hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

Kızlar kusura bakmayın gün icinde fırsat bulamadım girmeye, 75.1 olmuşum 400 Gr vermişim :KK43: ama zaten 1.5-2 aydır diyetteyim bu da duraklama haftasiydi sanırım inşallah haftaya 2-2.5 kilo veririmm

Melike06:85
burcu bilen :64.5
ezilan: 85.9
sınfogretmeni27:89.5
ilkay:92.4
tatlıtanbak:82.7
ayse021288:65
esradmr:82.9
zeycan19:73.4
nursehulya:65.7
leyla88:65.8
derenunyeri:82
umutincisi:?
melisimmm:77
fikirdelisi:77.9
bersemi5333: 76.5
derindrn:75.1
sera81:76.9
:KK56:

Selahattin Dönmez’den Metabolizma Çalıştıran Bulgur Çorbası Tarifi

Malzemeler:

1/2 çay bardağı bulgur

3-4 adet domates

1-2 adet pırasa

2 adet tatlı kırmızı biber

1 adet kırmızı kuru soğan

2 diş sarımsak

1 yemek kaşığı hardal

2 yemek kaşığı zeytinyağı

Üzeri için :

Taze Nane ve pulbiber

Hazırlanışı:

Tüm taze malzemeler doğranır ve bulgur eklenir.Üzerine 1.5 litre su konur ve tüm malzeme iyice yumuşayana kadar pişirilir.

En son pişmeye yakın hardal ve zeytinyağı ilave edilir.

Pişen çorbamız blender’den geçirilir.

Sıcak olarak ,üzerine pulbiber ,nane serperek bir büyük kase olarak servis edebilirsiniz..

Afiyet Olsun.. :KK56:

Börülce Diyet Salata

:KK56:Kaç Kişilik: 1-2 kişilik Hazırlama: 5dk

1 su bardağı haşlanmış börülce
Yarım demet dereotu
8-10 yaprak nane
2 adet kırmızı biber
1 tatlı kaşığı nar ekşisi
Haşlanmış börülcenin içine dereotu, nane, kırmızı biber doğranır. Nar ekşisi eklenir ve karıştırılır. Yağ ve tuz kesinlikle yoktur. Afiyet olsun.

1 çay bardağı haşlanmış yeşil mercimek
1 çay bardağı haşlanmış nohut
1 orta boy domates
1-2 adet kırmızı biber ( közlenmiş yada çiğ)
Taze nane
Roka, göbek marul
Kimyon ,kırmızı biber,tuz
1 yemek kaşığı zeytinyağı
1 küçük kase lor peyniri
Yeşillikler ince ince kıyılır. Kırmızı biber ve domatesler de küp küp doğranır. Nohut ve mercimekle birlikte hepsi harmanlanır. En son baharatlar, lor peyniri ve zeytinyağı da eklenip karıştırılır. Afiyet olsun. :KK56:

1 çiçek brokoli
Yarım mor lahana
Sos için;

Zeytinyağı
Tuz
Limon suyu
Brokoliyi haşlayın ve suyunu süzün. Servis kasesine ince kıyılmış mor lahana ve 1 kaç parça böldüğümüz brokoliyi katıp karıştırın. Üzerine sos döküp servis edin. Afiyet olsun.
:KK56:

Börülce Diyet Salata

:KK56:Kaç Kişilik: 1-2 kişilik Hazırlama: 5dk

1 su bardağı haşlanmış börülce
Yarım demet dereotu
8-10 yaprak nane
2 adet kırmızı biber
1 tatlı kaşığı nar ekşisi
Haşlanmış börülcenin içine dereotu, nane, kırmızı biber doğranır. Nar ekşisi eklenir ve karıştırılır. Yağ ve tuz kesinlikle yoktur. Afiyet olsun.

günaydın arkadaşım.nasılsın?
dün evde değildim,hafta sonu olunca gezmelere gittim.
o yüzden kilo mu yazamadım.
bu sabah tartıldım cnm 68,4 kg. tamı tamına.
sabah limonlu ılık suyumu içtim.
gün içerisinde de sarımsak çayı,hibiskus çayıyla rejime devaaammmm :KK8:

250 gram brokoli
1 adet havuç
1 adet orta boy patates
1 su bardağı yoğurt
2 diş sarımsak
Tuz
Pul biber
Brokoliyi tuzlu suda eritmeden haşlayın. 1 adet patatesi ve 1 adet havucu da haşlayın. Sebzeleri süzgece alıp suyunu süzdükten sonra servis tabağına alın. 1 yemek kaşığı zeytinyağını gezdirerek tuzla tatlandırın. 1 su bardağı yoğurdu ezilmiş iki diş sarımsakla iyice çırpın. Sebzelerin üzerine yoğurt gezdirerek pul biberle süsleyin.Afiyet olsun… :KK56:

günaydın güzeller
ben haftasonu giremedim topiğe.hasta yattım .acile falan gittik. eşimde hasta :KK43:
zaten kiloda verememişim.ama sizleri tebrik ediyorum.özellikle melike ve sınıföğretmenini.harihasınız kızlar maşallah size .darısı başıma
valla işe zor geldim.hem burnum hem gözüm akıyoooo :KK43:

4 adet patates
Yarım demet roka
4-5 dal maydanoz
2 adet taze soğan
1 tatlı kaşığı kimyon
1 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı pul biber
Yarım limon
1 çorba kaşığı zeytinyağı

Patatesler haşlanır, soyulur ve kuşbaşı büyüklüğünde doğranır. Roka yaprakları elle koparılır. Maydanoz ve taze soğan ince kıyılır. Üzerine kimyon, tuz, pul biber, limon, zeytinyağı katılır ve karıştırılır. :KK56:

günaydın güzeller
ben haftasonu giremedim topiğe.hasta yattım .acile falan gittik. eşimde hasta :KK43:
zaten kiloda verememişim.ama sizleri tebrik ediyorum.özellikle melike ve sınıföğretmenini.harihasınız kızlar maşallah size .darısı başıma

geçmiş olsun. :KK25:

250 gram brokoli
1 adet havuç
1 adet orta boy patates
1 su bardağı yoğurt
2 diş sarımsak
Tuz
Pul biber
Brokoliyi tuzlu suda eritmeden haşlayın. 1 adet patatesi ve 1 adet havucu da haşlayın. Sebzeleri süzgece alıp suyunu süzdükten sonra servis tabağına alın. 1 yemek kaşığı zeytinyağını gezdirerek tuzla tatlandırın. 1 su bardağı yoğurdu ezilmiş iki diş sarımsakla iyice çırpın. Sebzelerin üzerine yoğurt gezdirerek pul biberle süsleyin.Afiyet olsun… :KK56:

brokoliyi çok severim bugün akşam yemeği olarak yapayım bari...

4 adet patates
Yarım demet roka
4-5 dal maydanoz
2 adet taze soğan
1 tatlı kaşığı kimyon
1 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı pul biber
Yarım limon
1 çorba kaşığı zeytinyağı

Patatesler haşlanır, soyulur ve kuşbaşı büyüklüğünde doğranır. Roka yaprakları elle koparılır. Maydanoz ve taze soğan ince kıyılır. Üzerine kimyon, tuz, pul biber, limon, zeytinyağı katılır ve karıştırılır. :KK56:

bizi de listeye eklicek misin?

Beş gün gibi bir sürede beş kilo vermek, bir şok diyet uygulamasıdır. 5 günde 5 kilo verdiren diyet son derece sağlıklı bir diyettir ki, vücudunuzun direncini
çok fazla düşürmediği için bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle çalışan insanların, diyet yaparken sürekli yorgunluktan ve halsizlikten
şikayet etmeleri nedeniyle özellikle hazırlanmış bir şok diyet programıdır.

5 günde 5 kilo vermek için önce bir aktara gidip kendinize sindirim sistemini hızlandıran bir çay almanız gerekiyor. Normal çay ve kahvelere bu beş gün boyunca
veda etmeniz gerekiyor. 5 günde 5 kilo vermek için birinci gün sabah kahvaltısı dahil olmak üzere bütün öğünlerinizde, baharat dışında hiç bir katkı bulunmayan
ve tamamen yağsız haşlanmış patates yiyecek ve zayıflama çayınızı içeceksiniz. Sindirim sisteminizi çalıştıran çayı çok sıcak olmamak koşuluyla gün boyunca ne
kadar çok tüketirseniz o kadar iyi olacaktır kilo vermeniz açısından. İkinci gün ise, gene zayıflama çayınızı tüketecek ve sadece yağsız sebze tüketeceksiniz.
Diyetin üçüncü günü protein günüdür. Balık veya et tercihinizi yapıp üç öğün sadece çayınızı ve seçtiğiniz et ürününü tüketeceksiniz. Dördüncü gün ise meyve
günüdür. Beş günde beş kilo vermek için dördüncü gün muz haricinde istediğiniz meyveden istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Beşinci gün ise sadece ve sadece
yağsız yumurta ve baharat tüketeceksiniz. Altıncı gün sabahı tartıya çıktığınızda muhteşem sonucu siz de görebilirsiniz.

günaydın güzeller

çok geçmiş olsun salgın varmış çok dikkat et kendine

kızlar günaydınnnnn iyi haftalar...uykusuzluktan ölüyorum ama yinede üşünmeden etmeden erkenden kalkıp iş yerime geldim 40 dakika yürüşümü yapıp duşumu aldım...şimdi iş başı :) yürüyüşe başladığım için çok mutluyummmmmm :KK16:

Günaydın kızlar bende hastaydım geçen hafta kilo verememişim neyseki almadım melikecim beni de yaz 73 kilodayım boy 1.60
Herkes dikkat etsin kendine salgın var hasta olanlara geçmiş olsun :) bakalım haftanın birincisi kim olucak ????

kızlar günaydınnnnn iyi haftalar...uykusuzluktan ölüyorum ama yinede üşünmeden etmeden erkenden kalkıp iş yerime geldim 40 dakika yürüşümü yapıp duşumu aldım...şimdi iş başı :) yürüyüşe başladığım için çok mutluyummmmmm :KK16:

tebrik ederim canım :KK9:

X