hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

Ooo maaşallah boyunca kızın var yani ne güzel Allah bağışlasın hepimizin evlatlarını:)) Rabbim bana da sağlıklı sıhhatli bi kız evladı nasip etsin (istediğim kiloya inince) inşallah :)))Bende 23 yaşındayım oğluşum 3 yaşında.Geçen hafta baya azimliydim .Bu hafta hadi bakalım ortak en çok kiloyu veren biz olalım.Yine güzel başladım aslında oğlum uyurken yarım saat de zumba yaptım.Birinci oldum diye salmak yok yani

Diyete başlayalı dayanamam yerim diye yaprak sarması yapmamıştım.dün gece koca bir tencere sardım.haklıymışım kendimi kaybettim kaçtane yedim bilmiyorum.ama artık dikkat edeceğim.ilkaycım yarışımızı bırakma ozaman dikkat edersin bırakmazsın kendini.

Edaaslan canım FATMAASKIN1 İLE KİLON YAKIN YARIŞSANIZA DAHA ÇOK GAZA GELİRSİNİZ

Son düzenleyen: Moderatör:
MERHABA GÜLHAN HANIM.YİNE BEN. DİYEYİM Kİ UN TUZ SU İLE HAMUR YOĞURDUM SERVİS TABAĞI BÜYÜKLÜĞÜNDE AÇTIM. İÇİNE YUMURTALI ISPANAK HARCI KOYDUM. PİŞİRDİM YAĞLAMADIM.1 TANE YESEM HEM KARBONHİDRAT HEM PROTEİN HEM SEBZE YEMİŞ OLURMUYUM. OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.DEDİM.,
CEVAP:Merhaba, Sağlıklı beslenme adına güzel bir börek çeşidi olur. Yanında bir ayran da tüketirseniz tam olur. Size tavsiyem bu yaptığınız böreği kepek unu ve tam buğday ununu karıştırarak denemeniz. Böylece çok daha doğru bir seçim yapmış olursunuz. Yumurta ve sütle hazırladığınız karışımı aralara sürebilirsiniz. Afiyet olsun :)

Canım bende söylemeyeyim dedim ama dün bende kaçırdım( hemde iyi kaçırdım yani tabii gene bırakmak yok ama yarışta değilim sadece... genede yazarım fırsat buldukça

Evimiz farkında olmadığımız tuzaklarla dolu olabiliyor ve birçoğumuzun kilo alma sebebini bu tuzaklar oluşturuyor

Kilo vermek çoğu zaman iradenize bağlı. İradenizin azaldığını hissediyorsanız, bazı basit değişiklikler yapmanızın zamanı gelmiş demektir. Böylece sağlıklı beslenme alışkanlığı edinerek doğal olarak kilo verebilirsiniz. Biliyoruz ki alınan her kilo; kanser, diyabet ve kalp hastalıkları gibi kronik rahatsızlıkların riskini yükseltiyor. Önünüze çıkan her yiyeceği yiyor musunuz yoksa bilinçli seçim yapıyor musunuz? Şimdi dürüstçe bir gözden geçirelim...

Tabakları küçültün

Büyük porsiyon yemekler ve atıştırmalıklar, en büyük tuzaklar. Gün içindeki koşuşturmalar ve bazı yoğunluklar yediğimiz yemeklere odaklanmamızı engelliyor, bu nedenle de ne yediğimizi fark etmiyoruz. İşin sırrı, çevremizi değiştirmek. Örneğin; yemek tabağınızı küçültebilirsiniz. Evinizde tek bir çeşit yemeğiniz varsa ve büyük bir yemek tabağı kullanıyorsanız, tabakta boşluk kalması olası bir durum. Ancak psikolojik olarak birçoğumuz tabağı daha da doldurmak için 1-2 kaşık daha yemek ekleriz. İşte bu durum farkında olmadan porsiyonlarımızın büyümesine neden oluyor.
Birçok çalışma bu durumu net olarak açıklıyor. Farklı boyutlarda patlamış mısır yiyen 168 film izleyicisi üzerinde yapılan çalışmanın sonuçları, bunu kanıtlar nitelikte. Bu araştırmada çok büyük paket alanların, büyük paket alanlara göre yüzde 45 daha fazla mısır yediği ortaya çıktı. Bu durum, içtiklerimiz için de geçerli. Araştırmada, aynı hacimdeki uzun ve dar bardaklara oranla kısa ve geniş bardaklarda yüzde 37 daha fazla sıvı alındığı görüldü. Aşağıdaki basit stratejiler, iradenizi artırmada yardımcı olabilir ve bu sayede 1-2 kilo verebilirsiniz:

·Büyük yemek tabakları yerine küçük salata tabakları kullanın,

·Raflarda veya buzdolabında özellikle de göz hizanızda sağlıklı besinler bulundurun,

·Televizyon karşısında değil mutfakta veya yemek odasında yemek yiyin.

Doyduğumuz anda yemeği bırakıyor muyuz?
Bir başka araştırmada da bireylere tok olmalarına rağmen bedava öğle yemeği verildi. Aynı iç hacime sahip ancak farklı dizayn edilmiş kaselerde çorba sunuldu. 30 kişiye ağzına kadar dolu bir kasede, diğer 30 kişiyeyse daha az ancak tekrar doldurulabilen derin bir kasede çorba verildi. Normal kaseye göre, derin kasede çorba içenler, yüzde 73 oranında daha fazla çorba içti. İşin ilginci bunun farkında değillerdi.

Daha az kalori için yavaşlayın
Araştırmalar, yemeklerin yavaş ve iyi çiğneyerek yenildiğinde yüzde 10 daha az kalori alındığını gösteriyor. Bunun nedeni, vücudumuzun iştah baskılayıcı hormonları devreye sokması için zamana ihtiyacı olması. Yemeğe ara vermek için, çatal-bıçağınızı bırakın, lokmalar arasında su için, yediklerinizi iyi çiğneyin ve arkadaşlarınızla sohbet edin. Eğer yalnız başınıza yemek yiyorsanız, yardımcı olması için mutfak zamanlayıcınızı çalıştırın.

Bedeninizi dinleyin
Gerçekten aç mısınız yoksa canınız sıkıldığı için mi bir şeyler yemek istiyorsunuz? Can sıkıntısıyla evde dolaşırken buzdolabının kapağını açıyorsanız, sesli olarak 1'den 10'a kadar sayın ve kendinize şunu sorun: “Gerçekten aç mıyım?” Bazen susuzlukla açlık birbirine karışır. Acıktığınızı hissettiğinizde önce su için ve bekleyin, çoğu zaman aslında aç olmadığınızı fark edeceksiniz.

Uzman Diyetisyen Gamze Şanlı Ak

Moso Diyet ve Beslenme Danışmanlığı

merhabalar bende size katılabilir miyim? bende diyetteyim 93 kilo ile başladım diyete ve şuan 76 kiloyum. belki sizinle dahada heveslenirim.

merhabalar bende size katılabilir miyim? bende diyetteyim 93 kilo ile başladım diyete ve şuan 76 kiloyum. belki sizinle dahada heveslenirim.

Hoşgeldin canım bende 93 kiloyla başladım nnn kadar z zamanda verdin neler yaptın paylaşır mısın

[sıze=2]merhabalar bende size katılabilir miyim? Bende diyetteyim 93 kilo ile başladım diyete ve şuan 76 kiloyum. Belki sizinle dahada heveslenirim.[/sıze]

hoşgeldin canım.yarışmamız gereği seni pazar günü yarışımıza dahil edeceğiz.ozamana kadar sohbet edebiliriz.ne zamandır diyet yapıyorsun diyetisyene gidiyormusun.nasıl verdin bu kadar kiloyu bizimle paylaşırmısın.

Allah hepimizinkini bağışlasın sende maşallah çıtır ve genç bir annesin süpersin diye boşa demiyorum Allah gönlüne göre versin sağlıklı bir kız evladın olur inşallah :))) bu hafta biz birinci olalım inşallah

ben nuran kızlar. toplam 3 aydır diyet yapıyorum ama 3 hafta ve bide 1 haftalık aralığım var.toplamda 18 kg vermiş bulunmaktayım. düşük kalorili beslenmeye borçluyum 700 kalori kadarlık. sağlıksız olduğunu biliyorum ama çok bunalmıştım kiloalrımdan. 80 kgye gelince kilo vermem durdu ve sonra şoklamak için isveç diyeti uyguladım ve işe yaradı 74.5 e kadar indim şükür. ve şuanda diyetime devam ediyorum ve günlük 50 dk eliptik bsiklet kullanıyorum. kısacası bunlara borçluyum

Bugünkü menüm

Sabah: Kaşarlı tost (ev yapımı)
Ara: Neskafe, 2 kuru kayısı, 1 küçük kurabiye
Öğle: 1 kepçe tavuk suyu çorba, 4 küçük tavuk köftesi, 3 y.k. yoğurt, az salata, 2 dilim ekmek
Ara: 2 tane form çubuk kraker
Ara: 1 küçük muz (tarçınlı), 1 küçük kestane
Akşam: 3 y.k. barbunya, 3 y.k. taze fasulye, 3 y.k. yoğurt, 2 dilim ekmek
Ara: 1 bardak ayran
Ara: yeşil çay

cezamın 15 dk. sını eliptik pisikletle tamamladım.
diyetim bugün güzel geçti kaçırmadım pek, eşim tatlı yapmasaydı tabi, neyse telafi edecem onuda.

iyi geceler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…