haftanın kaç günü yemek yaparsınız?

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
öğleciyim. bazen sabahları yapıyorım haftanın 3 günü falan, bazende akşam geldiğimde eşim hazırlamış olur saolsun(maşallah güzel yapar:nazar:)
bazende birgün öncesinin yemeklerini yeriz. sizde durum nasıl.

evdeki duruma göre yapılır

Nerden baksan her gün yemek yapmam lazim, bazen gercekten de Bugün ne pisireyim diye kara kara düsünüyorum

benim eşim bugün pişen yemeği yarın yemez.gıcık oluyorum.her gün pişiriyorum.ne yemek yapsam diye gecedenn başlıyorum.öğğleden sonra ancak buluyorum:)

Yemek yapmasam herif birsey demez ama eger cok sik tekrarlarsam o zaman bakarim imali bir sekilde yemek yokmuuu demeye baslar :)))

O yuzden bende sabrini tasirmadan ayarlarim.Haftada 3 yada 4 kez yaparim :))

ben bu konuda çok şanslıyım sanırım. kayınvalidem alt katımda. eve gittiğimde yemek hazır oluyor. yedikten sonra masayı toplayıp yukarı çıkıyorum. o masanın toplanmasından dolayı keyifli ben yemeğin hazır olmasından. mutlu mesut yaşıyoruz. sağolsun kendini en fazla 2 günde bir yemek yapar.zaten bi gün yaptığımı ertesi güne kalmaz.( antepliler- kebaplar,dolmalar,içli köfteler)

şanslıyım...........
eşim çok yardımcı bana bu konuda......
hangimiz eve erken gelirse o yapar...........
:teytey:

benim eşim bugün pişen yemeği yarın yemez.gıcık oluyorum.her gün pişiriyorum.ne yemek yapsam diye gecedenn başlıyorum.öğğleden sonra ancak buluyorum:)

walla benim durumda seninkinin aynısı bende bi gün önceden baslıyorum ne yapsam acaba diye eşim hem yemek seciyo hemde aynı yemeği ertesi gün yemiyo sastım valla cok zor oluyo.kafamçokkarıştı

Hergun yemek yaparim,hemde bir cesit degil mutlaka iki cesit olacak,oyle basit yemeklerle doyan bir adam degil benimkisi,ac gozludur biraz,hergun ziyafet ister,aza kanaat etmez,evde yemek bile olsa hergun mutlaka yeniside pisecek mecbur, o derece yani.

ben pek yapamıyorum ya..
eşimle annesinde yer evimize döneriz.
az niyet ederim evin orda ineyim de evde yapalım bir şey diye.
kayınvalidem arar,gelmiyomusun ben hazırladım sizi bekliyorum yemeğe diye.
o yüzden haftada bir filan olur sanırım.

Ben her gun yapiyorum. Esim ne bulsa yer yani yemek secmiyor ama onu gectim artik ondan baska 3 erkek daha var cocuklar. Ya makarna ya pilav ,corba felan olacak bende hergun bunlari yapmaktan usandim istiyorumki sebze turu seyler yesinler anliyacaginiz bizim aksam soframiz savas alani gibi .

3-4 kez yapiyorum...
esim ivir zivirla doymuyo illede hergun agir sulu ve en az 2 cesit yemek olacak..
bende tam aksine daha hafif seyler seviyorum
haftada en az 3 kere et cesiti olacak
birazcik karslidirda kendisi...
et olmadan doymazlarmis

Haftada 1 ya da 2 defa yapıyorum.
Bazen yapmıyorum dışardan takılıyoruz.
Kahvaltılık yediğimizde oluyor.

Eşim bazen girer muftağa, güzel yemek yapar ama
mutfa tam bir savaş alanı oluyor...:sm_confused:

Evde yemek olmamasını eşimde bende sorun
etmeyiz. Ne bulursak onu yeriz..:)

hafta içi hemen hemen hiç yemek yapmiyoruz
akşam yemeklerini evde sıfıra ındırdık diyebilirim sadece ara sıra açıkırsak çabuk bişeyler yapiyorum
zaten öğlenleri işyerinde yiyoruz ikimizde o yüzden akşamları çok nadır açıkıyoruz
haftasonunu evde geçirirsek eğer ozaman yemek yapiyoruz

Aslında zevkli bir iş yemek yapmak. Ama herşeyi birkaç saate sığdırmak zorunda olduğumdan bazen eziyet gibi geliyor. Akşam işten sonra yapamam çünkü çocuklar evde yemek lazım dolayısıyla akşamdan yapıyorum.

Offf bir aşçı, bir temizlikçi, bir de bakıcımı tutsam netatlicadiarzu

akşamları eşim benden önce eve geldiği için akşamdan yapıyorum yemekleri. gelince ısıtıp, yiyoruz. haftada üç dört kez yapıyorum. evde yemek olmaması sorun olmaz ama benim içim rahat etmez çok nadirdir yemek olmadığı. çok nadir eşiminde yaptığı oluyor belirli yemekleri. iki kişi olduğumuz için az yapıyorum, nezaman fazla yapsam bozulup çöpe gidiyor. oyüzden sıksık yemek yapmam gerekiyor..

yemeklerimi hergün ve günlük yaparım..bizim evde yemek pek seçilmez çünkü hergün canımız ne istiyorsa onu yaparım..kızım olduğu için daha detaylı yemek yapmam gerekiyor mesela hergün olmasada çorbası mutlaka olacak,sebze yine aynı...

X