZLİ GİZLİ OĞLUNA KINA YAKILIRKEN AĞLAMAYA BAŞLICAK.............yerimseniben

bende çok sevmiyorum böyle gitmeleri...
zaten çalışan insanlarız rahat edilmiyor

bu tur mecburıyetler delı edıyor benı......lafım senın kayınvalıdene yada esının tarafına degıl canım kım olursa olsun ısteksız olan mecburı gorusmeden hayır gelmez.....bu kısı komsu bıle olsa boyledır bu....
ama agırlıgını koymalısın canım yoksa omur boyu sen cekersın ceremesını...calışan kadısın bunu bahane et,ne bıleyım tavrını koy....hem ıstemeden yorgun argın gıdeceksın hemde onların kaprısını cekeceksın ohhh ne ala.....:mymeka:

tabiki bende katılıyorum hergün hergün gidlimez ama bence kocanla aranız bozulmasın diye bişeyler yapmaya çalışırsan ona bişiy diyemem birde en önemlisi onla evde güzel vakit geçirmeye bak onları unutturmaya çalış demekkiş aradığı şeyimi bulamıyo evde mesela onun sevdiği ne varsa onları yapmaya çalış en önemliside çok afedersin ama kocanı yatakla kandırmaya bak anca bu yolla bıraktırabilirsin kadınların en büyük silahıdır unutma bu:enbuyukkk:

çok haklısın cnm işten sonrada hergün öyle bir yer çekilmez doğrusu gitme konuş eşinle açıkla herşeyi hiçbir mecburiyetin yok o senin ailene her akşam gitse ve ona öyle davranılsa,boşver sıkma canını herşeyinde ok deme sende koy tavrını
o çok meraklıysa gitsin yani,zaten senin için değil onun için çağrılıyorsunuz anladığım kadarıyla, o senin ailene ne sıklıkla gidip geliyor ve nasıl davranıyosa sende öyle yap eşit herşey

X